Results For
Madison's Miracles 5th Annual Remembrance Walk & 5K Run For Babies Gone Too Soon

Stuart, FL 34994
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                  Gender Age City            State Clock     Chip      Pace  Division Division  Team Name                
                                                                  Time      Time            Place                                       
===== ==== ===================== ====== === =============== ===== ========= ========= ===== ======== ========= ======================== 
1     1983 Dale Ruby             M      56  Palm City       FL    0:21:27.5 0:21:27.5 6:54  1        M Overall                          
2     391  Jason Hennessy        M      36  Stuart          FL    0:23:55.7 0:23:53.9 7:42  1        M 35-39                            
3     272  Gregg Fields          M      59  Palm Beach Gdns FL    0:24:09.1 0:24:09.1 7:46  1        M Master                           
4     797  Elena Mckenzie        F      32  Palm City       FL    0:26:25.1 0:26:25.1 8:30  1        F Overall                          
5     1997 Gary Williams         M      35  Palm City       FL    0:27:16.0 0:27:16.0 8:47  2        M 35-39   Team Luke                
6     284  Karen Gilmer          F      54  Stuart          FL    0:27:24.2 0:27:24.2 8:49  1        F Master                           
7     1985 Demari Scott          M      13  Port St Lucie   FL    0:28:25.0 0:28:23.3 9:08  1        M 11-14   Parker Lee Coleman       
8     1986 Bruce Snow            M      70  Stuart          FL    0:28:33.9 0:28:30.0 9:10  1        M 70-99                            
9     275  Robert Varno          M      32                        0:28:46.0 0:28:33.7 9:12  1        M 30-34                            
10    1984 Leslie Sargent        F      37  Port St Lucie   FL    0:28:49.6 0:28:42.5 9:14  1        F 35-39                            
11    280  Dancia Rybicki        F      38  Stuart          FL    0:28:55.4 0:28:47.9 9:16  2        F 35-39                            
12    381  Carly Gardner         F      28  Stuart          FL    0:29:15.1 0:29:07.5 9:22  1        F 25-29                            
13    279  Bridget Emelianchik   F      33  Port St Lucie   FL    0:31:46.2 0:29:28.4 9:29  1        F 30-34   Team Thrivent            
14    276  Grayson Drexel        M      68  Stuart          FL    0:29:37.4 0:29:34.0 9:31  1        M 65-69                            
15    260  Steve Cargill         M      69  Hobe Sound      FL    0:29:49.2 0:29:45.6 9:35  2        M 65-69                            
16    409  Tara Jack             F      40  Stuart          FL    0:30:09.4 0:30:03.4 9:40  1        F 40-44                            
17    383  Jennifer Hannon       F      37  Stuart          FL    0:30:15.0 0:30:09.3 9:42  3        F 35-39   Francis Xavier Rodriguez 
18    382  Mark Griffin          M      36  W Palm Beach    FL    0:30:25.3 0:30:21.9 9:46  3        M 35-39   Team Haylee Rae          
19    277  Robert O'Brien        M      60  Port St Luce    FL    0:30:59.2 0:30:55.0 9:57  1        M 60-64                            
20    1988 Molly Stone           F      32  Palm City       FL    0:31:51.4 0:31:44.6 10:13 2        F 30-34                            
21    790  Melissa Lichtenberger F      33  Port St Lucie   FL    0:32:09.0 0:32:02.2 10:19 3        F 30-34                            
22    1992 Danielle Trimm        F      31  Stuart          FL    0:32:10.6 0:32:04.9 10:20 4        F 30-34                            
23    1995 Andrea Vazquez        F      29  Port St Lucie   FL    0:32:20.3 0:32:15.9 10:23 2        F 25-29   Francis Xavier Rodriguez 
24    782  Erika Kuhn            F      29  Port St Lucie   FL    0:32:34.0 0:32:28.4 10:27 3        F 25-29                            
25    2000 Terissa Yonta         F      31  Port St Lucie   FL    0:33:50.3 0:33:44.6 10:52 5        F 30-34   Francis Xavier Rodriguez 
26    408  Brian Jack            M      46  Stuart          FL    0:33:58.4 0:33:52.9 10:54 1        M 45-49                            
27    1996 Kelly Veatch          F      30  Port St Lucie   FL    0:34:51.0 0:34:38.1 11:09 6        F 30-34   TC3Mopsmamas             
28    278  Andrea Champion       F      37  Palm City       FL    0:34:55.2 0:34:49.1 11:12 4        F 35-39                            
29    263  Gianna Clemente       F      15  Ft Lauderdale   FL    0:35:04.7 0:35:02.1 11:17 1        F 15-19   Team Haylee Rae          
30    856  Summer Rhodewalt      F      15  Fort Pierce     FL    0:35:10.8 0:35:04.0 11:17 2        F 15-19                            
31    781  Patrick Koski         M      32  Okeechobee      FL    0:35:52.3 0:35:52.3 11:33 2        M 30-34                            
32    253  Kani Batchelder       F      38  Palm City       FL    0:35:58.5 0:35:53.9 11:33 5        F 35-39                            
33    262  Ed Chaklos            M      51  Port St Lucie   FL    0:36:11.2 0:35:54.9 11:34 1        M 50-54                            
34    1990 Andrea Tavernise      F      59  Jupiter         FL    0:36:09.2 0:36:06.2 11:37 1        F 55-59                            
35    492  Nancy Johnson         F      36  Stuart          FL    0:36:28.7 0:36:20.6 11:42 6        F 35-39                            
36    796  Michelle McCabe       F      44  Port St Lucie   FL    0:37:17.5 0:37:09.4 11:58 2        F 40-44                            
37    795  Briana McCabe         F      27  Palm City       FL    0:37:17.8 0:37:09.7 11:58 4        F 25-29                            
38    266  Rachel Crews          F      32  Hobe Sound      FL    0:37:20.0 0:37:15.7 12:00 7        F 30-34   Rainbow Baby             
39    274  Danielle Soehl        F      42                  NJ    0:38:15.4 0:38:04.0 12:15 3        F 40-44                            
40    1991 Amy Taylor            F      44  Port St Lucie   FL    0:38:45.4 0:38:38.2 12:26 4        F 40-44                            
41    799  Christina Parmelee    F      45  Fort Pierce     FL    0:39:06.1 0:38:57.6 12:32 1        F 45-49                            
42    251  Peter Barnard         M      39  Palm City       FL    0:39:17.7 0:39:03.1 12:34 4        M 35-39                            
43    281  Amber Ducote          F      38  Palm City       FL    0:39:21.0 0:39:07.1 12:35 7        F 35-39                            
44    789  R. LaBar              M      7   Palm City       FL    0:39:15.9 0:39:13.1 12:37 1        M 1-10                             
45    783  Diane LaBar           F      37  Palm City       FL    0:39:17.5 0:39:14.7 12:38 8        F 35-39                            
46    282  Julie Collins         F      37  Palm City       FL    0:39:32.4 0:39:18.4 12:39 9        F 35-39                            
47    1993 Jaclyn Uhl            F      38  Palm City       FL    0:39:32.7 0:39:18.9 12:39 10       F 35-39   Ashlyn West Uhl          
48    837  Christele Porcher     F      31  Port St Lucie   FL    0:40:07.3 0:40:00.0 12:52 8        F 30-34                            
49    269  Shaun Dougherty       M      55  Port St Lucie   FL    0:40:40.3 0:40:32.0 13:03 1        M 55-59                            
50    1994 Catherine Valinote    F      63  Port St Lucie   FL    0:40:38.4 0:40:36.1 13:04 1        F 60-64   Team Thrivent            
51    265  Leeanne Cook          F      49  Stuart          FL    0:43:06.5 0:42:56.8 13:49 2        F 45-49   Rainbow Baby             
52    252  Shauna Barnard        F      37  Palm City       FL    0:45:30.0 0:45:16.1 14:34 11       F 35-39                            
53    258  James Brocious        M      71  Stuart          FL    0:46:11.3 0:46:01.1 14:49 2        M 70-99                            
54    407  Akata Ieli            F      42  Stuart          FL    0:46:11.9 0:46:06.4 14:50 5        F 40-44   Francis Xavier Rodriguez 
55    261  A. Chaklos            F      12  Port St Lucie   FL    0:47:04.2 0:46:47.7 15:04 1        F 11-14                            
56    800  Angela Pittman        F      35  Port St Lucie   FL    0:47:59.5 0:47:50.7 15:24 12       F 35-39   Gabriel Levi             
57    1999 Danielle Wright       F      31  Stuart          FL    0:51:32.1 0:51:25.6 16:33 9        F 30-34                            
58    1987 Jennifer Stevenson    F      31  Palm City       FL    0:51:39.3 0:51:33.0 16:36 10       F 30-34                            
59    254  Brittany Beason       F      34  Stuart          FL    0:52:00.7 0:51:42.3 16:39 11       F 30-34                            
60    255  Kelly Beason          M      39  Stuart          FL    0:52:01.6 0:51:45.7 16:40 5        M 35-39                            
61    1989 Brianne Tanner        F      32  Port St Lucie   FL    0:52:54.8 0:52:48.7 17:00 12       F 30-34   Francis Xavier Rodriguez 
62    273  Jennifer Flores       F      41  Stuart          FL    0:52:54.8 0:52:49.3 17:00 6        F 40-44   Francis Xavier Rodriguez 
63    283  Zoellen Warren        F      57  Port St Lucie   FL    0:55:12.8 0:55:02.3 17:43 2        F 55-59                            
64    375  Donna Follmer         F      49  Port St Lucie   FL    0:57:47.8 0:57:38.2 18:33 3        F 45-49                            
65    793  Andrea Mackney        F      46  Stuart          FL    0:57:48.7 0:57:43.2 18:35 4        F 45-49                            


Top Male Finisher - Overall
Place Name      Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ========= ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Dale Ruby 1983 56  1       M      Palm City FL US 21:27.5 


Top Female Finisher - Overall
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ============== === === ======= ====== =============== ======= 
1     Elena Mckenzie 797 32  4       F      Palm City FL US 26:25.1 


Top Male Finisher - Master
Place Name         Bib Age Overall Gender Location              Time    
===== ============ === === ======= ====== ===================== ======= 
1     Gregg Fields 272 59  3       M      Palm Beach Gdns FL US 24:09.1 


Top Female Finisher - Master
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time    
===== ============ === === ======= ====== ============ ======= 
1     Karen Gilmer 284 54  6       F      Stuart FL US 27:24.2 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.