Sidney-Shelby County YMCA 4 Miler

Sat July 21, 2018 Sidney, OH US 45365 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                 Gender City           State Country Clock   Chip    Pace  Age Age        Division Division     Team Name      
                                                                   Time    Time              Percentage Place                                
===== === ==================== ====== ============== ===== ======= ======= ======= ===== === ========== ======== ============ ============== 
1     178 Jason Barhorse       M                                   17:17.9 17:14.8 5:33  29  75.4       1        M Open                      
2     17  Garrett Comstock     M      Bellefontaine  OH    US      19:33.5 19:33.5 6:18  29  66.5       1        M 25-29                     
3     195 Chuck Wilges         M                                   19:51.1 19:51.1 6:23  52  75.5       1        M 50-54                     
4     187 Mike Dickerson       M                                   20:12.7 20:08.3 6:29  53  75.0       2        M 50-54                     
5     170 Joseph Peterson      M                                   21:51.6 21:47.4 7:01  46  65.7       1        M 45-49                     
6     217 Brandon Sawmiller    M                                   22:11.3 22:04.8 7:06  30  59.0       1        M 30-34                     
7     188 Jeff Goubeaux        M      Russia         OH    US      22:39.0 22:34.4 7:16  48  64.4       2        M 45-49                     
8     221 Dean Wintrow         M                                   22:59.5 22:55.5 7:23  46  62.5       3        M 45-49                     
9     31  Michelle Foster      F      Troy           OH    US      23:14.9 23:09.3 7:27  46  68.5       1        F Open       Emerson        
10    39  Thomas Godwin        M      Sidney         OH    US      23:24.2 23:18.7 7:30  43  60.1       1        M 40-44      Buckeye Ford   
11    26  Allan Egbert         M      Sidney         OH    US      23:45.4 23:38.7 7:37  47  61.0       4        M 45-49      Peerless       
12    213 Jarica DeLoye        F                                   24:15.3 23:54.8 7:42  26  61.8       1        F 25-29                     
13    211 Aaron Deloye         M                                   24:15.5 23:55.0 7:42  27  54.3       2        M 25-29                     
14    49  Len Hubbard          M      Sidney         OH    US      24:31.6 24:13.5 7:48  55  63.3       1        M 55-59      Emerson        
15    185 Bree Brezy           F                                   24:42.0 24:23.1 7:51  39  61.9       1        F 35-39                     
16    37  Patrick Gillespie    M      Dayton         OH    US      24:31.6 24:25.5 7:52  32  53.6       2        M 30-34      Emerson        
17    141 Steve Young          M      Sidney         OH    US      25:23.1 25:19.2 8:09  50  58.3       3        M 50-54                     
18    80  Mark Ogle            M      Hertford       NC    US      25:41.1 25:25.9 8:11  55  60.3       2        M 55-59                     
19    22  Dallas Davis Jr      M      Sidney         OH    US      25:30.9 25:26.7 8:11  35  52.1       1        M 35-39                     
20    21  D. Davis             M      Sidney         OH    US      25:47.1 25:44.2 8:17  9   63.2       1        M 1-10                      
21    20  Bridget Davis        F      Sidney         OH    US      25:48.5 25:45.1 8:17  35  57.7       2        F 35-39      County         
22    179 Tina Barhorst        F                                   26:04.8 25:49.8 8:19  25  57.2       2        F 25-29                     
23    203 Mindy Knapk          F                                   26:30.2 26:07.6 8:25  26  56.5       3        F 25-29                     
24    77  Laurie Morbitzer     F      West Alexander OH    US      26:31.0 26:15.6 8:27  27  56.2       4        F 25-29                     
25    4   Heather Arnett       F      Tipp City      OH    US      26:39.9 26:20.1 8:29  41  57.9       1        F 40-44                     
26    210 Mary Siegrist        F                                   26:33.9 26:29.3 8:32  62  71.7       1        F 60-99                     
27    105 Ryan Salmon          M      Troy           OH    US      26:51.7 26:36.6 8:34  24  48.8       1        M 20-24      Emerson        
28    212 Susan Shaffer        F                                   26:51.7 26:41.6 8:36  30  55.3       1        F 30-34                     
29    3   Alan Arnett          M      Tipp City      OH    US      27:01.4 26:41.6 8:36  49  54.8       5        M 45-49                     
30    90  Srinvasan Ramalingam M      Sidney         OH    US      27:06.0 26:51.4 8:39  28  48.3       3        M 25-29                     
31    11  Frank Brooks         M      Sidney         OH    US      27:05.5 26:53.9 8:39  59  58.9       3        M 55-59                     
32    112 Tom Sheehan          M      Troy           OH    US      27:11.6 26:54.5 8:40  53  56.1       4        M 50-54      Emerson        
33    184 Magdalene Bezy       F                                   27:21.4 27:02.3 8:42  13  59.6       1        F 11-14                     
34    183 Sarah Seifring       F                                   27:08.8 27:02.5 8:42  13  59.6       2        F 11-14                     
35    85  Brandon Puckett      M      Sidney         OH    US      27:40.6 27:08.6 8:44  31  48.1       3        M 30-34      County         
36    182 Tony Young           M                                   27:15.6 27:09.8 8:45  46  52.7       6        M 45-49                     
37    192 Gordon Lawrence      M      Botkins        OH    US      27:23.3 27:14.4 8:46  48  53.4       7        M 45-49                     
38    123 Kevin Thayer         M      Troy           OH    US      27:25.9 27:18.3 8:47  25  47.5       4        M 25-29      Emerson        
39    121 Josh Stolle          M      Troy           OH    US      27:44.2 27:18.6 8:47  33  48.1       4        M 30-34                     
40    42  Amy Grillot          F      Russia         OH    US      27:35.1 27:22.7 8:49  36  54.4       3        F 35-39      County         
41    32  Kevin Fowler         M      Urbana         OH    US      27:50.2 27:24.2 8:49  49  53.4       5        M 50-54                     
42    79  Rachel Nielsen       F      Wapakoneta     OH    US      27:41.3 27:25.1 8:50  29  53.9       5        F 25-29      Emerson        
43    215 Kaylen Geuy          F                                   27:43.5 27:33.4 8:52  28  53.6       6        F 25-29                     
44    174 Nathan Hughes        M                                   27:39.0 27:33.6 8:52  19  47.1       2        M 20-24                     
45    173 Daniel Rice          M                                   27:33.6 27:33.6 8:52  13  50.9       1        M 11-14                     
46    34  Roger Fugate         M      Bradford       OH    US      27:58.4 27:53.6 8:59  62  58.2       1        M 60-99      Emerson        
47    118 Kris Soliday         F      Sidney         OH    US      28:02.1 27:56.9 9:00  42  54.9       2        F 40-44                     
48    38  Melissa Godwin       F      Sidney         OH    US      28:15.8 28:15.8 9:06  44  55.1       3        F 40-44      Buckeye Ford   
49    58  Amy Krebs            F      Troy           OH    US      28:44.4 28:26.9 9:09  34  52.1       4        F 35-39      Emerson        
50    175 Haleigh Baker        F                                   28:53.4 28:50.0 9:17  21  51.2       1        F 20-24                     
51    193 Ron Argabright       M      Sidney         OH    US      29:09.5 28:51.2 9:17  74  63.9       2        M 60-99                     
52    197 Matt Frey            M      Fort Loramie   OH    US      29:14.8 29:04.3 9:21  32  45.0       5        M 30-34                     
53    68  James McBean         M      Bellefontaine  OH    US      29:21.0 29:21.0 9:27  22  44.2       3        M 20-24      Emerson        
54    61  Gerald Lawrence      M      Troy           OH    US      29:45.2 29:28.3 9:29  66  57.0       3        M 60-99      Emerson        
55    86  Matthew Pulfer       M      Sidney         OH    US      29:39.1 29:30.0 9:30  23  44.0       4        M 20-24      Emerson        
56    199 Dale Guingrich       M      Celina         OH    US      29:51.2 29:44.5 9:34  72  60.2       4        M 60-99                     
57    76  Michael Monnin       M      Tipp City      OH    US      30:04.9 29:48.7 9:36  42  46.6       2        M 40-44      Emerson        
58    116 Mike Smith Jr        M      Troy           OH    US      30:00.4 29:55.0 9:38  25  43.4       5        M 25-29      Buckeye Ford   
59    66  DJ Marks             M      Sidney         OH    US      30:18.4 30:11.9 9:43  29  43.0       6        M 25-29      Buckeye Ford   
60    220 Eric Kindig          M                                   30:39.0 30:14.6 9:44  56  51.1       4        M 55-59                     
61    106 Dilip Sathe          M      Troy           OH    US      30:25.6 30:17.5 9:45  62  53.6       5        M 60-99      Emerson        
62    111 Glen Schwarzman      M      Sidney         OH    US      30:38.0 30:22.4 9:47  52  49.3       6        M 50-54      Emerson        
63    200 Virginia McClain     F                                   30:46.8 30:27.9 9:48  47  52.5       1        F 45-49                     
64    129 Harminder Tunwar     M      Sidney         OH    US      31:06.5 30:42.8 9:53  39  44.3       2        M 35-39      Emerson        
65    198 Rick Krogman         M      Celina                       31:11.3 31:04.0 10:00 55  49.4       5        M 55-59                     
66    191 Dennis Parker        M                                   31:26.5 31:18.6 10:05 25  41.5       7        M 25-29                     
67    2   Ethan Anderson       M      Troy           OH    US      32:12.3 32:03.2 10:19 24  40.5       5        M 20-24      Emerson        
68    54  Joel Jackson         M      De Graff       OH    US      33:31.8 32:58.2 10:37 21  39.4       6        M 20-24                     
69    190 Julie Messer         F      Anna           OH    US      33:15.9 33:02.5 10:38 48  48.9       2        F 45-49                     
70    186 B. Hagan             M      Bellefontaine  OH    US      33:30.2 33:16.3 10:43 10  46.7       2        M 1-10                      
71    23  David Dial           M      Sidney         OH    US      33:29.7 33:19.2 10:43 46  43.0       8        M 45-49      Emerson        
72    140 Amy Young            F      Sidney         OH    US      33:33.6 33:22.5 10:45 31  44.2       2        F 30-34      Emerson        
73    176 C. Wooddell          M      Sidney         OH    US      33:42.5 33:29.2 10:47 8   51.3       3        M 1-10                      
74    36  Cindy Geyer          F      Botkins        OH    US      34:03.1 33:36.8 10:49 55  52.0       1        F 55-59                     
75    57  Laurie Kaltenmeier   F      Sidney         OH    US      34:11.5 33:37.2 10:49 27  43.9       7        F 25-29      YMCA           
76    88  Laura Quinlisk       F      Sidney         OH    US      33:59.3 33:42.6 10:51 44  46.2       3        F 45-49                     
77    177 Joe Ferrymon         M                                   33:48.1 33:43.1 10:51 45  42.2       9        M 45-49                     
78    223 Lisa Hoewischer      F      Sidney         OH    US      34:32.2 34:07.8 10:59 59  53.7       2        F 55-59                     
79    67  Jacob Martin         M      Wapakoneta     OH    US      34:29.8 34:15.8 11:02 31  38.1       6        M 30-34      Emerson        
80    130 Craig Uhlenhake      M      St. Henry      OH    US      34:49.5 34:27.7 11:06 44  40.9       3        M 40-44      Emerson        
81    127 S. Thomas            F      Fort Loramie   OH    US      34:53.3 34:32.4 11:07 10  50.3       1        F 1-10                      
82    125 Jenna Thomas         F      Fort Loramie   OH    US      34:53.6 34:32.6 11:07 15  44.9       1        F 15-19                     
83    122 Mark Swob            M      Fort Loramie   OH    US      34:53.7 34:32.6 11:07 43  40.5       4        M 40-44                     
84    124 Doug Thomas          M      Fort Loramie   OH    US      34:53.7 34:32.7 11:07 45  41.2       10       M 45-49                     
85    96  Daniel Rice          M      Sidney         OH    US      34:56.9 34:49.9 11:13 54  43.7       7        M 50-54      Emerson        
86    126 Lisa Thomas          F      Fort Loramie   OH    US      34:53.3 34:53.3 11:14 42  44.0       4        F 40-44                     
87    13  Maggie Burch         F      Sidney         OH    US      35:21.7 34:58.0 11:15 50  47.2       1        F 50-54                     
88    113 Theresa Siefring     F      Ft. Recovery   OH    US      35:09.0 35:01.6 11:16 46  45.3       4        F 45-49      Emerson        
89    9   Nerraj Bommasani     F      Beavercreek    OH    US      35:24.9 35:13.4 11:20 42  43.6       5        F 40-44      Emerson        
90    14  David Burge          M      Sidney         OH    US      36:06.7 35:25.9 11:24 57  44.0       6        M 55-59      Emerson        
91    194 Beth Duval           F                                   35:58.4 35:39.3 11:29 58  50.8       3        F 55-59                     
92    47  Sue Hoehne           F      Anna           OH    US      36:10.4 35:52.4 11:33 47  44.6       5        F 45-49      Emerson        
93    138 Nikki Wooddell       F      Sidney         OH    US      36:43.1 36:29.9 11:45 35  40.7       5        F 35-39      Emerson        
94    169 Kasie Hoffer         F                                   36:55.3 36:30.7 11:45 36  40.8       6        F 35-39                     
95    168 Randy Goings         M                                   36:56.0 36:31.5 11:45 47  39.5       11       M 45-49                     
96    172 B. Rice              F                                   36:56.3 36:49.4 11:51 12  44.8       3        F 11-14                     
97    109 Annette Schulze      F      Sidney         OH    US      37:11.4 37:00.3 11:55 62  51.3       2        F 60-99                     
98    87  Jack Quinlisk        M      Sidney         OH    US      37:20.9 37:02.4 11:55 13  37.8       2        M 11-14      County         
99    25  Tracy Eck            F      Sidney         OH    US      37:33.3 37:11.4 11:58 50  44.4       2        F 50-54                     
100   135 Jeffrey Wical        M      Botkins        OH    US      37:42.1 37:21.3 12:01 50  39.5       8        M 50-54                     
101   65  Darryl Mann          M      Sidney         OH    US      37:44.1 37:33.6 12:05 34  35.1       7        M 30-34      Peerless       
102   30  Julia Fogt           F      Sidney         OH    US      38:15.0 37:51.3 12:11 57  47.2       4        F 55-59                     
103   27  Kerri Falke          F      Sidney         OH    US      38:24.0 38:15.9 12:19 39  39.4       7        F 35-39      Ring Container 
104   99  Kendra Roberts       F      Jackson Center OH    US      38:53.1 38:17.4 12:19 32  38.6       3        F 30-34      Emerson        
105   132 Britany Vogel        F      Bellefontaine  OH    US      38:52.1 38:20.6 12:20 23  38.5       2        F 20-24                     
106   18  Kara Cooper          F      Bellefontaine  OH    US      39:14.1 38:36.7 12:26 27  38.2       8        F 25-29                     
107   156 Kim Donaldson        F                                   39:18.2 39:05.4 12:35 57  45.7       5        F 55-59      Holloway       
108   157 Sandy Grieves        F                                   39:21.3 39:08.2 12:36 62  48.5       3        F 60-99      Holloway       
109   98  Ashley Riethman      F      Anna           OH    US      39:33.0 39:09.8 12:36 30  37.7       4        F 30-34      Emerson        
110   56  Sarah Jordan         F      Tipp City      OH    US      39:48.9 39:12.7 12:37 39  38.5       8        F 35-39      Emerson        
111   225 Mary Toal            F                                   39:38.8 39:13.9 12:38 61  47.8       4        F 60-99                     
112   93  Anna Reinhart        F      Sidney         OH    US      39:58.9 39:40.2 12:46 47  40.3       6        F 45-49      Emerson        
113   196 Unknown Partic. 196  M                                   40:21.9 40:11.5 12:56                1        No Age Given                
114   63  Chris Long           M      Sidney         OH    US      40:36.5 40:36.5 13:04 31  32.1       8        M 30-34                     
115   115 Trentney Smith       F      Sidney         OH    US      41:02.2 40:53.7 13:10 36  36.4       9        F 35-39      Ring Container 
116   15  Samantha Cianciolo   F      sidney         OH    US      41:31.9 41:08.1 13:14 39  36.7       10       F 35-39      Emerson        
117   7   Cathy Bevan          F      Troy           OH    US      42:03.4 41:37.9 13:24 63  46.2       5        F 60-99      Emerson        
118   117 Mike Snider          M      Sidney         OH    US      42:05.5 41:38.3 13:24 63  39.3       6        M 60-99      Emerson        
119   28  Dorothy Fergus       F      Sidney         OH    US      42:14.8 41:58.8 13:31 54  41.1       3        F 50-54                     
120   100 Steve Roberts        M      Jackson Center OH    US      42:48.8 42:12.8 13:35 35  31.4       3        M 35-39      Emerson        
121   205 Abby Wagner          F                                   43:06.5 42:39.7 13:44 32  34.7       5        F 30-34                     
122   180 A. Werling           F                                   42:59.9 42:56.6 13:49 8   43.2       2        F 1-10                      
123   181 Lori Werling         F                                   43:20.7 43:12.4 13:54 49  37.8       7        F 45-49                     
124   73  Linda Meininger      F      Sidney         OH    US      43:28.9 43:17.1 13:56 73  50.9       6        F 60-99      County         
125   201 Fred Billing         M                                   45:10.0 44:57.4 14:28 62  36.1       7        M 60-99                     
126   19  Tracy Dapore         F      Fort Loramie   OH    US      45:58.6 45:29.6 14:39 36  32.8       11       F 35-39                     
127   16  Michael Cochran      M      Miamisburg     OH    US      46:10.4 45:31.2 14:39 42  30.5       5        M 40-44      Emerson        
128   50  Ellen Huggins        F      Sidney         OH    US      46:09.6 45:36.7 14:41 51  36.6       4        F 50-54      County         
129   110 Joseph Schwaiger     M      Sidney         OH    US      46:07.5 45:53.8 14:46 89  60.5       8        M 60-99                     
130   207 Denise Welker        F                                   46:37.4 46:07.1 14:51 54  37.4       5        F 50-54                     
131   71  Teresa McCorkle      F      Houston        OH    US      46:46.8 46:08.2 14:51 39  32.7       12       F 35-39      County         
132   69  Judy McCorkle        F      Sidney         OH    US      46:46.9 46:08.4 14:51 63  41.7       7        F 60-99      County         
133   209 Robyn Schaffer       F                                   46:59.2 46:29.5 14:58 40  32.6       6        F 40-44                     
134   134 Dave Welker          M      Sidney         OH    US      47:03.5 46:33.5 14:59 51  31.9       9        M 50-54      Emerson        
135   155 Neil Allen           M                                   47:01.7 46:50.0 15:04 64  35.3       9        M 60-99                     
136   114 Casey Simindinger    F      Sidney         OH    US      47:28.8 46:51.4 15:05 21  31.5       3        F 20-24      Emerson        
137   165 Matt Stull           M                                   47:21.5 47:04.3 15:09 23  27.6       7        M 20-24                     
138   161 Josie Raterman       F                                   47:29.0 47:14.6 15:12 21  31.3       4        F 20-24                     
139   35  Priti Gaonkar        F      Sidney         OH    US      48:15.8 47:33.1 15:18 36  31.3       13       F 35-39      Emerson        
140   74  Tammi Miller         F      Sidney         OH    US      47:56.9 47:41.8 15:21 47  33.5       8        F 45-49      Emerson        
141   189 Mary Hughes          F                                   48:51.2 48:19.6 15:33 34  30.7       6        F 30-34                     
142   52  Larry Hughes         M      Sidney         OH    US      48:51.4 48:19.7 15:33 62  33.6       10       M 60-99      Emerson        
143   163 Julie Sherp          F                                   49:03.5 48:45.5 15:42 52  34.6       6        F 50-54                     
144   108 Jody Schelb          F      Tipp City      OH    US      49:30.7 49:02.2 15:47 60  37.8       8        F 60-99      Emerson        
145   136 Courtney Wilson      F      Sidney         OH    US      49:39.8 49:06.8 15:48 33  30.1       7        F 30-34      County         
146   94  Dianna Reisinger     F      Sidney         OH    US      49:19.3 49:19.3 15:53 58  36.7       6        F 55-59      County         
147   95  Haley Reisinger      F      Sidney         OH    US      49:19.5 49:19.5 15:53 24  29.9       5        F 20-24      County         
148   164 Teresa Stackonis     F                                   49:54.1 49:41.5 16:00 61  37.8       9        F 60-99      Holloway       
149   208 Janell Houck         F                                   50:44.4 50:13.8 16:10 29  29.4       9        F 25-29                     
150   206 Mallorie Brinkman    F                                   50:44.1 50:14.3 16:10 54  34.4       7        F 50-54                     
151   171 Lillian Rice         F                                   51:22.7 50:55.9 16:24 52  33.1       8        F 50-54                     
152   133 Wesley Weir          M      Troy           OH    US      52:30.2 51:56.7 16:43 36  25.7       4        M 35-39      Emerson        
153   104 Dwane Rowley         M      Sidney         OH    US      52:30.4 51:57.8 16:44 37  25.8       5        M 35-39      Emerson        
154   10  Brittany Bradley     F      Sidney         OH    US      52:24.7 52:11.3 16:48 20  28.3       6        F 20-24      Emerson        
155   107 Sushama Sathe        F      Troy           OH    US      52:28.8 52:17.5 16:50 55  33.4       7        F 55-59      Emerson        
156   41  Timothy Gotshall     M      Sidney         OH    US      53:03.5 52:24.2 16:52 53  28.8       10       M 50-54      Emerson        
157   160 Hayley Raterman      F                                   52:25.9 52:25.9 16:53 24  28.2       7        F 20-24                     
158   216 Diane Andrews        F                                   53:03.7 52:38.6 16:57 49  31.1       9        F 50-54                     
159   219 Ashley Berning       F                                   53:04.1 52:38.9 16:57 20  28.0       8        F 20-24                     
160   204 Unknown Partic. 204  M                                   54:30.9 53:50.4 17:20                2        No Age Given                
161   53  Natalie Hume         F      Sidney         OH    US      54:30.9 53:50.8 17:20 31  27.4       8        F 30-34      Emerson        
162   33  Lori Fowler          F      Urbana         OH    US      54:40.7 54:03.2 17:24 35  27.5       14       F 35-39                     
163   44  Belinda Hemp         F      Sidney         OH    US      55:35.6 55:19.2 17:48 72  39.3       10       F 60-99      YMCA           
164   92  Shirae Reeves        M      Piqua          OH    US      57:45.5 57:08.4 18:23 34  23.1       9        M 30-34      Emerson        
165   78  Michael Munroe       M      Troy           OH    US      59:37.1 59:09.0 19:02 42  23.5       6        M 40-44      Emerson        


Top Male Finisher - Open
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Jason Barhorse 178 29  1       M               17:14.8 


Top Female Finisher - Open
Place Name            Bib Age Overall Gender Location   Time    
===== =============== === === ======= ====== ========== ======= 
1     Michelle Foster 31  46  9       F      Troy OH US 23:09.3 


Male 10 and Under
Place Name        Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== =========== === === ======= ====== =================== ======= 
1     D. Davis    21  9   20      M      Sidney OH US        25:44.2 
2     B. Hagan    186 10  70      M      Bellefontaine OH US 33:16.3 
3     C. Wooddell 176 8   73      M      Sidney OH US        33:29.2 


Male 11 to 14
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Daniel Rice   173 13  45      M                   27:33.6 
2     Jack Quinlisk 87  13  98      M      Sidney OH US 37:02.4 


Male 20 to 24
Place Name          Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ============= === === ======= ====== =================== ======= 
1     Ryan Salmon   105 24  27      M      Troy OH US          26:36.6 
2     Nathan Hughes 174 19  44      M                          27:33.6 
3     James McBean  68  22  53      M      Bellefontaine OH US 29:21.0 


Male 25 to 29
Place Name                 Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ==================== === === ======= ====== =================== ======= 
1     Garrett Comstock     17  29  2       M      Bellefontaine OH US 19:33.5 
2     Aaron Deloye         211 27  13      M                          23:55.0 
3     Srinvasan Ramalingam 90  28  30      M      Sidney OH US        26:51.4 


Male 30 to 34
Place Name              Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Brandon Sawmiller 217 30  6       M                   22:04.8 
2     Patrick Gillespie 37  32  16      M      Dayton OH US 24:25.5 
3     Brandon Puckett   85  31  35      M      Sidney OH US 27:08.6 


Male 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Dallas Davis Jr  22  35  19      M      Sidney OH US         25:26.7 
2     Harminder Tunwar 129 39  64      M      Sidney OH US         30:42.8 
3     Steve Roberts    100 35  120     M      Jackson Center OH US 42:12.8 


Male 40 to 44
Place Name            Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== =============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Thomas Godwin   39  43  10      M      Sidney OH US    23:18.7 
2     Michael Monnin  76  42  57      M      Tipp City OH US 29:48.7 
3     Craig Uhlenhake 130 44  80      M      St. Henry OH US 34:27.7 


Male 45 to 49
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Joseph Peterson 170 46  5       M                   21:47.4 
2     Jeff Goubeaux   188 48  7       M      Russia OH US 22:34.4 
3     Dean Wintrow    221 46  8       M                   22:55.5 


Male 50 to 54
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Chuck Wilges   195 52  3       M                   19:51.1 
2     Mike Dickerson 187 53  4       M                   20:08.3 
3     Steve Young    141 50  17      M      Sidney OH US 25:19.2 


Male 55 to 59
Place Name         Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== ============ === === ======= ====== ============== ======= 
1     Len Hubbard  49  55  14      M      Sidney OH US   24:13.5 
2     Mark Ogle    80  55  18      M      Hertford NC US 25:25.9 
3     Frank Brooks 11  59  31      M      Sidney OH US   26:53.9 


Male 60 and Over
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time    
===== =============== === === ======= ====== ============== ======= 
1     Roger Fugate    34  62  46      M      Bradford OH US 27:53.6 
2     Ron Argabright  193 74  51      M      Sidney OH US   28:51.2 
3     Gerald Lawrence 61  66  54      M      Troy OH US     29:28.3 


Female 10 and Under
Place Name       Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ========== === === ======= ====== ================== ======= 
1     S. Thomas  127 10  81      F      Fort Loramie OH US 34:32.4 
2     A. Werling 180 8   122     F                         42:56.6 


Female 11 to 14
Place Name           Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============== === === ======= ====== ======== ======= 
1     Magdalene Bezy 184 13  33      F               27:02.3 
2     Sarah Seifring 183 13  34      F               27:02.5 
3     B. Rice        172 12  96      F               36:49.4 


Female 15 to 19
Place Name         Bib Age Overall Gender Location           Time    
===== ============ === === ======= ====== ================== ======= 
1     Jenna Thomas 125 15  82      F      Fort Loramie OH US 34:32.6 


Female 20 to 24
Place Name              Bib Age Overall Gender Location            Time    
===== ================= === === ======= ====== =================== ======= 
1     Haleigh Baker     175 21  50      F                          28:50.0 
2     Britany Vogel     132 23  105     F      Bellefontaine OH US 38:20.6 
3     Casey Simindinger 114 21  136     F      Sidney OH US        46:51.4 


Female 25 to 29
Place Name          Bib Age Overall Gender Location Time    
===== ============= === === ======= ====== ======== ======= 
1     Jarica DeLoye 213 26  12      F               23:54.8 
2     Tina Barhorst 179 25  22      F               25:49.8 
3     Mindy Knapk   203 26  23      F               26:07.6 


Female 30 to 34
Place Name           Bib Age Overall Gender Location             Time    
===== ============== === === ======= ====== ==================== ======= 
1     Susan Shaffer  212 30  28      F                           26:41.6 
2     Amy Young      140 31  72      F      Sidney OH US         33:22.5 
3     Kendra Roberts 99  32  104     F      Jackson Center OH US 38:17.4 


Female 35 to 39
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Bree Brezy    185 39  15      F                   24:23.1 
2     Bridget Davis 20  35  21      F      Sidney OH US 25:45.1 
3     Amy Grillot   42  36  40      F      Russia OH US 27:22.7 


Female 40 to 44
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Heather Arnett 4   41  25      F      Tipp City OH US 26:20.1 
2     Kris Soliday   118 42  47      F      Sidney OH US    27:56.9 
3     Melissa Godwin 38  44  48      F      Sidney OH US    28:15.8 


Female 45 to 49
Place Name             Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ================ === === ======= ====== ============ ======= 
1     Virginia McClain 200 47  63      F                   30:27.9 
2     Julie Messer     190 48  69      F      Anna OH US   33:02.5 
3     Laura Quinlisk   88  44  76      F      Sidney OH US 33:42.6 


Female 50 to 54
Place Name           Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Maggie Burch   13  50  87      F      Sidney OH US 34:58.0 
2     Tracy Eck      25  50  99      F      Sidney OH US 37:11.4 
3     Dorothy Fergus 28  54  119     F      Sidney OH US 41:58.8 


Female 55 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time    
===== =============== === === ======= ====== ============= ======= 
1     Cindy Geyer     36  55  74      F      Botkins OH US 33:36.8 
2     Lisa Hoewischer 223 59  78      F      Sidney OH US  34:07.8 
3     Beth Duval      194 58  91      F                    35:39.3 


Female 60 and Over
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== === === ======= ====== ============ ======= 
1     Mary Siegrist   210 62  26      F                   26:29.3 
2     Annette Schulze 109 62  97      F      Sidney OH US 37:00.3 
3     Sandy Grieves   157 62  108     F                   39:08.2 

Embed Code