Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                  Gender City             State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division  Team Name          
                                                                       Time      Time                Percentage Place                                 
===== ==== ===================== ====== ================ ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ========= ================== 
1     1221 Luke Barga            M      Minster          OH    US      17:30.0   17:25.9   5:37  17  75.0       1        M OVERALL                    
2     1254 Aaron Bruns           M      Celina           OH    US      17:57.4   17:53.0   5:46  17  73.1       2        M OVERALL                    
3     1232 Mic Barhorst          M      Russia           OH    US      18:05.0   18:00.3   5:48  14  76.0       3        M OVERALL                    
4     1510 Kyle Minnich          M                                     18:45.1   18:40.2   6:01  44  75.2       1        M 40-44                      
5     1207 Jon Albers            M      Minster          OH    US      19:01.4   18:57.0   6:07  17  69.0       1        M 15-19                      
6     1521 Daniel Watcke         M                                     19:13.9   19:01.9   6:08  13  73.6       1        M 11-14                      
7     1492 Mike Thomas           M                                     19:07.9   19:03.9   6:09  50  77.1       1        M 50-54                      
8     1322 Joey Hoover           M      Greenville       OH    US      19:17.4   19:12.6   6:12  47  74.8       1        M 45-49                      
9     1472 Logan Warner          M      Rossburg         OH    US      19:40.2   19:29.8   6:17  17  67.1       2        M 15-19                      
10    1357 Justin Marshall       M      Greenville       OH    US      20:05.8   20:00.8   6:27  42  69.2       2        M 40-44   GTI in motion      
11    1547 Demetrius Lewis       M                                     20:24.0   20:13.3   6:31  43  69.0       3        M 40-44                      
12    1348 Timothy Lowman        M      Eaton            OH    US      20:20.1   20:14.7   6:32  29  64.0       1        M 25-29                      
13    1233 Zane Barhorst         M      Russia           OH    US      20:25.4   20:20.8   6:34  17  64.3       3        M 15-19                      
14    1543 Ted Trzaska           M                                     20:33.1   20:27.4   6:36  24  63.2       1        M 20-24                      
15    1456 Brooks Topp           M      New Bremen       OH    US      20:48.2   20:36.6   6:39  32  63.2       1        M 30-34                      
16    1549 Xavier Grillot        M                                     20:55.6   20:48.5   6:43  15  64.5       4        M 15-19                      
17    1301 Jack Grieshop         M      Minster          OH    US      21:12.3   21:01.5   6:47  13  66.6       2        M 11-14                      
18    1402 Riley Samples         M      Rockford         OH    US      21:09.4   21:03.7   6:48  15  63.8       5        M 15-19                      
19    1421 Emily Siegrist        F      Coldwater        OH    US      21:18.4   21:04.2   6:48  38  71.0       1        F OVERALL                    
20    1268 Tyler Davis           M      Troy             OH    US      21:10.9   21:06.9   6:49  16  62.7       6        M 15-19                      
21    1486 Rick Moore            M                                     21:32.2   21:26.9   6:55  60  74.2       1        M 60-64                      
22    1476 Tom Wentworth         M      Greenville       OH    US      21:51.6   21:37.7   6:59  59  73.0       1        M 55-59   GTI in motion      
23    1505 Matthew Barga         M                                     21:51.0   21:42.0   7:00  16  61.0       7        M 15-19                      
24    1470 Chris Warner          M      Rossburg         OH    US      22:09.7   21:59.2   7:06  42  63.0       4        M 40-44                      
25    1372 Jill Nagel            F      Minster          OH    US      22:10.9   22:02.5   7:07  47  72.4       2        F OVERALL                    
26    1334 Tyler Katchen         M      Bradenton        FL    US      22:09.5   22:05.7   7:08  15  60.8       8        M 15-19                      
27    1236 Crystal Barton        F      Greenville       OH    US      22:11.6   22:06.3   7:08  43  69.8       3        F OVERALL Addie girl         
28    1294 Wesley George         M      Versailles       OH    US      22:13.6   22:06.7   7:08  14  61.9       3        M 11-14   Team Awesome       
29    1498 Anthony Arnold        M                                     22:13.8   22:10.1   7:09  41  62.0       5        M 40-44   Team Heckman       
30    1499 B. Arnold             F                                     22:14.0   22:10.2   7:09  12  74.0       1        F 11-14   Team Heckman       
31    1471 Jennifer Warner       F      Rossburg         OH    US      22:21.6   22:10.3   7:09  40  68.2       1        F 40-44                      
32    1247 MacKenzie Bohman      F      Yorkshire        OH    US      22:24.4   22:15.0   7:11  16  68.3       1        F 15-19                      
33    1237 Richard Barton        M      Greenville       OH    US      22:25.0   22:18.7   7:12  65  74.4       1        M 65-69   Addie girl         
34    1494 David Mikesell        M                                     22:26.9   22:19.8   7:12  60  71.3       2        M 60-64                      
35    1556 David Graham          M                                     22:29.7   22:22.7   7:13  35  59.0       1        M 35-39   Addie girl         
36    1307 Bill Haber            M      Greenville       OH    US      22:33.6   22:26.8   7:14  56  68.6       2        M 55-59   Addie girl         
37    1532 Zach Kemper           M                                     22:45.4   22:35.8   7:17  16  58.5       9        M 15-19                      
38    1315 Benjamin Hill         M      North Star       OH    US      23:02.6   22:39.6   7:19  30  57.2       2        M 30-34                      
39    1531 R. Halpin             M                                     22:52.6   22:40.3   7:19  12  63.5       4        M 11-14                      
40    1362 Andrew Meese          M      Pitsburg         OH    US      22:45.9   22:40.5   7:19  36  58.6       2        M 35-39                      
41    1333 Ryan Katchen          M      Bradenton        FL    US      22:45.5   22:41.6   7:19  17  57.6       10       M 15-19                      
42    1450 Jeramie Stevens       M      Greenville       OH    US      22:58.9   22:51.6   7:22  43  61.0       6        M 40-44   GTI in motion      
43    1282 Dennis Eckstein       M      Greenville       OH    US      22:58.7   22:52.4   7:23  53  65.8       2        M 50-54   Addie girl         
44    1305 Eric Grilliot         M      North Star       OH    US      23:03.7   22:53.7   7:23  30  56.6       3        M 30-34                      
45    1321 Madelyn Holzapfel     F      Versailles       OH    US      23:16.8   23:04.2   7:27  14  68.1       2        F 11-14                      
46    1449 Ivan Steinke          M      Greenville       OH    US      23:21.0   23:07.5   7:28  63  70.5       3        M 60-64   GTI in motion      
47    1332 Dylan Katchen         M      Bradenton        FL    US      23:14.4   23:10.3   7:28  14  59.0       5        M 11-14                      
48    1436 A. Stammen            F      Minster          OH    US      23:20.4   23:11.1   7:29  12  70.8       3        F 11-14                      
49    1460 T. Topp               M      New Bremen       OH    US      23:15.4   23:12.2   7:29  11  64.2       6        M 11-14                      
50    1335 Jackie Kemper         F      Osgood           OH    US      23:24.0   23:14.7   7:30  40  65.0       2        F 40-44                      
51    1224 m. Barga              F      Rossburg         OH    US      23:47.5   23:33.3   7:36  12  69.6       4        F 11-14                      
52    1445 Lucas Stammen         M      Minster          OH    US      23:50.8   23:41.5   7:39  14  57.7       7        M 11-14                      
53    1441 Henry Stammen         M      Osgood           OH    US      24:09.4   23:42.4   7:39  14  57.7       8        M 11-14   The Stammen Family 
54    1522 Ryan Schmitmeyer      M                                     24:23.2   23:51.0   7:42  30  54.4       4        M 30-34                      
55    1373 Amber Neal            F      Greenville       OH    US      24:06.5   23:55.1   7:43  35  61.9       1        F 35-39   F45                
56    1452 Chad Stucke           M      New Albany       OH    US      24:14.8   24:02.8   7:45  49  60.6       2        M 45-49                      
57    1457 Cody Topp             M      New Bremen       OH    US      24:18.4   24:07.3   7:47  25  53.6       2        M 25-29                      
58    1517 J. Schmitmeyer        M                                     24:23.8   24:21.3   7:51  12  59.2       9        M 11-14                      
59    1416 Eric Seger            M      Galloway         OH    US      24:45.5   24:29.2   7:54  27  52.8       3        M 25-29   PITA Fighters      
60    1238 Randy Bashore         M      Greenville       OH    US      24:42.5   24:34.4   7:56  69  70.1       2        M 65-69   Addie girl         
61    1527 John Guttadore        M                                     25:08.8   24:39.8   7:57  63  66.1       4        M 60-64                      
62    1327 Cassie Jutte          F      Minster                        25:07.0   24:53.4   8:02  21  59.1       1        F 20-24                      
63    1459 Larry Topp            M      New Bremen       OH    US      25:01.1   24:55.5   8:02  62  64.9       5        M 60-64                      
64    1240 Austin Bergman        M      Rossburg         OH    US      25:13.5   25:01.5   8:04  24  51.7       2        M 20-24                      
65    1534 R. Kuether            F                                     25:12.1   25:02.9   8:05  12  65.5       5        F 11-14                      
66    1311 Lisa Heckman          F      Maria Stein      OH    US      25:11.1   25:04.6   8:05  37  59.5       2        F 35-39   Team Heckman       
67    1514 A. Dirksen            M                                     25:10.3   25:07.1   8:06  12  57.4       10       M 11-14                      
68    1409 Jeff Schlater         M      Versailles       OH    US      25:20.6   25:07.8   8:06  57  61.8       3        M 55-59   Team Awesome       
69    1250 Kent Borchers         M      Russia           OH    US      25:23.3   25:11.6   8:08  38  53.4       3        M 35-39                      
70    1298 David Grieshop        M      Minster          OH    US      25:30.6   25:13.0   8:08  50  58.3       3        M 50-54                      
71    1392 Sabrina Riley         F      Greenville       OH    US      25:30.5   25:13.8   8:08  40  59.9       3        F 40-44   Addie girl         
72    1308 Shelly Haber          F      Greenville       OH    US      25:29.2   25:18.7   8:10  55  68.9       1        F 55-59   Addie girl         
73    1394 Donald Rindler        M      Saint Henry      OH    US      25:33.5   25:20.0   8:10  61  63.3       6        M 60-64                      
74    1376 Terry Neal            M      Greenville       OH    US      25:40.7   25:23.6   8:11  45  55.8       3        M 45-49   F45                
75    1330 Caleb Kaiser          M      Versailles       OH    US      25:43.6   25:34.9   8:15  14  53.5       11       M 11-14                      
76    1309 Connie Harshbarger    F      Greenville       OH    US      27:01.6   25:41.7   8:17  61  73.0       1        F 60-64   Addie girl         
77    1217 Delaney Barga         F      New Weston       OH    US      25:58.8   25:46.2   8:19  14  61.0       6        F 11-14                      
78    1511 Eric Parin            M                                     26:26.2   25:49.6   8:20  31  50.3       5        M 30-34                      
79    1209 Ami Anthony           F      Greenville       OH    US      26:11.8   25:54.8   8:22  35  57.2       3        F 35-39   F45                
80    1403 Teri Samples          F      Rockford         OH    US      26:25.6   26:01.2   8:24  45  60.3       1        F 45-49                      
81    1559 James Heffelfinger    M                                     26:24.4   26:06.7   8:25  33  50.1       6        M 30-34                      
82    1501 Lexie DeMange         F                                     26:28.0   26:10.5   8:27  15  59.0       2        F 15-19                      
83    1490 Josie Barga           F                                     26:27.7   26:13.7   8:28  24  56.1       2        F 20-24                      
84    1554 Kitty Davis           F                                     27:35.9   26:15.1   8:28  46  60.3       2        F 45-49                      
85    1458 H. Topp               M      Cincinnati       OH    US      26:22.5   26:18.7   8:29  10  58.9       1        M 1-10                       
86    1304 Ron Griffitts         M      Greenville       OH    US      26:33.7   26:23.9   8:31  70  66.0       1        M 70-99                      
87    1483 Lydia Kelch           F                                     26:40.2   26:27.3   8:32  14  59.4       7        F 11-14                      
88    1553 L. Warner             F                                     26:42.7   26:32.2   8:34  11  63.4       8        F 11-14                      
89    1518 Aaron Schmitmeyer     M                                     27:06.3   26:34.6   8:34  37  50.3       4        M 35-39                      
90    1230 D. Barhorst           M      Fort Loramie     OH    US      26:43.1   26:35.3   8:35  10  58.3       2        M 1-10    Team Heckman       
91    1487 Will Kammer           M                                     26:50.6   26:40.7   8:36  13  52.5       12       M 11-14                      
92    1469 Devin Utrup           M      St. Marys        OH    US      27:16.5   26:41.5   8:37  28  48.4       4        M 25-29                      
93    1495 Andrew Barlage        M                                     27:07.5   26:41.7   8:37  27  48.4       5        M 25-29                      
94    1427 Mary Siegrist         F      Sidney           OH    US      26:56.4   26:48.6   8:39  65  73.7       1        F 65-69   Team Heckman       
95    1519 Joseph Kremer         M                                     27:16.8   26:52.7   8:40  16  49.2       11       M 15-19                      
96    1431 Dean Smith            M      Yorkshire        OH    US      27:20.9   26:57.1   8:42  15  49.8       12       M 15-19                      
97    1417 Kimberly Seger        F      Willoughby       OH    US      27:14.2   26:57.7   8:42  34  54.8       1        F 30-34   PITA Fighters      
98    1245 B. Bohman             M      Yorkshire        OH    US      27:12.6   27:02.7   8:43  12  53.3       13       M 11-14                      
99    1226 Ruth Barga            F      Greenville       OH    US      27:36.2   27:03.8   8:44  49  60.3       3        F 45-49                      
100   1515 Rita Kremer           F                                     27:40.8   27:15.9   8:48  20  54.0       3        F 20-24                      
101   1290 Robert Fraley         M      Ansonia          OH    US      27:33.6   27:18.2   8:48  50  53.8       4        M 50-54   F45                
102   1475 Brittani Wehr         F      Greenville       OH    US      27:39.3   27:19.9   8:49  35  54.2       4        F 35-39                      
103   1267 Rob Davis             M      Troy             OH    US      27:31.3   27:22.6   8:50  41  50.2       7        M 40-44                      
104   1466 Wayne Topp            M      Cincinnati       OH    US      28:03.6   27:25.9   8:51  37  48.7       5        M 35-39                      
105   1316 Cindy Hill            F      North Star       OH    US      27:51.3   27:28.9   8:52  29  53.5       1        F 25-29                      
106   1489 Todd Abels            M                                     27:46.5   27:29.7   8:52  54  55.1       5        M 50-54                      
107   1251 Angela Borgerding     F      Greenville       OH    US      27:59.9   27:30.1   8:52  26  53.5       2        F 25-29   Addie girl         
108   1351 Kristin Manger        F      Versailles       OH    US      29:07.5   28:08.7   9:05  30  52.3       2        F 30-34                      
109   1323 Ali Huber             F      Hamilton         OH    US      28:30.9   28:12.6   9:06  29  52.1       3        F 25-29                      
110   1336 Chris Knick           M      Greenville       OH    US      28:35.3   28:19.0   9:08  56  54.4       4        M 55-59   GTI in motion      
111   1319 Tammy Holley          F      Lewisburg        OH    US      28:28.5   28:20.4   9:09  57  63.1       2        F 55-59                      
112   1552 Alex Davis            M                                     28:47.1   28:23.1   9:09  31  45.8       7        M 30-34                      
113   1479 Karla Young           F      Sidney           OH    US      28:29.8   28:25.4   9:10  34  52.0       3        F 30-34   Team Heckman       
114   1516 E. Schmitmeyer        M                                     28:29.4   28:26.0   9:10  10  54.5       3        M 1-10                       
115   1493 Bob Shoots            M                                     28:37.6   28:31.0   9:12  56  54.0       5        M 55-59                      
116   1548 Q. Grillot            M                                     28:39.0   28:35.4   9:13  12  50.4       14       M 11-14                      
117   1343 G. Leeper             F      Rossburg         OH    US      28:52.9   28:39.8   9:15  12  57.2       9        F 11-14                      
118   1491 Rose Axe              F                                     29:00.8   28:49.9   9:18  14  54.5       10       F 11-14                      
119   1364 Lauren Meiring        F      Osgood           OH    US      29:05.4   28:50.0   9:18  13  55.6       11       F 11-14                      
120   1255 Greg Bruns            M      Celina           OH    US      29:09.2   28:50.2   9:18  45  49.1       4        M 45-49                      
121   1558 Carly Graves          F                                     29:10.6   28:54.8   9:20  13  55.5       12       F 11-14                      
122   1293 Travis George         M      Versailles       OH    US      29:10.6   29:02.1   9:22  13  48.3       15       M 11-14   Team Awesome       
123   1397 J. Ross               M      Greenville       OH    US      29:10.7   29:02.9   9:22  9   55.9       4        M 1-10    Addie girl         
124   1271 Jesse Demange         M      Versailles       OH    US      29:22.5   29:04.2   9:23  44  48.3       8        M 40-44                      
125   1272 Madalyn Demange       F      Versailles       OH    US      29:22.6   29:04.8   9:23  13  55.2       13       F 11-14                      
126   1345 Nathan Leeper         M      Rossburg         OH    US      29:49.3   29:06.2   9:23  38  46.3       6        M 35-39                      
127   1512 Alex Dirksen          M                                     29:20.4   29:10.2   9:25  15  46.0       13       M 15-19                      
128   1484 Ron Argabright        M                                     29:40.3   29:14.6   9:26  76  65.1       2        M 70-99                      
129   1378 Lois Nepomuceno       F      Avon Lake        OH    US      29:44.2   29:23.2   9:29  46  53.8       4        F 45-49                      
130   1347 Lori Lowman           F      Eaton            OH    US      29:42.7   29:28.0   9:30  28  49.9       4        F 25-29                      
131   1352 Kyle Manger           M      Versailles       OH    US      30:27.2   29:29.1   9:31  33  44.4       8        M 30-34                      
132   1269 Katie Deland          F      North Star       OH    US      29:38.8   29:29.5   9:31  35  50.2       5        F 35-39                      
133   1529 Dwayne Hemmelgarn     M                                     29:45.8   29:31.6   9:31  31  44.0       9        M 30-34                      
134   1524 Luke Winner           M                                     29:49.0   29:38.0   9:34  14  46.2       16       M 11-14                      
135   1404 Angie Schafer         F      Fort Loramie     OH    US      30:28.3   29:45.8   9:36  39  50.5       6        F 35-39   Team Heckman       
136   1341 Paul Kremer           M      North Star       OH    US      30:06.3   29:47.6   9:37  36  44.6       7        M 35-39                      
137   1331 L. Kaiser             M      Versailles       OH    US      29:52.7   29:49.1   9:37  12  48.3       17       M 11-14                      
138   1500 E. DeMange            M                                     29:52.5   29:49.2   9:37  12  48.3       18       M 11-14                      
139   1246 Janice Bohman         F      Yorkshire        OH    US      30:16.2   29:49.3   9:37  40  50.7       4        F 40-44                      
140   1258 Brittany Burnelto     F      Greenville       OH    US      30:17.8   30:03.8   9:42  28  48.9       5        F 25-29   GTI in motion      
141   1227 Tiffany Barga         F      Arcanum          OH    US      30:41.9   30:05.5   9:42  26  48.9       6        F 25-29                      
142   1541 R. Schmitmeyer        F                                     30:10.1   30:07.1   9:43  9   59.2       1        F 1-10                       
143   1540 Sorayah Channel       F                                     30:28.1   30:09.5   9:44  13  53.2       14       F 11-14                      
144   1265 Anna Davis            F      Troy             OH    US      30:13.7   30:10.7   9:44  14  52.1       15       F 11-14                      
145   1546 Anande Boy            F                                     30:23.6   30:11.9   9:44  44  51.5       5        F 40-44                      
146   1231 Eric Barhorst         M      Fort Loramie     OH    US      30:27.7   30:20.2   9:47  44  46.3       9        M 40-44   Team Heckman       
147   1259 Gloria Burns          F      Bradford         OH    US      32:24.5   30:21.2   9:47  58  59.6       3        F 55-59   Addie girl         
148   1310 Stacy Hartings        F      Maria Stein      OH    US      30:54.1   30:33.5   9:51  23  48.1       4        F 20-24                      
149   1243 Marcus Bingham        M      Greenville       OH    US      31:11.2   30:35.5   9:52  26  42.3       6        M 25-29                      
150   1218 E. Barga              F      New Weston       OH    US      30:45.2   30:41.9   9:54  10  56.3       2        F 1-10                       
151   1359 G. McClurg            M      New Weston       OH    US      30:55.0   30:51.2   9:57  11  48.2       19       M 11-14                      
152   1525 R. Winner             M                                     31:05.4   30:54.1   9:58  10  50.1       5        M 1-10                       
153   1526 L. Winner             M                                     31:05.9   30:54.3   9:58  11  48.2       20       M 11-14                      
154   1248 B. Borchers           F      Russia           OH    US      31:23.7   30:54.9   9:58  11  54.4       16       F 11-14                      
155   1539 Beniyah Channel       F                                     31:14.6   30:56.0   9:59  14  50.8       17       F 11-14                      
156   1513 Madison Dirksen       F                                     31:13.8   31:04.4   10:01 15  49.7       3        F 15-19                      
157   1270 Tim Deland            M      North Star       OH    US      31:15.7   31:05.9   10:02 36  42.7       8        M 35-39                      
158   1274 Alan Dirksen          M      Portland         IN    US      31:24.8   31:06.6   10:02 42  44.5       10       M 40-44                      
159   1281 Vickie Dirksen        F      Portland         IN    US      31:24.8   31:07.0   10:02 39  48.3       7        F 35-39                      
160   1363 Don Meiring           M      Osgood           OH    US      31:25.5   31:09.8   10:03 53  48.3       6        M 50-54                      
161   1560 Emily Reinhard        F                                     31:35.5   31:12.2   10:04 33  47.3       4        F 30-34                      
162   1285 Sharon Eyink          F      Celina           OH    US      31:38.2   31:12.5   10:04 58  58.0       4        F 55-59                      
163   1536 Grant Selby           M                                     31:23.2   31:14.0   10:05 18  41.5       14       M 15-19                      
164   1249 Heather Borchers      F      Russia           OH    US      31:42.8   31:14.4   10:05 35  47.4       8        F 35-39                      
165   1371 C. Nagel              M      Minster          OH    US      31:22.9   31:14.9   10:05 11  47.6       21       M 11-14                      
166   1412 Beth Schulze          F      Russia           OH    US      32:23.0   31:20.7   10:07 35  47.3       9        F 35-39   Team Heckman       
167   1497 C. DeMange            M                                     31:25.1   31:21.6   10:07 9   51.7       6        M 1-10                       
168   1463 Sarah Topp            F      New Bremen       OH    US      31:52.8   31:24.4   10:08 26  46.8       7        F 25-29                      
169   1242 Elizabeth Bertke      F      Dublin           OH    US      31:48.1   31:27.8   10:09 37  47.4       10       F 35-39                      
170   1435 Abby Stammen          F      North Star       OH    US      31:41.3   31:29.2   10:09 16  48.2       4        F 15-19                      
171   1369 Gary Moore            M      Greenville       OH    US      32:03.6   31:33.0   10:11 65  52.6       3        M 65-69   Addie girl         
172   1317 Aliya Holdheide       F      Fort Loramie     OH    US      32:28.2   31:33.3   10:11 20  46.6       5        F 20-24                      
173   1365 Ashley Meyer          F      Fort Loramie     OH    US      32:28.7   31:33.6   10:11 26  46.6       8        F 25-29                      
174   1318 Amanda Holdheide      F      Fort Loramie     OH    US      32:28.4   31:33.6   10:11 24  46.6       6        F 20-24                      
175   1440 H. Stammen            F      Osgood           OH    US      32:07.4   31:36.2   10:12 12  51.9       18       F 11-14   The Stammen Family 
176   1446 S. Stammen            M      Osgood           OH    US      31:39.7   31:36.8   10:12 8   54.1       7        M 1-10    The Stammen Family 
177   1253 Martin Borgerding     M      Greenville       OH    US      32:17.8   31:36.8   10:12 58  49.5       6        M 55-59   Addie girl         
178   1413 Brent Schulze         M      Russia           OH    US      32:43.1   31:38.3   10:12 37  42.2       9        M 35-39   Team Heckman       
179   1328 Denise Jutte          F      Minster          OH    US      32:10.5   31:41.3   10:13 54  54.4       1        F 50-54                      
180   1370 H. Moore              F      Greenville       OH    US      32:41.9   32:11.6   10:23 9   55.4       3        F 1-10    Addie girl         
181   1263 Taylor Cordonnier     F      Versailles       OH    US      32:29.8   32:16.5   10:25 17  46.3       5        F 15-19                      
182   1506 Lindsey Westgerdes    F                                     32:33.3   32:19.3   10:26 16  47.0       6        F 15-19                      
183   1496 Darlene Scott         F                                     32:33.5   32:22.5   10:27 53  52.7       2        F 50-54                      
184   1444 Jonathan Stammen      M      Osgood           OH    US      33:02.2   32:29.0   10:29 40  42.1       11       M 40-44   The Stammen Family 
185   1544 K. Schanlein          F                                     32:33.9   32:29.4   10:29 10  53.2       4        F 1-10                       
186   1349 Arlene Luttmer        F      Versailles       OH    US      33:00.1   32:36.0   10:31 62  58.3       2        F 60-64                      
187   1415 Amy Seger             F      Galloway         OH    US      33:12.6   32:55.3   10:37 27  44.7       9        F 25-29   PITA Fighters      
188   1523 Angie Brown           F                                     33:28.7   33:07.2   10:41 47  48.2       5        F 45-49                      
189   1289 Melissa Fraley        F      Ansonia          OH    US      33:29.8   33:07.6   10:41 51  50.3       3        F 50-54   F45                
190   1235 Avalynn Barton        F      Arcanum          OH    US      33:21.8   33:09.3   10:42 14  47.4       19       F 11-14                      
191   1234 Adam Barton           M      Arcanum          OH    US      33:22.1   33:09.9   10:42 41  41.4       12       M 40-44                      
192   1262 Lily Cordonnier       F      Versailles       OH    US      33:38.1   33:22.6   10:46 13  48.1       20       F 11-14                      
193   1557 Melissa Gigandet      F                                     33:39.7   33:26.8   10:47 18  44.2       7        F 15-19                      
194   1455 Adam Topp             M      New Bremen       OH    US      34:14.8   33:43.8   10:53 40  40.5       13       M 40-44                      
195   1555 Rebecca Shumaker      F                                     34:03.8   33:46.4   10:54 69  61.7       2        F 65-69                      
196   1252 Danesa Borgerding     F      Greenville       OH    US      34:23.6   33:53.0   10:56 52  49.8       4        F 50-54   Addie girl         
197   1354 Kelly Marchal         F      New Weston       OH    US      34:18.3   33:59.1   10:58 26  43.3       10       F 25-29                      
198   1344 Mercedes Leeper       F      Rossburg         OH    US      34:29.1   34:15.5   11:03 13  46.8       21       F 11-14                      
199   1211 Natalie Ashbaugh      F      Coldwater        OH    US      35:01.0   34:50.8   11:14 14  45.1       22       F 11-14                      
200   1266 B. Davis              F      Troy             OH    US      35:00.3   34:57.3   11:17 11  48.1       23       F 11-14                      
201   1462 Martin Topp           M      New Bremen       OH    US      35:19.1   34:58.9   11:17 63  46.6       7        M 60-64                      
202   1382 Michelle Oliver       F      Versailles       OH    US      35:59.9   35:37.6   11:30 39  42.2       11       F 35-39                      
203   1306 Jane Groff            F      Fort Recovery    OH    US      36:15.2   35:40.6   11:31 32  41.3       5        F 30-34                      
204   1405 A. Schafer            F      Fort Loramie     OH    US      36:50.0   36:05.5   11:39 10  47.9       5        F 1-10    Team Heckman       
205   1453 A. Thomas             F      Greenville       OH    US      37:30.8   36:08.7   11:40 7   53.1       6        F 1-10                       
206   1454 Mark Thomas           M      Greenville       OH    US      37:31.2   36:09.1   11:40 45  39.2       5        M 45-49                      
207   1474 Jessica Weaver        F      Versailles       OH    US      36:44.5   36:10.3   11:40 60  51.2       3        F 60-64   Team Awesome       
208   1418 Ben Selhorst          M      North Star       OH    US      36:40.8   36:20.4   11:43 29  35.6       7        M 25-29                      
209   1295 Ashley Gilpin         F      Arcanum          OH    US      36:41.7   36:24.9   11:45 32  40.4       6        F 30-34                      
210   1276 Hannah Dirksen        F      Rossburg         OH    US      37:00.5   36:25.2   11:45 14  43.2       24       F 11-14   GTI in motion      
211   1241 Sandy Bergman         F      Versailles       OH    US      36:42.0   36:25.3   11:45 36  40.8       12       F 35-39                      
212   1478 Kassondra Weyant      F      Greenville       OH    US      36:45.3   36:26.5   11:45 15  42.4       8        F 15-19                      
213   1550 Brenda Nickol         F                                     36:59.2   36:31.1   11:47 67  55.6       3        F 65-69                      
214   1447 Tessa Stammen         F      North Star       OH    US      36:57.9   36:45.1   11:51 13  43.7       25       F 11-14                      
215   1488 Ava Kammer            F                                     37:04.2   36:45.7   11:52 15  42.0       9        F 15-19                      
216   1214 Beth Barga            F      Maria Stein      OH    US      37:19.3   36:51.0   11:53 36  40.3       13       F 35-39                      
217   1411 Jessica Schmackers    F      Saint Henry      OH    US      37:19.3   36:51.3   11:53 36  40.3       14       F 35-39                      
218   1389 Brianne Pottkotter    F      Fort Recovery    OH    US      37:16.5   36:52.1   11:54 15  41.9       10       F 15-19                      
219   1225 Patrick Barga         M      Greenville       OH    US      37:27.7   36:55.6   11:55 70  47.2       3        M 70-99   Addie girl         
220   1451 Wanetta Stiers        F      Alexandria       IN    US      37:37.2   37:21.7   12:03 55  46.7       5        F 55-59                      
221   1448 Peter Starbuck        M      Sidney           OH    US      38:19.9   37:27.6   12:05 62  43.2       8        M 60-64                      
222   1503 Jake DeMange          M                                     38:16.4   37:54.1   12:14 40  36.0       14       M 40-44                      
223   1388 Aimee Pottkotter      F      Fort Recovery    OH    US      38:26.8   38:01.6   12:16 27  38.7       11       F 25-29                      
224   1432 Becky Snyder          F      Greenville       OH    US      38:33.6   38:13.8   12:20 49  42.7       6        F 45-49   F45                
225   1291 Emma George           F      Versailles       OH    US      38:54.5   38:20.7   12:22 16  39.6       11       F 15-19   Team Awesome       
226   1481 Marcie Stammen        F                                     38:53.8   38:21.2   12:22 46  41.2       7        F 45-49                      
227   1320 Kassandra Holsapple   F      Arcanum          OH    US      39:15.6   38:28.6   12:25 29  38.2       12       F 25-29                      
228   1530 Michael Barga         M                                     39:16.6   38:54.2   12:33 44  36.1       15       M 40-44                      
229   1213 Michelle Baker        F      Greenville       OH    US      39:28.1   39:12.6   12:39 39  38.3       15       F 35-39   GTI in motion      
230   1223 Mary Barga            F      Greenville       OH    US      40:08.1   39:35.9   12:46 42  38.7       6        F 40-44                      
231   1430 Yvonne Sirignano      F      West Chester     OH    US      40:06.0   39:42.7   12:49 53  43.0       5        F 50-54                      
232   1257 Kathy Buening         F      Maria Stein      OH    US      40:23.5   39:51.8   12:52 62  47.7       4        F 60-64                      
233   1312 Joan Heitkamp         F      Maria Stein      OH    US      40:31.5   39:59.6   12:54 51  41.7       6        F 50-54                      
234   1538 Harry Brown           M                                     40:33.6   40:05.1   12:56 74  45.9       4        M 70-99                      
235   1361 Caitlin McNeilan      F      Bradford         OH    US      40:54.3   40:18.4   13:00 30  36.5       7        F 30-34                      
236   1542 Tony McNeilan         M                                     40:54.9   40:19.1   13:00 30  32.2       10       M 30-34                      
237   1467 Haddi Treon           F      Versailles       OH    US      40:44.9   40:26.6   13:03 17  37.0       12       F 15-19                      
238   1528 D. Kremer             M                                     40:46.0   40:37.3   13:06 12  35.5       22       M 11-14                      
239   1439 E. Stammen            F      Osgood           OH    US      40:44.4   40:41.2   13:07 10  42.5       7        F 1-10    The Stammen Family 
240   1419 Jane Selhorst         F      Rossburg         OH    US      41:14.3   40:44.8   13:09 60  45.5       5        F 60-64                      
241   1346 John Lowman           M      Eaton            OH    US      41:14.5   40:49.6   13:10 71  43.2       5        M 70-99                      
242   1387 Beth Piel             F      Arcanum          OH    US      42:45.2   42:06.8   13:35 55  41.4       6        F 55-59   Addie girl         
243   1264 Sandra Cox            F      New Madison      OH    US      42:54.6   42:08.2   13:36 54  40.9       7        F 50-54   PCOC               
244   1537 Sammy Kuck            F                                     42:54.4   42:21.3   13:40 18  34.9       13       F 15-19                      
245   1535 Teresa Kuck           F                                     42:54.7   42:21.8   13:40 45  37.0       8        F 45-49                      
246   1410 Rose Schlater         F      Versailles       OH    US      43:05.8   42:31.3   13:43 54  40.6       8        F 50-54   Team Awesome       
247   1502 Bernice Heim          F                                     43:13.8   42:33.0   13:44 74  52.7       1        F 70-99                      
248   1278 Sarah Dirksen         F      Greenville       OH    US      43:17.9   42:42.6   13:47 45  36.7       9        F 45-49   GTI in motion      
249   1284 Lee Emrick            M      Greenville       OH    US      43:49.6   42:49.8   13:49 73  42.3       6        M 70-99   Addie girl         
250   1292 Tara George           F      Versailles       OH    US      43:36.5   43:02.9   13:53 42  35.6       7        F 40-44   Team Awesome       
251   1356 Jeanette Marshall     F      Versailles       OH    US      43:38.7   43:04.0   13:54 64  45.3       6        F 60-64   Team Awesome       
252   1355 Bob Marshall          M      Versailles       OH    US      43:40.5   43:05.2   13:54 66  38.9       4        M 65-69   Team Awesome       
253   1273 Cynthia Dickman       F      Arcanum          OH    US      43:53.4   43:15.9   13:57 50  38.1       9        F 50-54   Addie girl         
254   1398 Kyrsten Ross          F      Greenville       OH    US      43:38.5   43:16.7   13:58 14  36.3       26       F 11-14                      
255   1545 Molly DeMange         F                                     43:51.2   43:24.0   14:00 43  35.5       8        F 40-44                      
256   1324 Gay Hunter            F      Shaker Heights   OH    US      44:17.9   43:30.7   14:02 82  59.1       2        F 70-99                      
257   1297 Susan Grant           F      Clearwater Beach FL    US      44:00.9   43:46.2   14:07 66  45.7       4        F 65-69                      
258   1443 Jennifer Stammen      F      Osgood           OH    US      44:56.9   44:26.7   14:20 38  33.7       16       F 35-39   The Stammen Family 
259   1468 Margie Treon          F      Versailles       OH    US      44:56.8   44:27.2   14:20 50  37.1       10       F 50-54                      
260   1520 Amber Bergman         F                                     45:06.4   44:38.9   14:24 18  33.1       14       F 15-19                      
261   1437 Bailey Stammen        F      New Weston       OH    US      45:06.9   44:39.7   14:24 19  32.9       15       F 15-19                      
262   1485 Shelly Acker          F                                     45:12.6   44:41.3   14:25 60  41.5       7        F 60-64   Move In The Darke  
263   1219 J. Barga              M      Maria Stein      OH    US      46:19.9   45:50.1   14:47 7   39.7       8        M 1-10                       
264   1288 Sarah Fortman         F      Dayton           OH    US      46:23.5   45:54.3   14:48 32  32.1       8        F 30-34                      
265   1504 Jane Ellen Obringer   F                                     46:38.8   45:59.3   14:50 67  44.1       5        F 65-69                      
266   1360 Jamie McClurg         F      New Weston       OH    US      47:08.0   46:18.1   14:56 38  32.3       17       F 35-39                      
267   1393 Angie Rindler         F      Rossburg         OH    US      46:40.9   46:19.6   14:57 51  36.0       11       F 50-54                      
268   1296 John Grant            M      Clearwater Beach FL    US      46:38.1   46:21.9   14:57 74  39.7       7        M 70-99                      
269   1465 Lisa Topp             F      New Bremen       OH    US      47:08.8   47:08.8   15:13 39  31.9       18       F 35-39                      
270   1208 Kelli Albers          F      Saint Henry      OH    US      48:10.2   47:24.4   15:18 33  31.1       9        F 30-34                      
271   1314 Tricia Henry          F      Versailles       OH    US      48:16.4   47:30.2   15:19 31  31.0       10       F 30-34                      
272   1220 Karen Barga           F      Maria Stein      OH    US      48:15.2   47:30.5   15:20 56  37.2       7        F 55-59                      
273   1507 Faye Harman           F                                     49:00.3   47:32.8   15:20 56  37.2       8        F 55-59   Addie girl         
274   1533 A. Carrier            F                                     49:01.0   47:34.2   15:21 4              8        F 1-10                       
275   1551 Betsy Grillot         F                                     48:19.8   47:49.2   15:26 39  31.4       19       F 35-39                      
276   1256 Dave Buening          M      Maria Stein      OH    US      48:27.0   47:54.0   15:27 65  34.6       5        M 65-69                      
277   1358 Diane Martino         F      Versailles       OH    US      48:51.5   48:10.0   15:32 57  37.1       9        F 55-59   Addie girl         
278   1206 Markie Addis          F      Greenville       OH    US      49:56.8   49:35.1   16:00 32  29.7       11       F 30-34                      
279   1350 Meagan Mader          F      Greenville       OH    US      49:56.8   49:35.4   16:00 27  29.7       13       F 25-29                      
280   1338 Emily Kremer          F      North Star       OH    US      51:24.8   50:47.5   16:23 36  29.2       20       F 35-39                      
281   1300 H. Grieshop           F      Yorkshire        OH    US      52:38.0   51:53.8   16:44 9   34.4       9        F 1-10    Team Heckman       
282   1407 M. Schafer            F      Fort Loramie     OH    US      52:39.2   51:55.2   16:45 9   34.4       10       F 1-10    Team Heckman       
283   1210 Karen Ashbaugh        F      Coldwater        OH    US      53:14.8   52:42.6   17:00 41  28.8       9        F 40-44                      
284   1438 Deidre Stammen        F      New Weston       OH    US      53:14.8   52:50.1   17:03 46  29.9       10       F 45-49                      
285   1302 K. Grieshop           F      Maria Stein      OH    US      54:06.6   53:22.1   17:13 7   35.9       11       F 1-10    Team Heckman       
286   1303 Teresa Grieshop       F      Maria Stein      OH    US      54:07.7   53:23.2   17:13 40  28.3       10       F 40-44   Team Heckman       
287   1229 Betsy Barhorst        F      Fort Loramie     OH    US      54:16.8   53:35.2   17:17 38  27.9       21       F 35-39   Team Heckman       
288   1228 W. Barga              M      Fort Loramie     OH    US      54:45.9   53:52.9   17:23 4              9        M 1-10                       
289   1222 Maria Barga           F      Fort Loramie     OH    US      54:45.4   53:53.3   17:23 34  27.4       12       F 30-34                      
290   1482 Gene Figel            M                                     54:55.7   54:02.9   17:26 70  32.2       8        M 70-99                      
291   1215 Chris Barga           M      Fort Loramie     OH    US      55:08.8   54:17.4   17:31 40  25.2       16       M 40-44                      
292   1283 Anonymous Participant F                             US      55:23.7   54:31.2   17:35 36  27.2       22       F 35-39                      
293   1477 Melissa Werling       F      Greenville       OH    US      55:24.2   54:44.2   17:39 53  31.2       12       F 50-54   Addie girl         
294   1406 E. Schafer            M      Fort Loramie     OH    US      55:43.9   54:45.1   17:40 6   35.7       10       M 1-10    Team Heckman       
295   1391 Dinah Reigelsperger   F      Dayton           OH    US      55:36.7   54:57.0   17:44 74  40.8       3        F 70-99                      
296   1509 Kathryn Blair         F                                     55:37.0   54:57.7   17:44 68  37.4       6        F 65-69                      
297   1299 Doug Grieshop         M      Maria Stein      OH    US      57:06.0   55:59.3   18:04 42  24.7       17       M 40-44   Team Heckman       
298   1408 Tony Schafer          M      Fort Loramie     OH    US      57:06.8   56:07.7   18:06 38  24.0       10       M 35-39   Team Heckman       
299   1480 Samuel Young          M      Sidney           OH    US      57:16.4   56:13.5   18:08 35  23.5       11       M 35-39   Team Heckman       
300   1425 Joni Siegrist         F      Sidney           OH    US      57:16.3   56:14.4   18:09 35  26.3       23       F 35-39   Team Heckman       
301   1424 Jon Siegrist          M      Sidney           OH    US      57:16.6   56:15.0   18:09 39  24.1       12       M 35-39   Team Heckman       
302   1442 Jay Stammen           M      New Weston       OH    US      56:57.7   56:31.3   18:14 45  25.1       6        M 45-49                      
303   1212 Todd Ashbaugh         M      Coldwater        OH    US      56:58.2   56:32.7   18:14 49  25.8       7        M 45-49                      
304   1464 Thelma Topp           F      New Bremen       OH    US      57:41.5   56:57.3   18:22 61  32.9       8        F 60-64                      
305   1461 Marianne Topp         F      Cincinnati       OH    US      57:47.0   57:00.4   18:23 33  25.9       13       F 30-34                      
306   1374 Rebecca Neal          F      Delphos          OH    US      59:22.7   58:32.6   18:53 24  25.1       7        F 20-24   4DaveEFF           
307   1367 Amy Moore             F      Dayton           OH    US      59:19.6   58:39.0   18:55 49  27.8       11       F 45-49                      
308   1368 Emily Moore           F      Dayton           OH    US      59:18.3   58:39.4   18:55 32  25.1       14       F 30-34                      
309   1375 Sonja Neal            F      Brookville       OH    US      1:00:09.7 59:19.9   19:08 53  28.8       13       F 50-54   4DaveEFF           
310   1287 Joshua Follas         M      Delphos          OH    US      1:00:09.4 59:21.3   19:09 27  21.8       8        M 25-29   4DaveEFF           
311   1508 Glen Blair            M                                     1:00:44.8 1:00:04.0 19:23 74  30.6       9        M 70-99                      
312   1390 Jim Rahm              M      Versailles       OH    US      1:09:47.9 1:09:19.6 22:22 69  24.9       6        M 65-69                      
313   1353 Diann Manning         F      Greenville       OH    US      1:20:24.3 1:19:52.6 25:46 67  25.4       7        F 65-69   Addie girl         
      1414 Deb Schwartz          F      Saint Henry      OH    US      35:48.1   35:48.1   11:33 61  52.4                          F45                


Top Male Finisher - OVERALL
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Luke Barga   1221 17  1       M      Minster OH US 17:25.9 
2     Aaron Bruns  1254 17  2       M      Celina OH US  17:53.0 
3     Mic Barhorst 1232 14  3       M      Russia OH US  18:00.3 


Top Female Finisher - OVERALL
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location         Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ================ ======= 
1     Emily Siegrist 1421 38  19      F      Coldwater OH US  21:04.2 
2     Jill Nagel     1372 47  25      F      Minster OH US    22:02.5 
3     Crystal Barton 1236 43  27      F      Greenville OH US 22:06.3 

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.