Results For
Dakota County Invitational

Farmington, MN 55024
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Finish Place Score Name                      Grade Bib  Team                                  Finish Time Pace    
============ ===== ========================= ===== ==== ===================================== =========== ======= 
1            1     Iris Guider               12    2527 St Paul Central                       0:18:30.1   5:57/M  
1                  Eh Kree Htoo              11    2307 St. Paul Washington Technology Magnet 0:24:15.3   7:48/M  
2            2     Marianah Scott            10    2345 Farmington                            0:19:26.2   6:15/M  
3            3     Greta Hansen              11    2402 Math & Science Academy                0:19:26.8   6:15/M  
4            4     Mackenzy Lippold          10    2333 Farmington                            0:19:27.3   6:15/M  
5            5     Sophia Venning            8     2349 Farmington                            0:20:12.9   6:30/M  
6            6     Greta Long                10    2330 Eagle Ridge Academy/ISM               0:20:24.8   6:34/M  
7            7     Grace Nhan                12    2406 Math & Science Academy                0:20:45.3   6:40/M  
8            8     Lindsey Woestehoff        9     2351 Farmington                            0:20:48.4   6:41/M  
9            9     Kaisa Lindfors            10    2532 St Paul Central                       0:21:10.3   6:48/M  
10           10    Sarah Armstrong           10    2448 Shakopee                              0:21:15.2   6:50/M  
11           11    Vivian Sindelar           8     2331 Eagle Ridge Academy/ISM               0:21:28.8   6:54/M  
12           12    Maeve Lindsay             11    2533 St Paul Central                       0:21:33.7   6:56/M  
13           13    Lauren Stephens           11    2500 Southwest Christian                   0:21:46.0   7:00/M  
14           14    Jordan Mayer              8     2342 Farmington                            0:21:52.1   7:02/M  
15           15    Emily Hubmer              10    2463 Shakopee                              0:21:52.1   7:02/M  
16           16    Sarah Savage              11    2477 Shakopee                              0:21:55.7   7:03/M  
17           17    Sophia Perry              8     2380 Lakeville North                       0:22:07.7   7:07/M  
18           18    Brylee Cavanaugh          9     2336 Farmington                            0:22:08.9   7:07/M  
19           19    Pria Stauning             10    2544 St Paul Central                       0:22:09.3   7:07/M  
20           20    Claire Koznick            10    2377 Lakeville North                       0:22:22.3   7:12/M  
21           21    Anna Zebrev               8     2482 Shakopee                              0:22:27.3   7:13/M  
22           22    Danielle Casey            9     2368 Lakeville North                       0:22:42.4   7:18/M  
23           23    Willa Campion             10    2551 St. Paul Humboldt/Open World Learning 0:22:43.0   7:18/M  
24           24    Alyse Williamschen        10    2391 Lakeville North                       0:22:45.1   7:19/M  
25           25    Ellyn Engels              10    2372 Lakeville North                       0:22:48.2   7:20/M  
26           26    Elise Savage              7     2476 Shakopee                              0:22:52.1   7:21/M  
27           27    Lillian Fuschetto         11    2517 St Croix Preparatory Academy          0:22:58.0   7:23/M  
28           28    Anastasia Zebrev          7     2481 Shakopee                              0:23:02.2   7:24/M  
29           29    Lillian Reuss             7     2344 Farmington                            0:23:08.0   7:26/M  
30                 Rosie Palodichuk          9     2343 Farmington                            0:23:10.2   7:27/M  
31           30    Amelia Applebee           9     2400 Math & Science Academy                0:23:15.2   7:29/M  
32           31    Jada Schultz              10    2410 Math & Science Academy                0:23:15.5   7:29/M  
33           32    Lucy Blood                11    2419 Nova Classical Academy                0:23:18.9   7:30/M  
34           33    Caroline White            11    2390 Lakeville North                       0:23:19.6   7:30/M  
35                 Olivia Cole               12    2337 Farmington                            0:23:20.1   7:30/M  
36           34    Anna O'Brien              12    2538 St Paul Central                       0:23:20.6   7:30/M  
37           35    Laura McClary             9     2535 St Paul Central                       0:23:22.6   7:31/M  
38                 Elizabeth Zend-Johnson    10    2324 Concordia Academy-Roseville           0:23:24.2   7:31/M  
39           36    Ave Wolf                  10    2514 St Agnes                              0:23:24.6   7:32/M  
40           37    Paige Braegelmann         10    2364 Lakeville North                       0:23:26.9   7:32/M  
41           38    Tyler Smock               8     2915 Trinity School at River Ridge         0:23:32.4   7:34/M  
42           39    Penny Berens              12    2450 Shakopee                              0:23:33.6   7:35/M  
43                 Emerson Duncan            9     2455 Shakopee                              0:23:34.0   7:35/M  
44           40    Lucia Luepker             9     2427 Nova Classical Academy                0:23:35.0   7:35/M  
45           41    Karen Nakamura            11    2405 Math & Science Academy                0:23:36.0   7:35/M  
46           42    Anna Gregg Escalante      12    2526 St Paul Central                       0:23:37.1   7:36/M  
47                 Kate Weisser              9     2393 Lakeville North                       0:23:37.5   7:36/M  
48                 Jaeden Sims               12    2559 St. Paul Washington Technology Magnet 0:23:40.8   7:37/M  
49           43    Lily Penniman             10    2428 Nova Classical Academy                0:23:41.6   7:37/M  
50                 Kate Kocher               11    2376 Lakeville North                       0:23:42.1   7:37/M  
51           44    Bee Castaneda             10    2325 Eagle Ridge Academy/ISM               0:23:42.8   7:37/M  
52                 Ellie Hall                10    2461 Shakopee                              0:23:47.1   7:39/M  
53                 L. Schauer                8     2545 St Paul Central                       0:23:48.5   7:39/M  
54           45    Helena Yiangou            11    2414 Math & Science Academy                0:24:00.1   7:43/M  
55                 Rose Willie               12    2350 Farmington                            0:24:03.5   7:44/M  
56                 Taylor Bergstrom          10    2334 Farmington                            0:24:06.4   7:45/M  
57                 Taylor Daily              8     2453 Shakopee                              0:24:10.4   7:46/M  
58                 Halina Tompkins           9     2547 St Paul Central                       0:24:11.9   7:47/M  
59           46    Sarah Lehnen              7     2508 St Agnes                              0:24:25.3   7:51/M  
60           47    Rita Maloney              9     2509 St Agnes                              0:24:26.4   7:52/M  
61           48    Emma Kelly                10    2357 Hastings                              0:24:28.9   7:52/M  
62           49    Klara Ferdinandt          7     2505 St Agnes                              0:24:29.0   7:52/M  
63           50    Jordyn Doughty            10    2355 Hastings                              0:24:29.7   7:53/M  
64                 Brianna Baumann           10    2449 Shakopee                              0:24:29.7   7:53/M  
65                 Penelope Hansen           12    2528 St Paul Central                       0:24:32.8   7:54/M  
66           51    Ava Hanks                 12    2436 Richfield                             0:24:33.4   7:54/M  
67           52    Mari Rummel               11    2443 Richfield                             0:24:37.0   7:55/M  
68           53    Cecilia Grant             8     2506 St Agnes                              0:24:38.3   7:55/M  
69           54    Genevieve Lawson          10    2359 Hastings                              0:24:41.3   7:56/M  
70           55    Autumn Adricula           12    2352 Hastings                              0:24:44.9   7:57/M  
71           56    Amelie Brazelton          12    2420 Nova Classical Academy                0:24:47.8   7:58/M  
72                 Payton Ofstehage          8     2471 Shakopee                              0:24:48.1   7:58/M  
73           57    Mariah Willard            10    2918 Trinity School at River Ridge         0:24:52.1   8:00/M  
74                 Grace Brokenshire         9     2365 Lakeville North                       0:24:53.6   8:00/M  
75                 Kennedy Bueno             12    2367 Lakeville North                       0:24:56.6   8:01/M  
76           58    Seyi Akinmusire           12    2415 Nova Classical Academy                0:24:56.6   8:01/M  
77                 Mackenzie Kinney          10    2465 Shakopee                              0:24:58.9   8:02/M  
78                 Ella Loduha               9     2341 Farmington                            0:25:01.7   8:03/M  
79           59    Keira Wang                11    2430 Nova Classical Academy                0:25:04.0   8:04/M  
80           60    Ashley Anderson           7     2515 St Croix Preparatory Academy          0:25:04.8   8:04/M  
81           61    Brooke Schultz            12    2409 Math & Science Academy                0:25:08.5   8:05/M  
82                 Caroline West             10    2389 Lakeville North                       0:25:11.3   8:06/M  
83           62    Grace Hendrickson         9     2328 Eagle Ridge Academy/ISM               0:25:11.4   8:06/M  
84                 Josilyn Tooley            7     2348 Farmington                            0:25:11.5   8:06/M  
85                 Grettel MarinMelendez     10    2557 St. Paul Washington Technology Magnet 0:25:11.8   8:06/M  
86           63    Selah Uplegger            11    2501 Southwest Christian                   0:25:11.9   8:06/M  
87                 Rachel Poppleton          11    2541 St Paul Central                       0:25:12.9   8:06/M  
88           64    Leihanah Weinacht         11    2502 Southwest Christian                   0:25:12.9   8:06/M  
89           65    Bella Muyres              7     2519 St Croix Preparatory Academy          0:25:13.8   8:07/M  
90           66    Hannah Hoff               10    2356 Hastings                              0:25:15.2   8:07/M  
91                 Avery Huffman             9     2375 Lakeville North                       0:25:17.5   8:08/M  
92                 Kayli Sinner              10    2346 Farmington                            0:25:19.8   8:09/M  
93           67    Olivia Gilbertson         7     2327 Eagle Ridge Academy/ISM               0:25:20.1   8:09/M  
94           68    Lydia Feldhahn            9     2516 St Croix Preparatory Academy          0:25:21.0   8:09/M  
95           69    Lily Dimmel               10    2503 St Agnes                              0:25:22.1   8:09/M  
96                 Claire Markes             10    2467 Shakopee                              0:25:26.1   8:11/M  
97                 Lily Stout                12    2412 Math & Science Academy                0:25:29.8   8:12/M  
98                 Gianna Demo               11    2369 Lakeville North                       0:25:32.8   8:13/M  
99                 Mya Shank                 8     2478 Shakopee                              0:25:33.9   8:13/M  
100                Kayla Brinkman            11    2451 Shakopee                              0:25:34.3   8:13/M  
101          70    Lily Jacobs               11    2913 Trinity School at River Ridge         0:25:36.7   8:14/M  
102          71    Lindsay Mathison          11    2360 Hastings                              0:25:40.5   8:15/M  
103          72    Zoe Jones                 11    2494 Southwest Christian                   0:25:43.1   8:16/M  
104          73    Margaret Weiss            11    2446 Richfield                             0:25:43.5   8:16/M  
105          74    Bridget Foley             12    2434 Richfield                             0:25:45.9   8:17/M  
106                Blessing Etim             12    2556 St. Paul Washington Technology Magnet 0:25:48.1   8:18/M  
107          75    Chloe Brown               8     2421 Nova Classical Academy                0:25:48.2   8:18/M  
108          76    Maren Starwars            8     2916 Trinity School at River Ridge         0:25:48.6   8:18/M  
109                Julia Clements            9     2523 St Paul Central                       0:25:50.9   8:19/M  
110          77    Molly Caturia             11    2354 Hastings                              0:25:51.4   8:19/M  
111                Marjanne O'Hara David     12    2539 St Paul Central                       0:25:53.9   8:20/M  
112          78    Clare Willson             11    2920 Trinity School at River Ridge         0:25:54.6   8:20/M  
113                Anita Goncharuk           11    2422 Nova Classical Academy                0:25:55.5   8:20/M  
114          79    L. Selly                  10    2305 Twin Cities Academy                   0:25:58.1   8:21/M  
115                Sadie Hall                8     2462 Shakopee                              0:26:01.7   8:22/M  
116          80    Aiman Portwood            7     2530 Twin Cities Academy                   0:26:10.1   8:25/M  
117          81    Sonja Krueger             11    2518 St Croix Preparatory Academy          0:26:26.1   8:30/M  
118          82    Riley Rodriguez           10    2498 Southwest Christian                   0:26:28.1   8:31/M  
119                Aria Peng                 11    2407 Math & Science Academy                0:26:33.0   8:32/M  
120                Ashlyn Carlson            8     2452 Shakopee                              0:26:45.6   8:36/M  
121                Mahini Balasubramanian    8     2417 Nova Classical Academy                0:26:48.4   8:37/M  
122                Kate Bakke                10    2363 Lakeville North                       0:26:51.0   8:38/M  
123          83    Abby Turner               12    2513 St Agnes                              0:26:52.8   8:39/M  
124          84    Rebecca Willard           8     2919 Trinity School at River Ridge         0:26:53.0   8:39/M  
125                Audrey King               8     2531 St Paul Central                       0:26:55.3   8:39/M  
126          85    Asata Portwood            7     2536 Twin Cities Academy                   0:27:01.5   8:41/M  
127                Dagny Prosch-Winberg      11    2542 St Paul Central                       0:27:08.0   8:43/M  
128                Madison McKinney          11    2469 Shakopee                              0:27:09.1   8:44/M  
129          86    Clara Jacobs              8     2912 Trinity School at River Ridge         0:27:11.1   8:44/M  
130                Lucy Biro                 9     2418 Nova Classical Academy                0:27:11.5   8:45/M  
131          87    A. Ratliff                9     2550 Twin Cities Academy                   0:27:13.1   8:45/M  
132          88    L. Janzen                 9     2301 Twin Cities Academy                   0:27:13.3   8:45/M  
133                Danielle Koperski         12    2403 Math & Science Academy                0:27:18.4   8:47/M  
134                Grace Eddy                11    2371 Lakeville North                       0:27:21.5   8:48/M  
135          89    Joellen Merkle            10    2496 Southwest Christian                   0:27:24.7   8:49/M  
136                Mariah Deuth              11    2454 Shakopee                              0:27:28.7   8:50/M  
137                Lina Shen                 11    2384 Lakeville North                       0:27:30.7   8:51/M  
138                Mary Bell                 10    2321 Concordia Academy-Roseville           0:27:34.9   8:52/M  
139                Courtney Parker           12    2473 Shakopee                              0:27:39.0   8:53/M  
140                Katelyn Gillson           11    2460 Shakopee                              0:27:40.0   8:54/M  
141                Maggie Michalak           8     2914 Trinity School at River Ridge         0:27:46.4   8:56/M  
142                Brielle Olsonoski         8     2472 Shakopee                              0:27:47.2   8:56/M  
143                Emi Roberts               7     2429 Nova Classical Academy                0:27:54.8   8:58/M  
144          90    Mallory Maas              9     2495 Southwest Christian                   0:27:58.9   9:00/M  
145                Iliana Romero             11    2512 St Agnes                              0:28:01.6   9:01/M  
146                Carolyn Peichel           9     2511 St Agnes                              0:28:04.9   9:02/M  
147                Eva Catalan               12    2396 Maranatha Christian Academy           0:28:09.6   9:03/M  
148                Brinley Garvey            11    2458 Shakopee                              0:28:09.8   9:03/M  
149          91    Damaris Oliva             11    2488 South St. Paul                        0:28:21.5   9:07/M  
150                Sylvia Brodd              8     2401 Math & Science Academy                0:28:30.0   9:10/M  
151                Ava Smith                 9     2347 Farmington                            0:28:33.7   9:11/M  
152          92    Sophia Bebeau             8     2483 South St. Paul                        0:28:36.3   9:12/M  
153                Maya Dimmel               12    2504 St Agnes                              0:28:38.7   9:13/M  
154                Hannah Heinen             9     2319 Chesterton Academy of the Twin Cities 0:28:42.8   9:14/M  
155                Sydney Mason              12    2468 Shakopee                              0:28:44.0   9:14/M  
156                Lauren Puncochar          11    2381 Lakeville North                       0:28:45.3   9:15/M  
157                Claire Fritz              10    2317 Chesterton Academy of the Twin Cities 0:28:48.0   9:16/M  
158                Madeline Elder            11    2456 Shakopee                              0:28:50.6   9:16/M  
159                Grace Philippon           12    2540 St Paul Central                       0:28:58.7   9:19/M  
160          93    Aryanna Krautkramer       12    2437 Richfield                             0:29:03.8   9:21/M  
161          94    Signe Linne               8     2438 Richfield                             0:29:05.9   9:21/M  
162                Sophia Lamin              10    2425 Nova Classical Academy                0:29:09.3   9:22/M  
163          95    Duffani Gallegos          12    2484 South St. Paul                        0:29:11.6   9:23/M  
164                Mackenzie Stanfield       11    2479 Shakopee                              0:29:15.3   9:24/M  
165                Nora Cameron              9     2492 Southwest Christian                   0:29:16.1   9:25/M  
166                Carlee Kordosky           9     2358 Hastings                              0:29:19.6   9:26/M  
167                Jaylyn Pistner            10    2361 Hastings                              0:29:20.4   9:26/M  
168                Olivia Frazier            10    2373 Lakeville North                       0:29:27.6   9:28/M  
169                Megan Loth                12    2378 Lakeville North                       0:29:29.2   9:29/M  
170                Mary Mantel               8     2510 St Agnes                              0:29:40.9   9:33/M  
171                Natalie Giese             11    2459 Shakopee                              0:29:45.2   9:34/M  
172                Anna Brooks               9     2491 Southwest Christian                   0:29:45.5   9:34/M  
173          96    Makenzy Wilson            11    2555 St. Paul Humboldt/Open World Learning 0:29:53.4   9:37/M  
174          97    Kebeh Temeh               11    2332 Eagle Ridge Academy/ISM               0:29:54.9   9:37/M  
175                Eliana Abebe              8     2399 Math & Science Academy                0:29:56.1   9:37/M  
176                Katie Haney               9     2318 Chesterton Academy of the Twin Cities 0:29:56.3   9:38/M  
177          98    Nora Crosby               10    2552 St. Paul Humboldt/Open World Learning 0:29:56.7   9:38/M  
178                Yvette Higgins            11    2423 Nova Classical Academy                0:30:00.9   9:39/M  
179                Genevieve Hammar          10    2374 Lakeville North                       0:30:19.7   9:45/M  
180                Reese Merritt             10    2497 Southwest Christian                   0:30:20.8   9:45/M  
181          99    Lucy Keenan               9     2554 St. Paul Humboldt/Open World Learning 0:30:23.6   9:46/M  
182                Aurora Semler             8     2411 Math & Science Academy                0:30:33.3   9:49/M  
183                Sophia Lee                9     2426 Nova Classical Academy                0:30:35.5   9:50/M  
184                Tomi Akinmusire           8     2416 Nova Classical Academy                0:30:37.2   9:51/M  
185                Eliza Willard             10    2917 Trinity School at River Ridge         0:31:10.1   10:01/M 
186                Ramsey Lambrecht          11    2466 Shakopee                              0:31:10.2   10:01/M 
187                Lucy Fisher               8     2911 Trinity School at River Ridge         0:31:11.0   10:02/M 
188                Mari Tsujimoto            9     2548 St Paul Central                       0:31:15.5   10:03/M 
189          100   M. Root                   9     2302 St. Paul Humboldt/Open World Learning 0:31:25.8   10:06/M 
190          101   Marianna Lopez Valenzuela 9     2487 South St. Paul                        0:31:38.0   10:10/M 
191                Caeley Dickie             9     2525 St Paul Central                       0:32:17.3   10:23/M 
192                Alina Oelberg             12    2470 Shakopee                              0:32:25.7   10:26/M 
193          102   Annabel Kelash            7     2329 Eagle Ridge Academy/ISM               0:32:49.6   10:33/M 
194          103   Rose Thompson             8     2445 Richfield                             0:33:20.8   10:43/M 
195                Cynda Rhea Gorshe         11    2435 Richfield                             0:33:20.8   10:43/M 
196                Augustee Dimoh            10    2370 Lakeville North                       0:33:44.8   10:51/M 
197                Naomi Tange               10    2546 St Paul Central                       0:33:47.0   10:52/M 
198                Katherine Hubmer          8     2464 Shakopee                              0:33:52.4   10:53/M 
199          104   Ella Hutchins             9     2486 South St. Paul                        0:34:05.7   10:58/M 
200                Julianna Knettel          9     2320 Chesterton Academy of the Twin Cities 0:34:20.5   11:03/M 
201                Megan Woffinden           11    2480 Shakopee                              0:34:34.9   11:07/M 
202                Emma Tessmer              12    2386 Lakeville North                       0:34:50.1   11:12/M 
203                Carly Setter              11    2383 Lakeville North                       0:34:55.1   11:14/M 
204          105   M. Schauer                10    2303 Twin Cities Academy                   0:35:28.6   11:24/M 
205                Erin Lowry                12    2534 St Paul Central                       0:37:10.4   11:57/M 
206                Larissa Shafer            7     2444 Richfield                             0:37:14.7   11:59/M 


Scored Boys
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ======== ======= 
      Eh Kree Htoo 2307     1       M        US     24:15.3 


Scored Girls
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ======== ======= 
      Grace Eddy        2371     134     F        US     27:21.5 
      Grace Brokenshire 2365     74      F        US     24:53.6 
      Katherine Hubmer  2464     198     F        US     33:52.4 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.