Results For
Abominable Trail Race

Lake Geneva, WI 53147
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                  Gender Lap 1   Lap 2   Lap 3   Chip      Pace  Age Division Division 
                                                               Time                Place             
===== === ===================== ====== ======= ======= ======= ========= ===== === ======== ======== 
1     93  Lauren Brunner        F      1:34:53 1:09:55 1:08:33 3:53:21.9 15:33 47  1        F 1-99   
2     206 Andrew Gullone        M      1:23:00 1:24:02 1:19:03 4:06:05.4 16:24 39  1        M 1-99   
3     496 Christopher Tazelaar  M                      4:14:50 4:14:49.9 16:59 42  2        M 1-99   
4     60  Thaddeus Bath         M      1:25:51 1:26:56 1:27:08 4:19:54.6 17:20 34  3        M 1-99   
5     433 Tollan Renner         M      1:38:40 1:28:04 1:13:37 4:20:21.1 17:21 29  4        M 1-99   
6     322 Kent Liker            M      1:23:35 1:30:58 1:29:45 4:24:18.1 17:37 40  5        M 1-99   
7     459 John Schultz          M      1:24:21 1:30:39 1:31:04 4:26:03.4 17:44 47  6        M 1-99   
8     355 Matthew Mielke        M      1:24:41 1:26:53 1:37:50 4:29:23.8 17:58 51  7        M 1-99   
9     135 Ryan Derkson          M      1:26:51 1:28:50 1:36:35 4:32:15.8 18:09 37  8        M 1-99   
10    154 TJ Emph               M      1:37:26 1:56:26 1:14:07 4:47:58.8 19:12 30  9        M 1-99   
11    313 Danielle Leary        F      1:35:21 1:41:13 1:38:32 4:55:06.1 19:40 33  2        F 1-99   
12    447 Dan Sanders           M      1:36:11 1:44:31 1:46:49 5:07:31.0 20:30 49  10       M 1-99   
13    402 Pascal OReilly        M      1:32:25 1:46:26 1:48:42 5:07:33.3 20:30 46  11       M 1-99   
14    208 Donald Gundlach       M      1:47:01 1:29:17 1:51:43 5:08:01.3 20:32 58  12       M 1-99   
15    515 Jolanta Wajda         F      1:46:47 1:39:21 1:43:25 5:09:33.8 20:38 52  3        F 1-99   
16    297 Mark Kranz            M      1:49:57 2:04:56 1:15:07 5:10:00.4 20:40 41  13       M 1-99   
17    489 SYLVESTER OSCAR SYPEL M      1:58:32 1:37:57 1:39:24 5:15:53.9 21:04 47  14       M 1-99   
18    82  Agnieszka Borynik     F      1:58:50 1:37:51 1:39:52 5:16:33.1 21:06 42  4        F 1-99   
19    514 Aaron Vose            M      1:36:20 1:54:41 1:53:36 5:24:36.9 21:38 38  15       M 1-99   
20    333 Wladyslaw Maciej      M      1:44:39 1:53:43 1:49:44 5:28:05.7 21:52 60  16       M 1-99   
21    80  Marta Borkowska       F      1:44:39 1:53:44 1:50:41 5:29:03.3 21:56 43  5        F 1-99   
22    302 Chris Kucharski       M      1:53:12 2:08:50 1:34:43 5:36:44.5 22:27 37  17       M 1-99   
23    298 Sally Kranz           F      1:50:09 2:06:12 1:56:36 5:52:57.5 23:32 43  6        F 1-99   
24    47  Jason Aldren          M      1:50:13 2:06:21 1:56:26 5:53:00.7 23:32 40  18       M 1-99   
25    558 Patrick Tocco         M      1:47:50 2:03:49 2:02:19 5:53:57.6 23:36 54  19       M 1-99   
26    224 David Hart            M      1:50:04 2:01:51 2:02:32 5:54:27.7 23:38 29  20       M 1-99   
27    549 Jeffrey Zei           M      1:47:54 2:03:51 2:02:53 5:54:37.9 23:39 38  21       M 1-99   
28    240 Joy Herron            F      1:59:44 1:51:44 2:03:11 5:54:39.2 23:39 35  7        F 1-99   
29    242 Todd Herron           M      1:59:48 1:52:30 2:02:26 5:54:44.4 23:39 51  22       M 1-99   
30    42  Moriah Ade            F      2:02:04 2:03:32 1:55:35 6:01:11.2 24:05 41  8        F 1-99   
31    389 Lauren Ninneman       F      2:02:03 2:03:39 1:57:08 6:02:49.9 24:11 33  9        F 1-99   
32    65  Peter Beck            M      2:01:55 2:03:43 1:57:15 6:02:52.5 24:12 39  23       M 1-99   
33    284 Phillip Kinnison      M      2:05:30 2:03:51 1:57:06 6:06:27.0 24:26 45  24       M 1-99   
34    483 Russell Stieber       M      2:02:01 2:03:34 2:04:08 6:09:42.5 24:39 45  25       M 1-99   
35    64  Catherine Beck        F      2:02:09 2:03:22 2:04:13 6:09:44.6 24:39 36  10       F 1-99   
36    431 Joe Rechul            M      2:03:59 2:19:55 1:57:02 6:20:55.8 25:24 38  26       M 1-99   
37    472 Joseph Soto           M      2:16:17 2:08:02 1:56:45 6:21:04.2 25:24 34  27       M 1-99   
38    403 Joseph Orosz, Jr.     M      2:17:18 2:06:53 2:02:33 6:26:44.7 25:47 46  28       M 1-99   
39    485 Karen Sulek           F      2:17:28 2:06:53 2:02:44 6:27:05.3 25:48 47  11       F 1-99   
40    220 Candice Hanusin       F      2:15:09 2:09:01 2:03:06 6:27:15.3 25:49 45  12       F 1-99   
41    223 Frank Hardy           M      2:10:09 2:29:39 1:58:05 6:37:53.0 26:32 43  29       M 1-99   
      248 Amos Holbrook         M      1:25:43 1:23:16                         29  30       M 1-99   
      503 Todd Trowbridge       M      2:02:48                                 56  31       M 1-99   


Male 99 and Under
Place Name                 Bib Age Overall Gender Location         Time      
===== ==================== === === ======= ====== ================ ========= 
1     Andrew Gullone       206 39  2       M      Pittsburgh PA US 4:06:05.4 
2     Christopher Tazelaar 496 42  3       M      Lockport IL US   4:14:49.9 
3     Thaddeus Bath        60  34  4       M      West Bend WI US  4:19:54.6 


Female 99 and Under
Place Name           Bib Age Overall Gender Location           Time      
===== ============== === === ======= ====== ================== ========= 
1     Lauren Brunner 93  47  1       F      Delafield WI US    3:53:21.9 
2     Danielle Leary 313 33  11      F      Spring Grove IL US 4:55:06.1 
3     Jolanta Wajda  515 52  15      F      Chicago IL US      5:09:33.8 

We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy. If you continue to use this site, you consent to use all cookies.