Results For
Iron Eagle Paddle & Run

Indianapolis, IN 46278
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name               Gender City         State Clock Time  Chip Time   Age Division Place Division 
===== ==== ================== ====== ============ ===== =========== =========== === ============== ======== 
1     303  David Riggleman    M      Zionsville   IN    0:54:18.448 0:54:17.326 32                          
2     313  Craig Lee          M      Indianapolis IN    0:57:58.014 0:57:55.663 46                          
3     588  Kentucky Wempe     M      Indianapolis IN    0:58:18.214 0:58:16.108 52                          
4     319  Scott Fihma        M      Indianapolis IN    1:01:25.491 1:01:23.885 46  1              M199     
5     579  Sam Cassel         M      Greenwood    IN    1:04:02.465 1:03:59.384 15  2              M199     
6     312  Gavin Thornberry   M      Indianapolis IN    1:05:30.568 1:05:26.411 14  3              M199     
7     297  Anna Slifka        F      Morrow       OH    1:09:06.964 1:09:05.012 34  1              F199     
8     327  Ronan Kelly        M      Zionsville   IN    1:09:31.565 1:09:23.610 41  4              M199     
9     585  Wes Robinson       M      Indianapolis IN    1:09:28.722 1:09:24.930 35  5              M199     
10    317  Nicole Stevens     F      Avon         IN    1:12:49.639 1:12:40.155 31  2              F199     
11    330  Alysia Diffendal   F      Zionsville   IN    1:15:03.147 1:15:00.572 41  3              F199     
12    592  Ruth DeWell        F      Bedford      IN    1:15:27.103 1:15:21.082 39  4              F199     
13    321  Matt Riley         M      Fishers      IN    1:15:32.000 1:15:27.996 36  6              M199     
14    310  Zera Holladay      M      Indianapolis IN    1:16:56.551 1:16:42.379 43  7              M199     
15    582  Marcus ROBINSON    M      Indianapolis IN    1:18:04.829 1:18:02.083 27  8              M199     
16    326  Joshua Poynter     M      Avon         IN    1:18:35.090 1:18:31.079 36  9              M199     
17    586  Joshua Krieg       M      Indianapolis IN    1:18:46.283 1:18:39.511 25  10             M199     
18    591  Christopher Snyder M      Westfield    IN    1:19:16.003 1:19:04.122 46  11             M199     
19    323  Maria Whitfield    F      Indianapolis IN    1:19:04.766 1:19:04.766 26  5              F199     
20    335  Chase Delane       M      Indianapolis IN    1:19:19.782 1:19:07.696 36  12             M199     
21    334  Bryan Avery        M      Indianapolis IN    1:21:38.628 1:21:24.654 54  13             M199     
22    578  Joseph Kenny       M      Greenwood    IN    1:21:47.239 1:21:45.761 63  14             M199     
23    299  Martha McClurg     F      Upland       IN    1:22:10.699 1:21:58.447 30  6              F199     
24    593  Ryan Dillman       M      Bedford      IN    1:22:19.023 1:22:12.437 57  15             M199     
25    328  Amy Abriani        F      Westfield    IN    1:22:38.084 1:22:31.441 37  7              F199     
26    322  Mekenzie Canada    F      Westfield    IN    1:24:01.743 1:23:53.254 43  8              F199     
27    300  Lisa Ray           F      Brownsburg   IN    1:24:01.179 1:23:55.210 51  9              F199     
28    589  Dayna Culp         F      Chicago      IL    1:24:20.655 1:24:03.956 29  10             F199     
29    581  Erik Tysklind      M      Indianapolis IN    1:24:29.647 1:24:19.278 65  16             M199     
30    318  Shawn Chase        M      Indianapolis IN    1:24:44.489 1:24:35.821 47  17             M199     
31    315  Jennifer Rodriguez F      Lafayette    IN    1:25:53.815 1:25:49.096 42  11             F199     
32    305  Jennifer Heffley   F      Cutler       IN    1:27:20.746 1:27:08.192 47  12             F199     
33    584  Kaitlyn Brewer     F      Zionsville   IN    1:27:19.537 1:27:09.006 32  13             F199     
34    583  zach strickland    M      Evansville   IN    1:27:39.947 1:27:31.875 32  18             M199     
35    316  Andrew Coen        M      Indianapolis IN    1:28:07.657 1:27:55.737 26  19             M199     
36    580  Judi Smith         F      Columbus     IN    1:28:08.585 1:28:02.119 52  14             F199     
37    311  Denise Thornberry  F      Indianapolis IN    1:34:01.562 1:33:57.789 39  15             F199     
38    590  Holly Culp         F      Carmel       IN    1:37:16.813 1:37:00.543 54  16             F199     
39    314  Julie Jenson       F      Brownsburg   IN    1:37:32.324 1:37:19.922 52  17             F199     
40    320  Nicole Yankauskas  F      Pittsboro    IN    1:38:04.052 1:37:56.025 32  18             F199     
41    324  Adam Davis         M      Fishers      IN    1:38:07.684 1:38:01.606 35  20             M199     
42    325  Erik DeWhitt       M      Indianapolis IN    1:38:08.205 1:38:03.351 29  21             M199     
43    298  Deanna Kempf       F      Lebanon      OH    1:39:36.548 1:39:30.320 51  19             F199     
44    329  Richard Aikman     M      Zionsville   IN    1:40:59.806 1:40:50.923 74  22             M199     
45    332  Shannon Flaherty   F      Brownsburg   IN    1:47:46.916 1:47:36.279 48  20             F199     
46    331  Patti Hammerle     F      Brownsburg   IN    1:47:37.671 1:47:37.671 53  21             F199     
47    333  Winde Hamrick      F      Carmel       IN    1:49:04.532 1:48:54.432 57  22             F199     
48    306  Julie McDaniel     F      Lafayette    IN    1:50:08.185 1:49:53.668 46  23             F199     
49    301  Patty Casselman    F      Fishers      IN    1:50:18.009 1:50:07.673 57  24             F199     
50    302  Carla Hill         F      Shawnee      KS    1:50:23.207 1:50:11.288 64  25             F199     
51    307  Shellie Lawson     F      Rossville    IN    1:52:49.680 1:52:35.618 48  26             F199     
52    309  Delaina Dehaven    F      Rossville    IN    1:52:51.816 1:52:40.480 58  27             F199     
53    587  Rebecca Domeck     F      Indianapolis IN    1:55:29.175 1:55:13.226 45  28             F199     
54    304  Teresa Sarine      F      Rossville    IN    2:03:10.951 2:02:55.046 62  29             F199     
55    308  Megan Stephens     F      Rossville    IN    2:03:09.482 2:02:55.502 46  30             F199     
62    9001 a Klene            M                                                 55                          
63    9002 b Klene            M                                                 55                          
64    9003 C Klene            M                                                 55                          
65    9004 D Klene            F                                                 55                          
66    9005 E Klene            F                                                 55                          
67    9006 F Klene            F                                                 55                          
68    9007 G Klene            M                                                 55                          
69    9008 H Klene            M                                                 55                          
70    9009 I Klene            M                                                 55                          
71    9010 J Klene            M                                                 55                          


Overall Winners
Place Name            Bib Age Gender Location           Time      
===== =============== === === ====== ================== ========= 
1     David Riggleman 303 32  M      Zionsville IN US   54:17.326 
2     Craig Lee       313 46  M      Indianapolis IN US 57:55.663 
3     Kentucky Wempe  588 52  M      Indianapolis IN US 58:16.108 


M 1-99
Place Name             Bib Age Overall Location           Time        
===== ================ === === ======= ================== =========== 
1     Scott Fihma      319 46  4       Indianapolis IN US 1:01:23.885 
2     Sam Cassel       579 15  5       Greenwood IN US    1:03:59.384 
3     Gavin Thornberry 312 14  6       Indianapolis IN US 1:05:26.411 
4     Ronan Kelly      327 41  8       Zionsville IN US   1:09:23.610 
5     Wes Robinson     585 35  9       Indianapolis IN US 1:09:24.930 


F 1-99
Place Name             Bib Age Overall Location           Time        
===== ================ === === ======= ================== =========== 
1     Anna Slifka      297 34  7       Morrow OH US       1:09:05.012 
2     Nicole Stevens   317 31  10      Avon IN US         1:12:40.155 
3     Alysia Diffendal 330 41  11      Zionsville IN US   1:15:00.572 
4     Ruth DeWell      592 39  12      Bedford IN US      1:15:21.082 
5     Maria Whitfield  323 26  19      Indianapolis IN US 1:19:04.766 

Additional results can be found at http://www.StarRaceTiming.com.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.