Beach Blast Triathlon & Duathlon VIRTUAL

Sat April 27, 2019 Mexico Beach, FL US 32456 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                   Gender City              State Country Clock   Chip Pace Age Age        
                                                                        Time    Time          Percentage 
===== === ====================== ====== ================= ===== ======= ======= ==== ==== === ========== 
1     252 David Shearon          M      Panama City Beach FL    US      1:07:39           46             
2     258 Michael Weyant         M      Tallahassee       FL    US      1:11:47           51             
3     289 Jeffrey Bowman         M      Tallahassee       FL    US      1:14:37           55             
4     259 Stephanie Liles-Weyant F      Tallahassee       FL    US      1:14:44           44             
5     163 Gregory Adams          M      Panama City       FL    US      1:16:59           39             
6     187 SEAN BLOMQUIST         M      Panama City       FL    US      1:17:24           41             
7     141 Robert Trinnear        M      Atlantic Beach    FL    US      1:17:41           43             
8     120 Alex Burgans           M      Panama City       FL    US      1:19:19           21             
9     196 John Mathai            M      Port Saint Joe    FL    US      1:19:29           58             
10    145 Justin Wilmot          M      Tallahassee       FL    US      1:19:50           38             
11    278 Michael McCarroll      M      Tallahassee       FL    US      1:21:24           32             
12    271 Oliver Barfield        M      Panama City       FL    US      1:21:43           35             
13    294 Conwell Hooper         M      Montgomery        AL    US      1:22:03           56             
14    147 Anna Champion          F      Americus          GA    US      1:22:19           34             
15    195 Shawn Fleet            M      Marietta          GA    US      1:23:13           44             
16    119 Calvin Hartness        M      Lanark village    FL    US      1:23:47           63             
17    293 Clement Allen          M      Tallahassee       FL    US      1:23:53           52             
18    263 Bill Wilhelm           M      Thomasville       GA    US      1:24:06           52             
19    247 Mary Barfield          F      Panama City       FL    US      1:24:31           35             
20    182 Kevin Peddie           M      Bristol           FL    US      1:26:28           54             
21    268 DWIGHT WARD            M      Spanish Fort      AL    US      1:27:02           57             
22    183 Brad Hinson            M      Thomasville       GA    US      1:27:45           42             
23    301 Kristi Wilhelm         F      Thomasville       GA    US      1:28:02           46             
24    269 Jeff Norris            M      Port St. Joe      FL    US      1:28:27           29             
25    288 Renee Umstead          F      Niceville         FL    US      1:28:29           52             
26    197 Ken Rose               M      Shalimar          FL    US      1:28:48           53             
27    135 Milton Cronheim        M      Madison           GA    US      1:28:56           60             
28    260 Bill Garvin            M      Tallahassee       FL    US      1:29:51           62             
29    208 Michael Angelo Sevilla M      Douglas           GA    US      1:30:30           28             
30    190 Victoria Knight        F      Fort Walton Beach FL    US      1:30:33           38             
31    199 Win Johnson            M      Montgomery        AL    US      1:31:09           58             
32    223 DANIEL DAUGHERTY       M      Crestview         FL    US      1:31:32           37             
33    270 Kate Nowlin            F      Tallahassee       FL    US      1:32:26           22             
34    285 Jon Dropco             M      Tallahassee       FL    US      1:33:41           39             
35    239 Dennis Fleetwood       M      Gainesville       FL    US      1:35:47           64             
36    214 Teno Boone             M      Albany            GA    US      1:35:57           25             
37    205 Jonathan Boswell       M      Fleming Island    FL    US      1:37:02           39             
38    212 Tyler Buckles          M      Griffin           GA    US      1:37:10           36             
39    149 Ron VanDyke            M      panama city beach FL    US      1:37:19           47             
40    286 CHAI ARUNAKUL          M      Marianna          FL    US      1:39:04           42             
41    168 Amber Marshall         F      Pensacola         FL    US      1:40:25           41             
42    165 Benjamin Jones         M      Albanylbany       GA    US      1:40:30           28             
43    146 David Meyer            M      Niceville         FL    US      1:40:53           51             
44    102 Matthew Chalker        M      Dothan            AL    US      1:40:53           38             
45    112 Joe Grammer            M      Panama City       FL    US      1:41:26           59             
46    179 Andrew Norris          M      Panama City Beach FL    US      1:42:34           34             
47    250 Thomas Morrison        M      Phenix City       AL    US      1:42:38           47             
48    154 Karla Spurlin          F      Leesburg          GA    US      1:42:41           32             
49    152 Lee Frye               M      Crestview         FL    US      1:44:02           43             
50    148 Madelyn Carter         F      Albany            GA    US      1:44:25           39             
51    228 Mike Brown             M      Midland           GA    US      1:45:16           49             
52    241 Michael Moody          M      Griffin           GA    US      1:45:26           36             
53    194 Marci Guertin          F      Destin            FL    US      1:46:28           48             
54    246 Chip Boyett            M      Valdosta          GA    US      1:46:57           67             
55    140 Jennifer Johnson       F      Camilla           GA    US      1:47:05           38             
56    167 Brittani Dezeeuw       F      Tallahassee       FL    US      1:47:07           32             
57    131 Lisa Croasmun          F      Port Saint Joe    FL    US      1:47:11           51             
58    193 Deanna Matthews        F      Niceville         FL    US      1:47:39           48             
59    177 Jacob Mobley           M      Moultrie          GA    US      1:48:10           33             
60    287 Alison Frutoz          F      Douglasville      GA    US      1:49:28           47             
61    211 Jason Stotler          M      Columbus          GA    US      1:51:46           44             
62    240 Ron Rago               M      Panama City Beach FL    US      1:53:16           62             
63    166 Noel Acker             F      Panama City       FL    US      1:53:38           26             
64    134 Michelle Mueller       F      Griffin           GA    US      1:53:53           28             
65    159 Mark Bounds            M      Panama City       FL    US      1:56:47           46             
66    185 Marianne Urbain        F      Dalton            GA    US      1:57:25           53             
67    282 Rosalind Smothers      F      Panama City       FL    US      1:58:12           49             
68    124 Pamela Ottesen         F      Niceville         FL    US      1:58:25           45             
69    178 Charles Blaylock       M      Moultrie          GA    US      1:59:47           54             
70    200 Michael Landers        M      Columbus          GA    US      2:01:53           31             
71    202 Fran Bridges           F      Tallahassee       FL    US      2:02:25           56             
72    245 Michael Cook           M      Griffin           GA    US      2:02:34           38             
73    105 Heather Luckarift      F      Port Saint Joe    FL    US      2:02:45           45             
74    153 Butch Guirey           M      Panama City       FL    US      2:04:04           60             
75    292 Brittanie Thompson     F      Eastpoint         FL    US      2:04:24           32             
76    290 Charles Dickerson      M      Tallahassee       FL    US      2:06:23           38             
77    136 Sally Monroe           F      Rabun Gap         GA    US      2:09:04           62             
78    103 Christopher Gohlke     M      Tallahassee       FL    US      2:17:55           43             
79    191 George Fleet           M      Marietta          GA    US      2:28:50           75             

Embed Code