Location: Saint Augustine, FL US 32092 Directions
Type: Run or Run/Walk

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!
Place Bib Name              Gender City              State Country Clock    Chip     Pace  Age Age        Division Division 
                                                                   Time     Time               Percentage Place             
===== === ================= ====== ================= ===== ======= ======== ======== ===== === ========== ======== ======== 
1     113 Owen Taylor       M      Saint Augustine   FL    US      17:58.99 17:58.99 5:47  15  74.8                         
1     158 Jake Sobin        M                                      20:03.28 20:03.28 6:27  34  65.8                         
1     166 Lisa Deaton       F                                      23:33.08 23:33.08 7:35  53  72.5                         
1     151 M. Patchan        F                                      24:06.34 24:06.34 7:46  11  70.1                         
1     9   Wesley Cole       M                                      24:15.70 24:15.70 7:49  53  62.2                         
1     171 Jim Decillo       M                                      24:18.80 24:18.80 7:50  44  58.0                         
1     170 Patty Dicillo     F                                      24:21.24 24:21.24 7:50  44  64.0                         
1     101 Susan Briers      F      Saint Augustine   FL    US      25:35.27 25:35.27 8:14  62  74.3                         
1     38  Nancy Harms       F                                      26:14.82 26:14.82 8:27  23  56.3                         
1     131 Lain McCollough   M                                      26:15.37 26:15.37 8:27  13  53.4                         
1     160 Brandi Belew      F                                      26:43.58 26:43.58 8:36  34  55.5                         
1     4   Susan Harms       F                                      28:56.82 28:56.82 9:19  58  62.5                         
1     196 C. Kuchinsky      M                                      29:22.00 29:22.00 9:27  7   62.3                         
1     195 A. Kuchinsky      F                                      29:29.98 29:29.98 9:30  9   60.8                         
1     1   Craig Harms       M                                      30:06.44 30:06.44 9:41  67  56.3                         
1     85  Timothy Simmers   M      Ponte Vedra Beach FL    US      36:51.29 36:51.29 11:52 24  35.2                         
2     162 Nancy Neff        F                                      24:22.59 24:22.59 7:51  47  65.6                         
2     193 Nick Scheck       M                                      24:52.35 24:52.35 8:00  37  53.9                         
2     194 O. Kuchinsky      F                                      25:00.58 25:00.58 8:03  11  67.6                         
2     44  Jim Kirchhoff     M                                      26:07.27 26:07.27 8:24  59  60.6                         
2     86  Alix Powell       F      Saint Augustine   FL    US      29:21.28 29:21.28 9:27  25  50.3                         
2     139 Eddy Desir        M                                      29:52.04 29:52.04 9:37  44  47.2                         
2     49  Tracy Kirchhoff   F                                      34:37.45 34:37.45 11:09 54  49.9                         
2     17  Kristin Simmers   F      Ponte Vedra Beach FL    US      36:52.42 36:52.42 11:52 35  40.3                         
2     163 Michael Leibowitz M                                      48:19.44 48:19.44 15:33 64  34.2                         
3     87  Jocelyn Lancaster F      Saint Augustine   FL    US      26:02.77 26:02.77 8:23  15  59.6                         
3     20  Jered Powell      M      St Augustine      FL    US      27:13.62 27:13.62 8:46  36  49.0                         
3     125 Maria Davis       F                                      29:43.46 29:43.46 9:34  46  53.3                         
3     98  Holly Earnest     F      Saint Augustine   FL    US      42:41.50 42:41.50 13:44 34  34.7                         
3     124 Michael Genthe    M                                      47:23.38 47:23.38 15:15 49  30.9                         
4     159 Kerri Miller      M                                      27:15.70 27:15.70 8:46  34  48.4                         
4     149 Daniela Fenu      F                                      30:11.91 30:11.91 9:43  43  51.2                         
4     90  J. Lancaster      F      Saint Augustine   FL    US      32:10.62 32:10.62 10:21 12  51.2                         
4     99  Katherine Gaymont F      Davenport         FL    US      47:47.92 47:47.92 15:23 34  31.0                         
5     133 Jacqueline Olson  F                                      35:27.31 35:27.31 11:25 40  42.8                         
5     84  Thomas Simmers IV M      Ponte Vedra Beach FL    US      36:53.34 36:53.34 11:52 36  36.1                         
6     79  Lynda Hart        F                                      36:15.77 36:15.77 11:40 49  45.1                         
6     122 Jack Eller        M                                      41:56.64 41:56.64 13:30 35  31.6                         
7     30  Kristin Kizer     F                                      47:23.31 47:23.31 15:15 48  34.1                         
7     55  Stephen Gaymont   M                                      47:46.92 47:46.92 15:23 35  27.8                         


Overall Winners
Place Name        Bib Age Gender Location              Time     
===== =========== === === ====== ===================== ======== 
1     Owen Taylor 113 15  M      Saint Augustine FL US 17:58.99 

Embed Code