Results For
Virtual Strides for Life 5K

Anytown, OH 00000
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                       Gender City                 State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division     Team Name              
                                                                               Time      Time                Percentage Place                                        
===== === ========================== ====== ==================== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ============ ====================== 
1     288 Scott Storck               M      Beavercreek          OH    US      0:20:01.3 0:20:01.3 6:28  39  67.7       1        M Overall                           
2     17  Zachary Booth              M      Dayton               OH    US      0:20:34.0 0:20:34.0 6:38  26  62.9       1        M 20-29      125 Lives Team         
3     8   Ronald Argabright          M      Huber Heights        OH    US      0:20:55.4 0:20:40.3 6:40  56  74.5       1        M 50-59                             
4     176 Jason May                  M      Troy                 OH    US      0:20:40.7 0:20:40.7 6:40  42  67.0       1        M 40-49                             
5     3   Heather Allen              F      Dayton               OH    US      0:20:53.1 0:20:53.1 6:44  27  70.4       1        F Overall    Cardio Club            
6     301 Kevin Trump                M      Dayton               OH    US      0:21:00.3 0:21:00.3 6:47  33  62.3       1        M 30-39      125 Lives Team         
7     112 William Harding            M      Miamisburg           OH    US      0:21:27.7 0:21:27.7 6:55  21  60.3       2        M 20-29      125 Lives Team         
8     310 J. Wahlquist               M      Dayton               OH    US      0:21:52.4 0:21:52.4 7:03  12  65.9       1        M 10-14                             
9     26  Juanma Cardona             M      Dayton               OH    US      0:21:57.4 0:21:57.4 7:05  21  58.9       3        M 20-29      Jesus-Warriors         
10    20  Jason Brumbaugh            M      Kettering            OH    US      0:22:31.3 0:22:16.9 7:11  42  62.1       2        M 40-49      Team Patulence         
11    73  Markus Ernst               M      Fairborn             OH    US      0:23:09.9 0:22:53.2 7:23  24  56.5       4        M 20-29                             
12    309 April Wahlquist            F      Dayton               OH    US      0:23:06.6 0:23:06.6 7:27  36  64.3       1        F 30-39                             
13    286 Mindy Stamm                F                                         0:23:14.7 0:23:14.7 7:30  44  66.9       1        F 40-49                             
14    285 Jeff Stamm                 M                                         0:23:16.1 0:23:16.1 7:30  48  62.2       3        M 40-49                             
15    196 Matt Miller                M      Springboro           OH    US      0:25:29.7 0:24:32.6 7:55  34  53.6       2        M 30-39      WSU Surgery            
16    30  Virgil Carter              M      Dayton               OH    US      0:24:51.9 0:24:51.9 8:01  49  58.6       4        M 40-49      Express Fitness Studio 
17    270 Randall Shaffer            M      Tipp City            OH    US      0:25:21.7 0:25:21.7 8:11  50  57.9       2        M 50-59                             
18    681 Daniel Ratliff             M                                         0:25:32.5 0:25:30.3 8:14  47  56.3       5        M 40-49                             
19    48  Evan Daubenmire            M      Dayton               OH    US      0:26:00.2 0:25:45.1 8:18  29  50.3       5        M 20-29      125 Lives Team         
20    332 Tawnya Lochner             F      Dayton               OH    US      0:25:57.8 0:25:57.8 8:23  44  59.9       2        F 40-49                             
21    158 Emily Laux                 F      Arcanum              OH    US      0:26:50.1 0:26:23.2 8:31  40  57.3       3        F 40-49      Team Patulence         
22    192 Christina Millard-Halburnt F      Dayton               OH    US      0:26:27.7 0:26:27.7 8:32  40  57.1       4        F 40-49      Express Fitness Studio 
23    276 Jerome Sirotnik            M      Dayton               OH    US      0:27:11.7 0:26:37.8 8:35  52  56.1       3        M 50-59      Team Humacyte          
24    156 Parker Laubie              M      Englewoodenglewood   OR    US      0:26:43.3 0:26:40.5 8:36  17  49.0       1        M 15-19      Team Alex              
25    234 Nathan Price               M      Independence         KY    US      0:26:48.9 0:26:41.7 8:37  31  48.7       3        M 30-39      Team Patulence         
26    31  Dora-Ann Cash              F      Waynesville          OH    US      0:26:58.4 0:26:42.5 8:37  50  61.7       1        F 50-59      Team Patulence         
27    269 Megan Shaffer              F      Tipp City            OH    US      0:28:02.1 0:26:57.6 8:42  18  54.8       1        F 15-19                             
28    206 Joe Nagel                  M      Dayton               OH    US      0:27:00.0 0:26:59.2 8:42  53  55.8       4        M 50-59                             
29    255 Kara Rourke                F                                         0:27:06.7 0:27:06.7 8:45  32  54.3       2        F 30-39                             
30    132 Jonathan Jackson           M      Springboro           OH    US      0:27:18.3 0:27:18.3 8:48  38  49.3       4        M 30-39      125 Lives Team         
31    59  Caitie Deshane             F      Pickerington         OH    US      0:27:22.1 0:27:20.3 8:49  34  54.1       3        F 30-39      Team Alex              
32    328 Scott Woods                M      Miamisburg           OH    US      0:27:38.4 0:27:27.0 8:51  46  52.0       6        M 40-49                             
33    83  Timothy Frazier            M      Dayton               OH    US      0:27:33.7 0:27:27.3 8:51  52  54.4       5        M 50-59      Express Fitness Studio 
34    298 Jordan Todd                F      Dayton               OH    US      0:29:15.1 0:27:40.8 8:56  24  53.1       1        F 20-29                             
35    175 Jack Mateer                M      Yorktown             VA    US      0:28:15.6 0:28:15.6 9:07  51  52.4       6        M 50-59                             
36    207 Brandon Nalley             M      Xenia                OH    US      0:28:19.9 0:28:19.9 9:08  25  45.6       6        M 20-29                             
37    215 Bill Olson                 M      Lebanon              OH    US      0:29:14.4 0:28:25.1 9:10  54  53.4       7        M 50-59      Team Humacyte          
38    155 Braden Laubie              M      Englewoodenglewood   OR    US      0:28:30.2 0:28:27.1 9:11  15  47.2       2        M 15-19      Team Alex              
39    160 Michael Lee                M      Dayton               OH    US      0:29:24.1 0:28:44.1 9:16  40  47.5       7        M 40-49      WSU Surgery            
40    149 Z. Kjr                     M      Dayton               OH    US      0:28:58.6 0:28:58.6 9:21  12  49.7       2        M 10-14      Jesus-Warriors         
41    291 Aaron Sule                 M      Xenia                OH    US      0:29:12.4 0:29:02.4 9:22  35  45.5       5        M 30-39                             
42    61  David Devlin               M      Dayton               OH    US      0:29:16.7 0:29:04.1 9:23  24  44.5       7        M 20-29                             
43    174 Leah Martin                F      Arcanum              OH    US      0:29:45.3 0:29:09.6 9:24  35  50.8       4        F 30-39                             
44    265 Jen Schweitzer             F      Miamisburg           OH    US      0:29:23.8 0:29:23.8 9:29  39  51.1       5        F 30-39      Express Fitness Studio 
45    253 Samantha Riedlinger        F      Fairborn             OH    US      0:29:40.7 0:29:24.7 9:29  27  50.0       2        F 20-29      Team Patulence         
46    116 Frederick Hatton           M      Dayton               OH    US      0:30:02.3 0:29:52.8 9:38  46  47.7       8        M 40-49                             
47    202 Luke Moorefield            M      Tipp City            OH    US      0:29:56.1 0:29:56.1 9:39  19  43.3       3        M 15-19                             
48    118 Stacie Heinl               F      Springboro           OH    US      0:32:07.6 0:29:56.5 9:40  34  49.4       6        F 30-39                             
49    222 Dave Parr                  M      Beavercreek Township OH    US      0:31:04.2 0:31:04.2 10:01 70  56.0       1        M 60-99                             
50    64  Rebecca Donaldson          F      Fairborn             OH    US      0:32:01.9 0:32:01.9 10:20 45  49.0       5        F 40-49                             
51    98  Marc Gomez                 M      Dayton               OH    US      0:32:04.1 0:32:04.1 10:21 29  40.4       8        M 20-29      EYE BELIEVE            
52    348 C. Schafer                 F                                         0:32:19.5 0:32:10.2 10:23 9   55.5       1        F 1- 9                              
53    184 Thomas McGrath             M      Dayton               OH    US      0:33:23.0 0:32:31.5 10:30 43  42.9       9        M 40-49                             
54    217 Robert Olson               M      Dayton               OH    US      0:33:03.1 0:32:57.9 10:38 25  39.2       9        M 20-29                             
55    187 Jacob Meade                M      Waynesville          OH    US      0:33:05.5 0:33:05.5 10:40 14  41.3       3        M 10-14      Team Zachary           
56    330 Ian Wyatt                  M      Dayton               OH    US      0:34:11.8 0:33:08.5 10:41 36  40.1       6        M 30-39                             
57    297 Becky Thompson             F      Beavercreek          OH    US      0:33:18.3 0:33:09.2 10:42 54  52.0       2        F 50-59                             
58    177 Sarah May                  F      Troy                 OH    US      0:33:29.9 0:33:29.9 10:48 27  43.9       3        F 20-29                             
59    77  Elizabeth Fees             F      Dayton               OH    US      0:33:48.8 0:33:37.8 10:51 35  44.1       7        F 30-39                             
60    161 Charles Lemaster           M      Riverside            OH    US      0:34:43.4 0:33:52.6 10:56 59  46.6       8        M 50-59                             
61    259 Jennifer Sanders           F      Troy                 OH    US      0:33:57.1 0:33:54.8 10:56 41  44.8       6        F 40-49                             
62    121 Anita Highland             F      Englewood            OH    US      0:34:43.6 0:33:55.5 10:57 46  46.6       7        F 40-49                             
63    75  Barbara Fant               F      Columbus             OH    US      0:34:14.8 0:34:14.8 11:03 31  43.0       8        F 30-39                             
64    218 Cheryl Page                F      Springboro           OH    US      0:34:42.8 0:34:33.8 11:09 55  50.5       3        F 50-59                             
65    277 Rob Skidmore               M                                         0:35:04.1 0:35:04.1 11:19                1        No Age Given                        
66    143 Anthony Kennard            M      Cridersville         OH    US      0:35:35.5 0:35:06.9 11:20 25  36.8       10       M 20-29                             
67    216 Holly Olson                F      Lebanon              OH    US      0:36:22.7 0:35:31.7 11:28 54  48.5       4        F 50-59      Team Humacyte          
68    254 Tamara Ritz                F      Lebanon              OH    US      0:36:20.4 0:35:46.2 11:32 56  49.4       5        F 50-59      Team Humacyte          
69    171 Dara Mallory               F      Clayton              OH    US      0:35:58.5 0:35:47.9 11:33 47  44.6       8        F 40-49      Express Fitness Studio 
70    47  Tina Daniel                F      Dayton               OH    US      0:36:03.1 0:36:03.1 11:38 53  47.3       6        F 50-59                             
71    214 Michelle Oliver            F      Versailles           OH    US      0:36:18.4 0:36:11.8 11:41 39  41.5       9        F 30-39                             
72    70  Brittany Elliott           F      Fairborn             OH    US      0:36:34.9 0:36:18.8 11:43 29  40.5       4        F 20-29                             
73    209 Lisa Neer                  F      Piqua                OH    US      0:36:24.5 0:36:24.5 11:45 34  40.6       10       F 30-39                             
74    181 Amy McEntee                F      Dayton               OH    US      0:36:53.1 0:36:34.2 11:48 38  40.9       11       F 30-39      Team Patulence         
75    304 Laura Underwood            F      Dayton               OH    US      0:37:17.9 0:36:44.4 11:51 53  46.4       7        F 50-59      Team Humacyte          
76    173 Dustyn Martin              M      Arcanum              OH    US      0:37:37.8 0:36:59.7 11:56 35  35.7       7        M 30-39                             
77    205 Debbie Nagel               F      Dayton               OH    US      0:37:27.9 0:37:26.0 12:05 54  46.1       8        F 50-59                             
78    21  Jamie Brunicardi           F      Waynesville          OH    US      0:41:10.2 0:38:12.7 12:20 33  38.6       12       F 30-39      WSU Surgery            
79    275 Alana Sink                 F      Dayton               OH    US      0:38:32.7 0:38:17.4 12:21 34  38.6       13       F 30-39                             
80    272 Megan Shepherd             F      Dayton               OH    US      0:38:34.6 0:38:21.7 12:22 27  38.3       5        F 20-29                             
81    334 Kimda Hendricks            F      Franklin             OH    US      0:38:33.5 0:38:23.6 12:23 50  43.0       9        F 50-59                             
82    331 Steven Yount               M      Dayton               OH    US      0:39:05.1 0:38:48.2 12:31 30  33.4       8        M 30-39                             
83    180 Karen McDermott            F      Xenia                OH    US      0:39:25.9 0:39:25.9 12:43 67  51.4       1        F 60-99                             
84    154 Ashley Landers             F      Dayton               OH    US      0:39:55.1 0:39:26.2 12:43 23  37.3       6        F 20-29      125 Lives Team         
85    341 Sarah Jones                F                                         0:40:10.2 0:39:39.4 12:48 41  38.3       9        F 40-49                             
86    92  Dennis Geglein             M      Tipp City            OH    US      0:40:55.4 0:40:53.1 13:11 73  44.3       2        M 60-99                             
87    148 Simon Kjr                  M      Dayton               OH    US      0:41:05.0 0:41:05.0 13:15 37  32.5       9        M 30-39      Jesus-Warriors         
88    142 Tifani Kendrick            F      Reynoldsburg         OH    US      0:41:07.4 0:41:06.7 13:16 39  36.6       14       F 30-39                             
89    343 Noah Etenne                M                                         0:41:54.9 0:41:24.4 13:21 15  32.4       4        M 15-19                             
90    326 Allison Witt               F      Kettering            OH    US      0:42:07.1 0:42:06.1 13:35 26  34.9       7        F 20-29                             
91    324 Teresa Winn                F      Saint Louis          MO    US      0:42:07.3 0:42:06.5 13:35 25  34.9       8        F 20-29                             
92    208 Sheri Neale                F      Columbus             OH    US      0:42:28.3 0:42:28.3 13:42 40  35.6       10       F 40-49                             
93    172 Teresa Marling             F      Dayton               OH    US      0:44:24.6 0:43:44.4 14:07 45  35.8       11       F 40-49                             
94    94  Mikka George               F      Dayton               OH    US      0:44:24.9 0:43:44.7 14:07 32  33.7       15       F 30-39                             
95    293 Monica Sutter              F      Russia               OH    US      0:44:27.5 0:44:18.4 14:18 40  34.1       12       F 40-49                             
96    320 Kathy Wilcox               F      Dayton               OH    US      0:44:44.3 0:44:24.7 14:20 68  46.3       2        F 60-99                             
97    71  Tyler Ely                  M      Kettering            OH    US      0:44:26.1 0:44:26.1 14:20 25  29.1       11       M 20-29      125 Lives Team         
98    107 Rose Gurdon                F      Dayton               OH    US      0:44:26.3 0:44:26.3 14:20 59  41.2       10       F 50-59                             
99    44  Dawn Cox                   F      Dayton               OH    US      0:45:55.7 0:44:57.3 14:30 50  36.7       11       F 50-59                             
100   45  Joe Cox                    M      Dayton               OH    US      0:45:55.5 0:44:57.4 14:30 53  33.5       9        M 50-59                             
101   165 Connie Libbee              F      Dayton               OH    US      0:45:44.4 0:45:06.1 14:33 54  38.2       12       F 50-59                             
102   163 Karen Lewis                F      Dayton               OH    US      0:46:15.2 0:45:50.7 14:47 62  41.4       3        F 60-99      Team Zachary           
103   164 Paul Lewis                 M      Dayton               OH    US      0:46:15.1 0:45:51.1 14:47 59  34.4       10       M 50-59      Team Zachary           
104   139 Hannelore Kay              F      Fairborn             OH    US      0:45:58.7 0:45:57.0 14:49 50  35.9       13       F 50-59                             
105   342 Gabe Whitted               M                                         0:46:40.1 0:46:09.1 14:53 13  30.4       4        M 10-14                             
106   93  Pam Geglein                F      Tipp City            OH    US      0:46:25.1 0:46:17.9 14:56 62  41.0       4        F 60-99                             
107   169 David Lynde                M      Dayton               OH    US      0:47:09.0 0:46:28.7 15:00 32  28.0       10       M 30-39      WSU Surgery            
108   170 Jennifer Lynde             F      Dayton               OH    US      0:47:09.2 0:46:29.3 15:00 31  31.6       16       F 30-39      WSU Surgery            
109   236 Michael Pritchard          M      Dayton               OH    US      0:47:48.3 0:46:50.8 15:07 50  31.4       11       M 50-59                             
110   303 Fred Underwood             M      Dayton               OH    US      0:48:19.1 0:47:27.8 15:19 56  32.4       12       M 50-59      Team Humacyte          
111   302 Daniel Tyree               M      New Carlisle         OH    US      0:47:55.1 0:47:44.9 15:24 26  27.1       12       M 20-29      125 Lives Team         
112   274 Leah Shurte                F      New Carlisle         OH    US      0:47:55.5 0:47:45.8 15:24 26  30.8       9        F 20-29      125 Lives Team         
113   220 Sarah Papp                 F      Dayton               OH    US      0:49:46.6 0:48:13.5 15:33 35  30.7       17       F 30-39                             
114   219 Kevin Papp                 M      Dayton               OH    US      0:49:48.7 0:48:15.5 15:34 34  27.2       11       M 30-39                             
115   240 Sandy Purdy                F      Bellbrook            OH    US      0:48:29.0 0:48:15.7 15:34 47  33.1       13       F 40-49      CBC/CTS Supply Chain   
116   178 Jeannie Mayberry           F      Dayton               OH    US      0:49:00.3 0:48:21.3 15:36 55  36.1       14       F 50-59                             
117   147 Karen Kitts                F      Miamisburg           OH    US      0:49:01.3 0:48:22.2 15:36 53  35.3       15       F 50-59                             
118   120 Tater Hicks                M      Huber Heights        OH    US      0:49:43.1 0:48:23.0 15:36 14  28.3       5        M 10-14      Team Tater             
119   239 Paul Purdy                 M      Bellbrook            OH    US      0:48:29.1 0:48:29.1 15:38 48  29.9       10       M 40-49      CBC/CTS Supply Chain   
120   1   Kristi Adams               F      Fairborn             OH    US      0:49:34.8 0:48:58.8 15:48 50  33.7       16       F 50-59                             
121   307 Matthew Urbaniak           M      Beavercreek          OH    US      0:48:59.9 0:48:59.0 15:48 37  27.3       12       M 30-39      Team Patulence         
122   306 L. Urbaniak                M      Beavercreek          OH    US      0:48:59.4 0:48:59.3 15:48 6   39.9       1        M 1- 9       Team Patulence         
123   18  Margaret Borger            F      Wapakoneta           OH    US      0:49:41.1 0:49:12.7 15:52 48  32.8       14       F 40-49                             
124   249 Alexis Richard             F      Wapakoneta           OH    US      0:49:41.0 0:49:13.0 15:53 19  29.9       2        F 15-19                             
125   12  Kyle Bates                 M      Brookville           OH    US      0:49:14.9 0:49:14.9 15:53 30  26.3       13       M 30-39                             
126   13  Tonya Bates                F      Brookville           OH    US      0:49:16.0 0:49:16.0 15:54 31  29.9       18       F 30-39                             
127   49  Amanda Davis               F      Dayton               OH    US      0:49:29.5 0:49:27.7 15:57 36  30.0       19       F 30-39                             
128   69  Elizabeth Duhon            F      Dayton               OH    US      0:50:18.3 0:49:34.9 16:00 24  29.7       10       F 20-29                             
129   109 Janet Hadaya               F      Dayton               OH    US      0:50:28.0 0:49:38.4 16:01 55  35.2       17       F 50-59      Team Zachary           
130   110 Sami Hadaya                M      Dayton               OH    US      0:50:27.9 0:49:38.4 16:01 61  32.3       3        M 60-99      Team Zachary           
131   68  Barbara Duhin              F      Dayton               OH    US      0:50:25.1 0:49:40.7 16:02 63  38.8       5        F 60-99                             
132   212 Andrew Officer             M      Dayton               OH    US      0:51:24.3 0:49:41.1 16:02 33  26.3       14       M 30-39      EYE BELIEVE            
133   262 Amy Schoen                 F      Greenville           OH    US      0:50:14.5 0:50:00.2 16:08 39  30.1       20       F 30-39                             
134   335 Mackenzie Graham           F                                         0:50:27.4 0:50:02.7 16:09 36  29.7       21       F 30-39                             
135   201 Terry Moody                F      Portsmouth           VA    US      0:50:42.2 0:50:04.1 16:09 64  38.9       6        F 60-99                             
136   182 Patrick McEntee            M      Dayton               OH    US      0:51:50.4 0:50:11.6 16:11 44  28.0       11       M 40-49      Team Patulence         
137   283 Tamara Souders             F      Yellow Springs       OH    US      0:50:55.2 0:50:19.2 16:14 57  35.5       18       F 50-59                             
138   263 K. Schoen                  F      Greenville           OH    US      0:50:52.6 0:50:38.8 16:20 10  34.1       1        F 10-14                             
139   127 Calvin Houston             M      Trotwood             OH    US      0:51:28.0 0:50:39.2 16:20 48  28.6       12       M 40-49      125 Lives Team         
140   350 Deshawn Jemison            F                                         0:51:28.0 0:50:40.0 16:21 47  31.5       15       F 40-49                             
141   260 Tabitha Satkamp            F      Brookville           OH    US      0:52:35.4 0:52:22.8 16:54 39  28.7       22       F 30-39      Express Fitness Studio 
142   244 L. Reed                    F      Dayton               OH    US      0:53:48.4 0:52:28.0 16:55 5   39.9       2        F 1- 9       Team Patulence         
143   305 Jessica Urbaniak           F      Dayton               OH    US      0:53:49.1 0:52:29.0 16:56 36  28.3       23       F 30-39      Team Patulence         
144   243 Abby Reed                  F      Dayton               OH    US      0:53:50.0 0:52:30.6 16:56 37  28.4       24       F 30-39      Team Patulence         
145   183 Peggy McEntee              F      Erlanger             KY    US      0:53:51.4 0:52:33.0 16:57 49  31.1       16       F 40-49      Team Patulence         
146   185 Annie McGraw               F      Centerville          OH    US      0:53:00.6 0:52:49.2 17:02 54  32.7       19       F 50-59                             
147   186 Debbie Meade               F      New Carlisle         OH    US      0:53:23.8 0:52:53.7 17:04 53  32.3       20       F 50-59      125 Lives Team         
148   35  Margaret Christopher       F      Fairborn             OH    US      0:53:35.1 0:53:03.1 17:07 56  33.3       21       F 50-59      Team Zachary           
149   15  Sumathi Bhat               F      Dayton               OH    US      0:53:34.7 0:53:03.4 17:07 65  37.2       7        F 60-99                             
150   137 Terri Johnson              F      Dayton               OH    US      0:53:34.7 0:53:03.4 17:07 55  32.9       22       F 50-59      Team Zachary           
151   76  Tracey Farrell             F      Xenia                OH    US      0:55:43.5 0:53:18.1 17:12 48  30.3       17       F 40-49                             
152   51  Krissy Dawson              F      Miamisburg           OH    US      0:54:20.6 0:54:01.2 17:26 34  27.4       25       F 30-39                             
153   230 Wendy Pleiman              F      Troy                 OH    US      0:54:20.1 0:54:01.4 17:26 41  28.1       18       F 40-49                             
154   97  Amy Goecke                 F      Miamisburg           OH    US      0:54:20.5 0:54:01.5 17:26 52  31.2       23       F 50-59                             
155   325 Kelly Winters              F      Florham Park         NJ    US      0:54:40.7 0:54:08.1 17:28 45  29.0       19       F 40-49      Team Zachary           
156   351 Zac Davidi                 M                                         0:54:41.0 0:54:08.7 17:28 50  27.1       13       M 50-59                             
157   111 Julie Hamiel               F      Brookville           OH    US      0:54:37.1 0:54:13.4 17:29 42  28.2       20       F 40-49      Team Zachary           
158   10  Catherine Barnes           F      Dayton               OH    US      0:54:37.1 0:54:13.8 17:30 25  27.1       11       F 20-29      Team Zachary           
159   133 Nicole Jackson             F      Springboro           OH    US      0:54:57.4 0:54:14.4 17:30 37  27.5       26       F 30-39      125 Lives Team         
160   264 Rachel Schoenherr          F      Englewood            OH    US      0:54:37.4 0:54:14.7 17:30 34  27.2       27       F 30-39      Team Zachary           
161   246 Michelle Reid              F      Dayton               OH    US      0:54:32.5 0:54:24.6 17:33 34  27.2       28       F 30-39                             
162   101 Stacy Greene               F      Dayton               OH    US      0:54:58.6 0:54:58.6 17:44 40  27.5       21       F 40-49                             
163   65  Andrea Downing             F      Waynesville          OH    US      0:59:53.5 0:55:02.7 17:45 38  27.2       29       F 30-39      Team Zachary           
164   245 Patrick Reed               M      Dayton               OH    US      0:57:04.3 0:55:44.5 17:59 37  24.0       15       M 30-39      Team Patulence         
165   227 Kelley Perry               F      Miamisburg           OH    US      0:56:14.7 0:55:46.0 17:59 45  28.1       22       F 40-49                             
166   257 Michele Rowe               F      Englewoodenglewood   OR    US      0:57:01.7 0:56:05.4 18:06 41  27.1       23       F 40-49      Team Alex              
167   256 Brian Rowe                 M      Englewoodenglewood   OR    US      0:57:04.6 0:56:09.7 18:07 45  25.2       13       M 40-49      Team Alex              
168   194 Jamie Miller               F      Dayton               OH    US      0:57:34.2 0:56:25.2 18:12 35  26.3       30       F 30-39                             
169   102 Yvonne Grenert             F      Troy                 OH    US      0:57:33.1 0:56:25.3 18:12 56  31.3       24       F 50-59                             
170   87  Alyssa Gans                F      Dayton               OH    US      0:57:33.8 0:56:25.7 18:12 35  26.3       31       F 30-39                             
171   200 Shonte Montgomery          F      Dayton               OH    US      0:57:34.9 0:56:40.8 18:17 38  26.4       32       F 30-39                             
172   311 Christina Watson           F      Dayton               OH    US      0:57:36.3 0:56:41.8 18:17 39  26.5       33       F 30-39      125 Lives Team         
173   287 E. Stewart                 F      Arcanum              OH    US      0:57:37.8 0:56:41.9 18:17 6   35.3       3        F 1- 9       Team Patulence         
174   312 Brianne Wells              F      Miamisburg           OH    US      0:57:29.5 0:56:43.9 18:18 25  25.9       12       F 20-29      125 Lives Team         
175   42  Matthew Collins            M      Kettering            OH    US      0:57:29.6 0:56:46.2 18:19 24  22.8       13       M 20-29      125 Lives Team         
176   281 Robin Smith                F      Arcanum              OH    US      0:57:54.8 0:56:59.2 18:23 58  31.7       25       F 50-59      Team Patulence         
177   136 Narqueisha Johnson         F      Dayton               OH    US      0:59:25.5 0:57:16.8 18:29 32  25.7       34       F 30-39      Team Tater             
178   128 Torranda Howell            F      Dayton               OH    US      0:58:27.0 0:57:33.5 18:34 44  27.0       24       F 40-49                             
179   114 Ray Hartley                F      Xenia                OH    US      0:57:49.6 0:57:39.3 18:36 58  31.4       26       F 50-59      125 Lives Team         
180   346 J. Barton                  M                                         0:58:34.0 0:57:49.6 18:39 5   36.8       2        M 1- 9                              
181   344 Jamie Philpot              F                                         0:58:35.6 0:57:51.5 18:40 35  25.6       35       F 30-39                             
182   62  Julie Dewey                F      Troy                 OH    US      0:59:46.0 0:58:02.2 18:43 39  25.9       36       F 30-39      Team Zachary           
183   63  Matthew Dewey              M      Troy                 OH    US      0:59:45.7 0:58:02.2 18:43 38  23.2       16       M 30-39      Team Zachary           
184   203 Jennifer Morris            F      Dayton               OH    US      0:59:15.5 0:58:11.6 18:46 45  26.9       25       F 40-49                             
185   24  Annette Butler             F      Miamisburg           OH    US      0:59:16.2 0:58:12.6 18:47 51  28.6       27       F 50-59                             
186   248 Diane Rezek-Cox            F      Dayton               OH    US      0:59:16.5 0:58:12.8 18:47 53  29.3       28       F 50-59                             
187   7   Melissa Anthony            F      Waynesville          OH    US      0:59:10.0 0:58:23.5 18:50 31  25.2       37       F 30-39      Team Zachary           
188   235 Bethanie Pritchard         F      Dayton               OH    US      0:59:26.8 0:58:30.8 18:53 41  26.0       26       F 40-49                             
189   199 Barbara Montgomery         F      Miamisburg           OH    US      1:00:43.1 0:59:13.0 19:06 64  32.9       8        F 60-99      Team Alex              
190   43  Misty Corey                F      Huber Heights        OH    US      0:59:43.6 0:59:18.8 19:08 53  28.8       29       F 50-59      Team Zachary           
191   72  Liz Engelland              F      Dayton               OH    US      1:00:33.5 0:59:33.8 19:13 51  28.0       30       F 50-59                             
192   162 Tom Leston                 F      Dayton               OH    US      1:00:35.3 0:59:35.3 19:13 54  28.9       31       F 50-59                             
193   226 Nicole Payne               F      Dayton               OH    US      1:00:35.8 0:59:37.2 19:14 28  24.7       13       F 20-29                             
194   345 Brandon Philpot            M                                         1:01:30.7 1:00:47.4 19:37 42  22.8       14       M 40-49                             
195   66  John Downing               M      Waynesville          OH    US      1:02:15.4 1:01:13.6 19:45 51  24.2       14       M 50-59      Team Zachary           
196   134 Tunda Jennings             F      Trenton              OH    US      1:02:31.9 1:01:39.2 19:53 50  26.7       32       F 50-59      125 Lives Team         
197   229 Zachary Pfirrman           M      Dayton               OH    US      1:03:01.5 1:02:11.0 20:04 27  20.8       14       M 20-29      125 Lives Team         
198   228 Katrina Pfirrman           F      Dayton               OH    US      1:03:02.2 1:02:12.2 20:04 26  23.6       14       F 20-29      125 Lives Team         
199   80  Teri Fisher                F      Waynesville          OH    US      1:03:43.6 1:02:30.7 20:10 52  27.0       33       F 50-59                             
200   79  Melissa Fisher             F      Waynesville          OH    US      1:03:43.3 1:02:30.8 20:10 25  23.5       15       F 20-29                             
201   5   Brooke Alwine              F      Englewood            OH    US      1:03:48.1 1:02:35.7 20:12 26  23.5       16       F 20-29                             
202   349 Katherine Fitzwater        F                                         1:03:58.5 1:02:55.7 20:18 50  26.2       34       F 50-59                             
203   317 Wendy Westfall             F      Covington            OH    US      1:06:35.3 1:03:25.1 20:27 54  27.2       35       F 50-59                             
204   359 Ryan Fraser                M                                         1:06:51.7 1:03:35.2 20:31 27  20.3       15       M 20-29                             
205   221 Andrea Parkinson           F      Miamisburg           OH    US      1:05:22.1 1:03:59.0 20:38 30  23.0       38       F 30-39      125 Lives Team         
206   241 Amsu Rajbhandari           M      Wyoming              OH    US      1:04:25.4 1:04:03.6 20:40 51  23.1       15       M 50-59                             
207   315 Loren Westfall             M      Covington            OH    US      1:06:32.3 1:05:01.6 20:59 55  23.5       16       M 50-59                             
208   333 Unknown Partic. 333        M                                         1:06:46.0 1:05:29.3 21:08                2        No Age Given                        
209   261 Jenna Schaeffer            F      Dayton               OH    US      1:06:56.2 1:05:53.6 21:15 27  22.3       17       F 20-29      125 Lives Team         
210   282 Prakash Soni               M      Miamisburg           OH    US      1:06:43.7 1:06:04.7 21:19 37  20.2       17       M 30-39      Team Zachary           
211   313 Lucas West                 M      Huber Heights        OH    US      1:06:43.7 1:06:07.1 21:20 30  19.6       18       M 30-39      Team Zachary           
212   336 Mary Lyne Sauby            F                                         1:06:47.6 1:06:09.8 21:21 54  26.1       36       F 50-59                             
213   211 Colleen Nelson             F      Waynesville          OH    US      1:06:47.5 1:06:20.5 21:24 49  24.6       27       F 40-49                             
214   210 B. Nelson                  M      Waynesville          OH    US      1:06:47.0 1:06:21.2 21:24 10  23.3       6        M 10-14                             
215   339 Ava Mills                  F                                         1:07:14.1 1:06:35.6 21:29 28  22.1       18       F 20-29                             
216   338 T. Ladavian                M                                         1:07:12.8 1:06:36.2 21:29 6   29.4       3        M 1- 9                              
217   357 Allie Grant                F                                         1:07:24.7 1:07:24.7 21:45 27  21.8       19       F 20-29                             
218   242 Marie Raleigh              F      Miamisburg           OH    US      1:08:12.1 1:07:38.1 21:49 53  25.2       37       F 50-59                             
219   284 Jennifer Spraggs           F      Springboro           OH    US      1:11:17.1 1:09:00.1 22:16 35  21.5       39       F 30-39      Team Zachary           
220   189 Christopher Meyer          M      Springboro           OH    US      1:11:15.8 1:09:36.3 22:27 37  19.2       19       M 30-39      Team Zachary           
221   191 William Meyer              M      Springboro           OH    US      1:11:15.4 1:09:39.4 22:28                3        No Age Given Team Zachary           
222   190 E. Meyer                   F      Springboro           OH    US      1:11:16.2 1:09:39.7 22:28 1              4        F 1- 9       Team Zachary           
223   294 Megan Temple               F      Celina               OH    US      1:15:46.0 1:15:46.0 24:26 29  19.4       20       F 20-29                             
224   39  C. Clack                   M      Bellbrook            OH    US      1:17:13.3 1:15:58.9 24:31 5   28.0       4        M 1- 9       Bethany's Dragons      
225   55  M. Day                     M      New Carlisle         OH    US      1:17:28.3 1:16:05.8 24:33 6   25.7       5        M 1- 9       Bethany's Dragons      
226   122 Adam Hill                  M      Bellbrook            OH    US      1:17:35.1 1:16:16.4 24:36 29  17.0       16       M 20-29      Bethany's Dragons      
227   38  Bethany Clack              F      Bellbrook            OH    US      1:17:37.2 1:16:16.9 24:36 17  19.6       3        F 15-19      Bethany's Dragons      
228   36  Abby Clack                 F      Bellbrook            OH    US      1:17:39.3 1:16:20.3 24:38 15  20.2       4        F 15-19      Bethany's Dragons      
229   40  Edward Clack               M      Bellbrook            OH    US      1:17:36.6 1:16:21.0 24:38 45  18.5       15       M 40-49      Bethany's Dragons      
230   57  Troy Day                   M      New Carlisle         OH    US      1:17:34.9 1:16:22.4 24:38 28  16.9       17       M 20-29      Bethany's Dragons      
231   106 Paula Griffin              F      Bellbrook            OH    US      1:18:42.3 1:17:21.9 24:57 64  25.2       9        F 60-99      Bethany's Dragons      
232   37  Amy Clack                  F      Bellbrook            OH    US      1:18:42.5 1:17:25.9 24:59 42  19.8       28       F 40-49      Bethany's Dragons      
233   347 Diana Dosek                F                                         1:17:55.0 1:17:37.1 25:02 67  26.1       10       F 60-99                             
234   130 Stephanie Ish              F      Indianapolis         IN    US      1:18:17.9 1:18:17.9 25:15 15  19.7       5        F 15-19                             
235   131 Tina Ish                   F      Indianapolis         IN    US      1:18:18.3 1:18:18.3 25:16 41  19.4       29       F 40-49      EYE BELIEVE            
236   266 Shannon Schweitzer         F      Dayton               OH    US      1:18:18.6 1:18:18.6 25:16 39  19.2       40       F 30-39      EYE BELIEVE            
237   25  Dana Cain                  F      Troy                 OH    US      1:18:19.2 1:18:19.2 25:16 38  19.1       41       F 30-39      EYE BELIEVE            


Top Male Finisher - Overall
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time    
===== ============ === === ======= ====== ================= ======= 
1     Scott Storck 288 39  1       M      Beavercreek OH US 20:01.3 


Top Female Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============= === === ======= ====== ============ ======= 
1     Heather Allen 3   27  5       F      Dayton OH US 20:53.1 

Additional results can be found at http://www.speedy-feet.com.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.