B4B EnduRUNce 5K

Sat September 14, 2019 Orlando, FL US 32836 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Year 2019
Age Group/Division All Results
Interactive Version
Place Bib  Name                  Gender City           State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division  
                                                                     Time      Time                Percentage Place              
===== ==== ===================== ====== ============== ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ========= 
1     1789 Jason Jackowski       M      Gotha          FL    US      20:00.2   20:00.2   6:26  45  71.1       1        M Overall 
2     1790 W. Jackowski          M      Gotha          FL    US      24:12.2   24:12.2   7:47  10  64.2       2        M Overall 
3     1786 Waymond Herring       M      Windermere     FL    US      28:21.1   28:12.9   9:05  61  57.1       1        M 60-69   
4     1783 Lincoln Haynes        M      Apopka         FL    US      28:19.3   28:19.3   9:07  35  46.8       3        M Overall 
5     1800 Jim Morgan            M      Orlando        FL    US      28:25.1   28:23.4   9:08  40  48.3       1        M 40-49   
6     1793 Judy Jones            F      Orlando        FL    US      32:19.4   32:19.4   10:24 65  61.0       1        F Overall 
7     1771 Rilley Decoster       F      Harmony        FL    US      35:02.4   35:02.4   11:17 15  44.3       2        F Overall 
8     1770 Cynthia Decoster      F      Harmony        FL    US      35:35.3   35:35.3   11:27 47  45.0       3        F Overall 
9     1794 Junella Kreil         F      Kissimmee      FL    US      35:56.9   35:49.4   11:32 42  42.8       1        F 40-49   
10    1791 Tarsha Jacobs         F      Orlando        FL    US      36:12.6   36:08.7   11:38 48  44.7       2        F 40-49   
11    1787 Aimee Hinson          F      Orlando        FL    US      36:52.3   36:45.1   11:50 43  42.1       3        F 40-49   
12    1792 Jeff Jones            M      Orlando        FL    US      37:43.6   37:39.4   12:07 32  34.7       1        M 30-39   
13    1804 Craig Ravenell        M      Oviedo         FL    US      39:05.6   38:59.4   12:33 50  37.8       1        M 50-59   
14    1811 Clarassa Thomas       F      Orlando        FL    US      39:05.4   38:59.8   12:33 50  42.4       1        F 50-59   
15    1766 B. Davis              F      Orlando        FL    US      40:15.7   40:04.5   12:54 11  42.2       1        F 0-18    
16    1759 Janin Butler          F      Kissimmee      FL    US      40:29.4   40:25.2   13:01 57  44.2       2        F 50-59   
17    1756 Rhonda Bond-Collins   F      St. Cloud      FL    US      41:02.4   40:52.5   13:09 59  44.8       3        F 50-59   
18    136  Unknown Partic. 136   M                                   42:07.9   42:03.6   13:32                1        M 0-18    
19    1089 ANTOINETTE THOMAS     F                                   42:07.4   42:03.6   13:32 21  35.1       1        F 20-29   
20    1812 Diona Wallace         F      Orlando        FL    US      45:17.1   45:07.5   14:31 40  33.6       4        F 40-49   
21    1813 I. Wallace            F      Orlando        FL    US      45:14.9   45:08.3   14:32 8   41.1       2        F 0-18    
22    1814 N. Walters            F      Orlando        FL    US      47:18.6   45:33.7   14:40 6   44.2       3        F 0-18    
23    1767 k. Davis              F      ORLANDO        FL    US      46:26.6   46:23.5   14:56 11  36.4       4        F 0-18    
24    1784 N. Haynes             M      Orlando        FL    US      46:28.2   46:25.3   14:57 9   35.1       2        M 0-18    
25    1802 T. Newton             M      Orlando        FL    US      47:07.1   47:04.6   15:09 9   34.6       3        M 0-18    
26    1801 nancy newton          F      Orlando        FL    US      47:34.4   47:21.9   15:15 48  34.1       5        F 40-49   
27    1798 Natasha Marra         F      Clermont       FL    US      50:07.4   49:51.0   16:03 37  30.0       1        F 30-39   
28    1090 FRANK LIDIAK          M                                   50:18.8   50:03.1   16:07 64  33.0       2        M 60-69   
29    1762 Carole Daiger         F      Winter Park    FL    US      50:42.5   50:27.9   16:15 67  40.2       1        F 60-69   
30    1761 Bruce Daiger          M      Winter Park    FL    US      50:42.1   50:28.3   16:15 63  32.4       3        M 60-69   
31    1095 YAIMA HOLZMAN         F                                   50:52.4   50:31.0   16:16 35  29.4       2        F 30-39   
32    1092 KELLY DAIGER          F                                   50:51.5   50:38.1   16:18 30  29.2       3        F 30-39   
33    1091 ALEXA RODRIGUEZ       F                                   50:52.1   50:38.8   16:18 23  29.2       2        F 20-29   
34    1788 Lauren Hinson         F      Orlando        FL    US      51:26.6   51:15.3   16:30 13  31.4       5        F 0-18    
35    1810 Emily Skipper         F      Orlando        FL    US      51:26.8   51:15.4   16:30 13  31.4       6        F 0-18    
36    1774 Lo Etienne            F      orlando        FL    US      52:32.6   52:17.9   16:50 28  28.2       3        F 20-29   
37    1760 Christi Carlson       F      Orlando        FL    US      53:38.9   53:22.0   17:11 43  29.0       6        F 40-49   
38    1797 Priscilla Makala      F      Polk City      FL    US      53:39.3   53:22.0   17:11 58  33.9       4        F 50-59   
39    1815 Ardranna Weatherspoon F      Orlando        FL    US      57:43.3   55:58.4   18:01 27  26.4       4        F 20-29   
40    1096 BENITA WILLIAMS       F                                   56:37.8   56:18.1   18:07 48  28.7       7        F 40-49   
41    1773 Grace Dunlap          F      Tampa          FL    US      58:02.6   57:50.2   18:37 62  32.9       2        F 60-69   
42    1779 Amari Green           F      Winter Springs FL    US      1:10:20.2 58:52.9   18:57 16  25.9       7        F 0-18    
43    1780 Ariel Green           F      Winter Springs FL    US      1:10:20.6 58:53.4   18:57 14  26.8       8        F 0-18    
44    1093 JANICE ROBERSON       F                                   1:00:15.6 59:55.9   19:17 64  32.5       3        F 60-69   
45    1094 CLIDE ROBERSON        M                                   1:00:16.4 1:00:00.8 19:19 66  28.0       4        M 60-69   
46    1808 Ashleigh Simmerson    F      Orlando        FL    US      1:07:59.8 1:01:01.1 19:38 23  24.2       5        F 20-29   
47    1775 Evan Fischer          M      Orlando        FL    US      1:07:59.4 1:01:03.0 19:39 29  21.3       1        M 20-29   
48    1809 Victoria Simmerson    F      Orlando        FL    US      1:07:59.2 1:01:16.8 19:43 55  28.5       5        F 50-59   
49    1776 ANNETTE DONALDSON     F      Winter Garden  FL    US      1:02:03.9 1:01:56.5 19:56 31  23.8       4        F 30-39   
50    1772 BRIDGETTE FRANCOIS    F      Winter Garden  FL    US      1:02:03.6 1:01:57.0 19:56 38  24.2       5        F 30-39   
51    1781 Robin GREEN           F      Winter Springs FL    US      1:17:08.9 1:05:40.5 21:08 49  24.9       8        F 40-49   
52    1796 Tamisha Major         F      Ocoee          FL    US      1:13:13.9 1:06:32.4 21:25 36  22.4       6        F 30-39   
53    1758 Melody Burgess        F      Winter Garden  FL    US      1:15:13.8 1:08:26.9 22:02 48  23.6       9        F 40-49   
54    1763 Toni Daugherty        F      Orlando        FL    US      1:15:14.4 1:08:27.0 22:02 37  21.9       7        F 30-39   
55    1795 Brian Major           M      Ocoee          FL    US      1:15:56.4 1:09:11.2 22:16 40  19.8       2        M 40-49   
56    1807 Tiffany Roebuck       F      Sanford        FL    US      1:15:53.4 1:09:12.6 22:17 36  21.5       8        F 30-39   
58    1755 Angela Bea            F      Orlando        FL    US      1:24:16.6 1:24:16.6 27:08 58  21.5       6        F 50-59   
59    1782 Anite Guillaume       F      Davenport      FL    US      1:24:18.2 1:24:18.2 27:08 58  21.5       7        F 50-59   
60    1816 Valecia Wells         F      Sanford        FL    US      1:25:00.2 1:25:00.2 27:22 48  19.0       10       F 40-49   


Top Male Finisher - Overall
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location     Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ============ ======= 
1     Jason Jackowski 1789 45  1       M      Gotha FL US  20:00.2 
2     W. Jackowski    1790 10  2       M      Gotha FL US  24:12.2 
3     Lincoln Haynes  1783 35  4       M      Apopka FL US 28:19.3 


Top Female Finisher - Overall
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Judy Jones       1793 65  6       F      Orlando FL US 32:19.4 
2     Rilley Decoster  1771 15  7       F      Harmony FL US 35:02.4 
3     Cynthia Decoster 1770 47  8       F      Harmony FL US 35:35.3 


Male 18 and Under
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== =================== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Unknown Partic. 136 136      18      M                    42:03.6 
2     N. Haynes           1784 9   24      M      Orlando FL US 46:25.3 
3     T. Newton           1802 9   25      M      Orlando FL US 47:04.6 


Male 20 to 29
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Evan Fischer 1775 29  47      M      Orlando FL US 1:01:03 


Male 30 to 39
Place Name       Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Jeff Jones 1792 32  12      M      Orlando FL US 37:39.4 


Male 40 to 49
Place Name        Bib  Age Overall Gender Location      Time      
===== =========== ==== === ======= ====== ============= ========= 
1     Jim Morgan  1800 40  5       M      Orlando FL US 28:23.4   
2     Brian Major 1795 40  55      M      Ocoee FL US   1:09:11.2 


Male 50 to 59
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location     Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ============ ======= 
1     Craig Ravenell 1804 50  13      M      Oviedo FL US 38:59.4 


Male 60 to 69
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ================= ======= 
1     Waymond Herring 1786 61  3       M      Windermere FL US  28:12.9 
2     FRANK LIDIAK    1090 64  28      M                        50:03.1 
3     Bruce Daiger    1761 63  30      M      Winter Park FL US 50:28.3 


Female 18 and Under
Place Name       Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ========== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     B. Davis   1766 11  15      F      Orlando FL US 40:04.5 
2     I. Wallace 1813 8   21      F      Orlando FL US 45:08.3 
3     N. Walters 1814 6   22      F      Orlando FL US 45:33.7 


Female 20 to 29
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     ANTOINETTE THOMAS 1089 21  19      F                    42:03.6 
2     ALEXA RODRIGUEZ   1091 23  33      F                    50:38.8 
3     Lo Etienne        1774 28  36      F      orlando FL US 52:17.9 


Female 30 to 39
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location       Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ============== ======= 
1     Natasha Marra 1798 37  27      F      Clermont FL US 49:51.0 
2     YAIMA HOLZMAN 1095 35  31      F                     50:31.0 
3     KELLY DAIGER  1092 30  32      F                     50:38.1 


Female 40 to 49
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ============= ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Junella Kreil 1794 42  9       F      Kissimmee FL US 35:49.4 
2     Tarsha Jacobs 1791 48  10      F      Orlando FL US   36:08.7 
3     Aimee Hinson  1787 43  11      F      Orlando FL US   36:45.1 


Female 50 to 59
Place Name                Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== =================== ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Clarassa Thomas     1811 50  14      F      Orlando FL US   38:59.8 
2     Janin Butler        1759 57  16      F      Kissimmee FL US 40:25.2 
3     Rhonda Bond-Collins 1756 59  17      F      St. Cloud FL US 40:52.5 


Female 60 to 69
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location          Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ================= ======= 
1     Carole Daiger   1762 67  29      F      Winter Park FL US 50:27.9 
2     Grace Dunlap    1773 62  41      F      Tampa FL US       57:50.2 
3     JANICE ROBERSON 1093 64  44      F                        59:55.9 

Embed Code