Results For
Iron Eagle Paddle & Run

Indianapolis, IN 46278
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Bib Name               Gender Chip Time Age        
                                        Percentage 
=== ================== ====== ========= ========== 
3   David Riggleman    M      0:49:44   56.3       
46  Eric Inman         M      0:53:09   54.7       
28  Aaron Moody        M      0:53:20   54.5       
30  Jeff Lampert       M      0:55:17   56.5       
27  Stephen Cranfill   M      0:56:47   54.1       
19  Jon Ebacher        M      0:59:57   52.1       
38  Garrett Redweik    M      1:00:47   46.1       
31  Matthew Bono       M      1:00:53   46.1       
1   Thomas Stephens    M      1:01:42   45.4       
49  Pat Morris         M      1:03:57   44.7       
34  Jenny Blake        F      1:04:50   50.5       
21  Jenna Diercks      F      1:05:24   48.6       
5   Randy Ringis       M      1:05:30   48.9       
16  Robert Stresino    M      1:06:55   45.9       
48  Wes Robinson       M      1:07:06   41.9       
23  Maggie McCoy       F      1:07:21   47.2       
35  Todd Oliver        M      1:08:29   46.8       
12  Allison Morris     F      1:08:31   48.4       
26  Brien Shoemaker    M      1:09:46   42.3       
24  Allison Potteiger  F      1:11:15   44.6       
15  Bryant Hoffer      M      1:13:32   39.5       
33  Nick Baker         M      1:14:26   38.8       
14  Matthew Perkins    M      1:16:24   36.7       
7   Jillian Wiggington F      1:17:35   41.4       
13  Judi Smith         F      1:18:18   45.8       
6   Mark Heithoff      M      1:18:38   44.6       
22  John Crawford      M      1:18:57   35.8       
4   david ringis       M      1:19:18   38.7       
39  Nichole Albrecht   F      1:21:08   39.3       
17  Shawn Chase        M      1:22:54   36.5       
18  James Baumgartner  M      1:23:30   47.2       
25  Heidi Shoemaker    F      1:24:59   39.0       
2   Brian Clark        M      1:26:46   32.5       
29  Steve Walke        M      1:27:31   36.6       
45  Katie List         F      1:27:56   36.1       
47  Teri List-Stoll    F      1:27:56   44.0       
32  Reuben Simon       M      1:28:55   35.1       
10  Megan Keller       F      1:31:36   34.7       
40  Thomas Kennedy     M      1:31:46   30.5       
11  Danielle Taylor    F      1:35:00   33.8       
8   Deanna Abel        F      1:36:23   36.0       
36  Winde Hamrick      F      1:37:57   39.0       
37  Patti Hammerle     F      1:37:59   37.1       
44  Jen List           F      1:38:52   32.1       
20  WHITNEY DREIMAN    F      1:39:10   32.0       
43  Kelley Vauter      F      1:44:18   30.5       
42  Kate Vauter        F      1:44:18   30.5       
41  Nicole Yankauskas  F      1:44:21   30.4       
9   Marissa Maddox     F      1:47:38   29.6       

Additional results can be found at http://www.StarRaceTiming.com.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.