Fight For Air Climb Dallas

Sat February 9, 2019 Dallas, TX US 75201 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                    Gender City State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division     Team Name                                   
                                                            Time      Time                Percentage Place                                                             
===== === ======================= ====== ==== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ============ =========================================== 
1     222 Harrison Kieffer        M                         5:14.9    5:14.9    5:15  26  70.7       1        M Over       November Project Dallas                     
2     282 Scott Stanley           M                         6:19.3    6:03.6    6:04  57  74.2       2        M Over       West Coast Labels/XGym-Team Texas           
3     308 John Kerr               M                         8:02.3    6:12.6    6:13  56  71.8       3        M Over                                                   
4     256 Mat Macko               M                         7:23.3    6:23.2    6:23  30  58.2       1        M 21-30      Stair Step Brothers                         
5     329 Arturo Velazquez        M                         6:56.7    6:28.9    6:29  44  62.4       1        M 41-50                                                  
6     19  Peter Stickney          M                         43:16.6   6:36.5    6:37  38  58.5       1        M 31-40      Body Machine Fitness                        
7     277 Robert Elliott          M                         8:23.8    6:42.2    6:42  49  62.8       2        M 41-50      West Coast Labels/XGym-Team Texas           
8     319 Alejandra Sanchez       F                         7:22.1    6:44.0    6:44  40  65.8       1        F Over                                                   
9     339 luis agular             M                         7:37.1    6:45.6    6:46  43  59.4       3        M 41-50                                                  
10    357 Bernard Avendanio       M                         2:07:58.2 6:56.6    6:57  49  60.6       4        M 41-50                                                  
11    13  Jack Mason              M                         41:34.2   6:58.3    6:58  58  65.0       1        M 51-60      Body Machine Fitness                        
12    276 Michael Doherty         M                         9:51.5    7:00.4    7:00  40  56.0       2        M 31-40      West Coast Labels/XGym-Team Texas           
13    66  Kristin Exton           F                         8:40.3    7:15.5    7:16  27  57.9       2        F Over       IndemniFIREs                                
14    62  Mike Baker              M                         36:20.5   7:19.7    7:20  50  57.9       5        M 41-50      IndemniFIREs                                
15    292 John Cornish            M                         1:28:11.5 7:27.0    7:27  58  60.8       2        M 51-60                                                  
16    278 Karen Geninatti         F                         8:39.8    7:31.3    7:31  61  77.1       3        F Over       West Coast Labels/XGym-Team Texas           
17    53  Ryan Edinger            M                         58:51.1   7:36.5    7:37  21  49.0       2        M 21-30      Huffin n Puffin                             
18    237 Ray Allen               M                         2:03:01.1 7:42.0    7:42  55  57.4       3        M 51-60      Spok Plano Climbers                         
19    67  Zachary Exton           M                         9:01.5    7:43.5    7:44  30  48.1       3        M 21-30      IndemniFIREs                                
20    342 JEREMY SODER            M                         44:41.3   7:54.5    7:55  48  52.8       6        M 41-50                                                  
21    226 Isa Farooqi             M                         1:18:28.4 7:59.0    7:59  16  49.3       1        M 11-20      Platinum Climbers                           
22    344 Peter Nog               M                         44:07.9   8:20.9    8:21  37  46.0       3        M 31-40                                                  
23    69  Tom Hughston            M                         37:44.4   8:24.8    8:25  55  52.5       4        M 51-60      IndemniFIREs                                
24    15  Alexandria Nguyen       F                         44:39.9   8:37.0    8:37  29  48.7       1        F 21-30      Body Machine Fitness                        
25    84  Ken Brewster            M                         16:25.6   8:43.7    8:44  56  51.1       5        M 51-60      Kbfit 180                                   
26    7   Garfield Drummond       M                         43:10.9   8:47.7    8:48  42  45.3       7        M 41-50      Body Machine Fitness                        
27    263 Rick VanderPol          M                         1:53:40.8 8:59.7    9:00  59  50.8       6        M 51-60      Team Quickstep                              
28    281 Judie Reynolds          F                         11:03.5   9:03.9    9:04  54  57.9       1        F 51-60      West Coast Labels/XGym-Team Texas           
29    4   David Mikula            M                         1:08:40.6 9:10.7    9:11  37  41.8       4        M 31-40      Access Physicians                           
30    340 Brasilia Hernandez      F                         10:47.0   9:15.1    9:15  33  45.8       1        F 31-40                                                  
31    345 Jenna Heneghan          F                         44:36.6   9:15.6    9:16  25  45.4       2        F 21-30                                                  
32    347 Dirk Hansen             M                         37:50.3   9:22.5    9:23  58  48.4       7        M 51-60      IndemniFIREs                                
33    364 T. Curtez               M                         1:43:33.7 9:25.3    9:25  12  45.4       2        M 11-20                                                  
34    190 Blake Thomas            M                         1:01:32.4 9:31.3    9:31  33  39.4       5        M 31-40      Kindred Meadow                              
35    10  Raheel Malik            M                         46:00.1   9:31.7    9:32  36  40.0       6        M 31-40      Body Machine Fitness                        
36    229 Jerry Padilla           M                         1:21:24.9 9:34.5    9:35  45  42.6       8        M 41-50      Platinum Climbers                           
37    306 Brandon Guzman          M                         1:30:29.2 9:51.2    9:51  34  38.3       7        M 31-40                                                  
38    267 Tony Su                 M                         12:35.8   9:56.9    9:57  57  45.2       8        M 51-60      Texas Pulmonary & Critical Care Consultants 
39    269 Josh Phipps             M                         58:54.6   10:06.7   10:07 33  37.1       8        M 31-40      The Richards Group                          
40    322 David Schussel          M                         1:43:13.9 10:20.1   10:20 52  41.7       9        M 51-60                                                  
41    197 Mark Kenneth            M                         53:26.4   10:21.3   10:21 51  41.3       10       M 51-60      M2xc                                        
42    284 Kenley Barry            F                         1:29:13.9 10:28.0   10:28 42  43.2       1        F 41-50                                                  
43    18  Allison Smartt Olsen    F                         46:40.8   10:29.8   10:30 35  40.6       2        F 31-40      Body Machine Fitness                        
44    313 Jason McReynolds        M                         38:37.7   10:34.2   10:34 48  39.5       9        M 41-50                                                  
45    279 Susan Lash              F                         16:29.5   10:37.4   10:37 59  53.0       2        F 51-60      West Coast Labels/XGym-Team Texas           
46    288 Steve Brown             M                         2:12:40.9 10:39.1   10:39 45  38.3       10       M 41-50                                                  
47    325 Cathy Sutherland        F                         1:47:46.1 10:41.3   10:41 44  43.3       2        F 41-50                                                  
48    241 John Deboer             M                         22:16.4   10:46.6   10:47 58  42.1       11       M 51-60      Spok Plano Climbers                         
49    309 Carolyn Kingsley        F                         2:12:44.1 10:47.7   10:48 35  39.5       3        F 31-40                                                  
50    307 Tom Howe                M                         1:24:16.7 10:49.1   10:49 63  43.8       1        M 61-70                                                  
51    71  John Losurdo            M                         39:56.0   11:05.6   11:06 62  42.3       2        M 61-70      IndemniFIREs                                
52    348 Rachelle McReynolds     F                         38:58.6   11:06.3   11:06 38  39.2       4        F 31-40                                                  
53    41  Jeffrey Cellucci        M                         1:41:52.6 11:10.1   11:10 37  34.4       9        M 31-40      Capital Senior Living                       
54    334 Reed Sumpter            M                         28:59.5   11:10.4   11:10 18  34.3       3        M 11-20                                                  
55    194 Jennifer Garcia Lisenko F                         1:08:23.7 11:15.2   11:15 37  38.4       5        F 31-40      Kristi Knouss                               
56    365 Jacquie McCowan         F                         1:23:36.0 11:19.7   11:20 41  39.4       3        F 41-50                                                  
57    262 Lisa Coppedge           F                         1:56:03.6 11:20.5   11:21 59  49.7       3        F 51-60      Team Quickstep                              
58    225 Altaf Farooqi           M                         1:22:15.0 11:36.5   11:37 40  33.8       10       M 31-40      Platinum Climbers                           
59    280 Marsha O'Laughlin       F                         13:46.0   11:38.0   11:38 73  60.5       1        F 71-80      West Coast Labels/XGym-Team Texas           
60    224 Anthony Cox             M                         1:23:08.5 11:40.6   11:41 36  32.7       11       M 31-40      Platinum Climbers                           
61    73  Dylan Sellers           M                         40:57.6   11:46.5   11:47 23  31.5       4        M 21-30      IndemniFIREs                                
62    346 Kone Tali               M                         35:47.7   11:52.5   11:53 13  35.1       4        M 11-20                                                  
63    8   Pamela Goodwin          F                         46:49.8   11:59.1   11:59 54  43.8       4        F 51-60      Body Machine Fitness                        
64    60  Lane Allen              M                         44:15.4   12:03.0   12:03 38  32.1       12       M 31-40      IndemniFIREs                                
65    304 Bruce Gilbert           M                         26:32.1   12:03.3   12:03 73  43.8       1        M 71-80                                                  
66    246 Autumn Najera           F                         23:49.5   12:05.9   12:06 43  37.9       4        F 41-50      Spok Plano Climbers                         
67    34  David Eriksen           M                         1:28:15.4 12:11.3   12:11 62  38.5       3        M 61-70      Cantex Continuing Care Network              
68    268 Jon Lee                 M                         52:16.3   12:12.5   12:13 39  31.9       13       M 31-40      The Richards Group                          
69    323 Ashley Shendge          F                         1:49:26.9 12:13.6   12:14 29  34.4       3        F 21-30                                                  
70    326 Eric Taylor             M                         1:49:24.2 12:14.8   12:15 32  30.5       14       M 31-40                                                  
71    318 Rick Salmeron           M                         1:46:01.6 12:27.6   12:28 54  35.2       12       M 51-60                                                  
72    156 Stephanie Robichaud     F                         1:53:15.4 12:29.5   12:30 28  33.6       4        F 21-30      Kindred Greenville                          
73    30  Jessica Brein           F                         1:28:56.4 12:42.6   12:43 38  34.2       6        F 31-40      Cantex Continuing Care Network              
74    232 Melanie Saunders        F                         1:23:28.6 12:43.5   12:44 44  36.4       5        F 41-50      Platinum Climbers                           
75    293 Maria Daleo             F                         1:47:22.4 12:45.0   12:45 45  36.7       6        F 41-50                                                  
76    231 David Saunders          M                         1:23:42.8 12:50.3   12:50 45  31.8       11       M 41-50      Platinum Climbers                           
77    275 Amanda Freitag          F                         1:03:34.5 12:59.0   12:59 35  32.9       7        F 31-40      We Fly AA                                   
78    79  Hilton Barlow           M                         1:55:00.9 13:03.4   13:03 45  31.2       12       M 41-50      Irving Fire Department                      
79    243 Dexter Lee              M                         27:00.1   13:10.3   13:10 48  31.7       13       M 41-50      Spok Plano Climbers                         
80    303 Leigh Finney            F                         1:01:12.6 13:13.0   13:13 38  32.9       8        F 31-40                                                  
81    85  Alfonso Acosta          M                         1:54:13.8 13:23.0   13:23 30  27.8       5        M 21-30      Kindred Greenville                          
82    49  Bernard Brinkmann       M                         53:14.8   13:26.9   13:27 62  34.9       4        M 61-70      Cream Puff Warriors                         
83    301 Johnny Vans Evans       M                         1:44:41.3 13:33.7   13:34 33  27.7       15       M 31-40                                                  
84    355 Morgan Jarvis           M                         1:13:17.9 13:37.5   13:38 45  29.9       14       M 41-50                                                  
85    366 Chris Norris            M                         2:03:30.0 13:45.0   13:45 41  28.8       15       M 41-50                                                  
86    351 Alicia Teran            F                         1:09:49.1 13:55.6   13:56 46  34.0       7        F 41-50                                                  
87    289 Ken Butler              M                         1:23:57.0 14:01.1   14:01 60  32.9       13       M 51-60                                                  
88    253 Chris Sopithakul        F                         1:32:32.9 14:22.0   14:22 50  34.7       8        F 41-50      Spok Plano Climbers                         
89    223 Nicole Searfoss         F                         1:32:30.3 14:37.2   14:37 43  31.3       9        F 41-50      On your Mark..Ready, Set, Go!               
90    337 Katie Gombie            F                         29:26.4   14:38.1   14:38 38  29.7       9        F 31-40                                                  
91    317 Jonathan Rosen          M                         1:46:46.7 14:44.2   14:44 49  28.6       16       M 41-50                                                  
92    367 D. Norris               M                         2:04:46.8 14:57.0   14:57 12  28.6       5        M 11-20                                                  
93    63  Abigail Bradford        F                         44:45.0   15:00.5   15:01 24  28.0       5        F 21-30      IndemniFIREs                                
94    352 Tainy Kone              M                         1:09:00.3 15:09.1   15:09 35  25.0       16       M 31-40                                                  
95    191 D.J. Thomas             M                         1:07:25.1 15:09.7   15:10 18  25.3       6        M 11-20      Kindred Meadow                              
96    240 Cindy Deboer            F                         26:07.3   15:13.9   15:14 54  34.5       5        F 51-60      Spok Plano Climbers                         
97    192 Deja Thomas             F                         1:07:36.2 15:14.4   15:14 15  28.8       1        F 11-20      Kindred Meadow                              
98    193 Kennedi Thomas          F                         1:07:25.3 15:17.1   15:17 13  29.7       2        F 11-20      Kindred Meadow                              
99    324 Annamarie Souza         F                         1:50:00.7 15:17.4   15:17 35  27.9       10       F 31-40                                                  
100   290 Rolando Castro          M                         1:50:09.8 15:21.7   15:22 48  27.2       17       M 41-50                                                  
101   83  Mary McNulty            F                         56:13.0   15:32.6   15:33 55  34.2       6        F 51-60      Jean's Dream Team                           
102   82  Christine Dargan        F                         56:22.6   15:36.6   15:37 35  27.3       11       F 31-40      Jean's Dream Team                           
103   162 Terry Tufford           F                         1:59:14.9 15:37.9   15:38 34  27.2       12       F 31-40      Kindred Greenville                          
104   169 Raquel Dilday           M                         1:55:07.3 15:47.2   15:47 36  24.2       17       M 31-40      Kindred Meadow                              
105   5   Eloy Granado            M                         2:11:40.8 15:53.1   15:53 44  25.5       18       M 41-50      AirMeds                                     
106   161 Jennifer Tufford        F                         1:59:34.8 15:53.8   15:54 37  27.2       13       F 31-40      Kindred Greenville                          
107   333 ASHLEE DAVIS            F                         2:06:44.1 15:54.8   15:55 30  26.4       6        F 21-30                                                  
108   51  Julie Boganwright       F                         1:07:21.5 15:59.2   15:59 40  27.7       14       F 31-40      Huffin n Puffin                             
109   320 Otilia Sanchez          F                         1:06:58.6 15:59.6   16:00 71  42.5       2        F 71-80                                                  
110   25  Allison Gabuat          F                         1:12:09.0 16:06.3   16:06 45  29.1       10       F 41-50      C1 Dallas                                   
111   331 Linda Zimmerman         F                         51:41.6   16:06.8   16:07 65  38.2       1        F 61-70                                                  
112   89  Stephanie Despaint      F                         1:58:20.4 16:08.7   16:09 35  26.4       15       F 31-40      Kindred Greenville                          
113   359 Tricia Kumro            F                         1:34:16.4 16:16.6   16:17 50  30.6       11       F 41-50                                                  
114   244 Jennifer Lowe           F                         28:36.9   16:41.0   16:41 44  27.8       12       F 41-50      Spok Plano Climbers                         
115   57  Annie McIntyre          F                         1:10:36.7 16:59.5   17:00 23  24.7       7        F 21-30      Huffin n Puffin                             
116   227 Brett Macaluso          M                         1:28:59.1 17:01.3   17:01 49  24.7       19       M 41-50      Platinum Climbers                           
117   56  Shelby Howell           F                         1:10:35.1 17:02.1   17:02 22  24.7       8        F 21-30      Huffin n Puffin                             
118   251 Amity Russell           F                         31:20.4   17:08.5   17:09 45  27.3       13       F 41-50      Spok Plano Climbers                         
119   266 Michael Payne           M                         1:50:38.5 17:09.4   17:09 62  27.4       5        M 61-70      Team Sunrise                                
120   88  Andre Coleman           M                         2:00:33.8 17:11.0   17:11 45  23.7       20       M 41-50      Kindred Greenville                          
121   22  Joanne Sierra           F                         1:13:03.7 17:13.3   17:13 33  24.6       16       F 31-40      Breaf! Team                                 
122   200 James Mendez            M                         43:05.2   17:15.2   17:15                1        No Age Given Medical City Health                         
123   58  Sarah Moody             F                         1:10:44.9 17:17.8   17:18 23  24.3       9        F 21-30      Huffin n Puffin                             
124   65  Timothy Croy            M                         45:58.6   17:19.6   17:20 52  24.9       14       M 51-60      IndemniFIREs                                
125   353 Connie Bresson          F                         1:31:06.7 17:24.9   17:25 63  34.3       2        F 61-70                                                  
126   26  Andrea Roberts          F                         1:12:49.5 17:25.0   17:25 38  25.0       17       F 31-40      C1 Dallas                                   
127   254 Eric Suchon             M                         30:59.7   17:27.7   17:28 32  21.4       18       M 31-40      Spok Plano Climbers                         
128   81  Damita Ware             F                         23:13.0   17:29.9   17:30 53  29.6       7        F 51-60      Irving Fire Department                      
129   354 John Bresson            M                         1:31:25.2 17:36.8   17:37 62  26.7       6        M 61-70                                                  
130   236 Kim Alexander           F                         28:58.8   18:14.4   18:14 48  26.7       14       F 41-50      Spok Plano Climbers                         
131   233 Jacqueline Thorns       F                         1:29:16.5 18:16.7   18:17 50  27.3       15       F 41-50      Platinum Climbers                           
132   70  Chinnu Islas            F                         49:05.4   18:33.3   18:33 29  22.6       10       F 21-30      IndemniFIREs                                
133   356 Unknown Partic. 356     M                         1:38:24.7 18:36.5   18:37                2        No Age Given                                             
134   332 GARY CHURCHILL          M                         31:25.8   18:51.8   18:52 55  23.4       15       M 51-60                                                  
135   321 Denise Sandoval         F                         1:09:09.7 18:54.1   18:54 22  22.2       11       F 21-30                                                  
136   361 Joseph Zavale           M                         1:31:02.0 18:55.2   18:55 29  19.6       6        M 21-30      Platinum Climbers                           
137   78  Jo Watson               F                         49:45.8   19:06.7   19:07 36  22.5       18       F 31-40      IndemniFIREs                                
138   167 Traci Brewer            F                         1:58:35.8 19:19.1   19:19 46  24.5       16       F 41-50      Kindred Meadow                              
139   46  Cathy Tyler             F                         1:50:09.6 19:22.4   19:22 55  27.4       8        F 51-60      Capital Senior Living                       
140   170 Dora Duncan             F                         1:11:57.9 19:29.8   19:30 54  26.9       9        F 51-60      Kindred Meadow                              
141   179 Darryl Moore            M                         1:58:50.3 19:38.0   19:38 51  21.8       16       M 51-60      Kindred Meadow                              
142   61  Grady Allums            M                         49:37.1   20:05.0   20:05 58  22.6       17       M 51-60      IndemniFIREs                                
143   52  Schuylar Brown          F                         1:13:55.8 20:35.0   20:35 26  20.4       12       F 21-30      Huffin n Puffin                             
144   363 C. Keeling              F                         1:54:47.8 20:36.7   20:37 11  22.9       3        F 11-20                                                  
145   362 Causha Phelps           F                         1:54:47.7 20:43.9   20:44 22  20.3       13       F 21-30                                                  
146   350 Mark Saunders           M                         1:17:23.5 20:50.3   20:50 49  20.2       21       M 41-50                                                  
147   31  Alma Cantu              F                         1:36:28.0 20:59.7   21:00 49  23.4       17       F 41-50      Cantex Continuing Care Network              
148   195 Kristi Knouss           F                         1:17:31.5 21:03.2   21:03 41  21.2       18       F 41-50      Kristi Knouss                               
149   341 CHRIS BARTOLONE         M                         48:07.8   21:05.3   21:05 38  18.3       19       M 31-40                                                  
150   23  Aida Vasquez            F                         1:17:04.0 21:06.9   21:07 35  20.2       19       F 31-40      Breaf! Team                                 
151   198 Cyndi Basch             F                         47:35.1   21:12.5   21:13 53  24.4       10       F 51-60      Medical City Health                         
152   199 Misty Judson            F                         47:27.4   21:14.5   21:15 47  22.6       19       F 41-50      Medical City Health                         
153   343 Alexandra Perdomo       F                         48:03.6   21:34.6   21:35 23  19.5       14       F 21-30                                                  
154   74  Cecilia Shiflet         F                         52:43.3   21:54.1   21:54 44  21.2       20       F 41-50      IndemniFIREs                                
155   77  Donna Vaughan           F                         52:28.0   22:08.4   22:08 65  27.8       3        F 61-70      IndemniFIREs                                
156   248 Ben Nelson              M                         35:39.9   22:23.8   22:24 49  18.8       22       M 41-50      Spok Plano Climbers                         
157   247 Angie Nelson            F                         35:33.2   22:31.4   22:31 47  21.3       21       F 41-50      Spok Plano Climbers                         
158   47  Monica Vigil            F                         1:44:01.8 23:07.1   23:07 49  21.3       22       F 41-50      Capital Senior Living                       
159   360 Gloria Holland          F                         1:54:18.8 23:25.8   23:26 51  21.6       11       F 51-60                                                  
160   196 Rodney Hess             M                         1:06:46.9 23:36.3   23:36 48  17.7       23       M 41-50      M2xc                                        
161   175 Kyron Kooken            M                         2:01:19.6 23:48.0   23:48 41  16.6       24       M 41-50      Kindred Meadow                              
162   181 Laronda Phelps          F                         1:58:06.3 23:50.6   23:51 46  19.9       23       F 41-50      Kindred Meadow                              
163   305 Beth Gotwalt            F                         1:55:46.5 23:52.3   23:52 53  21.7       12       F 51-60                                                  
164   358 Nisa Bukari             F                         1:35:40.6 24:27.2   24:27 33  17.3       20       F 31-40                                                  
165   76  Michael Stanley         M                         54:40.8   24:35.7   24:36 62  19.1       7        M 61-70      IndemniFIREs                                
166   75  Cindy Stanley           F                         54:34.6   24:38.4   24:38 62  23.9       4        F 61-70      IndemniFIREs                                
167   273 Bill Belcher            M                         1:15:26.2 24:38.6   24:39 61  18.9       8        M 61-70      We Fly AA                                   
168   274 Claudia Belcher         F                         1:15:23.5 24:59.6   25:00 40  17.7       21       F 31-40      We Fly AA                                   
169   55  Dawn Headrick           F                         1:16:33.8 25:01.8   25:02 45  18.7       24       F 41-50      Huffin n Puffin                             
170   43  Deloris McKnight        F                         1:46:45.5 25:33.0   25:33 56  21.1       13       F 51-60      Capital Senior Living                       
171   36  LaTosha Jimmerson       F                         1:41:11.9 25:56.7   25:57 34  16.4       22       F 31-40      Cantex Continuing Care Network              
172   336 Kendric Nixon           M                         29:01.0   26:34.3   26:34 40  14.8       20       M 31-40                                                  
173   349 Carroll Prewitt         M                         1:12:54.1 26:45.8   26:46 73  19.7       2        M 71-80                                                  
174   255 Shemeca Williams        F                         39:36.7   27:27.5   27:28 42  16.4       25       F 41-50      Spok Plano Climbers                         
175   220 Benjamin Raichel        M                         54:23.8   27:49.2   27:49 32  13.4       21       M 31-40      Medical City Health                         
176   219 Aubrey Merrill          F                         54:54.3   28:05.0   28:05 34  15.1       23       F 31-40      Medical City Health                         
177   50  Colleen Brinkmann       F                         1:08:32.1 28:56.6   28:57 65  21.2       5        F 61-70      Cream Puff Warriors                         
178   64  Shellie Croy            F                         1:01:22.5 30:08.1   30:08 49  16.3       26       F 41-50      IndemniFIREs                                
179   257 Patricia Borelli        F                         2:02:08.2 30:26.3   30:26 64  19.9       6        F 61-70      Team Jeanine                                
180   258 Crystal Lawson          F                         2:02:30.6 30:45.6   30:46 36  14.0       24       F 31-40      Team Jeanine                                
181   72  Stacie Rand             F                         1:02:01.0 31:02.2   31:02 43  14.8       27       F 41-50      IndemniFIREs                                
182   314 Dylan Morgan            M                         36:20.6   31:16.9   31:17 30  11.9       7        M 21-30                                                  
183   316 Karyn Peak              F                         36:13.0   31:27.1   31:27 55  16.9       14       F 51-60                                                  
184   239 Ginger Cook             F                         44:18.9   31:28.3   31:28 38  13.8       25       F 31-40      Spok Plano Climbers                         
185   40  Frances Whitehurst      F                         1:48:54.3 33:16.8   33:17 52  15.4       15       F 51-60      Cantex Continuing Care Network              
186   28  Michelle Austin         F                         1:49:16.0 33:27.7   33:28 49  14.7       28       F 41-50      Cantex Continuing Care Network              
187   29  Cindy Bliss             F                         1:49:08.2 33:46.2   33:46 55  15.7       16       F 51-60      Cantex Continuing Care Network              
188   252 Billie Shung            F                         45:25.5   34:05.6   34:06 55  15.6       17       F 51-60      Spok Plano Climbers                         
189   33  Kimberly Dalton         F                         1:49:32.7 34:23.4   34:23 50  14.5       29       F 41-50      Cantex Continuing Care Network              
190   39  Stephanie Thomas        F                         1:49:27.1 34:24.8   34:25 40  12.9       26       F 31-40      Cantex Continuing Care Network              
191   335 Mcdaniel Weezly         M                         38:03.2   35:45.9   35:46 49  11.8       25       M 41-50                                                  
192   245 Brenda Matthews         F                         50:16.9   37:57.0   37:57 52  13.5       18       F 51-60      Spok Plano Climbers                         
193   164 Allene Wainaina         F                         2:14:21.8 42:08.7   42:09 47  11.4       30       F 41-50      Kindred Greenville                          
194   264 Christina Medlyn        F                         2:17:40.4 44:19.2   44:19 52  11.5       19       F 51-60      Team Sunrise                                
195   338 amanda Bradley          F                         55:46.4   44:44.2   44:44 33  9.5        27       F 31-40                                                  
196   265 Dawn Payne              F                         2:20:46.8 47:21.4   47:21 54  11.1       20       F 51-60      Team Sunrise                                
197   35  Donna Freeman           F                         2:07:46.3 51:48.9   51:49 41  8.6        31       F 41-50      Cantex Continuing Care Network              
198   37  Christina Puente        F                         2:08:30.3 52:21.1   52:21 49  9.4        32       F 41-50      Cantex Continuing Care Network              
199   238 Cathy Bratley           F                         1:22:02.8 1:10:51.6 10:52 54  7.4        21       F 51-60      Spok Plano Climbers                         


Top Male Finisher - Overall
Place Name             Bib Age Overall Gender Location Time   
===== ================ === === ======= ====== ======== ====== 
1     Harrison Kieffer 222 26  1       M               5:14.9 
2     Scott Stanley    282 57  2       M               6:03.6 
3     John Kerr        308 56  3       M               6:12.6 


Top Female Finisher - Overall
Place Name              Bib Age Overall Gender Location Time   
===== ================= === === ======= ====== ======== ====== 
1     Alejandra Sanchez 319 40  8       F               6:44.0 
2     Kristin Exton     66  27  13      F               7:15.5 
3     Karen Geninatti   278 61  16      F               7:31.3 

Embed Code