Roar Through Ybor 5K Race and 1-Mile Fun Run

Fri April 23, 2021 Tampa, FL US 33605

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                       Clock     Chip      Pace  City                  State Division Division     Team Name                                       
                                      Time      Time                                        Place                                                                 
===== ==== ========================== ========= ========= ===== ===================== ===== ======== ============ =============================================== 
1     1557 Eric Koenig                0:16:40.0 0:16:35.2 5:21  Tampa                 FL    1        M Overall                                                    
2     1080 Javier Beuzeville          0:16:49.9 0:16:49.7 5:26  Tampa                 FL    1        M 30-34                                                      
3     1759 Michael Nasuta             0:17:22.0 0:17:20.9 5:36  Palm Harbor           FL    2        M 30-34                                                      
4     2326 Tyler Atkins               0:17:29.4 0:17:29.1 5:38  Lithia                FL    1        M 1-14                                                       
5     2295 Ethan Jennings             0:17:44.6 0:17:44.4 5:43  Tampa                 FL    1        M 15-19                                                      
6     1145 Blair Burnett              0:18:00.9 0:17:59.8 5:48  Tampa                 FL    1        M 50-54                                                      
7     2167 Ryan Walton                0:18:05.1 0:18:03.6 5:50  Tampa                 FL    1        M 25-29                                                      
8     1188 alex coffey                0:18:04.4 0:18:04.1 5:50  Tampa                 FL    2        M 15-19                                                      
9     1383 Michael Gonzalez           0:18:05.9 0:18:05.6 5:50  Tampa                 FL    2        M 1-14                                                       
10    1481 Paige Howard               0:18:07.0 0:18:06.7 5:51  Tampa                 FL    1        F Overall                                                    
11    1657 Lubos Matejka              0:18:17.4 0:18:15.5 5:53  Chicago               IL    1        M 35-39                                                      
12    2131 Tristan Van Horn           0:18:15.9 0:18:15.6 5:53  Tampa                 FL    3        M 15-19                                                      
13    2104 Ben Tondre                 0:18:16.1 0:18:15.8 5:53  Tampa                 FL    4        M 15-19                                                      
14    2251 Benjamin Whitmer           0:18:42.6 0:18:42.4 6:02  Lutz                  FL    5        M 15-19                                                      
15    2063 Ashton Stringer            0:18:44.5 0:18:44.2 6:03  Tampa                 FL    6        M 15-19                                                      
16    2304 Paul Farnsworth            0:18:46.6 0:18:46.3 6:03  Tampa                 FL    3        M 30-34                                                      
17    1415 Evan Hadam                 0:19:21.3 0:19:21.1 6:15  Tampa                 FL    7        M 15-19                                                      
18    1789 Nathan Olson               0:19:49.2 0:19:28.7 6:17  Tampa                 FL    3        M 1-14       Team Pirates                                    
19    1389 Chandler Gowan             0:19:32.8 0:19:32.5 6:18  Trinity               FL    8        M 15-19                                                      
20    2067 Mark Stutzman              0:19:35.6 0:19:34.0 6:19  Tampa                 FL    1        M 40-44                                                      
21    1295 Kris Easters               0:19:52.3 0:19:50.3 6:24  Wimauma               FL    2        M 25-29                                                      
22    1560 Igor Kornienko             0:19:53.5 0:19:50.7 6:24  Tampa                 FL    2        M 40-44      Run Tampa                                       
23    2089 Julie Tellefsen            0:19:54.0 0:19:52.0 6:25  Tampa                 FL    1        F 30-34                                                      
24    1586 Brad Larino                0:20:08.9 0:19:53.2 6:25  Wesley Chapel         FL    3        M 25-29                                                      
25    2230 Matt Parrish               0:20:23.5 0:20:21.8 6:34  Tampa                 FL    2        M 35-39                                                      
26    1623 Koehler Machlus            0:20:42.3 0:20:29.6 6:37  Trinity               FL    1        M 20-24                                                      
27    1300 Janna Edwards              0:20:54.6 0:20:32.1 6:37  Tampa                 FL    1        F 25-29                                                      
28    1524 Denis Karaiskaj            0:20:37.1 0:20:34.7 6:38  Wesley Chapel         FL    3        M 40-44                                                      
29    1811 Ken Page                   0:20:58.8 0:20:36.7 6:39  Lutz                  FL    1        M 45-49                                                      
30    2056 Jack Stockard              0:21:00.0 0:20:38.4 6:39  Auburndale            FL    9        M 15-19      Team Pirates                                    
31    1044 Jessica Bachiochi          0:20:54.8 0:20:38.9 6:40  Saint Petersburg      FL    2        F 30-34      Team Bayfront                                   
32    1486 Arina Hurgoi               0:20:56.6 0:20:41.1 6:40  Trinity               FL    1        F 20-24                                                      
33    2170 Jordan Warner              0:20:49.0 0:20:41.7 6:41  Brandon               FL    4        M 25-29                                                      
34    2340 George Keith               0:20:51.4 0:20:45.4 6:42  Tampa                 FL    4        M 1-14                                                       
35    1301 Roozi Ehtaramian           0:20:48.1 0:20:45.6 6:42  Tampa                 FL    4        M 30-34                                                      
36    2096 Glenn Thompson             0:21:15.6 0:20:46.5 6:42  Tampa                 FL    2        M 45-49                                                      
37    2139 Richard Vari               0:21:10.0 0:20:53.1 6:44  Trinity               FL    10       M 15-19                                                      
38    2296 Jim Young                  0:21:21.2 0:20:58.4 6:46  Lutz                  FL    3        M 45-49                                                      
39    2105 Noah Torres                0:21:25.4 0:21:01.0 6:47  Bowling Green         FL    11       M 15-19      Team Johnson                                    
40    2263 Andrew Wartenberg          0:21:27.9 0:21:01.5 6:47  Tampa                 FL    12       M 15-19                                                      
41    2317 Anonymous Participant      0:21:10.2 0:21:04.8 6:48                              1        M 55-59                                                      
42    1588 Kori Lawie                 0:21:08.8 0:21:05.6 6:48  Odessa                FL    5        M 25-29      Train Harder Crossfit                           
43    2107 Jordan Travis              0:21:18.7 0:21:07.7 6:49  Lutz                  FL    2        F 20-24                                                      
44    2090 Joe Thiede                 0:21:11.7 0:21:08.2 6:49  Trinity               FL    4        M 40-44      Train Harder Crossfit                           
45    1496 Michael Irvin              0:21:14.7 0:21:11.5 6:50  New Port Richey       FL    3        M 35-39                                                      
46    1016 Jose Almaraz               0:21:31.5 0:21:30.6 6:56  Plant City            FL    1        M 60-64                                                      
47    2217 Keegan Wooden              0:21:37.5 0:21:31.9 6:57  Tampa                 FL    5        M 30-34                                                      
48    1493 Orin Inniss                0:21:47.7 0:21:33.1 6:57  Tampa                 FL    2        M 55-59                                                      
49    1882 Martin Ramirez             0:21:38.4 0:21:38.1 6:59  Tampa                 FL    13       M 15-19                                                      
50    1421 Matt Hall                  0:22:42.8 0:21:41.3 7:00  Tampa                 FL    4        M 35-39                                                      
51    2294 Rob Kane                   0:22:47.4 0:21:42.1 7:00  Tampa                 FL    6        M 30-34      Sparxoo                                         
52    1612 Steven Longden             0:22:19.3 0:21:47.8 7:02  Ravena                NY    5        M 35-39                                                      
53    1357 John Gaset                 0:22:04.7 0:21:54.1 7:04  Tampa                 FL    7        M 30-34                                                      
54    1843 Emanuel Perez              0:22:12.6 0:21:55.7 7:04  Riverview             FL    5        M 1-14                                                       
55    2310 Steven Schertzer           0:22:03.9 0:22:00.5 7:06  Riverview             FL    6        M 25-29      GTE Financial                                   
56    1779 Danny Nolan                0:22:03.5 0:22:00.7 7:06  Saint Petersburg      FL    2        M 60-64                                                      
57    1488 David Hutchinson           0:22:03.0 0:22:00.8 7:06  Tampa                 FL    14       M 15-19                                                      
58    2345 Brian Larscheid            0:22:18.4 0:22:07.2 7:08  Ormond Beach          FL    6        M 35-39                                                      
59    1903 Adrian Richie              0:22:59.0 0:22:11.8 7:10  Tampa                 FL    6        M 1-14       Team Pirates                                    
60    2082 Ralph Tauran               0:22:30.4 0:22:17.0 7:11  Trinity               FL    2        M 20-24                                                      
61    1636 Samuel Maritato            0:22:17.8 0:22:17.8 7:12  Lutz                  FL    8        M 30-34      Cornea Crusaders                                
62    1686 Bryan McGuire              0:22:24.3 0:22:20.6 7:12  Saint Petersburg      FL    2        M 50-54                                                      
63    1334 Pete Fournier              0:22:25.7 0:22:22.6 7:13  Tampa                 FL    4        M 45-49                                                      
64    2286 Donald Johnson             0:23:41.9 0:22:28.4 7:15  Tampa                 FL    9        M 30-34                                                      
65    2293 Cassie Kane                0:22:47.3 0:22:30.9 7:16  Tampa                 FL    3        F 30-34      Sparxoo                                         
66    1363 Carol Geddes               0:22:39.3 0:22:34.6 7:17  Wesley Chapel         FL    1        F 35-39                                                      
67    1323 Emmanuel Figueroa          0:22:48.4 0:22:37.3 7:18  Lake Wales            FL    10       M 30-34      Newsom Eye                                      
68    1769 Danielle Newman            0:22:49.2 0:22:45.4 7:20  Lutz                  FL    1        F 40-44                                                      
69    1177 Emily Cerrito              0:23:35.5 0:22:48.1 7:21  Redington Shores      FL    3        F 20-24                                                      
70    2256 Sophia Fournier            0:22:55.1 0:22:52.7 7:23  Tampa                 FL    1        F 15-19                                                      
71    1514 T. Jones                   0:22:53.3 0:22:53.0 7:23  Odessa                FL    7        M 1-14                                                       
72    1688 Tim McGuire                0:23:49.3 0:22:59.3 7:25  Saint Petersburg      FL    15       M 15-19                                                      
73    1124 Clayton Bristol            0:23:20.3 0:23:00.5 7:25  Tampa                 FL    11       M 30-34                                                      
74    2325 Michael Powell             0:23:06.1 0:23:02.0 7:26  New Port Richey       FL    7        M 25-29      Train Harder Crossfit                           
75    1990 Zachary Shaw               0:24:32.0 0:23:08.1 7:28  Tampa                 FL    8        M 25-29                                                      
76    1392 E. Green                   0:23:53.9 0:23:08.5 7:28  Tampa                 FL    8        M 1-14       Rampello                                        
77    1898 Garrett Richard            0:23:15.6 0:23:09.6 7:28  Valrico               FL    16       M 15-19                                                      
78    1778 Carla Nolan                0:23:14.9 0:23:10.6 7:29  Tampa                 FL    4        F 30-34      L.O.U.D. Runners                                
79    1404 D. Guerrero                0:23:12.5 0:23:12.2 7:29  Spring Hill           FL    9        M 1-14       Spring Hill Nature Coast/ High Point Lions      
80    1826 Doug Parzuchowski          0:23:21.9 0:23:15.5 7:30  Wesley Chapel         FL    3        M 55-59      L.O.U.D. Runners                                
81    1925 Joshua Rogers              0:25:33.2 0:23:17.9 7:31  Tampa                 FL    7        M 35-39                                                      
82    2239 Brian Cammarata            0:23:28.5 0:23:18.2 7:31  Tampa                 FL    8        M 35-39                                                      
83    1581 Bryan Langston             0:23:21.5 0:23:19.6 7:31  Bartow                FL    9        M 25-29                                                      
84    1880 Christie Raburn            0:23:49.5 0:23:24.6 7:33  Plant City            FL    2        F 35-39                                                      
85    1785 Phillip Olcese             0:23:48.4 0:23:26.2 7:34  Treasure Island       FL    10       M 25-29                                                      
86    1797 Luis Ortiz                 0:25:17.7 0:23:30.0 7:35  Tampa                 FL    3        M 20-24      Newsom Eye                                      
87    2196 Abby Williams              0:23:55.5 0:23:31.3 7:35  Roanoke               VA    2        F 25-29                                                      
88    2160 David Waite                0:23:46.5 0:23:40.1 7:38  Wesley Chapel         FL    5        M 40-44                                                      
89    1006 Bob Adikes                 0:23:56.2 0:23:42.0 7:39  Largo                 FL    3        M 50-54                                                      
90    2058 Jordan Stone               0:23:51.4 0:23:43.2 7:39  Wesley Chapel         FL    5        F 30-34      Moms Run This Town/She Runs This Town           
91    1082 Owen Bigelow               0:25:22.9 0:23:44.5 7:40  Tampa                 FL    10       M 1-14       Rampello                                        
92    1886 Matt Rauch                 0:24:28.4 0:23:45.9 7:40  Tampa                 FL    12       M 30-34                                                      
93    2322 Will Zook                  0:26:33.9 0:23:54.2 7:43  Saint Petersburg      FL    9        M 35-39                                                      
94    2349 Sean Gregory               0:25:22.0 0:23:56.7 7:43  Palm Harbor           FL    5        M 45-49                                                      
95    2166 Matthew Walton             0:24:05.6 0:23:59.2 7:44  Tampa                 FL    13       M 30-34      #TeamHCTC                                       
96    1020 X. Alvarez Neff            0:24:51.0 0:24:03.6 7:46  Tampa                 FL    11       M 1-14       Rampello                                        
97    1935 Donnamarie Rotellini       0:24:07.4 0:24:07.4 7:47  Apollo Beach          FL    1        F 50-54                                                      
98    2012 Steve Sitaras              0:24:13.7 0:24:11.1 7:48  Tampa                 FL    4        M 50-54                                                      
99    1285 Kim Donaldson              0:24:14.1 0:24:11.2 7:48  Saint Petersburg      FL    1        F 55-59                                                      
100   1231 Humberto V Cuellar         0:25:08.1 0:24:11.3 7:48  Tampa                 FL    17       M 15-19                                                      
101   1841 Daniel Perez               0:24:28.0 0:24:11.4 7:48  Tampa                 FL    6        M 40-44                                                      
102   1388 John Gottuso               0:24:15.3 0:24:12.5 7:49  Tampa                 FL    14       M 30-34                                                      
103   2143 Drew Vergon                0:24:44.9 0:24:13.7 7:49  Rocky River           OH    18       M 15-19                                                      
104   1774 Brad Nissalke              0:25:00.2 0:24:13.8 7:49  Tampa                 FL    5        M 50-54                                                      
105   2231 Miguel Morales Lasanta     0:24:33.5 0:24:14.1 7:49  Orlando               FL    15       M 30-34                                                      
106   1888 Rick Receveur              0:24:37.0 0:24:14.6 7:49  Tampa                 FL    6        M 50-54      Run Tampa                                       
107   1596 William Lester             0:24:35.7 0:24:14.9 7:49  Valrico               FL    6        M 45-49                                                      
108   2356 Carey Smith                0:24:39.0 0:24:16.0 7:50  Tampa                 FL    2        F 55-59                                                      
109   1575 Desiree LaChance           0:24:32.9 0:24:16.5 7:50  Tampa                 FL    3        F 35-39      Team Dangerzone                                 
110   1394 Angie Gregory              0:25:42.9 0:24:17.7 7:50  Clearwater            FL    6        F 30-34                                                      
111   1155 Jessica Campbell           0:24:21.9 0:24:19.7 7:51  Tampa                 FL    3        F 25-29                                                      
112   1108 Rachel Bozich              0:25:00.7 0:24:20.3 7:51  Tampa                 FL    4        F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
113   1131 Charles Browne             0:25:12.9 0:24:21.4 7:51  Brandon               FL    3        M 60-64                                                      
114   1172 Michael Carty              0:25:47.4 0:24:23.6 7:52  Lithia                FL    16       M 30-34                                                      
115   2323 Jennifer Graybill          0:27:04.9 0:24:24.9 7:53  Saint Petersburg      FL    4        F 35-39                                                      
116   2333 Kaylyn Burroughs           0:24:28.9 0:24:25.4 7:53  Odessa                FL    2        F 15-19                                                      
117   1121 Ashlynd Bright             0:24:29.2 0:24:26.9 7:53  Tampa                 FL    7        F 30-34                                                      
118   1801 Abdell Oublla              0:24:32.4 0:24:27.9 7:54  Brandon               FL    7        M 40-44                                                      
119   2123 Alexis Ungerer             0:24:36.0 0:24:29.2 7:54  Tampa                 FL    8        F 30-34      Run Tampa                                       
120   1860 YAJAIRA PLUESS             0:25:31.3 0:24:30.9 7:54  Tampa                 FL    5        F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
121   1672 Rosie McClure              0:25:00.0 0:24:32.2 7:55  Trinity               FL    4        F 20-24                                                      
122   1206 Brent Cook                 0:24:44.5 0:24:39.7 7:57  Lakeland              FL    1        M 65-69                                                      
123   1184 Antoinette Church          0:24:52.3 0:24:40.1 7:57  Wesley Chapel         FL    2        F 40-44      Moms Run This Town/She Runs This Town           
124   1987 Keely Seymour              0:24:40.6 0:24:40.3 7:58  Valrico               FL    3        F 40-44      MusclesthatRUN                                  
125   1825 Jeremy Parker              0:24:58.3 0:24:42.9 7:58  Tampa                 FL    17       M 30-34      TGH Transplant Trotters                         
126   1587 Timothy Lauer              0:24:53.8 0:24:45.5 7:59  Tampa                 FL    11       M 25-29                                                      
127   1640 Matt Marocco               0:26:10.7 0:24:46.2 7:59  Tampa                 FL    7        M 50-54                                                      
128   1277 Eufemio Dimas Robaina      0:26:38.4 0:24:47.3 8:00  Tampa                 FL    8        M 40-44                                                      
129   2236 Brian Katz                 0:24:53.0 0:24:47.5 8:00  Tampa                 FL    4        M 55-59      Team Pirates                                    
130   1802 Andrew Overlee             0:25:11.4 0:24:49.4 8:00  Valrico               FL    5        M 55-59                                                      
131   1375 Susan Glaser               0:25:07.4 0:24:49.7 8:01  Tampa                 FL    4        F 40-44      Tampa Lighthouse Transition                     
132   2199 Derrek williams            0:25:35.2 0:24:51.3 8:01  Tampa                 FL    18       M 30-34                                                      
133   2242 Erica McElhinney           0:25:15.0 0:24:56.0 8:03  Tampa                 FL    5        F 25-29      L.O.U.D. Runners                                
134   1331 Jason Fontana              0:26:13.7 0:24:59.1 8:04  Tampa                 FL    7        M 45-49                                                      
135   1128 Alexander Brown            0:25:16.6 0:24:59.7 8:04  Saint Petersburg      FL    10       M 35-39      TGH Transplant Trotters                         
136   1957 Sanjeev Sati               0:25:19.9 0:25:01.9 8:04  Wesley Chapel         FL    8        M 50-54                                                      
137   1946 Troy Salisbury             0:26:01.1 0:25:11.0 8:07  Riverview             FL    8        M 45-49                                                      
138   1975 Mabel Sciortino            0:25:18.6 0:25:11.5 8:08  Tampa                 FL    1        F 45-49      L.O.U.D. Runners                                
139   1654 J. Martino                 0:26:51.2 0:25:11.8 8:08  Tampa                 FL    12       M 1-14       Rampello                                        
140   1263 Justin Deptula             0:25:16.9 0:25:11.8 8:08  New Port Richey       FL    19       M 30-34      Train Harder Crossfit                           
141   1744 Douglas Mortellaro         0:25:18.8 0:25:12.3 8:08  Lutz                  FL    6        M 55-59                                                      
142   2202 Luke Williams              0:25:22.0 0:25:14.4 8:09  Tampa                 FL    9        M 40-44                                                      
143   2205 Maria Williams             0:25:21.3 0:25:14.4 8:09  Tampa                 FL    6        F 35-39      L.O.U.D. Runners                                
144   2177 John Ramirez               0:25:41.9 0:25:14.4 8:09  Punta Gorda           FL    20       M 30-34                                                      
145   1701 Erica Melendez             0:25:32.8 0:25:15.8 8:09  Sebring               FL    6        F 25-29      Newsom Eye                                      
146   1355 Amanda Gardner             0:25:20.4 0:25:16.2 8:09  New Port Richey       FL    7        F 25-29      Train Harder Crossfit                           
147   1977 Koby Scott                 0:26:06.1 0:25:16.7 8:09  Valrico               FL    12       M 25-29                                                      
148   2352 Francis Fabic              0:25:43.0 0:25:18.3 8:10  Tampa                 FL    21       M 30-34                                                      
149   1723 William Mills              0:25:51.0 0:25:20.0 8:10  Lakeland              FL    10       M 40-44                                                      
150   2215 Mathison Woeste            0:25:23.4 0:25:23.4 8:11  Tampa                 FL    3        F 15-19                                                      
151   2116 Danielle Tyler             0:25:53.3 0:25:23.9 8:12  Saint Petersburg      FL    7        F 35-39                                                      
152   1630 Isabel Mahoney             0:25:23.9 0:25:23.9 8:12  Tampa                 FL    4        F 15-19      Parker's Promise                                
153   2229 Kathy Keeter               0:25:34.0 0:25:24.1 8:12  Tampa                 FL    8        F 25-29                                                      
154   1615 Shaw-Guang Lu              0:25:53.4 0:25:24.5 8:12  Trinity               FL    9        F 25-29                                                      
155   1551 Shane Kirchoffer           0:26:41.1 0:25:26.0 8:12  Clearwater            FL    13       M 25-29                                                      
156   2098 Amy Thornton               0:25:38.2 0:25:28.1 8:13  Lutz                  FL    8        F 35-39                                                      
157   2338 Bo Partin                  0:25:59.7 0:25:29.6 8:13  Tampa                 FL    22       M 30-34                                                      
158   2233 Vanessa Burshnic           0:25:38.8 0:25:29.6 8:13  Tampa                 FL    10       F 25-29                                                      
159   2232 Elliot Neal                0:25:41.0 0:25:29.9 8:14  Tampa                 FL    14       M 25-29                                                      
160   1411 Jonathan Guthrie           0:25:49.1 0:25:31.4 8:14  Seffner               FL    23       M 30-34                                                      
161   2228 Adam Hopkins               0:25:41.8 0:25:31.6 8:14  Tampa                 FL    11       M 35-39                                                      
162   1118 Tim Brennan                0:26:36.1 0:25:33.8 8:15  Old Orchard Beach     ME    7        M 55-59                                                      
163   1333 Ilene Fortin               0:26:19.4 0:25:33.9 8:15  Lutz                  FL    2        F 45-49      Run Tampa                                       
164   2031 Naima Sommers              0:25:46.4 0:25:34.8 8:15  Tampa                 FL    9        F 35-39      Moms Run This Town/She Runs This Town           
165   1249 Nicole Davis               0:25:50.5 0:25:36.4 8:16  Tampa                 FL    10       F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
166   1899 Kevin Richard              0:25:36.6 0:25:36.6 8:16  Valrico               FL    9        M 45-49                                                      
167   2188 Jenna White                0:25:58.4 0:25:37.5 8:16  Bradenton             FL    9        F 30-34      Manateam                                        
168   1252 Jon DeAngelis              0:27:47.1 0:25:45.8 8:19  Safety Harbor         FL    12       M 35-39      Newsom Eye                                      
169   1162 Nelson Cardona             0:26:16.5 0:25:49.3 8:20  Valrico               FL    4        M 60-64      KForce                                          
170   2144 Porter Vergon              0:26:14.9 0:25:49.6 8:20  Rocky River           OH    10       M 45-49                                                      
171   1132 Amanda Brunson             0:25:55.7 0:25:50.6 8:20  Tampa                 FL    10       F 30-34      L.O.U.D. Runners                                
172   2341 James Gibson               0:26:16.4 0:25:51.3 8:20  Tampa                 FL    8        M 55-59                                                      
173   1782 Dan Ochs                   0:26:15.5 0:25:51.7 8:21  Tampa                 FL    15       M 25-29      Newsom Eye                                      
174   1038 John Armenia               0:26:41.0 0:25:55.0 8:22  Zephyrhills           FL    11       M 40-44                                                      
175   2189 Johnnie White              0:25:56.7 0:25:56.4 8:22  Tampa                 FL    13       M 35-39                                                      
176   1095 Tommy Bonafede             0:26:10.2 0:25:58.6 8:23  Clearwater            FL    12       M 40-44                                                      
177   1527 Matthew Keefe              0:26:25.0 0:26:00.4 8:23  Lithia                FL    14       M 35-39                                                      
178   1393 K. Green                   0:27:40.3 0:26:01.3 8:24  Tampa                 FL    13       M 1-14       Rampello                                        
179   1904 Andrew Richie              0:27:41.6 0:26:03.2 8:24  Tampa                 FL    14       M 1-14       Team Pirates                                    
180   2351 Darryl Creighton           0:26:29.2 0:26:03.2 8:24  Tampa                 FL    9        M 55-59                                                      
181   1653 D. Martino                 0:27:41.1 0:26:03.3 8:24  Tampa                 FL    15       M 1-14       Rampello                                        
182   1621 Mike Lynch                 0:26:30.1 0:26:03.8 8:24  Gibsonton             FL    24       M 30-34                                                      
183   2174 l. watson                  0:26:51.2 0:26:07.3 8:26  Tampa                 FL    1        F 1-14                                                       
184   2172 ed watson                  0:26:53.3 0:26:08.9 8:26  Tampa                 FL    11       M 45-49                                                      
185   1083 Kathryn Bishop             0:27:41.5 0:26:12.3 8:27  Tampa                 FL    5        F 40-44                                                      
186   1189 Jack Coffey                0:27:27.3 0:26:12.7 8:27  Tampa                 FL    9        M 50-54                                                      
187   1940 Alexandra Rundell          0:26:20.5 0:26:12.7 8:27  Tampa                 FL    11       F 30-34                                                      
188   1780 Michael Nolan              0:27:11.7 0:26:17.4 8:29  Tampa                 FL    25       M 30-34      L.O.U.D. Runners                                
189   1332 Nathaniel Forbes           0:26:31.3 0:26:17.9 8:29  Tampa                 FL    2        M 65-69                                                      
190   1717 Kevin Miller               0:28:19.2 0:26:19.8 8:30  Tampa                 FL    16       M 25-29                                                      
191   1440 Thomas Hatcher             0:28:20.0 0:26:21.1 8:30  Tampa                 FL    17       M 25-29                                                      
192   1088 Jennifer Blaisdell         0:26:38.7 0:26:21.9 8:30  Tampa                 FL    11       F 35-39                                                      
193   2311 Gabriela Rego              0:27:39.0 0:26:25.4 8:31  Tampa                 FL    3        F 45-49                                                      
194   1483 Cameron Hughes             0:26:35.6 0:26:27.0 8:32  New Port Richey       FL    26       M 30-34                                                      
195   1379 Julie Goddard              0:26:44.2 0:26:31.8 8:33  Tampa                 FL    4        F 45-49                                                      
196   2048 Peggy Steele               0:26:46.1 0:26:32.5 8:34  Lithia                FL    6        F 40-44                                                      
197   1466 Terrie Hippely             0:26:38.8 0:26:32.7 8:34  Wesley Chapel         FL    3        F 55-59      L.O.U.D. Runners                                
198   1635 Meghan Maritato            0:28:33.0 0:26:35.2 8:35  Land O Lakes          FL    12       F 30-34                                                      
199   1061 Stephanie Bava             0:28:38.4 0:26:36.7 8:35  Lithia                FL    2        F 50-54      MusclesthatRUN                                  
200   1021 Heidi Alvis                0:28:38.4 0:26:36.9 8:35  Lithia                FL    3        F 50-54      MusclesthatRUN                                  
201   2201 Kathy Williams             0:26:39.2 0:26:39.2 8:36  Lutz                  FL    1        F 60-64                                                      
202   1939 Holly Rufo                 0:26:53.9 0:26:45.4 8:38  Riverview             FL    7        F 40-44                                                      
203   1055 Emilee Barrett             0:26:58.1 0:26:45.7 8:38  Trinity               FL    5        F 15-19                                                      
204   1489 A. Hutter                  0:26:51.4 0:26:49.9 8:39  Lithia                FL    2        F 1-14                                                       
205   2113 Mason Trupp                0:27:11.7 0:26:53.7 8:41  Tampa                 FL    18       M 25-29                                                      
206   1835 Jodie Peace                0:27:20.3 0:26:54.8 8:41  Plant City            FL    12       F 35-39                                                      
207   1321 Steve Fiala                0:27:00.8 0:26:57.2 8:42  Tampa                 FL    27       M 30-34                                                      
208   1590 Tuan Le                    0:27:17.9 0:27:00.1 8:43  Tampa                 FL    13       M 40-44                                                      
209   2355 Ylia Maldonado             0:27:02.9 0:27:00.1 8:43  Tampa                 FL    13       F 30-34                                                      
210   1930 Lana Rosamilia             0:27:19.9 0:27:05.4 8:44  Saint Petersburg      FL    13       F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
211   1047 Matthew Bailey             0:29:08.7 0:27:08.3 8:45  Tampa                 FL    14       M 40-44                                                      
212   1868 Scott Price                0:27:26.7 0:27:09.9 8:46  Dade City             FL    10       M 55-59                                                      
213   1667 Kurt Maynard               0:29:27.4 0:27:11.3 8:46  Tampa                 FL    15       M 35-39                                                      
214   1853 Carmelita Piepenbrink      0:27:22.2 0:27:11.8 8:46  Tampa                 FL    4        F 55-59                                                      
215   2197 Arthur Williams            0:27:33.2 0:27:12.7 8:47  Tampa                 FL    19       M 25-29                                                      
216   1968 Natalie Scheer             0:27:48.2 0:27:17.7 8:48  Wesley Chapel         FL    8        F 40-44                                                      
217   2142 Anna Vergon                0:27:50.6 0:27:21.4 8:49  Rocky River           OH    5        F 20-24                                                      
218   1805 Tyler Owens                0:27:34.7 0:27:29.2 8:52  Tampa                 FL    20       M 25-29      L.O.U.D. Runners                                
219   2257 Eiji Ikeda                 0:27:42.2 0:27:29.5 8:52  Novi                  MI    12       M 45-49                                                      
220   1652 Warren Martinez            0:27:38.3 0:27:32.9 8:53  Tampa                 FL    28       M 30-34      #TeamHCTC                                       
221   1208 Andrew Cooper              0:27:55.0 0:27:33.7 8:53  Tampa                 FL    19       M 15-19                                                      
222   2062 David Strauss              0:27:56.0 0:27:33.9 8:54  Bismarck              ND    3        M 65-69                                                      
223   1719 Maggie Miller              0:27:43.0 0:27:34.5 8:54  Bradenton             FL    2        F 60-64                                                      
224   1711 Charlie Militello          0:28:10.2 0:27:35.9 8:54  Tampa                 FL    13       M 45-49                                                      
225   1251 Leda Day                   0:27:50.8 0:27:36.8 8:54  Tampa                 FL    5        F 55-59      L.O.U.D. Runners                                
226   2047 Chris Steele               0:27:53.2 0:27:38.1 8:55  Tampa                 FL    15       M 40-44                                                      
227   2041 Lisa Stalbaum              0:28:08.0 0:27:39.5 8:55  Riverview             FL    14       F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
228   2002 Ryan Shuman                0:28:24.2 0:27:44.9 8:57  Tampa                 FL    21       M 25-29                                                      
229   1523 Nicholas Kalogeras         0:28:24.3 0:27:45.4 8:57  Tampa                 FL    22       M 25-29                                                      
230   1971 Nicole Schmid              0:28:15.6 0:27:47.2 8:58  Tampa                 FL    15       F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
231   1487 Deanna Hutchins            0:28:18.6 0:27:48.4 8:58  Valrico               FL    4        F 50-54                                                      
232   1960 Michelle Saunders          0:28:36.9 0:27:49.0 8:58  Tampa                 FL    11       F 25-29                                                      
233   1787 Monica Olson               0:28:14.2 0:27:49.4 8:59  Tampa                 FL    16       F 35-39      Team Pirates                                    
234   2195 Madeline Willey            0:28:01.6 0:27:51.6 8:59  Lutz                  FL    9        F 40-44                                                      
235   1924 Theresa Rodriguez          0:28:10.7 0:27:54.5 9:00  Land O Lakes          FL    5        F 50-54      Iron Sharpeners                                 
236   1093 Angela Bologna             0:27:55.2 0:27:55.2 9:00  Tampa                 FL    10       F 40-44      #TeamHCTC                                       
237   2033 William Sowell             0:28:43.9 0:27:59.0 9:02  Saint Petersburg      FL    11       M 55-59      Team Pirates                                    
238   1320 Mary Fiala                 0:28:07.9 0:28:04.3 9:03  Tampa                 FL    6        F 55-59                                                      
239   1714 Brittney Miller            0:30:40.6 0:28:07.1 9:04  Sun City Center       FL    17       F 35-39                                                      
240   1788 Monique Olson              0:28:07.4 0:28:07.4 9:04  Tampa                 FL    5        F 45-49      Parker's Promise                                
241   1029 Juancarlos Angee           0:28:34.0 0:28:09.0 9:05  Tampa                 FL    12       M 55-59                                                      
242   1738 Lisa Morrell               0:28:31.0 0:28:10.6 9:05  Wesley Chapel         FL    11       F 40-44                                                      
243   2115 Deborah Turner             0:28:25.4 0:28:12.2 9:06  Redington Beach       FL    3        F 60-64                                                      
244   1674 Kevin McDonald             0:28:36.2 0:28:12.7 9:06  Land O Lakes          FL    16       M 40-44                                                      
245   1952 Michelle Sanchez           0:29:02.9 0:28:14.3 9:07  Riverview             FL    18       F 35-39                                                      
246   1213 Dolores Cortes             0:29:06.9 0:28:15.6 9:07  TampaTampa            FL    19       F 35-39                                                      
247   1398 Ken Grimes                 0:29:48.0 0:28:16.1 9:07  Saint Petersburg      FL    13       M 55-59                                                      
248   1731 Max Montes                 0:28:35.4 0:28:17.2 9:07  Tampa                 FL    17       M 40-44                                                      
249   1934 Eric Rossborough           0:28:23.7 0:28:17.5 9:08  Lithia                FL    10       M 50-54                                                      
250   1767 Jason Nevin                0:29:24.2 0:28:18.8 9:08  Tampa                 FL    14       M 45-49                                                      
251   2347 Daniella Font              0:28:33.7 0:28:19.0 9:08  Tampa                 FL    12       F 40-44                                                      
252   2137 Clayton Vanis              0:28:38.9 0:28:19.4 9:08  Tampa                 FL    29       M 30-34                                                      
253   1829 Phil Pasquinelli           0:28:45.2 0:28:22.2 9:09  Valrico               FL    11       M 50-54                                                      
254   2235 L. Katz                    0:28:43.7 0:28:22.4 9:09  Tampa                 FL    3        F 1-14       Team Pirates                                    
255   1520 Lucretia Junge             0:28:36.6 0:28:22.5 9:09  Land O Lakes          FL    13       F 40-44                                                      
256   1319 Kathleen Ferreira          0:29:14.6 0:28:24.0 9:10  Wesley Chapel         FL    6        F 50-54                                                      
257   2138 Leonard Vann               0:28:43.6 0:28:24.8 9:10  Coventry              CT    4        M 65-69                                                      
258   2198 C. Williams                0:30:36.7 0:28:25.7 9:10  Sun City Center       FL    16       M 1-14                                                       
259   1207 Romney Cooler              0:29:22.7 0:28:26.4 9:10  Tampa                 FL    14       M 55-59                                                      
260   2307 Jennifer Watson            0:28:49.1 0:28:27.8 9:11  Palm Harbor           FL    14       F 40-44                                                      
261   2013 Carol Sivyer               0:28:32.8 0:28:32.8 9:13  Tampa                 FL    1        F 65-69      Faster Than Snails                              
262   1417 Gregory Hall               0:30:21.8 0:28:32.9 9:13  Riverview             FL    16       M 35-39                                                      
263   2254 Danielle Manning           0:29:14.4 0:28:33.0 9:13  Tampa                 FL    12       F 25-29                                                      
264   2366 Danny Rivera               0:29:16.7 0:28:34.2 9:13  Riverview             FL    23       M 25-29                                                      
265   1617 Steven Luce                0:30:14.4 0:28:35.2 9:13  Tampa                 FL    15       M 55-59                                                      
266   1455 Jamie Heuer                0:30:32.1 0:28:36.6 9:14  Valrico               FL    18       M 40-44                                                      
267   2337 Anthony Rufo               0:28:45.6 0:28:36.9 9:14  Riverview             FL    12       M 50-54                                                      
268   2225 Jonathan Zynda             0:29:12.3 0:28:37.0 9:14  Tampa                 FL    15       M 45-49      Cornea Crusaders                                
269   1503 Ron Jennings               0:29:22.4 0:28:38.2 9:14  Tampa                 FL    19       M 40-44                                                      
270   1465 Melissa Hinchliffe         0:28:38.3 0:28:38.3 9:14  Odessa                FL    6        F 45-49      Parker's Promise                                
271   1305 Erin Elser                 0:30:36.3 0:28:39.1 9:15  Tampa                 FL    14       F 30-34      Majesty Title M'EYE'LERS                        
272   1633 SHYWAN MANUEL              0:28:54.4 0:28:40.9 9:15  Land O Lakes          FL    15       F 30-34                                                      
273   1123 Kristofer Brinton          0:28:42.9 0:28:42.9 9:16  Tampa                 FL    24       M 25-29      Cornea Crusaders                                
274   1275 Gianna DiGioia             0:29:23.3 0:28:43.5 9:16  Saint Petersburg      FL    16       F 30-34      TGH Transplant Trotters                         
275   1542 Larz Kervel                0:29:14.1 0:28:44.2 9:16  Apollo Beach          FL    5        M 60-64                                                      
276   2300 Annesley Cassidy           0:31:04.6 0:28:45.3 9:17  Tampa                 FL    15       F 40-44                                                      
277   1750 Dixiana Murrell            0:28:46.4 0:28:46.4 9:17  Apollo Beach          FL    16       F 40-44                                                      
278   1751 Megan Murrell              0:28:47.3 0:28:47.3 9:17  Tampa                 FL    6        F 15-19                                                      
279   1944 Pamela Sabella             0:28:57.5 0:28:48.1 9:17  Herndon               VA    7        F 55-59      L.O.U.D. Runners                                
280   1136 Paris Buchanan Jr.         0:30:01.4 0:28:48.6 9:18  Riverview             FL    4        M 20-24                                                      
281   1033 Kim Aqabli                 0:29:16.8 0:28:48.9 9:18  Tampa                 FL    17       F 40-44                                                      
282   2070 Silky Sullivan             0:28:55.5 0:28:49.2 9:18  Seminole              FL    1        M 75-79                                                      
283   1877 Elizabeth Quinn            0:28:49.3 0:28:49.3 9:18  Temple Terrace        FL    7        F 15-19                                                      
284   1775 Gabrielle Nissalke         0:29:35.2 0:28:49.4 9:18  Tampa                 FL    6        F 20-24                                                      
285   1620 Richard Lush               0:28:58.8 0:28:49.8 9:18  Herndon               VA    16       M 55-59      L.O.U.D. Runners                                
286   2207 Kyra Wilson                0:29:35.1 0:28:51.6 9:19  Bowling Green         FL    8        F 15-19      Team Johnson                                    
287   1984 G. Senzon                  0:29:07.7 0:28:52.4 9:19  Tampa                 FL    17       M 1-14                                                       
288   1062 Daniel Beauchesne          0:29:28.4 0:28:52.6 9:19  Saint Petersburg      FL    6        M 60-64                                                      
289   1416 Melissa Hagood             0:29:24.2 0:28:53.9 9:19  Wesley Chapel         FL    18       F 40-44      It’s Sole In The Family                        
290   1954 Danielle Sanislow          0:30:02.4 0:28:55.1 9:20  Tampa                 FL    17       F 30-34      TGH Transplant Trotters                         
291   1798 Lupe Ortiz                 0:30:51.9 0:28:56.8 9:20  Tampa                 FL    2        F 65-69      Newsom Eye                                      
292   2145 Sarah Vergon               0:29:26.6 0:28:57.2 9:20  Rocky River           OH    7        F 45-49                                                      
293   2182 Emily Weir                 0:29:41.8 0:28:58.1 9:21  TampaTampa            FL    13       F 25-29      Granite Southeast                               
294   1045 Anonymous Participant      0:30:56.1 0:28:58.4 9:21                              20       F 35-39                                                      
295   1724 JC Miseroy                 0:29:41.7 0:28:58.8 9:21  Tampa                 FL    7        M 60-64      Granite Southeast                               
296   1655 Ambre Martocchio           0:29:21.0 0:29:00.8 9:22  Riverview             FL    7        F 20-24                                                      
297   2362 Martin Watson              0:30:56.2 0:29:01.0 9:22  Brandon               FL    17       M 35-39                                                      
298   1064 Maria Becht                0:29:13.2 0:29:04.1 9:23  Largo                 FL    8        F 20-24                                                      
299   1561 James Koutroubis           0:29:26.4 0:29:07.9 9:24  Lutz                  FL    13       M 50-54                                                      
300   1607 Gina Lonati                0:30:19.4 0:29:10.7 9:25  Saint Petersburg      FL    14       F 25-29      Manateam                                        
301   1400 ALAN GROFE                 0:29:24.6 0:29:11.4 9:25  Apollo Beach          FL    1        M 70-74                                                      
302   2003 Jose Sibaja                0:30:27.1 0:29:11.6 9:25  Riverview             FL    25       M 25-29      Bank of America SMS                             
303   1117 Norma Brennan              0:30:15.0 0:29:12.9 9:25  Old Orchard Beach     ME    4        F 60-64                                                      
304   1529 Melissa Kelley             0:30:02.8 0:29:14.4 9:26  Tampa                 FL    7        F 50-54      I Can't I'm On Call                             
305   1426 LAura Handbury             0:29:35.6 0:29:15.8 9:26  Tampa                 FL    18       F 30-34                                                      
306   1892 Mariana Resendiz           0:30:14.0 0:29:16.7 9:27  Lake Placid           FL    19       F 30-34      Newsom Eye                                      
307   2016 Leesa Skipper              0:29:41.6 0:29:17.2 9:27  Lake Placid           FL    5        F 60-64      Newsom Eye                                      
308   1786 Aliya Olson                0:29:18.0 0:29:18.0 9:27  Tampa                 FL    9        F 15-19      Parker's Promise                                
309   1406 Jose Guerrero              0:29:18.3 0:29:18.0 9:27  Spring Hill           FL    16       M 45-49      Spring Hill Nature Coast/ High Point Lions      
310   1740 Mallory Morrell            0:29:38.3 0:29:18.1 9:27  Wesley Chapel         FL    4        F 1-14                                                       
311   1637 Samantha Marker            0:30:44.1 0:29:21.1 9:28  Riverview             FL    15       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
312   1122 Brian Brilmyer             0:30:44.5 0:29:21.5 9:28  Riverview             FL    26       M 25-29      TGH Transplant Trotters                         
313   1690 Jennifer McLaughlin        0:31:19.2 0:29:24.8 9:29  Apollo Beach          FL    19       F 40-44                                                      
314   2285 Marc Sosnowchik            0:30:40.2 0:29:27.2 9:30  Tampa                 FL    30       M 30-34                                                      
315   2066 P. Stringer                0:30:06.2 0:29:27.6 9:30  Tampa                 FL    18       M 1-14                                                       
316   1536 Pete Kelly                 0:29:32.7 0:29:32.7 9:32  Tampa                 FL    8        M 60-64      Faster Than Snails                              
317   2015 Neal Sivyer                0:29:32.7 0:29:32.7 9:32  Tampa                 FL    9        M 60-64      Faster Than Snails                              
318   1790 Scott Olson                0:30:00.5 0:29:33.1 9:32  Tampa                 FL    20       M 40-44      Team Pirates                                    
319   1663 Victoria Mayeda            0:31:48.2 0:29:34.6 9:32  Tampa                 FL    16       F 25-29      Newsom Eye                                      
320   1669 Courtney McBride           0:29:49.4 0:29:34.7 9:32  Tampa                 FL    20       F 40-44                                                      
321   1307 Kelly Emerson              0:30:33.7 0:29:35.6 9:33  Saint Petersburg      FL    17       F 25-29      Team Bayfront                                   
322   1125 Katelyn Bristol            0:29:56.8 0:29:35.7 9:33  Brandon               FL    20       F 30-34                                                      
323   1513 Kim Joiner                 0:30:22.1 0:29:37.1 9:33  Lakeland              FL    8        F 50-54                                                      
324   1966 Sean Scank                 0:30:26.5 0:29:37.1 9:33  Tampa                 FL    27       M 25-29                                                      
325   2127 N. Valone                  0:32:02.1 0:29:38.0 9:34  Tampa                 FL    19       M 1-14                                                       
326   1845 Paul Perez                 0:30:57.3 0:29:38.1 9:34  Lithia                FL    21       M 40-44                                                      
327   2128 Tiffany Valone             0:32:03.1 0:29:39.5 9:34  Tampa                 FL    21       F 35-39                                                      
328   1517 Kiran Josyula              0:30:12.8 0:29:40.0 9:34  Tampa                 FL    22       M 40-44                                                      
329   2290 Colin Angle                0:30:49.2 0:29:40.1 9:34  Tampa                 FL    31       M 30-34      Sparxoo                                         
330   1568 Robert Kuehn               0:30:21.2 0:29:40.4 9:34  Egg Harbor            WI    5        M 65-69                                                      
331   1115 Rori Braum                 0:30:03.5 0:29:40.4 9:34  Tampa                 FL    8        F 45-49      Ironsharpeners                                  
332   1116 Kevin Bray                 0:31:04.5 0:29:40.7 9:34  Tampa                 FL    18       M 35-39                                                      
333   1698 James Medlock              0:31:03.1 0:29:41.4 9:35  Tampa                 FL    17       M 55-59      Granite Southeast                               
334   1342 Jessica Freeman            0:30:47.3 0:29:42.3 9:35  Wesley Chapel         FL    21       F 30-34                                                      
335   1087 Stefanie Blackburn         0:30:46.8 0:29:46.1 9:36  Tampa                 FL    8        F 55-59                                                      
336   1675 Araxie McDowell            0:30:39.3 0:29:46.5 9:36  Tampa                 FL    9        F 45-49      Moms Run This Town/She Runs This Town           
337   1346 Kristi Frye                0:30:39.3 0:29:46.6 9:36  Wesley Chapel         FL    10       F 45-49                                                      
338   1094 Suzanna Bonafede           0:29:55.2 0:29:47.4 9:37  Clearwater            FL    22       F 30-34                                                      
339   2289 Erica Monroy               0:31:28.5 0:29:48.3 9:37  Lithia                FL    22       F 35-39                                                      
340   2065 Jeff Stringer              0:30:30.8 0:29:52.5 9:38  Tampa                 FL    17       M 45-49                                                      
341   1430 Darryl Harris              0:30:22.4 0:29:53.5 9:39  Tampa                 FL    23       M 40-44                                                      
342   1429 Eric Harmon                0:31:18.4 0:29:53.8 9:39  Tampa                 FL    10       M 60-64                                                      
343   1875 Shannon Quamina            0:30:19.6 0:29:54.7 9:39  Tampa                 FL    32       M 30-34      TGH Transplant Trotters                         
344   1114 ZENDA BRANTLEY             0:30:47.5 0:29:55.2 9:39  Brandon               FL    11       F 45-49                                                      
345   1836 Kristian Pearson           0:30:14.0 0:29:56.0 9:39  Tampa                 FL    9        F 20-24                                                      
346   1185 Christopher CHurch         0:30:08.6 0:29:57.1 9:40  Wesley Chapel         FL    24       M 40-44      Moms Run This Town/She Runs This Town           
347   1810 Margarita Padron           0:29:57.4 0:29:57.4 9:40  Tampa                 FL    23       F 30-34      Cornea Crusaders                                
348   1634 Max Maritato               0:31:56.3 0:29:59.2 9:40  Land O Lakes          FL    33       M 30-34                                                      
349   1350 Maryellen Gancena          0:31:48.5 0:29:59.8 9:41  Riverview             FL    23       F 35-39                                                      
350   2318 Anonymous Participant      0:30:25.3 0:30:02.2 9:41                              24       F 35-39                                                      
351   2280 Cesar Monroy               0:31:43.5 0:30:02.6 9:41  Lithia                FL    25       M 40-44                                                      
352   1733 Dianna Moone               0:31:01.7 0:30:03.6 9:42  Bradenton             FL    9        F 50-54      Team Bayfront                                   
353   1073 Kirsten Berg               0:31:02.0 0:30:03.7 9:42  Saint Petersburg      FL    18       F 25-29      Team Bayfront                                   
354   2168 Sam Wang                   0:30:33.1 0:30:05.2 9:42  Tampa                 FL    34       M 30-34      KForce                                          
355   1678 Scott McGaha               0:31:27.0 0:30:06.3 9:43  Land O Lakes          FL    14       M 50-54      Run Tampa                                       
356   1677 Marybeth McGaha            0:31:27.1 0:30:07.1 9:43  Land O Lakes          FL    12       F 45-49      Run Tampa                                       
357   1324 Sol Figueroa               0:30:18.6 0:30:07.2 9:43  Avon Park             FL    24       F 30-34      Newsom Eye                                      
358   2343 Sheena Smith               0:30:22.9 0:30:12.2 9:45  Seffner               FL    19       F 25-29                                                      
359   2336 David Shiner               0:30:27.7 0:30:14.9 9:45  St Pete               FL    18       M 45-49                                                      
360   1776 Lori Nissalke              0:31:01.6 0:30:15.8 9:46  Tampa                 FL    10       F 50-54                                                      
361   1293 Anthony Durante            0:31:45.3 0:30:16.7 9:46  Dover                 FL    28       M 25-29                                                      
362   2259 Kohei Isonaga              0:30:30.2 0:30:17.5 9:46  Commerce              MI    29       M 25-29                                                      
363   1967 Meagan Scheele             0:31:21.9 0:30:19.7 9:47  Tampa                 FL    20       F 25-29                                                      
364   1420 Leah Hall                  0:31:57.7 0:30:20.0 9:47  Odessa                FL    10       F 15-19                                                      
365   2346 Jessica Masters            0:32:25.0 0:30:23.0 9:48  Tampa                 FL    25       F 35-39                                                      
366   1156 Lindsey Campbell           0:30:46.3 0:30:25.1 9:49  Tampa                 FL    25       F 30-34      L.O.U.D. Runners                                
367   1099 William Booth              0:31:31.5 0:30:25.2 9:49  Land O Lakes          FL    35       M 30-34                                                      
368   2164 Joseph Wall                0:30:51.4 0:30:25.4 9:49  Lutz                  FL    19       M 45-49      L.O.U.D. Runners                                
369   1202 ToniAnn Connors            0:30:51.4 0:30:25.7 9:49  Tampa                 FL    21       F 40-44      L.O.U.D. Runners                                
370   1996 BERNADETTE Shields         0:31:43.9 0:30:26.1 9:49  Tampa                 FL    13       F 45-49      Run Tampa                                       
371   1419 Laura Hall                 0:32:16.3 0:30:27.0 9:49  Riverview             FL    26       F 30-34                                                      
372   1693 Jessica McNatt             0:31:22.7 0:30:27.2 9:49  Land O Lakes          FL    14       F 45-49                                                      
373   1668 Allison Maziarz            0:31:52.6 0:30:27.6 9:50  Tampa                 FL    10       F 20-24      TGH Transplant Trotters                         
374   2026 Rachel Smith               0:31:52.8 0:30:27.7 9:50  Brandon               FL    21       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
375   1237 Greg D'Ambrosio            0:31:55.3 0:30:27.8 9:50  Tampa                 FL    18       M 55-59                                                      
376   1269 Joseph Dey                 0:31:46.6 0:30:30.8 9:51  Tampa                 FL    30       M 25-29                                                      
377   1418 Kelsie Hall                0:31:08.7 0:30:33.4 9:51  Wesley Chapel         FL    11       F 20-24                                                      
378   1927 JOSE Rondon                0:31:17.2 0:30:39.0 9:53  SEFFNER               FL    15       M 50-54                                                      
379   2321 Brittany Scott             0:30:47.2 0:30:40.0 9:54  Tampa                 FL    22       F 25-29                                                      
380   2339 Barbara Nieuwenhoff        0:31:18.1 0:30:40.2 9:54  Wesley Chapel         FL    6        F 60-64                                                      
381   1278 Lenny Dodski               0:30:49.8 0:30:40.5 9:54  Zephyrhills           FL    26       M 40-44                                                      
382   1306 Keith Elser                0:32:39.0 0:30:41.8 9:54  Tampa                 FL    36       M 30-34      Majesty Title M'EYE'LERS                        
383   2359 Amanda Gilbert             0:32:07.6 0:30:44.1 9:55                              22       F 40-44                                                      
384   1986 Kirk Sexton                0:32:18.4 0:30:46.6 9:56  Tampa                 FL    19       M 55-59      #TeamHCTC                                       
385   2126 Michael Valone             0:33:11.6 0:30:47.1 9:56  Tampa                 FL    27       M 40-44                                                      
386   2125 A. Valone                  0:33:11.9 0:30:47.2 9:56  Tampa                 FL    20       M 1-14                                                       
387   2046 Cheri Staunton             0:31:21.4 0:30:47.4 9:56  Tarpon Springs        FL    15       F 45-49                                                      
388   1224 Andy Crabb                 0:31:21.5 0:30:47.5 9:56  Tampa                 FL    16       M 50-54                                                      
389   1999 Tonia Shook                0:31:15.9 0:30:49.2 9:57  New Port Richey       FL    16       F 45-49      Ironsharpeners                                  
390   1705 Michelle Metcalf           0:32:46.4 0:30:51.9 9:57  Ruskin                FL    11       F 50-54                                                      
391   2234 Angela Katz                0:31:20.3 0:30:53.6 9:58  Tampa                 FL    17       F 45-49      Team Pirates                                    
392   2175 mary watson                0:31:42.9 0:30:54.8 9:58  tampa                 FL    18       F 45-49                                                      
393   1538 Autumn Kelso               0:32:25.3 0:30:56.6 9:59  Dover                 FL    23       F 25-29                                                      
394   2080 Adam Tate                  0:32:11.1 0:30:59.0 10:00 Tampa                 FL    37       M 30-34                                                      
395   2162 Martin Wakefield           0:31:15.9 0:30:59.8 10:00 Palm Harbor           FL    20       M 45-49                                                      
396   1444 Sharon Haynes              0:31:26.6 0:30:59.8 10:00 Tampa                 FL    12       F 50-54                                                      
397   1310 Isabel Estigarribia        0:31:11.2 0:31:01.5 10:00 Palmetto              FL    5        F 1-14                                                       
398   1515 Bellinda Jones-Thomas      0:32:10.7 0:31:01.8 10:01 Tampa                 FL    13       F 50-54                                                      
399   1311 Katherine Estigarribia     0:31:11.5 0:31:02.1 10:01 Palmetto              FL    23       F 40-44                                                      
400   1089 Tasha Blaisdell            0:31:21.9 0:31:05.1 10:02 Seffner               FL    26       F 35-39                                                      
401   1490 Christine Hylton           0:31:46.5 0:31:07.2 10:02 Riverview             FL    14       F 50-54      TGH Transplant Trotters                         
402   1376 Margaret Glidewell         0:31:10.5 0:31:10.5 10:03 Tampa                 FL    19       F 45-49      I Can't I'm On Call                             
403   1981 Arlene Segovia             0:31:24.9 0:31:11.9 10:04 Tampa                 FL    20       F 45-49      It’s Sole In The Family                        
404   2265 Joy Bunch                  0:32:55.0 0:31:14.4 10:05 Tampa                 FL    9        F 55-59                                                      
405   2344 Ligori Nick                0:32:55.9 0:31:14.5 10:05 Tampa                 FL    38       M 30-34                                                      
406   1861 Bruce Poceous              0:31:35.4 0:31:17.1 10:06 Saint Petersburg      FL    20       M 55-59                                                      
407   1256 Robin DeBlake              0:31:50.9 0:31:17.2 10:06 Lakeland              FL    7        F 60-64                                                      
408   1726 Demond Mitchell            0:32:01.1 0:31:19.2 10:06 Wesley Chapel         FL    21       M 45-49                                                      
409   1901 Fred Richards              0:31:26.4 0:31:21.5 10:07 Sun City Center       FL    2        M 70-74                                                      
410   1664 Luisa Mayer                0:31:51.1 0:31:23.5 10:08 Tampa                 FL    15       F 50-54      Iron Sharpeners                                 
411   1238 Carrie Damaska             0:31:50.8 0:31:23.5 10:08 Tampa                 FL    24       F 40-44      Iron Sharpeners                                 
412   1857 Joy Pittman                0:32:05.8 0:31:24.8 10:08 Tampa                 FL    21       F 45-49                                                      
413   1708 Mark Micklow               0:32:38.6 0:31:28.8 10:09 Tampa                 FL    17       M 50-54                                                      
414   1915 R. POWELL ROBINSON JR      0:31:50.0 0:31:29.4 10:09 Tampa                 FL    22       M 45-49                                                      
415   2097 Michael Thompson           0:33:02.8 0:31:31.6 10:10 Tampa                 FL    28       M 40-44                                                      
416   1498 Daniel Jasko               0:32:08.9 0:31:31.8 10:10 Valrico               FL    23       M 45-49                                                      
417   1695 William Meadows            0:31:59.7 0:31:34.6 10:11 Tampa                 FL    11       M 60-64      Run Tampa                                       
418   1746 John Mueller               0:31:46.7 0:31:35.9 10:12 Tampa                 FL    3        M 70-74                                                      
419   1682 Kirsty McGowan             0:32:42.3 0:31:36.0 10:12 Cardiff               CRF   27       F 30-34      Seren Cymru                                     
420   2219 Marcus Wright              0:33:29.7 0:31:40.4 10:13 Brandon               FL    31       M 25-29      Run Tampa                                       
421   1273 Jackie DiCerb              0:32:21.5 0:31:41.3 10:13 Seffner               FL    3        F 65-69      TGH Transplant Trotters                         
422   1900 Arianna Richards           0:32:20.8 0:31:41.3 10:13 Lutz                  FL    11       F 15-19                                                      
423   1760 Boo Navantu                0:33:12.3 0:31:44.6 10:14 Tampa                 FL    16       F 50-54                                                      
424   1345 Cristina Frosini           0:32:44.8 0:31:49.6 10:16 Tampa                 FL    12       F 20-24      Newsom Eye                                      
425   1566 Kevin Kuczka               0:33:10.5 0:31:54.2 10:17 Tampa                 FL    18       M 50-54                                                      
426   1135 Paris Buchanan             0:33:05.5 0:31:54.9 10:18 Riverview             FL    29       M 40-44                                                      
427   1991 Claire Shawhan             0:32:44.4 0:31:55.2 10:18 Riverview             FL    25       F 40-44                                                      
428   2010 sanjay singh               0:32:30.7 0:31:55.8 10:18 Tampa                 FL    24       M 45-49                                                      
429   1288 Kapil Dubey                0:32:30.6 0:31:55.8 10:18 TampaTampa            FL    30       M 40-44                                                      
430   1555 Darryl Knight              0:32:08.0 0:31:59.0 10:19 Tampa                 FL    25       M 45-49                                                      
431   1092 Whitney Boland             0:33:15.5 0:32:00.1 10:19 Riverview             FL    28       F 30-34                                                      
432   1689 Shelly McKnight            0:32:09.9 0:32:02.9 10:20 Tampa                 FL    22       F 45-49                                                      
433   1154 Charlynn Campbell          0:32:10.0 0:32:03.0 10:20 Tampa                 FL    24       F 25-29                                                      
434   1755 Joseph Nadglowski          0:32:55.5 0:32:03.7 10:21 Thonotosassa          FL    26       M 45-49      #ShaneGang2019                                  
435   1848 Matthew Persing            0:33:28.6 0:32:05.7 10:21 Tampa                 FL    27       M 45-49      Granite Southeast                               
436   1647 Charmaine Martinez         0:33:28.3 0:32:08.2 10:22 Tampa                 FL    26       F 40-44      Granite Southeast                               
437   1257 Sean DeChellis             0:33:17.7 0:32:10.5 10:23 Tampa                 FL    19       M 35-39      TGH Transplant Trotters                         
438   1442 Russell Haupert            0:33:25.4 0:32:11.6 10:23 Tampa                 FL    21       M 55-59      Run Tampa                                       
439   1849 Burl Peters                0:33:26.5 0:32:13.4 10:24 Spring Hill           FL    28       M 45-49                                                      
440   1081 Danielle Bierman           0:33:27.5 0:32:16.6 10:25 Tampa                 FL    29       F 30-34      Anderson & Chhabra Eyecare                      
441   2069 Jennifer Sullivan          0:34:10.6 0:32:16.6 10:25 Tampa                 FL    27       F 35-39                                                      
442   1441 Mingbih Haupert            0:33:29.8 0:32:17.5 10:25 Tampa                 FL    23       F 45-49      Run Tampa                                       
443   2266 Sean Bunch                 0:34:00.1 0:32:18.1 10:25 Tampa                 FL    32       M 25-29                                                      
444   2157 Bethany Votaw              0:33:30.5 0:32:18.1 10:25 Tampa                 FL    28       F 35-39                                                      
445   1425 Matthew Hammond            0:33:02.0 0:32:19.8 10:26 Tampa                 FL    20       M 35-39      Lion's Eye Foundation Board                     
446   1820 Sara Palmer                0:33:02.1 0:32:19.9 10:26 New Port Richey       FL    30       F 30-34      Lion's Eye Foundation Board                     
447   1149 Deborah Byer               0:33:36.2 0:32:20.2 10:26 Tampa                 FL    10       F 55-59      Run Tampa                                       
448   2253 christian Reyes            0:32:47.5 0:32:20.2 10:26 Tampa                 FL    20       M 15-19      Team Pirates                                    
449   1582 Brian Lanzot               0:33:28.1 0:32:20.6 10:26 Apollo Beach          FL    21       M 35-39      Bank of America SMS                             
450   2161 Shannon Waite              0:33:11.8 0:32:22.2 10:27 Wesley Chapel         FL    27       F 40-44                                                      
451   1129 Kristina Brown             0:33:09.5 0:32:22.8 10:27 Tampa                 FL    31       F 30-34                                                      
452   1431 Faith Harris               0:33:57.3 0:32:23.1 10:27 Grand Island          NE    12       F 15-19      Cornea Crusaders                                
453   2034 Rachel Spellman            0:33:09.4 0:32:23.2 10:27 Saint Petersburg      FL    32       F 30-34                                                      
454   1223 Ann Cox                    0:33:19.7 0:32:26.4 10:28 Riverview             FL    28       F 40-44                                                      
455   2212 Andrea Witt                0:32:53.5 0:32:27.6 10:28 Coleman               FL    29       F 35-39                                                      
456   1153 Carrie Campbell            0:32:53.4 0:32:27.8 10:28 Coleman               FL    33       F 30-34                                                      
457   1922 Paul Rodriguez             0:34:41.7 0:32:27.8 10:28 Riverview             FL    31       M 40-44                                                      
458   2299 Dino Farfante              0:32:50.6 0:32:28.3 10:28 Phoenix               AZ    22       M 55-59                                                      
459   1292 Zach Dunklin               0:34:02.5 0:32:28.8 10:29 Riverview             FL    5        M 20-24      Cornea Crusaders                                
460   2077 Vinny Tafuro               0:34:29.8 0:32:33.5 10:30 Tampa                 FL    32       M 40-44                                                      
461   2146 Karen Vesey                0:33:40.6 0:32:33.8 10:30 Tampa                 FL    11       F 55-59                                                      
462   1203 Alicia Conrad              0:33:19.0 0:32:34.2 10:30 Riverview             FL    29       F 40-44      TGH Transplant Trotters                         
463   1358 Margaret Gaset             0:32:59.1 0:32:35.0 10:31 Tampa                 FL    8        F 60-64                                                      
464   1186 AJ Cipperly                0:33:02.7 0:32:36.3 10:31 Tampa                 FL    30       F 40-44      Team Aidan                                      
465   2190 Margaret White             0:33:02.6 0:32:36.3 10:31 Lakeland              FL    17       F 50-54      Team Aidan                                      
466   2014 Kelly Sivyer               0:32:37.0 0:32:37.0 10:31 Tampa                 FL    25       F 25-29      Faster Than Snails                              
467   2262 Philip Wartenberg          0:33:21.3 0:32:37.2 10:31 Tampa                 FL    29       M 45-49                                                      
468   1910 Brian Ritchie              0:32:37.8 0:32:37.8 10:32 Tampa                 FL    22       M 35-39      Faster Than Snails                              
469   1464 Max Hilton                 0:33:31.6 0:32:38.5 10:32 Brandon               FL    33       M 25-29                                                      
470   1451 Eleazar Hernandez          0:33:10.6 0:32:38.5 10:32 Riverview             FL    34       M 25-29                                                      
471   1742 Alison Morrison            0:33:32.2 0:32:39.1 10:32 Brandon               FL    26       F 25-29                                                      
472   2329 Gianna Damico              0:32:44.3 0:32:40.4 10:32 Holiday               FL    13       F 15-19                                                      
473   1201 Ann Connell                0:33:54.6 0:32:42.0 10:33 Spring Hill           FL    31       F 40-44                                                      
474   1554 Samantha Klebowski         0:34:00.4 0:32:42.7 10:33 Plant City            FL    30       F 35-39                                                      
475   1110 Michael Bradford           0:34:21.1 0:32:44.3 10:34 Seffner               FL    30       M 45-49                                                      
476   1783 Jeffrey Odell              0:33:20.3 0:32:45.7 10:34 Tampa                 FL    12       M 60-64                                                      
477   1244 Samuel Davila              0:33:56.5 0:32:46.1 10:34 Tampa                 FL    33       M 40-44                                                      
478   1163 Andrea Cardwell            0:33:53.0 0:32:46.7 10:34 Lutz                  FL    32       F 40-44                                                      
479   2238 Thomas Schumacher          0:34:09.2 0:32:47.0 10:35 Lutz                  FL    34       M 40-44                                                      
480   1920 Melissa Rodriguez          0:34:29.5 0:32:48.4 10:35 Riverview             FL    33       F 40-44                                                      
481   1192 Adri Colina                0:34:18.6 0:32:48.5 10:35 Lutz                  FL    18       F 50-54                                                      
482   1299 Heather Edleman            0:34:29.6 0:32:48.8 10:35 Tampa                 FL    31       F 35-39                                                      
483   1137 Darlene Buell              0:33:19.9 0:32:50.4 10:36 Tampa                 FL    34       F 40-44      Granite Southeast                               
484   1241 Isabella DaSilva           0:33:23.5 0:32:50.5 10:36 Lithia                FL    13       F 20-24      TGH Transplant Trotters                         
485   1629 Nadine Mahmoudi            0:33:23.9 0:32:50.8 10:36 Saint Petersburg      FL    27       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
486   2193 Racquael Wilkes            0:33:23.6 0:32:51.1 10:36 Tampa                 FL    19       F 50-54      TGH Transplant Trotters                         
487   2249 Wil Caraballo              0:33:47.3 0:32:52.2 10:36 Tampa                 FL    35       M 40-44      Cornea Crusaders                                
488   2025 Michelle Smith             0:33:07.0 0:32:54.2 10:37 Tampa                 FL    35       F 40-44                                                      
489   1098 Shawn Bonnington           0:33:27.9 0:32:57.3 10:38 New Port Richey       FL    23       M 35-39                                                      
490   1097 Denise Bonnington          0:33:27.6 0:32:57.5 10:38 New Port Richey       FL    32       F 35-39                                                      
491   2008 Dwight Simon               0:33:02.9 0:32:58.7 10:38 Tampa                 FL    23       M 55-59                                                      
492   1679 Lisa McGarrity             0:34:56.6 0:33:01.5 10:39 Valrico               FL    12       F 55-59      HOT DOTS                                        
493   2120 Scott Underkoffler         0:33:51.7 0:33:02.0 10:39 Saint Petersburg      FL    24       M 55-59                                                      
494   1992 Bill Sheehan               0:33:10.5 0:33:02.4 10:39 Tampa                 FL    13       M 60-64      Train Harder Crossfit                           
495   1271 Elliot Dibbs               0:34:57.1 0:33:03.2 10:40 Tampa                 FL    19       M 50-54                                                      
496   1608 Christopher Loney          0:34:10.6 0:33:05.4 10:40 Riverview             FL    35       M 25-29      Bank of America SMS                             
497   1713 Beverly Miller             0:33:25.7 0:33:06.5 10:41 Brandon               FL    33       F 35-39      Moms Run This Town/She Runs This Town           
498   1413 Tajuana Guy                0:34:23.9 0:33:07.0 10:41 Valrico               FL    20       F 50-54                                                      
499   1715 G. Miller                  0:33:25.7 0:33:07.1 10:41 Brandon               FL    6        F 1-14       Moms Run This Town/She Runs This Town           
500   1353 DESIREE GARCIA             0:33:21.8 0:33:07.2 10:41 Brandon               FL    21       F 50-54      It’s Sole In The Family                        
501   2114 Michelle Turman            0:34:22.4 0:33:10.2 10:42 Tampa                 FL    24       F 45-49                                                      
502   2260 Caitlyn Trimble            0:34:08.9 0:33:14.7 10:43 Rockville             MD    34       F 30-34                                                      
503   1656 Kathy Martocchio           0:33:41.5 0:33:21.6 10:46 Tampa                 FL    22       F 50-54                                                      
504   1800 Tracy Osborne              0:34:08.5 0:33:22.5 10:46 Brandon               FL    23       F 50-54                                                      
505   1366 Jami George                0:34:10.7 0:33:24.4 10:47 Valrico               FL    25       F 45-49                                                      
506   1522 Abigail Kahl               0:34:44.2 0:33:24.6 10:47 Tampa                 FL    28       F 25-29      Run Tampa                                       
507   1058 Brynn Barrow               0:34:44.2 0:33:24.8 10:47 Tampa                 FL    29       F 25-29                                                      
508   1007 Erin Aebel                 0:34:37.3 0:33:27.0 10:47 Tampa                 FL    26       F 45-49      Shumaker Squad                                  
509   1752 Susan Mya-San Jones        0:33:57.5 0:33:28.5 10:48 Odessa                FL    34       F 35-39                                                      
510   1681 Jamie McGee                0:33:37.8 0:33:30.1 10:48 Parrish               FL    14       F 20-24                                                      
511   2185 Sara Wertheim              0:33:59.6 0:33:30.9 10:49 Odessa                FL    36       F 40-44                                                      
512   1012 Allison Alfonso            0:33:43.1 0:33:31.0 10:49 Wesley Chapel         FL    37       F 40-44                                                      
513   1628 Mellanie Madrigal          0:35:15.3 0:33:32.8 10:49 Lutz                  FL    38       F 40-44                                                      
514   1828 Kim Pasquinelli            0:34:03.7 0:33:40.3 10:52 Valrico               FL    24       F 50-54                                                      
515   1360 Nikia Gates                0:34:14.8 0:33:41.3 10:52 TAMPA                 FL    35       F 35-39                                                      
516   1942 Michael Ryan               0:35:27.7 0:33:48.8 10:54 Gibsonton             FL    25       M 55-59                                                      
517   2308 Roxanne Vandenberg         0:35:19.2 0:33:51.3 10:55 Hudson                FL    36       F 35-39                                                      
518   1191 Gerry Colas                0:36:47.2 0:33:52.5 10:56 Riverview             FL    36       M 40-44      Team Apogee                                     
519   1434 Sydni Harris               0:33:57.0 0:33:57.0 10:57 Riverview             FL    15       F 20-24      Cornea Crusaders                                
520   2179 Suzanne Weber              0:34:43.8 0:33:58.0 10:57 Lutz                  FL    25       F 50-54                                                      
521   1639 Monica Marlette            0:34:43.9 0:33:59.1 10:58 Tampa                 FL    35       F 30-34                                                      
522   1852 June Phillips              0:35:05.7 0:33:59.7 10:58 Apollo Beach          FL    13       F 55-59                                                      
523   1821 Hari prasad Panneer selvam 0:34:23.9 0:34:05.3 11:00 Tampa                 FL    39       M 30-34                                                      
524   1266 Benjamin Derrick           0:34:10.1 0:34:05.4 11:00 Bartow                FL    36       M 25-29                                                      
525   1874 Patrick Pustay             0:34:45.2 0:34:07.8 11:01 Tampa                 FL    37       M 40-44      TGH Transplant Trotters                         
526   1854 Jordan Pierceall           0:36:13.8 0:34:08.1 11:01 Wesley chapel         FL    16       F 20-24                                                      
527   1491 Aarika Hymowitz            0:35:06.2 0:34:10.0 11:01 Lutz                  FL    30       F 25-29                                                      
528   1220 Ellyn Couillard            0:34:22.3 0:34:10.4 11:01 Tampa                 FL    36       F 30-34      Moms Run This Town/She Runs This Town           
529   2312 Eric Bailey                0:35:23.8 0:34:11.6 11:02 Tampa                 FL    31       M 45-49                                                      
530   2075 JOHN SWITT                 0:34:28.6 0:34:14.8 11:03 Sun City Center       FL    14       M 60-64                                                      
531   1600 Patricia Lewis             0:35:27.4 0:34:15.5 11:03 Tampa                 FL    9        F 60-64                                                      
532   1247 Freddie Davis              0:34:27.4 0:34:15.8 11:03 Brandon               FL    24       M 35-39      Reefer Mudness                                  
533   1856 Paula Pierceall            0:36:21.3 0:34:16.1 11:03 Wesley chapel         FL    26       F 50-54                                                      
534   1422 Sarrah Stutzman            0:35:10.4 0:34:19.6 11:04 Tampa                 FL    39       F 40-44                                                      
535   1199 Barbara Congleton          0:34:49.6 0:34:21.4 11:05 Brandon               FL    27       F 50-54                                                      
536   1911 Jamie Ritchie              0:36:26.2 0:34:22.0 11:05 Tampa                 FL    37       F 30-34      Faster Than Snails                              
537   1916 Kaitlyn Robis              0:36:25.5 0:34:22.4 11:05 Apollo Beach          FL    31       F 25-29                                                      
538   2009 Katherine Sims             0:35:14.0 0:34:24.8 11:06 Tampa                 FL    38       F 30-34      HOT DOTS                                        
539   2282 amy Borseth                0:34:52.6 0:34:30.9 11:08 Clermont              FL    14       F 55-59                                                      
540   1041 Linda Ashworth             0:35:14.7 0:34:31.7 11:08 Sebring               FL    28       F 50-54      Team Johnson                                    
541   1262 Richard DePauw             0:36:18.7 0:34:40.3 11:11 Lithia                FL    4        M 70-74                                                      
542   1017 Madeline Almonte           0:35:26.1 0:34:42.7 11:12 Riverview             FL    37       F 35-39                                                      
543   1453 Frank Heskett              0:35:42.6 0:34:42.9 11:12 Saint Petersburg      FL    32       M 45-49      Team Bayfront                                   
544   1501 Christine Jennings         0:35:25.3 0:34:43.2 11:12 Tampa                 FL    27       F 45-49                                                      
545   1291 Lauren Dungy               0:35:08.2 0:34:43.4 11:12 Tampa                 FL    29       F 50-54      Ironsharpeners                                  
546   2191 Kim Wiezycki               0:35:08.2 0:34:43.5 11:12 Tampa                 FL    28       F 45-49                                                      
547   1521 Hana Kaba                  0:36:58.7 0:34:43.8 11:12 Tampa                 FL    32       F 25-29      Newsom Eye                                      
548   2050 Holly Steger               0:36:46.9 0:34:44.9 11:13 Tampa                 FL    39       F 30-34                                                      
549   1133 Tami Bryant                0:36:08.4 0:34:51.0 11:15 Tampa                 FL    38       F 35-39                                                      
550   1662 Jeffrey May                0:35:32.8 0:34:51.0 11:15 Wesley Chapel         FL    38       M 40-44                                                      
551   1624 Reginald Maddox            0:37:23.6 0:34:52.3 11:15 Tampa                 FL    33       M 45-49      Tyler's New Vision                              
552   1286 Summyr Dravis              0:36:36.6 0:34:56.5 11:16 Tampa                 FL    39       F 35-39      TGH Transplant Trotters                         
553   2258 Takahiro Misaki            0:35:15.6 0:35:01.3 11:18 Farmington            MI    40       M 30-34                                                      
554   1979 Tammy Scullion             0:36:14.7 0:35:02.8 11:18 Tampa                 FL    15       F 55-59      Anderson & Chhabra Eyecare                      
555   1372 Carol Gilberg              0:35:37.5 0:35:05.1 11:19 Inver Grove Heights   MN    16       F 55-59                                                      
556   1735 Lillian Morales            0:35:37.5 0:35:05.6 11:19 Inver Grove Heights   MN    29       F 45-49                                                      
557   2357 Joel Williams              0:35:27.8 0:35:06.1 11:19 Tampa                 FL    37       M 25-29                                                      
558   1096 Theresa Bonnell            0:36:27.8 0:35:07.4 11:20 Wesley Chapel         FL    40       F 40-44      Run Tampa                                       
559   1447 Tammy Heider               0:36:28.2 0:35:07.5 11:20 Sarasota              FL    17       F 55-59                                                      
560   1606 Tiffany Liu                0:36:20.7 0:35:08.4 11:20 Riverview             FL    41       F 40-44                                                      
561   1351 Anonymous Participant      0:35:48.3 0:35:10.6 11:21                             10       F 60-64      Run Tampa                                       
562   1243 Paul Davies                0:36:17.9 0:35:10.7 11:21 Cardiff               CRF   25       M 35-39      Seren Cymru                                     
563   2213 Debra Woerner              0:35:36.0 0:35:12.9 11:22 Riverview             FL    30       F 45-49      TGH Transplant Trotters                         
564   1248 Gabriella Davis            0:36:00.7 0:35:13.0 11:22 Tampa                 FL    14       F 15-19                                                      
565   1974 Alissa Schwenke            0:35:31.2 0:35:13.0 11:22 Waterford             WI    40       F 35-39                                                      
566   2250 Trinidad Bermdez           0:35:13.5 0:35:13.5 11:22 Tampa                 FL    4        F 65-69                                                      
567   1352 Angela Garcia              0:37:06.1 0:35:15.0 11:22 Riverview             FL    40       F 30-34      SCES Running Cougars                            
568   2122 Troy Underwood             0:36:34.7 0:35:15.5 11:22 Tampa                 FL    20       M 50-54                                                      
569   2121 Elena Kristina Underwood   0:36:34.9 0:35:16.2 11:23 Tampa                 FL    31       F 45-49                                                      
570   1204 Alexandria Conran          0:35:27.4 0:35:18.0 11:23 Trinity               FL    17       F 20-24      Train Harder Crossfit                           
571   1205 Mike Conran                0:35:28.1 0:35:18.1 11:23 Trinity               FL    38       M 25-29      Train Harder Crossfit                           
572   1905 Lillian Rideout            0:36:51.5 0:35:19.1 11:24 Brandon               FL    18       F 55-59                                                      
573   1150 Chris Cain                 0:36:36.4 0:35:19.4 11:24 Tampa                 FL    39       M 25-29                                                      
574   1505 Kristen Jernigan           0:36:16.6 0:35:20.2 11:24 Valrico               FL    41       F 35-39                                                      
575   2173 Jen Watson                 0:36:01.8 0:35:20.3 11:24 Wesley Chapel         FL    41       F 30-34                                                      
576   1454 Jessica Hessler            0:36:02.2 0:35:20.6 11:24 Wesley Chapel         FL    42       F 35-39                                                      
577   1533 Jeanne Kelly               0:36:23.3 0:35:26.1 11:26 Tampa                 FL    19       F 55-59                                                      
578   2222 Jennifer Yeagley           0:36:18.6 0:35:29.1 11:27 Tampa                 FL    42       F 40-44                                                      
579   1953 JR Prevett                 0:36:25.0 0:35:33.6 11:28 Tampa                 FL    41       M 30-34      Newsom Eye                                      
580   1326 Siobhan Fitzgibbon         0:36:41.5 0:35:35.3 11:29 Tampa                 FL    43       F 35-39      Bank of America SMS                             
581   1893 Veronica Resendiz          0:35:55.9 0:35:37.6 11:30 Lake Placid           FL    42       F 30-34      Newsom Eye                                      
582   1190 MaryAnne Colalillo         0:36:27.3 0:35:38.5 11:30 Tampa                 FL    32       F 45-49                                                      
583   1024 Ivan Anaya                 0:37:59.4 0:35:39.1 11:30 Tampa                 FL    39       M 40-44                                                      
584   2271 Meredith Berwick           0:37:34.3 0:35:39.7 11:30 Tampa                 FL    44       F 35-39                                                      
585   1134 Michelle Buchanan          0:36:51.2 0:35:40.4 11:30 Riverview             FL    45       F 35-39                                                      
586   1264 Dale Derix                 0:36:35.1 0:35:45.0 11:32 Sarasota              FL    26       M 55-59                                                      
587   1090 Erika Blue                 0:36:17.9 0:35:46.0 11:32 Apollo Beach          FL    33       F 25-29                                                      
588   1139 Linda Bugg                 0:37:06.4 0:35:51.9 11:34 Tampa                 FL    11       F 60-64      Anderson & Chhabra Eyecare                      
589   1914 Amy Robbins                0:36:39.7 0:35:52.5 11:34 Tampa                 FL    43       F 40-44      Run Tampa                                       
590   1056 aissa barrie               0:37:13.5 0:35:53.3 11:35 Tampa                 FL    44       F 40-44                                                      
591   1812 Anna Palermo               0:36:33.9 0:35:53.8 11:35 Tampa                 FL    34       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
592   1683 P. McGowan                 0:36:23.6 0:35:57.3 11:36 Vandalia              OH    7        F 1-14                                                       
593   1684 T. McGowan                 0:36:24.6 0:35:57.9 11:36 Vandalia              OH    8        F 1-14                                                       
594   1179 Catherine Chappell         0:36:33.6 0:36:00.6 11:37 Tampa                 FL    20       F 55-59                                                      
595   1980 Meredith Seeley            0:36:27.8 0:36:00.7 11:37 Tampa                 FL    46       F 35-39                                                      
596   1181 Charise Christianson       0:36:19.4 0:36:01.9 11:37 Tampa                 FL    30       F 50-54      Shumaker Squad                                  
597   1035 Bo Archer                  0:37:08.2 0:36:05.3 11:38 Valrico               FL    21       M 50-54      TGH Transplant Trotters                         
598   1036 Trina Archer               0:37:08.3 0:36:05.5 11:39 Valrico               FL    45       F 40-44      TGH Transplant Trotters                         
599   2111 Frances Trotman            0:36:45.4 0:36:06.7 11:39 Riverview             FL    31       F 50-54      TGH Transplant Trotters                         
600   1327 Dorothy Flair              0:37:48.2 0:36:09.0 11:40 Lithia                FL    5        F 65-69                                                      
601   1109 Jackson Bradford           0:37:48.5 0:36:09.6 11:40 Seffner               FL    21       M 15-19                                                      
602   1245 A Scott Davis              0:37:00.9 0:36:11.9 11:41 Tampa                 FL    34       M 45-49                                                      
603   2045 Jenna Starkey              0:37:02.5 0:36:14.3 11:41 Tampa                 FL    35       F 25-29                                                      
604   1659 Marion Mathis              0:37:16.8 0:36:15.2 11:42 Tampa                 FL    35       M 45-49      Atlas for Aidan                                 
605   1200 Paul Conley                0:37:03.3 0:36:15.9 11:42 Brandon               FL    40       M 25-29                                                      
606   1567 Paula Kuehn                0:37:11.6 0:36:17.8 11:43 Egg Harbor            WI    6        F 65-69                                                      
607   1461 Caroline Higdon            0:37:20.5 0:36:20.0 11:43 Safety Harbor         FL    43       F 30-34                                                      
608   1837 Nevena Pehar               0:37:47.2 0:36:20.6 11:43 Tampa                 FL    36       F 25-29      #TeamHCTC                                       
609   2248 Chujit Richards            0:36:42.4 0:36:20.9 11:44 Tampa                 FL    21       F 55-59                                                      
610   2224 Gregory Zolkos             0:37:17.3 0:36:23.6 11:44 Tampa                 FL    40       M 40-44      Atlas for Aidan                                 
611   1460 Laura Hicks-Peck           0:37:10.7 0:36:23.8 11:44 Lutz                  FL    32       F 50-54      RuN 4 Life Support                              
612   2099 Julie Tierson              0:37:16.5 0:36:25.8 11:45 Tampa                 FL    44       F 30-34                                                      
613   2211 Stacy Witschen             0:37:16.6 0:36:26.4 11:45 Lakeland              FL    37       F 25-29                                                      
614   2255 ATZA Acosta FELICIANO      0:36:50.8 0:36:31.1 11:47 Lakeland              FL    47       F 35-39                                                      
615   1616 Olivia Lucchese            0:37:19.0 0:36:32.3 11:47 Lutz                  FL    38       F 25-29                                                      
616   1378 Joanne Goddard             0:36:46.0 0:36:33.3 11:48 Tampa                 FL    7        F 65-69                                                      
617   1039 Jean Arroyo                0:37:26.2 0:36:36.4 11:49 Brandon               FL    12       F 60-64                                                      
618   1884 Leslee Rangel              0:37:46.3 0:36:38.2 11:49 tampa                 FL    45       F 30-34                                                      
619   1839 Amanda Perez               0:36:55.6 0:36:40.1 11:50 Wesley Chapel         FL    15       F 15-19                                                      
620   1844 Isabella Perez             0:36:55.8 0:36:40.9 11:50 Wesley Chapel         FL    16       F 15-19                                                      
621   1382 Anonymous Participant      0:37:35.6 0:36:42.9 11:51                             22       F 55-59                                                      
622   2118 R. Tyson                   0:37:43.8 0:36:43.2 11:51 Riverview             FL    21       M 1-14       Rampello                                        
623   1645 Lavene Martin              0:37:40.3 0:36:45.5 11:51 Odessa                FL    23       F 55-59      Iron Sharpeners                                 
624   1338 Lisa Foxworthy             0:37:41.5 0:36:45.9 11:52 Lutz                  FL    46       F 40-44      Ironsharpeners                                  
625   1993 Kaitlyn Shelto             0:37:04.9 0:36:48.7 11:52 Tampa                 FL    39       F 25-29      Iron Sharpeners                                 
626   1660 Ivania Matolcsi            0:37:04.7 0:36:48.9 11:53 Tampa                 FL    33       F 50-54      Ironsharpeners                                  
627   1879 Kristina Quinzi            0:37:38.4 0:36:49.8 11:53 Tampa                 FL    34       F 50-54                                                      
628   1395 Lindy Griffith             0:37:38.9 0:36:50.4 11:53 Wesley Chapel         FL    13       F 60-64                                                      
629   1929 james rosa                 0:38:01.5 0:36:51.7 11:53 Tampa                 FL    26       M 35-39      Cornea Crusaders                                
630   1229 Damarys Cuebas             0:37:37.2 0:36:53.8 11:54 Riverview             FL    48       F 35-39                                                      
631   1034 Tetecia Arayasolano        0:37:08.6 0:36:54.2 11:54 Tampa                 FL    35       F 50-54      Roving                                          
632   1169 Jason Carrier              0:37:50.1 0:36:58.7 11:56 Tampa                 FL    41       M 40-44      Team Cole                                       
633   1168 A. Carrier                 0:37:50.2 0:36:59.3 11:56 Tampa                 FL    9        F 1-14       Team Cole                                       
634   1003 Mike Acks                  0:37:55.2 0:37:02.6 11:57 ValricoValrico        FL    15       M 60-64                                                      
635   1972 Carl Schrader              0:38:23.9 0:37:02.9 11:57 Saint Petersburg      FL    1        M 80-99                                                      
636   1194 Jacquelyn Colina           0:38:37.9 0:37:07.6 11:59 Lutz                  FL    40       F 25-29                                                      
637   1284 Mike Donahue               0:37:42.3 0:37:09.3 11:59 Delray Beach          FL    36       M 45-49                                                      
638   1781 Glorivee Ocasio            0:37:42.1 0:37:09.4 11:59 Delray Beach          FL    33       F 45-49                                                      
639   1766 Brianna Neumann            0:38:34.6 0:37:10.5 12:00 Tampa                 FL    41       F 25-29                                                      
640   1947 Tyler Salomone             0:37:46.5 0:37:12.0 12:00 Wesley Chapel         FL    6        M 20-24                                                      
641   1646 Vernon Martin              0:38:30.6 0:37:14.2 12:01 Valrico               FL    6        M 65-69                                                      
642   2049 David Steger               0:39:20.5 0:37:15.9 12:01 Tampa                 FL    27       M 35-39                                                      
643   1126 Lauren Broadwell           0:37:53.1 0:37:16.8 12:02 Wesley Chapel         FL    18       F 20-24                                                      
644   2298 Linda Farfante             0:38:58.6 0:37:17.1 12:02 Phoenix               AZ    24       F 55-59                                                      
645   2297 Toni Brooks                0:38:16.6 0:37:19.6 12:02 Saint Petersburg      FL    46       F 30-34                                                      
646   1885 Crystal Rauch              0:38:07.7 0:37:22.0 12:03 Tampa                 FL    47       F 30-34                                                      
647   1908 A. Riordan                 0:37:51.4 0:37:22.8 12:03 Riverview             FL    10       F 1-14                                                       
648   2334 Kim Rankin                 0:38:39.6 0:37:23.5 12:04 Apollo Beach          FL    25       F 55-59                                                      
649   1318 Norys Fernandez            0:38:09.6 0:37:24.0 12:04 Sun City Center       FL    48       F 30-34      TGH/ Wave Runners                               
650   1703 Merlys Menendez            0:38:09.5 0:37:24.5 12:04 Sun City Center       FL    49       F 35-39      TGH/ Wave Runners                               
651   1725 Sue Miseroy                0:38:11.7 0:37:26.7 12:05 TampaTampa            FL    14       F 60-64      Granite Southeast                               
652   1558 Mechiel Kopaska            0:38:27.5 0:37:30.1 12:06 Odessa                FL    26       F 55-59                                                      
653   1909 David Riordan              0:37:59.7 0:37:31.7 12:06 Riverview             FL    22       M 50-54                                                      
654   1106 Diane Boykin               0:38:27.8 0:37:32.0 12:06 Odessa                FL    15       F 60-64      Iron Sharpeners                                 
655   1603 Stuart Lindeman            0:37:56.6 0:37:32.6 12:07 Tampa                 FL    23       M 50-54                                                      
656   2276 Michael Martinez           0:38:44.2 0:37:36.6 12:08 tampa                 FL    28       M 35-39                                                      
657   2027 Bruce Snively              0:38:48.5 0:37:39.1 12:09 Lakeland              FL    16       M 60-64                                                      
658   2040 Heather Stahl              0:38:37.5 0:37:40.4 12:09 Tampa                 FL    34       F 45-49                                                      
659   1563 Laura Kramer               0:38:41.2 0:37:42.5 12:10 Kissimmee             FL    49       F 30-34                                                      
660   1718 Kristen Miller             0:38:42.0 0:37:43.2 12:10 Oxford                FL    50       F 30-34                                                      
661   1534 Joyce Kelly                0:38:08.0 0:37:46.8 12:11 Tampa                 FL    36       F 50-54      Iron Sharpeners                                 
662   1412 Lisa Guthrie               0:38:11.0 0:37:47.0 12:11 Seffner               FL    37       F 50-54                                                      
663   1359 John Gates                 0:38:21.0 0:37:47.2 12:11 TAMPA                 FL    42       M 40-44                                                      
664   1212 Bryan Coreau               0:38:29.2 0:37:47.8 12:12 Tampa                 FL    41       M 25-29      TGH Transplant Trotters                         
665   2181 Janet Weinstein            0:37:53.4 0:37:48.9 12:12 Cape Coral            FL    8        F 65-69                                                      
666   1580 Michele Lange              0:39:29.9 0:37:49.2 12:12 Tampa                 FL    47       F 40-44                                                      
667   1702 Elizabeth Melshimer        0:39:19.6 0:37:50.6 12:12 Wesley Chapel         FL    51       F 30-34                                                      
668   1250 Andrew Davis Jr.           0:38:43.5 0:37:56.3 12:14 Tampa                 FL    22       M 1-14                                                       
669   1601 Susan Lewis                0:38:12.6 0:37:58.4 12:15 Tampa                 FL    35       F 45-49      It’s Sole In The Family                        
670   1599 Jason Lewis                0:39:02.2 0:37:59.5 12:15 Tampa                 FL    29       M 35-39                                                      
671   1842 Diana Perez                0:38:54.1 0:37:59.8 12:15 Riverview             FL    38       F 50-54                                                      
672   2035 Chelsea Spenceley          0:38:59.3 0:38:01.1 12:16 Tampa                 FL    42       F 25-29                                                      
673   1107 Tom Boyle                  0:38:40.8 0:38:05.1 12:17 Tampa                 FL    17       M 60-64      Granite Southeast                               
674   1174 Meeghan Casey              0:39:13.2 0:38:05.8 12:17 Saint Petersburg      FL    50       F 35-39      Manateam                                        
675   1872 Kelly Profit               0:39:02.2 0:38:10.3 12:19 Tampa                 FL    16       F 60-64                                                      
676   1302 Taniya Eldridge            0:38:42.4 0:38:10.5 12:19 Wimauma               FL    52       F 30-34                                                      
677   1084 mark bishop                0:39:48.4 0:38:18.0 12:21 Tampa                 FL    43       M 40-44                                                      
678   1308 Michelle Emerson-Lewis     0:39:20.7 0:38:21.2 12:22 Tampa                 FL    36       F 45-49                                                      
679   1474 Adrienne Holmes            0:40:06.9 0:38:25.3 12:24 New Port Richey       FL    37       F 45-49                                                      
680   1060 Lanesha Batts              0:40:06.7 0:38:25.4 12:24 Tampa                 FL    38       F 45-49                                                      
681   1917 Brian Rod                  0:39:31.6 0:38:28.0 12:25 Tampa                 FL    42       M 30-34      Atlas for Aidan                                 
682   2088 Lucca Tebo                 0:39:00.4 0:38:29.2 12:25 Sun City Center       FL    23       M 1-14                                                       
683   2087 Leomaris Tebo              0:39:00.5 0:38:29.3 12:25 Sun City Center       FL    53       F 30-34                                                      
684   1032 Heather Appell             0:38:51.2 0:38:30.6 12:25 Land O Lakes          FL    48       F 40-44      Parker's Promise                                
685   1171 John Carroll               0:39:01.1 0:38:31.9 12:26 Mulberry              FL    44       M 40-44                                                      
686   2133 Timothy Vandenberg         0:40:03.3 0:38:35.2 12:27 Hudson                FL    30       M 35-39                                                      
687   1694 Heather Meade              0:39:31.1 0:38:36.3 12:27 Holiday               FL    39       F 45-49                                                      
688   1495 Somsak Intravichit         0:39:31.2 0:38:36.6 12:27 Holiday               FL    31       M 35-39                                                      
689   1933 Jocelyn Rosengrant         0:40:03.2 0:38:48.9 12:31 Tampa                 FL    39       F 50-54      Anderson & Chhabra Eyecare                      
690   1559 Nithyanand Kora            0:39:24.0 0:38:51.7 12:32 Land O Lakes          FL    37       M 45-49                                                      
691   1707 Lexi Micheau               0:40:43.7 0:38:51.7 12:32 Tampa                 FL    19       F 20-24                                                      
692   2269 Sarvadaman Pathak          0:40:19.6 0:38:57.3 12:34 Lutz                  FL    43       M 30-34                                                      
693   1516 Aimee Jopling              0:39:53.8 0:38:59.7 12:35 Saint Petersburg      FL    49       F 40-44                                                      
694   1622 Stefanie Lynch             0:40:54.5 0:39:02.0 12:35 Gibsonton             FL    54       F 30-34                                                      
695   2032 Victoria Sowell            0:40:54.6 0:39:03.7 12:36 Tampa                 FL    55       F 30-34                                                      
696   1988 Chelsie Shariat            0:39:32.8 0:39:03.9 12:36 Tampa                 FL    43       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
697   1799 joanne Osborn              0:40:25.6 0:39:07.5 12:37 Tampa                 FL    50       F 40-44                                                      
698   2169 Brandon Waraksa            0:39:09.9 0:39:09.9 12:38 Riverview             FL    44       M 30-34                                                      
699   1945 Nicole Sacca               0:39:19.4 0:39:10.7 12:38 Inverness             FL    56       F 30-34                                                      
700   1985 W. Senzon                  0:39:30.4 0:39:14.8 12:40 Tampa                 FL    24       M 1-14                                                       
701   1983 Eric Senzon                0:39:30.2 0:39:14.9 12:40 Tampa                 FL    45       M 40-44                                                      
702   1840 betzaida perez             0:40:16.4 0:39:17.5 12:40 Land O Lakes          FL    44       F 25-29                                                      
703   1964 Heidi Sayers               0:40:16.5 0:39:17.6 12:41 Wesley Chapel         FL    40       F 45-49                                                      
704   1584 Sara LaPierre              0:40:03.3 0:39:17.7 12:41 Tampa                 FL    51       F 40-44                                                      
705   1279 Alison Doherty             0:40:09.8 0:39:24.6 12:43 Largo                 FL    27       F 55-59                                                      
706   1543 Ticia Kervel               0:40:28.5 0:39:24.9 12:43 Apollo Beach          FL    17       F 60-64                                                      
707   2335 DARRELL NETTO              0:39:47.1 0:39:27.7 12:44 Boylston              MA    7        M 65-69                                                      
708   2306 Lisa Barnes                0:40:24.0 0:39:30.7 12:45 Tampa                 FL    57       F 30-34                                                      
709   1891 Jaclyn Reilly              0:40:22.8 0:39:34.8 12:46 Tampa                 FL    58       F 30-34                                                      
710   1477 Janis Horn                 0:40:43.0 0:39:34.8 12:46 Pepperell             MA    18       F 60-64                                                      
711   1457 Staci Hewitt               0:40:21.5 0:39:37.3 12:47 Riverview             FL    51       F 35-39      Run Tampa                                       
712   1605 Rashida Linton             0:40:16.9 0:39:41.6 12:48 Brandon               FL    52       F 40-44                                                      
713   1589 Marielle Lawrence          0:39:55.3 0:39:43.0 12:49 Dade City             FL    40       F 50-54                                                      
714   1432 Kim L Harris               0:40:43.0 0:39:47.0 12:50 Valrico               FL    41       F 45-49                                                      
715   1446 Stephanie Heckert          0:40:47.0 0:39:47.0 12:50 Tampa                 FL    53       F 40-44                                                      
716   1403 Daniel Guerrero            0:40:53.6 0:39:47.5 12:50 Lutz                  FL    42       M 25-29      Newsom Eye                                      
717   1051 Jennifer Balderas          0:40:55.8 0:39:50.2 12:51 Lutz                  FL    20       F 20-24      Newsom Eye                                      
718   1298 Brooke Edell               0:41:19.6 0:39:50.6 12:51 Tampa                 FL    42       F 45-49      Run Tampa                                       
719   1479 Kelley Houston             0:41:20.9 0:39:51.2 12:51 Lutz                  FL    43       F 45-49      Run Tampa                                       
720   1480 L. Houston                 0:41:21.5 0:39:51.3 12:51 Lutz                  FL    11       F 1-14       Run Tampa                                       
721   1507 Anthony Johnson            0:40:58.0 0:39:54.0 12:52 Riverview             FL    38       M 45-49                                                      
722   1152 Jennifer Camlin            0:40:17.8 0:39:54.4 12:52 Valrico               FL    52       F 35-39      Run Tampa                                       
723   1317 Angela Fernandes           0:41:30.0 0:40:01.9 12:55 Tampa                 FL    44       F 45-49                                                      
724   1757 Lisa Nagel                 0:41:49.5 0:40:05.6 12:56 Lutz                  FL    28       F 55-59                                                      
725   1758 Vance Nagel                0:41:49.5 0:40:06.2 12:56 Lutz                  FL    27       M 55-59                                                      
726   2092 Tina Thomas                0:40:40.0 0:40:15.6 12:59 Tampa                 FL    45       F 45-49                                                      
727   1737 Keith Morgan               0:41:17.1 0:40:16.1 12:59 Tampa                 FL    32       M 35-39      Atlas for Aidan                                 
728   2106 Tru Tran                   0:41:04.0 0:40:17.4 13:00 Riverview             FL    45       M 30-34                                                      
729   2237 Abigail Lester             0:42:51.7 0:40:19.5 13:00 Valrico               FL    17       F 15-19                                                      
730   1127 cristina brooks            0:42:52.1 0:40:20.2 13:01 Wimauma               FL    46       F 45-49                                                      
731   1680 Andrea McGarry             0:40:29.7 0:40:20.4 13:01 Tampa                 FL    21       F 20-24                                                      
732   2246 Mike Hernandez             0:42:22.9 0:40:26.1 13:03 Tampa                 FL    46       M 40-44                                                      
733   2245 Crystal Jacovino           0:42:23.1 0:40:27.0 13:03 Tampa                 FL    53       F 35-39                                                      
734   2108 Steve Treverton            0:41:32.3 0:40:32.8 13:05 Tampa                 FL    18       M 60-64      Granite Southeast                               
735   1956 Cassandra Sassor           0:42:13.3 0:40:33.7 13:05 Brandon               FL    45       F 25-29                                                      
736   1544 Sean Kesney                0:42:13.5 0:40:34.3 13:05 Brandon               FL    46       M 30-34                                                      
737   2021 Alycia Slyck               0:42:12.4 0:40:45.7 13:09 Tampa                 FL    54       F 35-39      Run Tampa                                       
738   1926 Victoria Rogers            0:41:44.0 0:40:45.8 13:09 Providence            RI    19       F 60-64                                                      
739   2020 A. Slyck                   0:42:12.5 0:40:46.1 13:09 Tampa                 FL    12       F 1-14       Run Tampa                                       
740   1158 Betty Canton               0:40:56.5 0:40:46.2 13:09 Tampa                 FL    9        F 65-69      L.O.U.D. Runners                                
741   1528 Alexandra Keidel           0:41:54.9 0:40:46.6 13:09 Tampa                 FL    22       F 20-24                                                      
742   1573 Ana Kypreos                0:41:57.6 0:40:49.3 13:10 Tampa                 FL    41       F 50-54                                                      
743   2342 Dana Bennett               0:41:21.5 0:40:52.7 13:11 Riverview             FL    29       F 55-59                                                      
744   1632 Debra Manley               0:41:58.8 0:40:55.2 13:12 Apollo Beach          FL    10       F 65-69                                                      
745   1912 Lee Rivera                 0:43:10.2 0:40:58.5 13:13 Fort Lauderdale       FL    33       M 35-39      Team Nana Hannah                                
746   1147 Morgan Butler              0:41:46.0 0:41:00.9 13:14 Clearwater            FL    54       F 40-44                                                      
747   1002 Deb Acks                   0:41:57.6 0:41:01.0 13:14 ValricoValrico        FL    20       F 60-64                                                      
748   1610 Shannon Long               0:43:31.4 0:41:01.7 13:14 Gibsonton             FL    55       F 40-44                                                      
749   1609 Richard Long               0:43:31.5 0:41:01.9 13:14 Gibsonton             FL    34       M 35-39                                                      
750   1254 Kirk DeBaets               0:42:36.5 0:41:02.5 13:14 Tampa                 FL    39       M 45-49      Newsom Eye                                      
751   2011 Tracee Siritt              0:41:18.2 0:41:02.6 13:14 Tampa                 FL    56       F 40-44                                                      
752   1951 Gabriella sanches          0:43:30.5 0:41:02.8 13:14 Brandon               FL    46       F 25-29      GTE Financial                                   
753   1696 Lilliana Medina            0:42:48.7 0:41:02.9 13:14 Riverview             FL    23       F 20-24      Majesty Title M'EYE'LERS                        
754   1941 Esteban Russi              0:43:30.4 0:41:04.5 13:15 Brandon               FL    47       M 30-34      GTE Financial                                   
755   1973 Danielle Schweitzer        0:42:11.0 0:41:07.1 13:16 Tampa                 FL    59       F 30-34      Newsom Eye                                      
756   1795 Haydee Ortiz               0:43:16.1 0:41:12.6 13:18 Tampa                 FL    21       F 60-64      Newsom Eye                                      
757   1023 Ashlyn Anaya               0:43:33.5 0:41:15.8 13:19 Tampa                 FL    18       F 15-19                                                      
758   1215 Raquel Coryer              0:41:50.7 0:41:19.1 13:20 Tampa                 FL    47       F 45-49                                                      
759   1377 JANAIL GLOVER              0:41:56.7 0:41:19.7 13:20 Tampa                 FL    60       F 30-34                                                      
760   1193 Carlos Colina              0:42:53.4 0:41:22.4 13:21 Lutz                  FL    24       M 50-54                                                      
761   1347 Angala Fuss                0:42:50.5 0:41:26.3 13:22 Tampa                 FL    55       F 35-39                                                      
762   1539 Aimee Kennedy              0:42:50.4 0:41:26.4 13:22 Lutz                  FL    57       F 40-44                                                      
763   1549 Jessica Kings              0:42:50.3 0:41:26.6 13:22 Temple Terrace        FL    61       F 30-34                                                      
764   2000 Jordan Shoti               0:41:47.5 0:41:29.9 13:23 Dade City             FL    7        M 20-24                                                      
765   1867 KIMBERLY Price             0:41:48.3 0:41:31.0 13:24 Dade City             FL    48       F 45-49                                                      
766   1569 Lindsy Kuhlber             0:43:28.6 0:41:37.4 13:26 Parrish               FL    56       F 35-39      SCES Running Cougars                            
767   1855 Molly Pierceall            0:42:29.5 0:41:38.5 13:26 Tampa                 FL    42       F 50-54                                                      
768   1619 Angie Lugo                 0:42:34.9 0:41:43.1 13:27 Tampa                 FL    49       F 45-49                                                      
769   1356 Suzanne Garszczynski       0:42:24.1 0:41:47.3 13:29 Lakeland              FL    1        F 70-74                                                      
770   1253 Kendra DeAngelis           0:44:02.3 0:41:50.0 13:30 Safety Harbor         FL    62       F 30-34      Newsom Eye                                      
771   2227 Jayia Geib                 0:42:27.4 0:41:50.0 13:30 Lutz                  FL    63       F 30-34                                                      
772   1312 Mark Eveld                 0:44:07.0 0:41:59.8 13:33 Tampa                 FL    28       M 55-59      Granite Southeast                               
773   1387 Jessica Gotsch             0:43:30.9 0:42:02.7 13:34 Tampa                 FL    58       F 40-44      L.O.U.D. Runners                                
774   1027 Eddie Andrews              0:42:46.8 0:42:03.4 13:34 Land O Lakes          FL    25       M 50-54                                                      
775   1492 Karen Hymowitz             0:43:07.0 0:42:10.8 13:36 Lutz                  FL    22       F 60-64                                                      
776   1462 Gayle Hill                 0:43:25.2 0:42:13.7 13:37 Land O Lakes          FL    43       F 50-54                                                      
777   1864 Julie Poulin               0:43:25.3 0:42:16.8 13:38 Ruskin                FL    30       F 55-59                                                      
778   2194 William Wilkins            0:43:07.9 0:42:21.1 13:40 Riverview             FL    40       M 45-49      TGH Transplant Trotters                         
779   1255 Sara DeBaets               0:43:56.2 0:42:22.9 13:40 Tampa                 FL    59       F 40-44      Newsom Eye                                      
780   1736 Patrizia Morandi           0:43:38.5 0:42:25.4 13:41 Tampa                 FL    19       F 15-19                                                      
781   2064 Chelle Stringer            0:43:13.9 0:42:34.6 13:44 Tampa                 FL    50       F 45-49                                                      
782   1923 Silka Rodriguez            0:42:58.1 0:42:36.6 13:45 Riverview             FL    60       F 40-44                                                      
783   1794 Eunic Ortiz                0:42:57.8 0:42:36.8 13:45 Riverview             FL    64       F 30-34                                                      
784   1928 Carlos Roque               0:44:03.8 0:42:40.9 13:46 Plant City            FL    35       M 35-39                                                      
785   1833 Lisa Patterson             0:43:43.4 0:42:43.8 13:47 Lutz                  FL    44       F 50-54      JPMORGAN CHASE                                  
786   1518 Christie Joyce             0:43:28.5 0:42:49.6 13:49 Dade City             FL    57       F 35-39                                                      
787   2028 Angelo Soldati             0:44:09.0 0:42:50.0 13:49 Tampa                 FL    41       M 45-49      Granite Southeast                               
788   2029 Kristy Soldati             0:44:09.3 0:42:50.2 13:49 Tampa                 FL    61       F 40-44      Granite Southeast                               
789   1142 BENJAMIN BUNAG             0:44:24.3 0:42:50.5 13:49 LAND O LAKES          FL    36       M 35-39                                                      
790   2078 Aabedah Taher              0:43:29.3 0:42:50.9 13:49 Palm Harbor           FL    47       F 25-29                                                      
791   1170 Ariel Carroll              0:44:12.2 0:42:50.9 13:49 Mulberry              FL    58       F 35-39                                                      
792   1049 Melissa Baird              0:44:43.1 0:42:52.4 13:50 Tampa                 FL    59       F 35-39                                                      
793   2051 Karen Steinbach            0:44:43.0 0:42:52.4 13:50 Wesley Chapel         FL    60       F 35-39      SCES Running Cougars                            
794   1862 Robert Ponichtera          0:44:22.8 0:42:56.1 13:51 Tampa                 FL    26       M 50-54      #TeamHCTC                                       
795   1217 Melissa Cosby              0:45:03.4 0:42:59.5 13:52 Apollo Beach          FL    61       F 35-39      Team Aidan                                      
796   1216 C. Cosby                   0:45:02.7 0:42:59.6 13:52 Apollo Beach          FL    25       M 1-14       Team Aidan                                      
797   1721 Brandi Mills               0:44:24.6 0:43:03.2 13:53 Lakeland              FL    62       F 40-44                                                      
798   1626 T. Maddox                  0:45:38.2 0:43:07.0 13:55 Riverview             FL    26       M 1-14       Tyler's New Vision                              
799   1834 Anthony Peace              0:44:30.4 0:43:07.9 13:55 Plant City            FL    37       M 35-39                                                      
800   1067 Madison Behling            0:45:11.3 0:43:14.2 13:57 Crystal River         FL    24       F 20-24                                                      
801   1267 Susan Dewhurst             0:43:55.9 0:43:15.2 13:57 Lutz                  FL    23       F 60-64      TGH Transplant Trotters                         
802   2330 Unknown Partic. 2330       0:44:05.0 0:43:22.1 13:59                             1        No Age Given                                                 
803   2350 Joye Stewart               0:46:19.1 0:43:24.3 14:00 Gainesville           FL    62       F 35-39                                                      
804   2247 Maycee Jackson             0:45:19.9 0:43:26.0 14:01 Brandon               FL    13       F 1-14                                                       
805   1756 Lori Nadglowski            0:44:22.4 0:43:30.1 14:02 Thonotosassa          FL    51       F 45-49      #ShaneGang2019                                  
806   1438 Angee Hastings             0:45:19.3 0:43:32.1 14:03 Tampa                 FL    52       F 45-49                                                      
807   1265 Kimberly Derix             0:44:27.7 0:43:38.8 14:05 Sarasota              FL    31       F 55-59                                                      
808   2316 Amanda Lafoe               0:43:55.4 0:43:39.6 14:05 Tampa                 FL    65       F 30-34                                                      
809   1709 Joanne Migliaccio          0:45:19.9 0:43:46.3 14:07 Lake Mary             FL    45       F 50-54      Zach’s Crew                                    
810   1625 T. Maddox                  0:46:18.5 0:43:46.9 14:07 Riverview             FL    27       M 1-14       Tyler's New Vision                              
811   1046 Glenn Bailey               0:45:49.0 0:43:52.3 14:09 Temple Terrace        FL    29       M 55-59                                                      
812   2134 Adrienne Vander Ploeg      0:46:05.9 0:43:57.8 14:11 Valrico               FL    63       F 35-39      Run Tampa                                       
813   1344 Leilani Freitas            0:44:18.3 0:43:59.0 14:11 Tampa                 FL    63       F 40-44                                                      
814   1448 Anonymous Participant      0:45:25.6 0:44:07.4 14:14                             64       F 40-44      Run Tampa                                       
815   1504 Joseph Jernigan            0:45:04.2 0:44:08.7 14:14 Valrico               FL    64       F 35-39                                                      
816   1004 Carole Adamczyk            0:45:29.1 0:44:10.5 14:15 Tampa                 FL    11       F 65-69                                                      
817   1450 Carlos Hernandez           0:45:44.7 0:44:12.6 14:16 Lutz                  FL    27       M 50-54                                                      
818   1325 Daniel P Fite              0:45:56.8 0:44:18.6 14:18 Tampa                 FL    19       M 60-64                                                      
819   1010 Dean Akers                 0:44:34.3 0:44:26.5 14:20 Tampa                 FL    8        M 65-69                                                      
820   1583 Nicole Lanzot              0:45:41.5 0:44:34.8 14:23 Apollo Beach          FL    65       F 40-44      Bank of America SMS                             
821   1771 Jordan Nickels             0:44:54.8 0:44:41.1 14:25 Trinity               FL    8        M 20-24                                                      
822   1509 Kali Johnson               0:45:41.4 0:44:41.8 14:25 Brandon               FL    66       F 30-34                                                      
823   1211 Jill Corbett               0:46:26.9 0:44:43.1 14:26 Valrico               FL    67       F 30-34      Moms Run This Town/She Runs This Town           
824   1005 brian adatto               0:46:26.8 0:44:43.3 14:26 Valrico               FL    38       M 35-39                                                      
825   1784 Therese Odell              0:46:47.8 0:44:50.9 14:28 Tampa                 FL    24       F 60-64                                                      
826   1452 Lori Hernandez             0:46:27.8 0:44:56.4 14:30 Lutz                  FL    46       F 50-54                                                      
827   1328 Tom Flammia                0:46:06.9 0:45:02.4 14:32 Tampa                 FL    30       M 55-59      Atlas for Aidan                                 
828   1611 Jonathan Longden           0:47:03.7 0:45:02.9 14:32 Gulfport              FL    39       M 35-39                                                      
829   1712 Kelly Miliziano            0:45:36.0 0:45:04.9 14:33 Tampa                 FL    32       F 55-59                                                      
830   1297 Chance Eddings             0:46:11.1 0:45:08.9 14:34 Tampa                 FL    22       M 15-19                                                      
831   1500 Christine Jennings         0:46:15.7 0:45:15.6 14:36 Tampa                 FL    66       F 40-44                                                      
832   1276 Cynthia Dils               0:47:20.3 0:45:19.1 14:37 Saint Petersburg      FL    53       F 45-49                                                      
833   1641 Janine Marquardt           0:46:01.6 0:45:25.6 14:39 Wesley Chapel         FL    47       F 50-54                                                      
834   1166 Danielle Carr              0:46:01.4 0:45:25.8 14:39 Wesley Chapel         FL    48       F 50-54      It’s Sole In The Family                        
835   1838 Alex Perez                 0:46:58.0 0:45:29.0 14:40 Wesley Chapel         FL    40       M 35-39                                                      
836   2268 L. Castro                  0:46:45.9 0:45:30.6 14:41 Wesley Chapel         FL    14       F 1-14       Team Nana Hannah                                
837   1362 Stephanie Gecewicz         0:47:01.4 0:45:30.7 14:41 Riverview             FL    54       F 45-49                                                      
838   1764 Timothy Nestler            0:46:46.5 0:45:31.4 14:41 Lauderdale By The Sea FL    28       M 50-54      Team Nana Hannah                                
839   1112 Kathy Brammer              0:46:08.1 0:45:31.5 14:41 Lakeland              FL    25       F 60-64                                                      
840   1361 Tania Gaudieri             0:46:42.5 0:45:39.7 14:44 Tampa                 FL    49       F 50-54                                                      
841   1831 Anita Pate                 0:46:42.6 0:45:40.1 14:44 Seffner               FL    33       F 55-59                                                      
842   1982 Christie Self              0:46:21.6 0:45:46.7 14:46 Land O Lakes          FL    65       F 35-39                                                      
843   1167 Amber Carreno              0:46:21.4 0:45:47.0 14:46 Lutz                  FL    68       F 30-34                                                      
844   1282 laureen doloresco          0:46:09.3 0:45:47.5 14:46 Tampa                 FL    12       F 65-69                                                      
845   2361 Unknown Partic. 2361       0:46:50.3 0:45:55.3 14:49                             2        No Age Given                                                 
846   2291 Corey Bryant               0:47:06.5 0:45:57.2 14:49 Tampa                 FL    48       M 30-34      Sparxoo                                         
847   2292 Janel Gancena              0:47:06.4 0:45:57.4 14:49 Tampa                 FL    69       F 30-34      Sparxoo                                         
848   1791 Elizabeth Orduno           0:47:46.2 0:46:07.6 14:53 Wimauma               FL    67       F 40-44                                                      
849   1777 Jonathan Nixon             0:46:20.4 0:46:20.4 14:57 Riverview             FL    49       M 30-34                                                      
850   1063 Patricia Beaudry           0:46:42.9 0:46:23.5 14:58 tampa                 FL    26       F 60-64                                                      
851   2135 Sandra Vander Ploeg        0:48:33.2 0:46:23.6 14:58 Valrico               FL    27       F 60-64                                                      
852   2281 Jaimie Pomares             0:47:22.6 0:46:26.1 14:59 Saint Petersburg      FL    48       F 25-29      Team Bayfront                                   
853   1259 T. Deichert                0:47:57.1 0:46:28.5 15:00 Tampa                 FL    28       M 1-14                                                       
854   2354 Jon Docs                   0:47:10.7 0:46:29.3 15:00 Tampa                 FL    31       M 55-59                                                      
855   1650 Michael Martinez           0:47:44.9 0:46:36.9 15:02 Riverview             FL    43       M 25-29      Bank of America SMS                             
856   1470 Krista Hogan               0:48:10.3 0:46:37.9 15:03 Tampa                 FL    66       F 35-39                                                      
857   1469 Erik Hogan                 0:48:10.7 0:46:38.1 15:03 Tampa                 FL    41       M 35-39                                                      
858   1258 Ryan Deichert              0:48:06.6 0:46:38.6 15:03 Tampa                 FL    42       M 45-49                                                      
859   1075 E. Berridge                0:47:43.7 0:46:38.9 15:03 Tampa                 FL    15       F 1-14                                                       
860   1510 Mike Johnson               0:49:18.6 0:46:55.8 15:08 Lakeland              FL    42       M 35-39      Team Aidan                                      
861   2192 Antonio Wilkerson          0:48:45.7 0:47:13.1 15:14 Tampa                 FL    29       M 50-54      #TeamHCTC                                       
862   1673 Tonya Mccrea               0:47:36.6 0:47:26.0 15:18 Tampa                 FL    67       F 35-39                                                      
863   1401 Sandi Guerra               0:47:37.1 0:47:26.7 15:18 Tampa                 FL    68       F 40-44                                                      
864   2221 Natalie Wyche              0:49:33.1 0:47:27.7 15:19 Valrico               FL    70       F 30-34                                                      
865   1741 Enolia Ann Morrick         0:47:48.2 0:47:30.3 15:19 Tampa                 FL    34       F 55-59      Iron Sharpeners                                 
866   1303 Billie Ellenwood           0:49:12.7 0:47:35.6 15:21 Seffner               FL    50       F 50-54      Moms Run This Town/She Runs This Town           
867   1913 Tawanda Roach              0:49:12.5 0:47:35.6 15:21 Brandon               FL    55       F 45-49                                                      
868   1943 Priscilla Ryan             0:49:16.4 0:47:38.9 15:22 Riverview             FL    69       F 40-44                                                      
869   1823 NANCY Pape                 0:48:03.0 0:47:40.2 15:23 Tampa                 FL    13       F 65-69                                                      
870   1102 Nicole Bouchard            0:48:48.6 0:48:16.5 15:34 Valrico               FL    68       F 35-39                                                      
871   1165 Natjan Carey               0:50:25.4 0:48:30.9 15:39 Valrico               FL    23       M 15-19      HOT DOTS                                        
872   1396 B. Grimes                  0:50:07.7 0:48:35.5 15:40 Saint Petersburg      FL    29       M 1-14                                                       
873   1598 James Lewis                0:50:02.6 0:48:37.0 15:41 Tampa                 FL    32       M 55-59                                                      
874   1381 Kyleigh Golden             0:50:56.1 0:49:02.3 15:49 Brandon               FL    49       F 25-29      HOT DOTS                                        
875   1367 Laurie George              0:49:24.5 0:49:08.0 15:51 Tampa                 FL    35       F 55-59                                                      
876   1545 Theresa Keyes              0:49:55.8 0:49:11.5 15:52 Tampa                 FL    56       F 45-49      Run Tampa                                       
877   1896 Andrew Reynolds            0:51:47.2 0:49:21.8 15:55 Seminole              FL    43       M 35-39      Team Aidan                                      
878   1666 Brian Mayhew               0:53:01.5 0:49:37.5 16:00 Seminole              FL    47       M 40-44                                                      
879   2044 Benjamin Stapleton         0:53:01.0 0:49:37.6 16:01 Seminole              FL    48       M 40-44                                                      
880   1159 Conrad Canty               0:50:59.5 0:49:41.6 16:02 Brandon               FL    49       M 40-44                                                      
881   1391 Kiamara Grantham           0:51:01.1 0:49:42.9 16:02 Brandon               FL    70       F 40-44                                                      
882   1371 Trevicia Gibson            0:51:07.6 0:49:52.3 16:05 Tampa                 FL    71       F 30-34      Anderson & Chhabra Eyecare                      
883   1753 Jackie Nachreiner          0:51:01.8 0:49:56.3 16:07 Wesley Chapel         FL    50       F 25-29                                                      
884   2101 Jason Tillis               0:51:50.0 0:50:00.5 16:08 Tampa                 FL    50       M 30-34      Majesty Title M'EYE'LERS                        
885   1374 Kyle Gilliland             0:51:50.4 0:50:01.6 16:08 Tampa                 FL    51       M 30-34      Majesty Title M'EYE'LERS                        
886   1541 Marie Kersting             0:51:51.7 0:50:05.9 16:10 Riverview             FL    71       F 40-44      Majesty Title M'EYE'LERS                        
887   1692 RHONDA MCLENDON            0:51:57.8 0:50:07.6 16:10 Tampa                 FL    72       F 40-44      SCE ELITE 2028 BASKETBALL PARENTS               
888   2303 J. Lobner                  0:53:38.5 0:50:19.5 16:14 LithiaLithia          FL    30       M 1-14       White Lodging, The Embassy Suites Tampa Brandon 
889   2301 Chad Lobner                0:53:39.1 0:50:20.4 16:14 LithiaLithia          FL    44       M 35-39      White Lodging, The Embassy Suites Tampa Brandon 
890   2073 Kirsten Sutton             0:52:16.8 0:50:28.4 16:17 Tarpon Springs        FL    57       F 45-49                                                      
891   1710 Irene Mikalef              0:52:16.6 0:50:28.7 16:17 Palm Harbor           FL    73       F 40-44                                                      
892   1530 Beth Kelly                 0:52:37.6 0:50:38.2 16:20 Tampa                 FL    51       F 25-29      Run Tampa                                       
893   1228 Debbie Crutcher            0:50:46.2 0:50:40.5 16:21 Zephyrhills           FL    28       F 60-64                                                      
894   1019 Julia Alvarez              0:52:54.9 0:50:49.9 16:24 Tampa                 FL    29       F 60-64      Las Pupas Runking for Ritas                     
895   2305 L. Lobner                  0:54:19.8 0:51:01.7 16:28 LithiaLithia          FL    31       M 1-14       White Lodging, The Embassy Suites Tampa Brandon 
896   2302 Erin Lobner                0:54:20.4 0:51:02.6 16:28 LithiaLithia          FL    69       F 35-39      White Lodging, The Embassy Suites Tampa Brandon 
897   2083 Cristina Taylor            0:52:57.6 0:51:22.8 16:34 Apollo Beach          FL    70       F 35-39                                                      
898   2187 Delma White                0:52:43.5 0:51:26.1 16:36 Brandon               FL    74       F 40-44      Butterflies                                     
899   1072 Patricia Bercik            0:52:44.2 0:51:30.2 16:37 Tampa                 FL    1        F 75-79      Anderson & Chhabra Eyecare                      
900   1661 Matthew Maton              0:53:59.9 0:51:33.7 16:38 Valrico               FL    52       M 30-34      Team Aidan                                      
901   1593 Diane Lee-Gorden           0:52:50.5 0:51:48.3 16:43 Tampa                 FL    58       F 45-49      Run Tampa                                       
902   1511 Morgan Johnson             0:54:19.2 0:52:15.0 16:51 Lakeland              FL    71       F 35-39      Team Aidan                                      
903   2284 Kristine Lange             0:53:45.3 0:52:15.8 16:52 Gulfport              FL    59       F 45-49                                                      
904   2081 FRAN TATE                  0:53:29.9 0:52:17.5 16:52 Tampa                 FL    36       F 55-59                                                      
905   2037 Lisa Spreckelsen           0:53:50.0 0:52:34.5 16:58 Fort Lauderdale       FL    60       F 45-49      Team Nana Hannah                                
906   1485 Sasha Huneke               0:54:05.1 0:52:38.4 16:59 Brandon               FL    52       F 25-29      TGH Transplant Trotters                         
907   1484 C. Huneke                  0:54:06.2 0:52:39.2 16:59 Brandon               FL    32       M 1-14       TGH Transplant Trotters                         
908   1749 VANESSA MUNOZ              0:54:06.1 0:52:39.8 16:59 Tampa                 FL    25       F 20-24      TGH Transplant Trotters                         
909   1734 Amanda Moore               0:54:51.3 0:52:47.5 17:02 Valrico               FL    72       F 30-34      Team Aidan                                      
910   1289 Patti Duerden              0:54:22.6 0:52:48.1 17:02 Lake Mary             FL    30       F 60-64      Zach’s Crew                                    
911   1962 Sarah Sawyer               0:53:42.1 0:52:50.2 17:03 new port richey       FL    53       F 25-29      Newsom Eye                                      
912   2103 Jason Tomascik             0:55:01.0 0:52:54.8 17:04 Tampa                 FL    50       M 40-44      Las Pupas Runking for Ritas                     
913   1018 Ashley Alvarez             0:55:01.9 0:52:56.6 17:05 Tampa                 FL    72       F 35-39      Las Pupas Runking for Ritas                     
914   1042 Emily Aycock               0:53:50.4 0:53:00.4 17:06 Riverview             FL    20       F 15-19      Bank of America SMS                             
915   1525 Amy Kaufman                0:53:53.4 0:53:02.5 17:07 Riverview             FL    61       F 45-49      Bank of America SMS                             
916   2178 Rachel Webb                0:53:53.1 0:53:02.8 17:07 Saint Petersburg      FL    54       F 25-29      Bank of America SMS                             
917   1227 Sheila Crowe               0:54:20.0 0:53:03.5 17:07 Riverview             FL    37       F 55-59      Butterflies                                     
918   1887 Tina Ray                   0:54:20.4 0:53:04.2 17:07 Tampa                 FL    51       F 50-54      Butterflies                                     
919   1341 amanda freck               0:54:42.5 0:53:04.6 17:07 Ruskin                FL    73       F 35-39                                                      
920   1963 Susan Sawyer               0:53:56.6 0:53:05.2 17:07 Tampa                 FL    38       F 55-59      Newsom Eye                                      
921   1819 Jackie Palmer              0:55:09.4 0:53:18.6 17:12 New Port Richey       FL    39       F 55-59                                                      
922   1670 Susan McCarragher          0:55:09.5 0:53:19.6 17:12 New Port Richey       FL    40       F 55-59                                                      
923   1467 Angie Hively               0:54:02.3 0:53:24.3 17:14 Largo                 FL    52       F 50-54                                                      
924   2264 Tony Scaglione             0:55:08.6 0:53:31.5 17:16 Riverview             FL    43       M 45-49                                                      
925   1965 Catherine Scaglione        0:55:08.2 0:53:31.7 17:16 Riverview             FL    53       F 50-54                                                      
926   2261 Mike Weatherby             0:55:17.4 0:53:37.5 17:18 Riverview             FL    30       M 50-54                                                      
927   1468 Maryann Hoffman            0:55:30.5 0:53:54.4 17:23 Cape Coral            FL    54       F 50-54      Zach’s Crew                                    
928   1906 Jarett Rieger              0:55:10.1 0:53:58.5 17:25 Brandon               FL    51       M 40-44                                                      
929   1907 S. Rieger                  0:55:10.5 0:53:58.9 17:25 Brandon               FL    33       M 1-14                                                       
930   2283 Carlos Hernandez           0:54:03.2 0:54:03.2 17:26 Tampa                 FL    53       M 30-34      Atlas for Aidan                                 
931   1070 Grace Bennett              0:55:49.3 0:54:06.1 17:27 Tampa                 FL    55       F 25-29                                                      
932   1890 Peggy Regan                0:55:43.3 0:54:06.8 17:27 Fort Myers            FL    41       F 55-59      Zach’s Crew                                    
933   1665 Carrie Mayes               0:55:50.3 0:54:06.9 17:27 Tampa                 FL    56       F 25-29      Faster Than Snails                              
934   1053 Lisa Barber                0:55:20.5 0:54:18.9 17:31 Zephyrhills           FL    55       F 50-54                                                      
935   1261 Lisa Demmi                 0:55:42.8 0:54:31.6 17:35 Tampa                 FL    42       F 55-59                                                      
936   1052 Chris Barber               0:55:41.8 0:54:44.3 17:39 Zephyrhills           FL    33       M 55-59                                                      
937   1512 Nicola Johnson             0:54:45.5 0:54:45.5 17:40 Wimauma               FL    74       F 35-39                                                      
938   1613 Kaitlyn Loos               0:57:21.3 0:54:47.4 17:40 Tampa                 FL    73       F 30-34                                                      
939   1959 Renan Sauer                0:57:20.1 0:54:47.8 17:41 Tampa                 FL    45       M 35-39                                                      
940   2148 Maria Veve                 0:55:35.9 0:54:47.9 17:41 Tampa                 FL    56       F 50-54                                                      
941   2147 Alex Veve                  0:55:36.5 0:54:48.6 17:41 Tampa                 FL    34       M 55-59                                                      
942   1026 Patricia Anderson          0:56:39.2 0:54:50.8 17:42 Tampa                 FL    31       F 60-64      Anderson & Chhabra Eyecare                      
943   2183 Richard Weisenberger       0:56:39.2 0:54:51.4 17:42 Tampa                 FL    44       M 25-29      Anderson & Chhabra Eyecare                      
944   1025 Bruce Anderson             0:56:38.9 0:54:53.1 17:42 Tampa                 FL    9        M 65-69      Anderson & Chhabra Eyecare                      
945   1827 Dakin Pascucci             0:56:41.6 0:54:53.2 17:42 Brandon               FL    62       F 45-49                                                      
946   1792 Yanelly Orellana           0:56:38.4 0:54:56.5 17:43 Tampa                 FL    57       F 25-29      Anderson & Chhabra Eyecare                      
947   2036 Annette Spivey             0:56:57.2 0:55:10.0 17:48 Tampa                 FL    43       F 55-59      Granite Southeast                               
948   1649 Joseph Martinez            0:55:51.2 0:55:10.3 17:48 Tampa                 FL    46       M 35-39      TGH Transplant Trotters                         
949   2163 Michelle Walbridge         0:56:56.8 0:55:10.3 17:48 Tampa                 FL    57       F 50-54      Granite Southeast                               
950   1699 Patty Medlock              0:56:56.7 0:55:10.8 17:48 Riverview             FL    58       F 50-54      Granite Southeast                               
951   1230 Laysa Cuebas               0:56:48.7 0:55:14.2 17:49 Tampa                 FL    75       F 35-39      Zach’s Crew                                    
952   2156 Rosemary Voltmann          0:56:48.0 0:55:14.2 17:49 Clearwater            FL    32       F 60-64      Zach’s Crew                                    
953   1576 Trista LaCross             0:57:38.0 0:55:26.7 17:53 Ellenton              FL    63       F 45-49                                                      
954   2313 Laura Sugrue               0:56:09.6 0:55:30.5 17:54 Tampa                 FL    59       F 50-54                                                      
955   2314 Eric Sugrue                0:56:09.4 0:55:30.6 17:54 Tampa                 FL    31       M 50-54                                                      
956   1651 Nina Martinez              0:56:20.2 0:55:38.5 17:57 Tampa                 FL    74       F 30-34      TGH Transplant Trotters                         
957   1878 Dalila Quiones             0:57:24.3 0:56:10.2 18:07 Valrico               FL    33       F 60-64      Butterflies                                     
958   1876 Sandra Queen               0:57:25.8 0:56:10.8 18:07 Brandon               FL    34       F 60-64      Butterflies                                     
959   1424 Barb Hamm                  0:57:25.8 0:56:12.2 18:08 Riverview             FL    14       F 65-69      Butterflies                                     
960   1280 Clark Dohrenwend           0:58:52.5 0:56:36.9 18:16 Chipley               FL    24       M 15-19                                                      
961   1803 Tamara Overlee             0:58:49.1 0:56:37.8 18:16 Valrico               FL    2        F 70-74                                                      
962   1614 Bailey Lopez               0:57:45.9 0:56:41.3 18:17 Tampa                 FL    16       F 1-14                                                       
963   2272 Samuel Browning            0:58:51.1 0:56:48.8 18:20 Temple Terrace        FL    9        M 20-24                                                      
964   1881 Kayla Ragatz               0:58:53.7 0:56:51.3 18:20 Minneapolis           MN    21       F 15-19                                                      
965   1076 Margaret Berridge          0:58:16.0 0:57:10.5 18:27 Tampa                 FL    64       F 45-49                                                      
966   1309 Matthew England            0:59:06.8 0:57:11.2 18:27 Lakeland              FL    52       M 40-44      HOT DOTS                                        
967   2119 Shanna Uhe                 0:58:16.5 0:57:11.7 18:27 Tampa                 FL    76       F 35-39                                                      
968   1048 Melissa Bailey             0:59:15.7 0:57:11.9 18:27 Tampa                 FL    77       F 35-39                                                      
969   1164 Amy Carey                  0:59:06.4 0:57:13.2 18:27 Lakeland              FL    75       F 40-44      HOT DOTS                                        
970   1365 Elizabeth George           0:59:06.5 0:57:13.5 18:28 Tallahassee           FL    76       F 40-44      HOT DOTS                                        
971   1883 Lauren Ramos               0:58:53.2 0:57:54.4 18:41 Tampa                 FL    75       F 30-34      Atlas for Aidan                                 
972   1234 Austin Curry               1:00:30.7 0:58:03.4 18:44 Tampa                 FL    45       M 25-29      Atlas for Aidan                                 
973   1399 Sara Grimes                0:59:45.5 0:58:09.1 18:46 Saint Petersburg      FL    22       F 15-19                                                      
974   1397 Elizabeth Grimes           0:59:45.7 0:58:09.4 18:46 Saint Petersburg      FL    44       F 55-59                                                      
975   1235 Marissa Curry              1:00:41.0 0:58:15.1 18:47 Tampa                 FL    58       F 25-29      Atlas for Aidan                                 
976   1548 Terry Kincaid              0:59:52.3 0:58:47.2 18:58 Tampa                 FL    35       M 55-59      Atlas for Aidan                                 
977   1858 Scott Platkus              0:59:52.7 0:58:54.7 19:00 Tampa                 FL    47       M 35-39      Atlas for Aidan                                 
978   1219 Jeffro Cotten              1:00:43.1 0:58:58.8 19:02 Brandon               FL    53       M 40-44      KForce                                          
979   2074 Scott Swanson              1:00:44.8 0:58:59.4 19:02 Safety Harbor         FL    32       M 50-54                                                      
980   1343 Nancy Freeman              1:00:44.8 0:59:02.0 19:03 Tampa                 FL    60       F 50-54                                                      
981   1592 Lori Leach                 1:00:55.3 0:59:11.8 19:06 Tampa                 FL    65       F 45-49                                                      
982   2022 David Slyck                1:00:43.9 0:59:16.4 19:07 Tampa                 FL    5        M 70-74      Run Tampa                                       
983   2165 Jason Walter               1:00:30.8 0:59:36.8 19:14 Tampa                 FL    54       M 40-44      Atlas for Aidan                                 
984   2053 Nina Stevenson             1:01:45.3 1:00:24.3 19:29 Lutz                  FL    77       F 40-44      Iron Sharpeners                                 
985   1818 Elizabeth Palmer           1:01:46.4 1:00:24.4 19:29 Tampa                 FL    61       F 50-54                                                      
986   2353 Sylvia Berry-Andrews       1:02:36.0 1:00:37.5 19:33 Brandon               FL    78       F 40-44                                                      
987   1579 Kailey Lancello            1:02:36.2 1:00:37.7 19:33 Saint Petersburg      FL    59       F 25-29      I Can't I'm On Call                             
988   1030 Catherine Anyon            1:03:20.7 1:01:31.1 19:51 Brandon               FL    45       F 55-59                                                      
989   1031 Elizabeth Anyon            1:03:20.6 1:01:33.2 19:51 Brandon               FL    60       F 25-29                                                      
990   2203 Maggie Williams            1:03:52.2 1:01:36.4 19:52 Temple Terrace        FL    23       F 15-19                                                      
991   2060 Kayla Stouffer             1:03:52.7 1:01:36.9 19:53 Tampa                 FL    24       F 15-19                                                      
992   1763 Brieana Nestler            1:03:51.7 1:01:41.9 19:54 Wesley Chapel         FL    61       F 25-29      Team Nana Hannah                                
993   1732 Cody Montgomery            1:03:51.6 1:01:42.7 19:54 Wesley Chapel         FL    54       M 30-34      Team Nana Hannah                                
994   1859 Saiquan Plato              1:02:00.0 1:01:55.3 19:58 Tampa                 FL    62       F 25-29      #TeamHCTC                                       
995   1700 Dulce Melendez             1:02:00.6 1:01:56.0 19:59 Tampa                 FL    66       F 45-49      #TeamHCTC                                       
996   1871 Ashley Prochazka           1:02:41.1 1:02:04.9 20:02 Seffner               FL    63       F 25-29                                                      
997   1330 Renee Fleischman           1:02:41.1 1:02:05.6 20:02 Dade City             FL    78       F 35-39                                                      
998   1847 Sabrina Permuth            1:03:40.6 1:02:14.5 20:05 Tampa                 FL    79       F 40-44      #TeamHCTC                                       
999   1865 Rachel Powell              1:03:41.1 1:02:15.0 20:05 Tampa                 FL    79       F 35-39      #TeamHCTC                                       
1000  1506 Shari Jester               1:05:39.4 1:03:43.6 20:33 Seffner               FL    62       F 50-54                                                      
1001  2176 Colleen Webb               1:05:39.9 1:03:43.9 20:34 Seffner               FL    80       F 40-44                                                      
1002  1091 Debra Bogstad              1:06:12.2 1:03:59.2 20:38 Tampa                 FL    80       F 35-39      LifeLink Employees                              
1003  2360 Sabrina Colas              1:06:12.7 1:03:59.6 20:39 Tampa                 FL    67       F 45-49                                                      
1004  1283 Mark Domis                 1:04:20.5 1:04:20.5 20:45 Tampa                 FL    10       M 20-24                                                      
1005  1178 Kaylee Chandler            1:04:21.3 1:04:21.3 20:46 Englewood             FL    25       F 15-19                                                      
1006  1995 Alexa Sheppard             1:06:28.7 1:04:22.4 20:46 Wesley Chapel         FL    26       F 20-24      Team Nana Hannah                                
1007  1850 Bryce Pfeiffer             1:06:29.4 1:04:22.7 20:46 Land O Lakes          FL    11       M 20-24      Team Nana Hannah                                
1008  1762 Amy Nestler                1:06:37.3 1:04:32.2 20:49 Wesley Chapel         FL    63       F 50-54      Team Nana Hannah                                
1009  1897 kathy reynolds             1:05:30.0 1:04:51.1 20:55 Lakeland              FL    46       F 55-59                                                      
1010  1958 mike satterly              1:05:31.1 1:04:51.7 20:55 Lakeland              FL    33       M 50-54                                                      
1011  1085 Katie Blackburn            1:06:15.7 1:06:15.7 21:22 TampaTampa            FL    47       F 55-59      St. Joe's ICU Lifesavers                        
1012  1226 IRIS CRESPO                1:06:18.3 1:06:18.3 21:23 Tampa                 FL    64       F 50-54      St. Joe's ICU Lifesavers                        
1013  1445 Betty Hazelrig             1:06:34.4 1:06:34.4 21:29 Orlando               FL    68       F 45-49      Casey's Crew                                    
1014  1815 Jodi Paleveda              1:06:35.0 1:06:35.0 21:29 Orlando               FL    69       F 45-49      Casey's Crew                                    
1015  1814 Dennis Paleveda            1:06:37.8 1:06:37.8 21:30 Orlando               FL    44       M 45-49      Casey's Crew                                    
1016  1816 Tim Paleveda               1:06:37.9 1:06:37.9 21:30 Orlando               FL    45       M 45-49      Casey's Crew                                    
1017  1813 Deborah Paleveda           1:06:37.9 1:06:37.9 21:30 Orlando               FL    70       F 45-49      Casey's Crew                                    
1018  2267 Amanda French              1:11:50.8 1:09:41.1 22:29 Wesley Chapel         FL    81       F 40-44      Team Nana Hannah                                
1019  2287 Chris McPhie               1:11:51.4 1:09:41.6 22:29 Wesley Chapel         FL    46       M 45-49      Team Nana Hannah                                
1020  1386 Kate Goodson               1:11:44.8 1:09:58.0 22:34 Brandon               FL    64       F 25-29                                                      


Top Male Finisher - Overall
Place Name        Bib  Overall Location  Time  
===== =========== ==== ======= ========= ===== 
1     Eric Koenig 1557 1       Tampa FL  16:40 


Top Female Finisher - Overall
Place Name         Bib  Overall Location  Time  
===== ============ ==== ======= ========= ===== 
1     Paige Howard 1481 10      Tampa FL  18:07 


Male 14 and Under
Place Name             Bib  Overall Location   Time    
===== ================ ==== ======= ========== ======= 
1     Tyler Atkins     2326 4       Lithia FL  17:29.1 
2     Michael Gonzalez 1383 9       Tampa FL   18:05.6 
3     Nathan Olson     1789 18      Tampa FL   19:28.7 


Male 15 to 19
Place Name             Bib  Overall Location  Time    
===== ================ ==== ======= ========= ======= 
1     Ethan Jennings   2295 5       Tampa FL  17:44.4 
2     alex coffey      1188 8       Tampa FL  18:04.1 
3     Tristan Van Horn 2131 12      Tampa FL  18:15.6 


Male 20 to 24
Place Name            Bib  Overall Location    Time    
===== =============== ==== ======= =========== ======= 
1     Koehler Machlus 1623 26      Trinity FL  20:29.6 
2     Ralph Tauran    2082 60      Trinity FL  22:17.0 
3     Luis Ortiz      1797 86      Tampa FL    23:30.0 


Male 25 to 29
Place Name         Bib  Overall Location          Time    
===== ============ ==== ======= ================= ======= 
1     Ryan Walton  2167 7       Tampa FL          18:03.6 
2     Kris Easters 1295 21      Wimauma FL        19:50.3 
3     Brad Larino  1586 24      Wesley Chapel FL  19:53.2 


Male 30 to 34
Place Name              Bib  Overall Location        Time    
===== ================= ==== ======= =============== ======= 
1     Javier Beuzeville 1080 2       Tampa FL        16:49.7 
2     Michael Nasuta    1759 3       Palm Harbor FL  17:20.9 
3     Paul Farnsworth   2304 16      Tampa FL        18:46.3 


Male 35 to 39
Place Name          Bib  Overall Location            Time    
===== ============= ==== ======= =================== ======= 
1     Lubos Matejka 1657 11      Chicago IL          18:15.5 
2     Matt Parrish  2230 25      Tampa FL            20:21.8 
3     Michael Irvin 1496 45      New Port Richey FL  21:11.5 


Male 40 to 44
Place Name            Bib  Overall Location          Time    
===== =============== ==== ======= ================= ======= 
1     Mark Stutzman   2067 20      Tampa FL          19:34.0 
2     Igor Kornienko  1560 22      Tampa FL          19:50.7 
3     Denis Karaiskaj 1524 28      Wesley Chapel FL  20:34.7 


Male 45 to 49
Place Name           Bib  Overall Location  Time    
===== ============== ==== ======= ========= ======= 
1     Ken Page       1811 29      Lutz FL   20:36.7 
2     Glenn Thompson 2096 36      Tampa FL  20:46.5 
3     Jim Young      2296 38      Lutz FL   20:58.4 


Male 50 to 54
Place Name          Bib  Overall Location             Time    
===== ============= ==== ======= ==================== ======= 
1     Blair Burnett 1145 6       Tampa FL             17:59.8 
2     Bryan McGuire 1686 62      Saint Petersburg FL  22:20.6 
3     Bob Adikes    1006 89      Largo FL             23:42.0 


Male 55 to 59
Place Name                  Bib  Overall Location          Time    
===== ===================== ==== ======= ================= ======= 
1     Anonymous Participant 2317 41                        21:04.8 
2     Orin Inniss           1493 48      Tampa FL          21:33.1 
3     Doug Parzuchowski     1826 80      Wesley Chapel FL  23:15.5 


Male 60 to 64
Place Name           Bib  Overall Location             Time    
===== ============== ==== ======= ==================== ======= 
1     Jose Almaraz   1016 46      Plant City FL        21:30.6 
2     Danny Nolan    1779 56      Saint Petersburg FL  22:00.7 
3     Charles Browne 1131 113     Brandon FL           24:21.4 


Male 65 to 69
Place Name             Bib  Overall Location     Time    
===== ================ ==== ======= ============ ======= 
1     Brent Cook       1206 122     Lakeland FL  24:39.7 
2     Nathaniel Forbes 1332 189     Tampa FL     26:17.9 
3     David Strauss    2062 222     Bismarck ND  27:33.9 


Male 70 to 74
Place Name          Bib  Overall Location            Time    
===== ============= ==== ======= =================== ======= 
1     ALAN GROFE    1400 301     Apollo Beach FL     29:11.4 
2     Fred Richards 1901 409     Sun City Center FL  31:21.5 
3     John Mueller  1746 418     Tampa FL            31:35.9 


Male 75 to 79
Place Name           Bib  Overall Location     Time    
===== ============== ==== ======= ============ ======= 
1     Silky Sullivan 2070 282     Seminole FL  28:49.2 


Male 80 and Over
Place Name          Bib  Overall Location             Time    
===== ============= ==== ======= ==================== ======= 
1     Carl Schrader 1972 635     Saint Petersburg FL  37:02.9 


Female 14 and Under
Place Name      Bib  Overall Location   Time    
===== ========= ==== ======= ========== ======= 
1     l. watson 2174 183     Tampa FL   26:07.3 
2     A. Hutter 1489 204     Lithia FL  26:49.9 
3     L. Katz   2235 254     Tampa FL   28:22.4 


Female 15 to 19
Place Name             Bib  Overall Location   Time    
===== ================ ==== ======= ========== ======= 
1     Sophia Fournier  2256 70      Tampa FL   22:52.7 
2     Kaylyn Burroughs 2333 116     Odessa FL  24:25.4 
3     Mathison Woeste  2215 150     Tampa FL   25:23.4 


Female 20 to 24
Place Name          Bib  Overall Location             Time    
===== ============= ==== ======= ==================== ======= 
1     Arina Hurgoi  1486 32      Trinity FL           20:41.1 
2     Jordan Travis 2107 43      Lutz FL              21:07.7 
3     Emily Cerrito 1177 69      Redington Shores FL  22:48.1 


Female 25 to 29
Place Name             Bib  Overall Location    Time    
===== ================ ==== ======= =========== ======= 
1     Janna Edwards    1300 27      Tampa FL    20:32.1 
2     Abby Williams    2196 87      Roanoke VA  23:31.3 
3     Jessica Campbell 1155 111     Tampa FL    24:19.7 


Female 30 to 34
Place Name              Bib  Overall Location             Time    
===== ================= ==== ======= ==================== ======= 
1     Julie Tellefsen   2089 23      Tampa FL             19:52.0 
2     Jessica Bachiochi 1044 31      Saint Petersburg FL  20:38.9 
3     Cassie Kane       2293 65      Tampa FL             22:30.9 


Female 35 to 39
Place Name             Bib  Overall Location          Time    
===== ================ ==== ======= ================= ======= 
1     Carol Geddes     1363 66      Wesley Chapel FL  22:34.6 
2     Christie Raburn  1880 84      Plant City FL     23:24.6 
3     Desiree LaChance 1575 109     Tampa FL          24:16.5 


Female 40 to 44
Place Name              Bib  Overall Location          Time    
===== ================= ==== ======= ================= ======= 
1     Danielle Newman   1769 68      Lutz FL           22:45.4 
2     Antoinette Church 1184 123     Wesley Chapel FL  24:40.1 
3     Keely Seymour     1987 124     Valrico FL        24:40.3 


Female 45 to 49
Place Name            Bib  Overall Location  Time    
===== =============== ==== ======= ========= ======= 
1     Mabel Sciortino 1975 138     Tampa FL  25:11.5 
2     Ilene Fortin    1333 163     Lutz FL   25:33.9 
3     Gabriela Rego   2311 193     Tampa FL  26:25.4 


Female 50 to 54
Place Name                 Bib  Overall Location         Time    
===== ==================== ==== ======= ================ ======= 
1     Donnamarie Rotellini 1935 97      Apollo Beach FL  24:07.4 
2     Stephanie Bava       1061 199     Lithia FL        26:36.7 
3     Heidi Alvis          1021 200     Lithia FL        26:36.9 


Female 55 to 59
Place Name           Bib  Overall Location             Time    
===== ============== ==== ======= ==================== ======= 
1     Kim Donaldson  1285 99      Saint Petersburg FL  24:11.2 
2     Carey Smith    2356 108     Tampa FL             24:16.0 
3     Terrie Hippely 1466 197     Wesley Chapel FL     26:32.7 


Female 60 to 64
Place Name           Bib  Overall Location            Time    
===== ============== ==== ======= =================== ======= 
1     Kathy Williams 2201 201     Lutz FL             26:39.2 
2     Maggie Miller  1719 223     Bradenton FL        27:34.5 
3     Deborah Turner 2115 243     Redington Beach FL  28:12.2 


Female 65 to 69
Place Name          Bib  Overall Location    Time    
===== ============= ==== ======= =========== ======= 
1     Carol Sivyer  2013 261     Tampa FL    28:32.8 
2     Lupe Ortiz    1798 291     Tampa FL    28:56.8 
3     Jackie DiCerb 1273 421     Seffner FL  31:41.3 


Female 70 to 74
Place Name                 Bib  Overall Location     Time    
===== ==================== ==== ======= ============ ======= 
1     Suzanne Garszczynski 1356 769     Lakeland FL  41:47.3 
2     Tamara Overlee       1803 961     Valrico FL   56:37.8 


Female 75 to 79
Place Name            Bib  Overall Location  Time    
===== =============== ==== ======= ========= ======= 
1     Patricia Bercik 1072 899     Tampa FL  51:30.2 

Additional results can be found at https://www.floridaroadrace.com/Race-Results/04-19-2019/18th-Annual-Roar-Through-Ybor-5k.

Embed Code

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.