Results For
Blue Lake Triathlon Saturday

Fairview, OR 97024
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Year 2018 2017
Result Set --- Select Results --- Super Sprint Triathlon
Super Sprint Triathlon
Super Sprint AB Clydesdale
Super Sprint Aquabike Clydesdale
Super Sprint Tri 2P Relay
Super Sprint Tri 2P Relay
Kids Long Course
Kids Long Course
Kids Short Course
Kids Triathlon
Super Sprint Tri F&F
Super Sprint Tri F&F
Super Sprint Du F&F
Super Sprint Du F&F
Super Sprint AB Athena
Super Sprint Aquabike Athena
Super Sprint AB Relay
Super Sprint Aquabike Relay
Super Sprint Tri 3P Relay
Super Sprint Tri 3P Relay
Super Sprint Aquabike
Super Sprint Aquabike
Super Sprint Du Athena
Super Sprint Du Athena
Super Sprint Du Clydesdale
Super Sprint Du Clydesdale
Super Sprint Du 3P Relay
Super Sprint Du 3P Relay
Super Sprint Duathlon
Super Sprint Duathlon
Super Sprint Tri Athena
Super Sprint Tri Athena
Super Sprint Tri Clydesdale
Super Sprint Tri Clydesdale
Super Sprint Du 2P Relay
Super Sprint Du 2P Relay
Participant Lookup & Tracking --- Select Results --- Individual Triathlon
Super Sprint Triathlon
Super Sprint Triathlon Relay
Super Sprint Tri Relay
Super Sprint Tri Clydesdale
Super Sprint Tri Clydesdale
Super Sprint Tri Athena
Super Sprint Tri Athena
Super Sprint Duathlon
Super Sprint Duathlon
Super Sprint Du Relay
Super Sprint Du Relay
Super Sprint Du Clydesdale
Super Sprint Du Clydesdale
Super Sprint Du Athena
Super Sprint Du Athena
Super Sprint Aquabike
Super Sprint Aquabike
Super Sprint AB Relay
Super Sprint Aquabike Relay
Super Sprint AB Clydesdale
Super Sprint Aquabike Clydesdale
Super Sprint AB Athena
Super Sprint Aquabike Athena
Super Sprint Du F&F
Super Sprint Du F&F
Super Sprint Tri F&F
Super Sprint Tri F&F
Kids Triathlon
Kids Triathlon
Kids Long Course
Kids Long Course
Participant Lookup & Tracking
Age Group/Division All Results
Interactive Version
Place Bib Name              Gender Run     T1      Bike    T2      Run     Chip       Age Division Division  Team Name     
                                                                           Time           Place                            
===== === ================= ====== ======= ======= ======= ======= ======= ========== === ======== ========= ============= 
1     210 Lydeth Gullam     M      0:13:46 0:01:17 0:34:25 0:00:46 0:13:21 1:03:34.35 17  1        M Overall               
2     207 Shawn Dodd        M      0:14:47 0:01:28 0:35:42 0:00:47 0:15:25 1:08:09.03 38  2        M Overall               
3     205 Gary Cummins      M      0:16:58 0:01:50 0:31:59 0:01:17 0:16:09 1:08:12.10 55  3        M Overall               
4     216 Tony Lam          M      0:15:17 0:01:06 0:38:28 0:00:55 0:16:20 1:12:06.50 27  1        M 25-29                 
5     223 Bryce Schneider   M      0:15:56 0:01:26 0:39:58 0:01:14 0:16:16 1:14:48.96 22  1        M 20-24                 
6     213 Scott Hamness     M      0:18:23 0:01:44 0:34:41 0:00:59 0:19:11 1:14:58.47 46  1        M Masters Sprout Cycles 
7     204 Tony Bozikovich   M      0:18:01 0:01:19 0:38:21 0:00:57 0:16:51 1:15:29.36 57  1        M 55-59                 
8     206 Daniel Dahlke     M      0:19:08 0:02:08 0:35:02 0:01:30 0:19:37 1:17:24.55 56  2        M 55-59                 
9     201 Samantha Barr     F      0:18:16 0:01:30 0:40:41 0:00:53 0:18:07 1:19:26.88 35  1        F Overall               
10    228 Bob Winchester    M      0:17:39 0:01:34 0:41:10 0:01:10 0:18:15 1:19:47.11 56  3        M 55-59                 
11    211 Myles Gullam      M      0:18:24 0:01:55 0:45:46 0:01:12 0:16:44 1:24:00.95 47  1        M 45-49                 
12    222 Cindy Reiter      F      0:20:01 0:02:21 0:41:41 0:02:05 0:17:56 1:24:02.68 42  2        F Overall               
13    226 Tammy Shandy      F      0:20:32 0:02:18 0:42:22 0:01:27 0:21:43 1:28:21.15 53  3        F Overall               
14    212 Rose-Ann Hamness  F      0:21:54 0:02:24 0:40:05 0:02:31 0:22:33 1:29:28.26 48  1        F Masters Sprout Cycles 
15    224 Chris Schneider   M      0:20:12 0:03:09 0:43:46 0:03:19 0:21:13 1:31:38.41 51  1        M 50-54                 
16    218 Brad Levy         M      0:20:54 0:01:19 0:49:14 0:01:24 0:21:28 1:34:18.98 60  1        M 60-64                 
17    203 Kimbra Bozikovich F      0:22:48 0:02:59 0:44:32 0:08:06 0:28:14 1:46:39.56 59  1        F 60-64                 
18    217 Chris Lefebvre    F      0:22:52 0:02:24 0:50:46 0:02:24 0:28:15 1:46:41.60 61  2        F 60-64                 
19    219 Angie Long        F      0:25:54 0:02:47 0:53:24 0:02:07 0:25:51 1:50:03.43 39  1        F 35-39                 
20    209 Lisa Grover       F      0:22:39 0:02:47 0:59:39 0:03:13 0:23:33 1:51:52.55 51  1        F 50-54                 
21    225 Lenore Shafer     F      0:25:46 0:03:27 1:05:49 0:04:12 0:26:40 2:05:54.05 48  1        F 45-49                 


Top Male Finisher - Open
Place Name          Bib Age Overall Gender Time       
===== ============= === === ======= ====== ========== 
1     Lydeth Gullam 210 17  1       M      1:03:34.35 
2     Shawn Dodd    207 38  2       M      1:08:09.03 
3     Gary Cummins  205 55  3       M      1:08:12.10 


Top Female Finisher - Open
Place Name          Bib Age Overall Gender Time       
===== ============= === === ======= ====== ========== 
1     Samantha Barr 201 35  9       F      1:19:26.88 
2     Cindy Reiter  222 42  12      F      1:24:02.68 
3     Tammy Shandy  226 53  13      F      1:28:21.15 


Top Male Finisher - Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Time       
===== ============= === === ======= ====== ========== 
1     Scott Hamness 213 46  6       M      1:14:58.47 


Top Female Finisher - Masters
Place Name             Bib Age Overall Gender Time       
===== ================ === === ======= ====== ========== 
1     Rose-Ann Hamness 212 48  14      F      1:29:28.26 


M 20-24
Place Name            Bib Age Overall Gender Time       
===== =============== === === ======= ====== ========== 
1     Bryce Schneider 223 22  5       M      1:14:48.96 


M 25-29
Place Name     Bib Age Overall Gender Time      
===== ======== === === ======= ====== ========= 
1     Tony Lam 216 27  4       M      1:12:06.5 


M 45-49
Place Name         Bib Age Overall Gender Time       
===== ============ === === ======= ====== ========== 
1     Myles Gullam 211 47  11      M      1:24:00.95 


M 50-54
Place Name            Bib Age Overall Gender Time       
===== =============== === === ======= ====== ========== 
1     Chris Schneider 224 51  15      M      1:31:38.41 


M 55-59
Place Name            Bib Age Overall Gender Time       
===== =============== === === ======= ====== ========== 
1     Tony Bozikovich 204 57  7       M      1:15:29.36 
2     Daniel Dahlke   206 56  8       M      1:17:24.55 
3     Bob Winchester  228 56  10      M      1:19:47.11 


M 60-64
Place Name      Bib Age Overall Gender Time       
===== ========= === === ======= ====== ========== 
1     Brad Levy 218 60  16      M      1:34:18.98 


F 35-39
Place Name       Bib Age Overall Gender Time       
===== ========== === === ======= ====== ========== 
1     Angie Long 219 39  19      F      1:50:03.43 


F 45-49
Place Name          Bib Age Overall Gender Time       
===== ============= === === ======= ====== ========== 
1     Lenore Shafer 225 48  21      F      2:05:54.05 


F 50-54
Place Name        Bib Age Overall Gender Time       
===== =========== === === ======= ====== ========== 
1     Lisa Grover 209 51  20      F      1:51:52.55 


F 60-64
Place Name              Bib Age Overall Gender Time       
===== ================= === === ======= ====== ========== 
1     Kimbra Bozikovich 203 59  17      F      1:46:39.56 
2     Chris Lefebvre    217 61  18      F      1:46:41.60 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.