Lucky Leprechaun 5K

Sat March 2, 2019 Camden, SC US 29020 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Race Placement Participant Name      Gender Age City          Chip Time Pace  Age Group Place Age Group Description Team Name         
============== ===================== ====== === ============= ========= ===== =============== ===================== ================= 
1              Drew Williams         M      40  Columbia      18:31     5:58  1               M Overall                               
2              Colin Barth           M      30  Sumter        18:41     6:01  2               M Overall                               
3              Eric Allers           M      47  Columbiac     18:44     6:02  3               M Overall                               
4              Whitney Keen          M      47  Camden        19:11     6:10  1               M Masters                               
5              Alex McDonald         M      43  Columbia      19:25     6:15  2               M Masters                               
6              Heather Costello      F      40  Lugoff        20:58     6:45  1               F Overall                               
7              Kevin Holder          M      33  Camden        21:13     6:50  1               M 30-34                                 
8              James Miller          M      54  Sumter        21:34     6:56  3               M Masters                               
9              Sarah Allers          F      57  Columbia      21:42     6:59  2               F Overall                               
10             Tony Yarborough       M      57  Lancaster     21:55     7:03  1               M 55-59                                 
11             Matthew Weed          M      32  Lugoff        22:14     7:09  2               M 30-34                                 
12             Martie Gail McCallum  F      37  Lugoff        22:16     7:10  3               F Overall                               
13             Brent Stogner         M      46  Lancaster     23:28     7:33  1               M 45-49                                 
14             Roy Fakoury           M      53  Camden        23:37     7:36  1               M 50-54                                 
15             Jim Williams          M      58  Columbia      23:56     7:42  2               M 55-59                                 
16             Sarah Hannon          F      30  Sumter        24:04     7:45  1               F 30-34                                 
17             Belinda Moon          F      52  Elgin         24:22     7:51  1               F Masters                               
18             Megan Hanna           F      28  Heath Springs 24:30     7:53  1               F 25-29                                 
19             Tom Ranson            M      54  Camden        24:33     7:54  2               M 50-54                                 
20             Steven Gantt          M      53  Lugoff        24:45     7:58  3               M 50-54                                 
21             Glenn SHEEHAN         M      55  Columbia      24:57     8:02  3               M 55-59                                 
22             Pavel Mosneaguta      M      36  Sumter        24:58     8:02  1               M 35-39                                 
23             Sharon Cole           F      50  Ridgeway      25:09     8:06  2               F Masters                               
24             Olivia Robertson      F      14  Lugoff        25:17     8:08  1               F 11-14                                 
25             W. ROBERTSON          M      12  Lugoff        25:29     8:12  1               M 11-14                                 
26             Ryan Pringle          M      25  Concord       25:31     8:13  1               M 25-29                                 
27             John Gilbody          M      50  Henrico       25:42     8:16  4               M 50-54                                 
28             Caroline Keen         F      44  Camden        26:06     8:24  3               F Masters                               
29             TRACY TISDALE         F      48  Columbia      26:24     8:30  1               F 45-49                                 
30             Arnold Floyd          M      75  Hartsville    27:08     8:44  1               M 70-99                                 
31             Dakoda Anderson       M      13  Kershaw       27:08     8:44  2               M 11-14               McRedSquad        
32             Kevin Flowers         M      51  Camden        27:09     8:44  5               M 50-54                                 
33             E. Graham             M      8   Camden        27:12     8:45  1               M 1-10                                  
34             Jeffrey Graham        M      35  Camden        27:15     8:46  2               M 35-39                                 
35             Sara Graham           F      35  Camden        27:24     8:49  1               F 35-39                                 
36             Kendra Faile          F      46  Ridgeway      27:28     8:50  2               F 45-49                                 
37             Amy Barth             F      30  Sumter        27:45     8:56  2               F 30-34                                 
38             Lee Hanna             M      28  Heath Springs 27:48     8:57  2               M 25-29                                 
39             Patrick Shaw          M      49  Mexico        27:49     8:57  2               M 45-49                                 
40             Bo Norred             M      13  Sumter        28:07     9:03  3               M 11-14                                 
41             Nick Rish             M      23  Camden        28:10     9:04  1               M 20-24                                 
42             Leeds Barroll         M      66  Lexington     28:12     9:05  1               M 65-69                                 
43             Brandie Jackson       F      36  Camden        28:17     9:06  2               F 35-39                                 
44             Linda Graham          F      61  Camden        28:26     9:09  1               F 60-64                                 
45             Colin Huckins         M      43  Camden        28:36     9:12  1               M 40-44                                 
46             Spencer Wood          M      14  Lugoff        29:29     9:29  4               M 11-14                                 
47             Jenny Collins         F      35  Lugoff        29:29     9:29  3               F 35-39                                 
48             Kara Clyburn          F      41  Camden        29:41     9:33  1               F 40-44                                 
49             ANGELA GUY            F      47  Rembert       29:51     9:36  3               F 45-49                                 
50             Anonymous Participant F      50  Camden        30:22     9:46  1               F 50-54                                 
51             Leona Winchester      F      40  Ridgeway      30:38     9:52  2               F 40-44               CrossFit Decurion 
52             Meagan Shaw           F      24  Lugoff        30:40     9:52  1               F 20-24                                 
53             Rocky Sandberg        M      75  Camden        30:41     9:53  2               M 70-99                                 
54             Christy Allen         F      43  Lugoff        30:46     9:54  3               F 40-44                                 
55             Donald Mathis         M      75  Bishopville   30:46     9:54  3               M 70-99                                 
56             Trey Dukes            M      34  Camden        30:52     9:56  3               M 30-34                                 
57             Lindsey Self          M      29  Camden        31:00     9:59  3               M 25-29                                 
58             Patti Lowden          F      69  Columbia      31:15     10:04 1               F 65-69                                 
59             Alex Reeser           M      29  Columbia      31:37     10:11 4               M 25-29                                 
60             Kate McCarthy         F      39  Sumter        31:40     10:12 4               F 35-39                                 
61             William Cantey        M      41  Camden        31:40     10:12 2               M 40-44                                 
62             Haley Williams        F      20  Heath Springs 31:43     10:13 2               F 20-24                                 
63             Anne Johnstone        F      30  Harrisburg    31:47     10:14 3               F 30-34                                 
64             Lauren Campbell       F      36  Camden        32:05     10:20 5               F 35-39                                 
65             Tonya Edgerton        F      52  Elgin         32:29     10:27 2               F 50-54                                 
66             Richard Moore         M      62  Lancaster     32:42     10:32 1               M 60-64                                 
67             Tracy Miller          F      58  Sumter        32:43     10:32 1               F 55-59                                 
68             S. LaVasser           F      9   Camden        33:18     10:43 1               F 1-10                                  
69             Lesley Lavasser       F      36  Camden        33:18     10:43 6               F 35-39                                 
70             Stephanie Roberts     F      34  Camden        33:35     10:49 4               F 30-34                                 
71             Meagan Hoff           F      35  Lexington     33:53     10:54 7               F 35-39                                 
72             Kristofer Lowe        M      42  Lexington     34:02     10:57 3               M 40-44                                 
73             Angelica De Anda      F      43  Columbia      34:18     11:02 4               F 40-44                                 
74             Unknown Partic. 200   M                        34:25     11:05 2               M 60-64                                 
75             C. Quigley            M      10  Camden        34:25     11:05 2               M 1-10                                  
76             Jason Shannon         M      33  Camden        34:43     11:10 4               M 30-34                                 
77             Madeline Roberts      F      19  Shaw A F B    34:53     11:14 1               F 15-19                                 
78             Jason McCaskill       M      36  Camden        35:16     11:21 3               M 35-39                                 
79             Victoria Ammon        F      26  Lugoff        35:23     11:23 2               F 25-29                                 
80             Nyle Daniel           M      64  Florence      35:53     11:33 3               M 60-64                                 
81             Johnsie Moore         F      58  Lancaster     37:27     12:03 2               F 55-59                                 
82             Amanda Spurr          F      28  Columbia      37:56     12:13 3               F 25-29                                 
83             Debbie Smith          F      51  Camden        37:57     12:13 3               F 50-54                                 
84             Tim McCollister       M      32  Cassatt       37:57     12:13 5               M 30-34                                 
85             Terri McCollister     F      37  Cassatt       37:58     12:13 8               F 35-39                                 
86             Jamie Pringle         F      25  Concord       38:00     12:14 4               F 25-29                                 
87             Tracy Pittman         F      43  Lugoff        38:24     12:22 5               F 40-44                                 
88             Virginia Catoe        F      50  Lugoff        38:24     12:22 4               F 50-54                                 
89             Emily Thornall        F      36  Camden        38:46     12:29 9               F 35-39                                 
90             Karen Ellington       F      40  Columbia      38:50     12:30 6               F 40-44                                 
91             Bob Sloan             M      56  Society Hill  38:55     12:32 4               M 55-59                                 
92             Jenny Gilbo           F      39  Lugoff        39:02     12:34 10              F 35-39                                 
93             Michael Hicks         M      27  Columbia      39:18     12:39 5               M 25-29                                 
94             Larry Graham          M      66  Camden        39:27     12:42 2               M 65-69                                 
95             Alyssa Stanley        F      13  Swansea       40:37     13:04 2               F 11-14                                 
96             Brooke Moore          F      38  Swansea       40:37     13:04 11              F 35-39                                 
97             Tammie McGrew         F      47  Irmo          41:06     13:14 4               F 45-49                                 
98             Laurie Dukes          F      33  Camden        41:10     13:15 5               F 30-34                                 
99             Laura Bowen           F      39  Camden        41:10     13:15 12              F 35-39                                 
100            Stacy McCaskill       F      36  Camden        41:42     13:25 13              F 35-39                                 
101            Diana Taylor          F      35  Camden        41:43     13:26 14              F 35-39                                 
102            Anna Chassereau       F      36  Lexington     43:07     13:53 15              F 35-39                                 
103            Megan Quigley         F      43  Camden        43:31     14:00 7               F 40-44                                 
104            C. Quigley            F      11  Camden        43:32     14:01 3               F 11-14                                 
105            Ken Lowden            M      70  Columbia      43:44     14:05 4               M 70-99                                 
106            Jennifer Reeves       F      49  lugoff        43:48     14:06 5               F 45-49                                 
107            Jason Norris          M      39  lugoff        43:48     14:06 4               M 35-39                                 
108            Karla Anderson        F      51  Columbia      46:04     14:50 5               F 50-54                                 
109            Katie Cantey          F      40  Camden        46:06     14:50 8               F 40-44                                 
110            Jennifer Watson       F      44  Camden        46:07     14:51 9               F 40-44                                 
111            Paddy Bell            F      69  Camden        46:09     14:51 2               F 65-69                                 
112            Jennifer Glover       F      49  Camden        46:16     14:54 6               F 45-49                                 
113            Fred McEwan           M      57  Rembert       46:36     15:00 5               M 55-59                                 
114            Sharon Sinclair       F      46  Rembert       46:37     15:00 7               F 45-49                                 
115            Art Maxwell           M      66  Camden        46:59     15:07 3               M 65-69                                 
116            Darlene Maxwell       F      65  Camden        46:59     15:07 3               F 65-69                                 
117            C. Brock              M      8   Camden        47:07     15:10 3               M 1-10                                  
118            G. Coleman            M      5   Sumter        47:14     15:12 4               M 1-10                                  
119            Mary Bennett          F      58  Sumter        47:15     15:12 3               F 55-59                                 
120            Debbie Bean           F      57  Lugoff        47:34     15:19 4               F 55-59                                 
121            Quintestusa Raynor    F      30  Lugoff        47:34     15:19 6               F 30-34                                 
122            Kim O'Donnell         F      60  Camden        47:35     15:19 2               F 60-64                                 
123            Jill oblak            F      55  Ridgeway      47:35     15:19 5               F 55-59                                 
124            Judi Pandorf          F      53  Dalzell       48:59     15:46 6               F 50-54                                 
125            Tanya Rhame           F      27  Dalzell       48:59     15:46 5               F 25-29                                 
126            Jason Coleman         M      36  Sumter        49:07     15:49 5               M 35-39                                 
127            Meaghan Coleman       F      36  Sumter        49:08     15:49 16              F 35-39                                 
128            N. Coleman            M      7   Sumter        49:08     15:49 5               M 1-10                                  
129            Beth King             F      27  camden        49:25     15:54 6               F 25-29                                 
130            Charles King          M      55  camden        49:27     15:55 6               M 55-59                                 
131            S. Jordan             F      12  Kershaw       49:28     15:55 4               F 11-14               McRedSquad        
132            Wendy King            F      48  camden        49:28     15:55 8               F 45-49                                 
133            Mellisa Holder        F      30  Camden        50:55     16:23 7               F 30-34                                 
134            Laci Tobens           F      30  Camden        50:59     16:25 8               F 30-34                                 
135            Chris Chewning        M      41  Camden        50:59     16:25 4               M 40-44                                 
136            Brittany Chewning     F      30  Camden        51:00     16:25 9               F 30-34                                 
137            Tom McCloskey         M      56  Columbia      51:18     16:31 7               M 55-59                                 
138            Lisa McCloskey        F      54  Columbia      51:19     16:31 7               F 50-54                                 
139            Denise Webster        F      49  Columbia      51:21     16:32 9               F 45-49                                 
140            Sheila Vanvlake       F      62  Camden        52:08     16:47 3               F 60-64                                 
141            Jennifer Kidd         F      46  Lugoff        52:36     16:56 10              F 45-49                                 
142            Rebecca Yarborough    F      57  Bishopville   52:38     16:56 6               F 55-59                                 
143            Angelina Dow          F      41  Blythewood    52:39     16:57 10              F 40-44                                 
144            PATRICIA BRANT        F      62  Camden        52:39     16:57 4               F 60-64                                 
145            Laura Rose            F      58  Lugoff        52:42     16:58 7               F 55-59                                 
146            Emily Abbott          F      31  Henderson     52:42     16:58 10              F 30-34                                 
147            Joseph Abbott         M      34  Henderson     52:42     16:58 6               M 30-34                                 
148            Cassidy Rose          F      30  Lugoff        52:43     16:58 11              F 30-34                                 
149            Kasie Self            F      30  Camden        52:44     16:58 12              F 30-34                                 
150            Kim Colvin            F      27  Camden        52:44     16:58 7               F 25-29                                 
151            Ronny Vanvlake        M      76  Camden        52:59     17:03 5               M 70-99                                 
152            Tina McKenzie         F      56  Lugoff        53:36     17:15 8               F 55-59                                 
153            Walter McKenzie       M      54  Lugoff        53:36     17:15 6               M 50-54                                 
154            Bryan Duensing        M      29  Columbia      53:55     17:21 6               M 25-29               GreenBeanGang     
155            Nicole Hunter         F      34  Blythewood    53:57     17:22 13              F 30-34                                 
156            Kat Barnette          F      29  Florence      54:05     17:24 8               F 25-29               GreenBeanGang     
157            Caley Blythe          F      22  Camden        54:37     17:35 3               F 20-24                                 
158            Portia Mellott        F      28  Camden        54:38     17:35 9               F 25-29                                 
159            Brittany Weisen       F      30  Camden        54:38     17:35 14              F 30-34                                 
160            Stephanie Raley       F      49  Bishopville   55:30     17:52 11              F 45-49                                 
161            Charles Raley         M      21  Bishopville   55:31     17:52 2               M 20-24                                 
162            Cheryl Kelly          F      53  Camden        56:49     18:17 8               F 50-54               Lucky Charms      
163            Deb Gibart            F      58  Camden        56:50     18:18 9               F 55-59               Lucky Charms      
164            Savannah Catoe        F      23  Lugoff        57:36     18:32 4               F 20-24                                 
165            Donna Logan           F      48  Florence      57:36     18:32 12              F 45-49                                 
166            Chloe Morrison        F      20  Lugoff        57:42     18:34 5               F 20-24                                 
167            Tanya Morrison        F      45  Lugoff        57:42     18:34 13              F 45-49                                 
168            Brandon Lawhon        M      32  Effingham     57:43     18:35 7               M 30-34                                 
169            Brandy Jordan         F      32  Kershaw       58:12     18:44 15              F 30-34               McRedSquad        
170            Jessica O'Connor      F      32  Williamston   58:12     18:44 16              F 30-34                                 
171            Debbie Whitehead      F      65  SumteR        58:56     18:58 4               F 65-69                                 
172            Debra Treiber         F      57  Lugoff        58:56     18:58 10              F 55-59                                 
173            susan mathis          F      73  Bishopville   58:59     18:59 1               F 70-99                                 
174            Roger Winchester      M      45  Ridgeway      1:07:24   21:42 3               M 45-49               CrossFit Decurion 


Top Male Finisher - Overall
Place Name          Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============= === === ======= ====== =============== ===== 
1     Drew Williams 166 40  1       M      Columbia SC US  18:31 
2     Colin Barth   196 30  2       M      Sumter SC US    18:41 
3     Eric Allers   4   47  3       M      Columbiac SC US 18:44 


Top Female Finisher - Overall
Place Name                 Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ==================== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Heather Costello     32  40  6       F      Lugoff SC US   20:58 
2     Sarah Allers         5   57  9       F      Columbia SC US 21:42 
3     Martie Gail McCallum 91  37  12      F      Lugoff SC US   22:16 


Top Male Finisher - Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============= === === ======= ====== ============== ===== 
1     Whitney Keen  73  47  4       M      Camden SC US   19:11 
2     Alex McDonald 99  43  5       M      Columbia SC US 19:25 
3     James Miller  105 54  8       M      Sumter SC US   21:34 


Top Female Finisher - Masters
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============= === === ======= ====== ============== ===== 
1     Belinda Moon  110 52  17      F      Elgin SC US    24:22 
2     Sharon Cole   25  50  23      F      Ridgeway SC US 25:09 
3     Caroline Keen 72  44  28      F      Camden SC US   26:06 


Male 10 and Under
Place Name       Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ========== === === ======= ====== ============ ===== 
1     E. Graham  54  8   33      M      Camden SC US 27:12 
2     C. Quigley 125 10  75      M      Camden SC US 34:25 
3     C. Brock   201 8   117     M      Camden SC US 47:07 


Male 11 to 14
Place Name            Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== =============== === === ======= ====== ============= ===== 
1     W. ROBERTSON    137 12  25      M      Lugoff SC US  25:29 
2     Dakoda Anderson 184 13  31      M      Kershaw SC US 27:08 
3     Bo Norred       114 13  40      M      Sumter SC US  28:07 


Male 20 to 24
Place Name          Bib Age Overall Gender Location          Time  
===== ============= === === ======= ====== ================= ===== 
1     Nick Rish     134 23  41      M      Camden SC US      28:10 
2     Charles Raley 127 21  161     M      Bishopville SC US 55:31 


Male 25 to 29
Place Name         Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ============ === === ======= ====== =================== ===== 
1     Ryan Pringle 123 25  26      M      Concord NC US       25:31 
2     Lee Hanna    60  28  38      M      Heath Springs SC US 27:48 
3     Lindsey Self 141 29  57      M      Camden SC US        31:00 


Male 30 to 34
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ============ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Kevin Holder 64  33  7       M      Camden SC US 21:13 
2     Matthew Weed 163 32  11      M      Lugoff SC US 22:14 
3     Trey Dukes   39  34  56      M      Camden SC US 30:52 


Male 35 to 39
Place Name             Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ================ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Pavel Mosneaguta 113 36  22      M      Sumter SC US 24:58 
2     Jeffrey Graham   55  35  34      M      Camden SC US 27:15 
3     Jason McCaskill  93  36  78      M      Camden SC US 35:16 


Male 40 to 44
Place Name           Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Colin Huckins  66  43  45      M      Camden SC US    28:36 
2     William Cantey 18  41  61      M      Camden SC US    31:40 
3     Kristofer Lowe 85  42  72      M      Lexington SC US 34:02 


Male 45 to 49
Place Name             Bib Age Overall Gender Location        Time    
===== ================ === === ======= ====== =============== ======= 
1     Brent Stogner    177 46  13      M      Lancaster SC US 23:28   
2     Patrick Shaw     199 49  39      M      Mexico MO US    27:49   
3     Roger Winchester 170 45  174     M      Ridgeway SC US  1:07:24 


Male 50 to 54
Place Name         Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ============ === === ======= ====== ============ ===== 
1     Roy Fakoury  43  53  14      M      Camden SC US 23:37 
2     Tom Ranson   129 54  19      M      Camden SC US 24:33 
3     Steven Gantt 47  53  20      M      Lugoff SC US 24:45 


Male 55 to 59
Place Name            Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== =============== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Tony Yarborough 179 57  10      M      Lancaster SC US 21:55 
2     Jim Williams    168 58  15      M      Columbia SC US  23:56 
3     Glenn SHEEHAN   143 55  21      M      Columbia SC US  24:57 


Male 60 to 64
Place Name                Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== =================== === === ======= ====== =============== ===== 
1     Richard Moore       112 62  66      M      Lancaster SC US 32:42 
2     Unknown Partic. 200 200     74      M                      34:25 
3     Nyle Daniel         33  64  80      M      Florence SC US  35:53 


Male 65 to 69
Place Name          Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============= === === ======= ====== =============== ===== 
1     Leeds Barroll 182 66  42      M      Lexington SC US 28:12 
2     Larry Graham  56  66  94      M      Camden SC US    39:27 
3     Art Maxwell   194 66  115     M      Camden SC US    46:59 


Male 70 and Over
Place Name           Bib Age Overall Gender Location          Time  
===== ============== === === ======= ====== ================= ===== 
1     Arnold Floyd   45  75  30      M      Hartsville SC US  27:08 
2     Rocky Sandberg 198 75  53      M      Camden SC US      30:41 
3     Donald Mathis  89  75  55      M      Bishopville SC US 30:46 


Female 10 and Under
Place Name        Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== =========== === === ======= ====== ============ ===== 
1     S. LaVasser 80  9   68      F      Camden SC US 33:18 


Female 11 to 14
Place Name             Bib Age Overall Gender Location      Time  
===== ================ === === ======= ====== ============= ===== 
1     Olivia Robertson 136 14  24      F      Lugoff SC US  25:17 
2     Alyssa Stanley   175 13  95      F      Swansea SC US 40:37 
3     C. Quigley       124 11  104     F      Camden SC US  43:32 


Female 15 to 19
Place Name             Bib Age Overall Gender Location         Time  
===== ================ === === ======= ====== ================ ===== 
1     Madeline Roberts 135 19  77      F      Shaw A F B SC US 34:53 


Female 20 to 24
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ============== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Meagan Shaw    142 24  52      F      Lugoff SC US        30:40 
2     Haley Williams 167 20  62      F      Heath Springs SC US 31:43 
3     Caley Blythe   13  22  157     F      Camden SC US        54:37 


Female 25 to 29
Place Name           Bib Age Overall Gender Location            Time  
===== ============== === === ======= ====== =================== ===== 
1     Megan Hanna    61  28  18      F      Heath Springs SC US 24:30 
2     Victoria Ammon 6   26  79      F      Lugoff SC US        35:23 
3     Amanda Spurr   145 28  82      F      Columbia SC US      37:56 


Female 30 to 34
Place Name           Bib Age Overall Gender Location         Time  
===== ============== === === ======= ====== ================ ===== 
1     Sarah Hannon   195 30  16      F      Sumter SC US     24:04 
2     Amy Barth      197 30  37      F      Sumter SC US     27:45 
3     Anne Johnstone 71  30  63      F      Harrisburg NC US 31:47 


Female 35 to 39
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== =============== === === ======= ====== ============ ===== 
1     Sara Graham     58  35  35      F      Camden SC US 27:24 
2     Brandie Jackson 186 36  43      F      Camden SC US 28:17 
3     Jenny Collins   30  35  47      F      Lugoff SC US 29:29 


Female 40 to 44
Place Name             Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ================ === === ======= ====== ============== ===== 
1     Kara Clyburn     24  41  48      F      Camden SC US   29:41 
2     Leona Winchester 169 40  51      F      Ridgeway SC US 30:38 
3     Christy Allen    3   43  54      F      Lugoff SC US   30:46 


Female 45 to 49
Place Name          Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== ============= === === ======= ====== ============== ===== 
1     TRACY TISDALE 154 48  29      F      Columbia SC US 26:24 
2     Kendra Faile  42  46  36      F      Ridgeway SC US 27:28 
3     ANGELA GUY    59  47  49      F      Rembert SC US  29:51 


Female 50 to 54
Place Name                  Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== ===================== === === ======= ====== ============ ===== 
1     Anonymous Participant 251 50  50      F      Camden SC US 30:22 
2     Tonya Edgerton        40  52  65      F      Elgin SC US  32:29 
3     Debbie Smith          180 51  83      F      Camden SC US 37:57 


Female 55 to 59
Place Name          Bib Age Overall Gender Location        Time  
===== ============= === === ======= ====== =============== ===== 
1     Tracy Miller  106 58  67      F      Sumter SC US    32:43 
2     Johnsie Moore 111 58  81      F      Lancaster SC US 37:27 
3     Mary Bennett  11  58  119     F      Sumter SC US    47:15 


Female 60 to 64
Place Name            Bib Age Overall Gender Location     Time  
===== =============== === === ======= ====== ============ ===== 
1     Linda Graham    57  61  44      F      Camden SC US 28:26 
2     Kim O'Donnell   117 60  122     F      Camden SC US 47:35 
3     Sheila Vanvlake 202 62  140     F      Camden SC US 52:08 


Female 65 to 69
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time  
===== =============== === === ======= ====== ============== ===== 
1     Patti Lowden    84  69  58      F      Columbia SC US 31:15 
2     Paddy Bell      10  69  111     F      Camden SC US   46:09 
3     Darlene Maxwell 193 65  116     F      Camden SC US   46:59 


Female 70 and Over
Place Name         Bib Age Overall Gender Location          Time  
===== ============ === === ======= ====== ================= ===== 
1     susan mathis 90  73  173     F      Bishopville SC US 58:59 

Embed Code