Results For
"Sweet 'N' Salty" 5k/10k

Norristown, PA 19403
Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib  Name                    Gender Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division     Team Name            
                                          Time      Time                Percentage Place                                      
===== ==== ======================= ====== ========= ========= ===== === ========== ======== ============ ==================== 
1     1756 Matthew Brown           M      0:18:02.7 0:18:02.7 5:48  29  72.0       1        M Open       wubrg                
2     1734 Marella Angello         F      0:18:53.5 0:18:53.5 6:05  25  78.2       1        F Open       wubrg                
3     1774 Keith Castner           M      0:19:17.7 0:19:17.7 6:13  37  69.5       2        M Open       wubrg                
4     1697 Kevin & Peyton Ketterer M      0:20:03.6 0:20:03.6 6:27  32  65.2       3        M Open                            
5     1843 Richard Barni           M      0:20:06.9 0:20:06.9 6:28  36  66.3       1        M 30-39      wubrg                
6     1791 Geoff Alaishuski        M      0:20:09.8 0:20:09.8 6:29  43  69.4       1        M Masters                         
7     1817 Brian Penderghest       M      0:20:20.0 0:20:20.0 6:33  40  67.5       1        M 40-49                           
8     1731 Thomas Sinnott          M      0:21:10.9 0:21:08.4 6:48  45  67.3       2        M 40-49                           
9     1832 Tommy Bricker           M      0:21:25.9 0:21:20.0 6:52  15  63.0       1        M 15-19                           
10    1920 Ryan Birmingham         M      0:21:47.0 0:21:44.2 7:00  16  61.0       2        M 15-19      Team Lion Force      
11    1695 S. Kelchner             M      0:22:26.5 0:22:18.0 7:11  12  64.7       1        M 1-14                            
12    1829 Morgan Nester           M      0:22:41.8 0:22:28.0 7:14  25  57.8       1        M 20-29                           
13    1782 Jennifer Koenig         F      0:22:47.6 0:22:47.6 7:20  39  66.2       2        F Open                            
14    1644 Ronald Navarrete        M      0:23:05.7 0:22:58.2 7:24  41  60.1       3        M 40-49                           
15    1999 Dylan Eaton             M      0:23:38.9 0:22:58.3 7:24  26  56.5       2        M 20-29                           
16    1964 Clay Jones              M      0:23:10.3 0:23:06.5 7:26  37  58.1       2        M 30-39                           
17    1966 Belal Abdelrahman       M      0:23:12.7 0:23:11.2 7:28  13  60.5       2        M 1-14                            
18    1850 Kristin Ritter          F      0:23:16.4 0:23:16.4 7:29  36  64.0       3        F Open                            
19    1722 Evan Flannery           M      0:23:27.5 0:23:22.5 7:31  36  57.0       3        M 30-39                           
20    1775 Kevin Castner           M      0:24:11.5 0:24:09.2 7:46  28  53.8       3        M 20-29      wubrg                
21    1780 Jeff Steen              M      0:24:31.6 0:24:09.4 7:47  50  61.1       1        M 50-59                           
22    1921 Marissa Birmingham      F      0:24:22.8 0:24:20.1 7:50  13  66.2       1        F 1-14       Team Lion Force      
23    1646 Amberly Mendes          F      0:24:38.6 0:24:26.4 7:52  23  60.4       1        F 20-29                           
24    2005 Justin Grady            M      0:25:44.5 0:24:55.6 8:01  34  53.0       4        M 30-39                           
25    1834 Kelly Schwartz          F      0:24:56.9 0:24:56.9 8:02  42  61.5       1        F Masters                         
26    1929 Rick Boyer              M      0:25:06.9 0:24:56.9 8:02  40  55.0       4        M 40-49                           
27    1686 Erik Daniele            M      0:25:41.7 0:25:11.0 8:06  44  56.0       5        M 40-49      Team Lion Force      
28    1711 Emily White             F      0:25:15.7 0:25:12.8 8:07  28  58.6       2        F 20-29                           
29    1990 Beth Brower             F      0:25:25.9 0:25:21.4 8:10  33  58.4       1        F 30-39                           
30    1710 Moureen Jepchumba       F      0:25:31.4 0:25:21.5 8:10  22  58.2       3        F 20-29                           
31    1968 Christopher Blanchard   M      0:25:53.2 0:25:48.1 8:18  14  53.1       3        M 1-14                            
32    1830 Julie Freeh             F      0:26:13.4 0:25:54.9 8:20  43  59.7       1        F 40-49                           
33    1725 Shane Freeh             M      0:26:13.4 0:25:54.9 8:20  14  52.9       4        M 1-14                            
34    2038 Sam Marshall            M      0:26:15.0 0:25:57.1 8:21  21  50.0       4        M 20-29                           
35    1842 Jennifer Shubzda        F      0:26:20.9 0:26:13.7 8:27  49  62.3       2        F 40-49                           
36    1719 Kristen Staines         F      0:26:35.7 0:26:14.4 8:27  35  56.7       2        F 30-39                           
37    2045 Carmine Maro            M      0:26:19.0 0:26:19.0 8:28  13  53.3       5        M 1-14                            
38    1947 Chloe Thatcher          F      0:26:35.1 0:26:32.3 8:33  27  55.6       4        F 20-29                           
39    1693 Andrew Stitt            M      0:26:50.9 0:26:33.9 8:33  38  50.9       5        M 30-39                           
40    1902 Andrew Rowland          M      0:26:40.5 0:26:35.3 8:33  15  50.6       3        M 15-19      Rowlands             
41    1903 A. Rowland              F      0:26:41.6 0:26:36.1 8:34  11  63.5       2        F 1-14       Rowlands             
42    1844 Sharon Bastone          F      0:26:42.7 0:26:37.3 8:34  40  57.0       3        F 40-49                           
43    1675 Daniel Kelchner         M      0:26:53.7 0:26:44.1 8:36  21  48.6       5        M 20-29                           
44    1849 valene zogorski         F      0:27:20.6 0:26:54.1 8:40  38  55.8       3        F 30-39                           
45    1979 Sara Diefenderfer       F      0:26:57.6 0:26:57.6 8:41  30  54.8       4        F 30-39      TITLE Trexler        
46    1645 Juan Zapata             M      0:27:07.1 0:27:00.4 8:42  30  48.2       6        M 30-39                           
47    1986 A. Ramus                F      0:27:12.7 0:27:05.8 8:43  10  64.2       3        F 1-14                            
48    1987 C. Ramus                M      0:27:17.3 0:27:11.5 8:45  9   59.9       6        M 1-14                            
49    2007 Eric LaBelle            M      0:28:10.8 0:27:19.3 8:48  36  48.8       7        M 30-39                           
50    1980 Erin Johnson            F      0:27:40.8 0:27:23.7 8:49  32  54.0       5        F 30-39      TITLE Trexler        
51    1741 C. Carr                 M      0:28:02.0 0:27:23.8 8:49  10  56.7       7        M 1-14                            
52    1906 Brittney Ehrenzeller    F      0:27:37.6 0:27:24.6 8:49  35  54.2       6        F 30-39                           
53    2014 Kathy Navarrete         F      0:27:34.1 0:27:26.8 8:50  34  54.0       7        F 30-39                           
54    1901 Emily Rowland           F      0:27:40.1 0:27:31.8 8:52  33  53.8       8        F 30-39      Rowlands             
55    1674 Jennifer Kelchner       F      0:27:45.7 0:27:36.2 8:53  49  59.2       4        F 40-49                           
56    1802 Brad Green              M      0:27:59.5 0:27:38.2 8:54  42  50.3       6        M 40-49      USAF Band            
57    1709 Madeline Lusk           F      0:27:44.9 0:27:43.6 8:55  25  53.3       5        F 20-29                           
58    1801 Charles Anderson        M      0:28:07.8 0:27:45.4 8:56  55  55.2       2        M 50-59      USAF Band            
59    1687 Faith Thomas            F      0:28:02.7 0:27:47.7 8:57  26  53.1       6        F 20-29      TITLE Trexler        
60    1670 Sam Buck                M      0:28:02.8 0:27:48.3 8:57  21  46.7       6        M 20-29      TITLE Trexler        
61    1715 Kelsey Miller           F      0:27:57.6 0:27:49.9 8:57  28  53.1       7        F 20-29                           
62    2047 C. Maro                 M      0:27:54.5 0:27:54.5 8:59  11  53.4       8        M 1-14                            
63    2019 Chase Fraley            M      0:28:15.6 0:28:02.2 9:01  27  46.3       7        M 20-29                           
64    1712 Parker White            M      0:28:12.6 0:28:09.4 9:04  31  46.3       8        M 30-39                           
65    1858 Mark Giannotti          M      0:29:08.9 0:28:21.5 9:08  40  48.4       7        M 40-49                           
66    1696 Ann Hinnerschietz       F      0:28:53.2 0:28:37.8 9:13  42  53.6       5        F 40-49      TITLE Trexler        
67    1744 Krista Verzyl           F      0:29:13.5 0:28:54.6 9:18  48  55.9       6        F 40-49                           
68    2048 V. Maro                 M      0:28:58.8 0:28:58.8 9:20  11  51.5       9        M 1-14                            
69    1649 Ian Arter               M      0:29:21.0 0:29:10.3 9:23  30  44.6       9        M 30-39      wubrg                
70    1970 Tara Fitch              F      0:29:32.1 0:29:21.6 9:27  38  51.1       9        F 30-39                           
71    2044 Anthony Maro            M      0:29:36.5 0:29:36.5 9:32  13  47.4       10       M 1-14                            
72    1982 Bryon Hyer              M      0:29:56.3 0:29:41.2 9:33  47  48.6       8        M 40-49                           
73    1825 Derek Arbogast          M      0:30:32.8 0:29:42.5 9:34  37  45.2       10       M 30-39                           
74    1870 Anne Melley             F      0:30:01.0 0:29:43.0 9:34  58  60.9       1        F 50-59                           
75    1998 robin hubler            F      0:30:04.8 0:29:46.4 9:35  47  53.7       7        F 40-49                           
76    1950 Reilly Smith            M      0:30:27.8 0:30:02.3 9:40  14  45.6       11       M 1-14       Back Row Runners     
77    2004 Dennis Grady            M      0:30:55.4 0:30:05.8 9:41  64  54.9       1        M 60-69                           
78    1707 Gwendolyn Chung         F      0:30:23.5 0:30:08.5 9:42  42  50.9       8        F 40-49      TITLE Trexler        
79    1969 Holly Pettine           F      0:30:21.0 0:30:09.9 9:43  41  50.6       9        F 40-49                           
80    1840 Sebastian Sliwka        M      0:30:18.3 0:30:13.1 9:44  45  47.0       9        M 40-49                           
81    1891 Emily Sparks            F      0:30:39.5 0:30:18.4 9:45  23  48.7       8        F 20-29                           
82    1946 Amy Dykie               F      0:31:26.4 0:30:32.7 9:50  47  52.4       10       F 40-49                           
83    1907 Theresa Famous          F      0:30:47.7 0:30:34.3 9:50  37  49.0       10       F 30-39                           
84    1889 Colleen DelGaizo        F      0:30:54.0 0:30:37.3 9:51  40  49.5       11       F 40-49                           
85    2015 Samantha Posen          F      0:31:01.1 0:30:38.0 9:52  33  48.3       11       F 30-39                           
86    2041 Jon Posen               M      0:31:01.1 0:30:38.0 9:52  35  43.3       11       M 30-39                           
87    1884 Tanya Sheldon           F      0:31:26.8 0:30:45.9 9:54  37  48.6       12       F 30-39                           
88    1736 Megan Heebner           F      0:31:05.1 0:30:47.9 9:55  35  48.3       13       F 30-39                           
89    1732 Rick Jones              M      0:31:23.2 0:30:51.1 9:56  27  42.1       8        M 20-29                           
90    1799 Jonathan Rattay         M      0:31:58.5 0:31:05.6 10:00 43  45.0       10       M 40-49      USAF Band            
91    1897 Seth Stallard           M      0:32:02.8 0:31:20.8 10:05 28  41.4       9        M 20-29                           
92    1837 Damian Chojnowski       M      0:31:38.9 0:31:34.4 10:10 38  42.8       12       M 30-39                           
93    1831 Stevie Davis            F      0:32:02.1 0:31:37.1 10:11 34  46.9       14       F 30-39                           
94    1708 Chloe McKay             F      0:31:57.3 0:31:40.9 10:12 14  49.8       4        F 1-14       TITLE Trexler        
95    1654 Rylee Rosati            F      0:31:50.5 0:31:46.2 10:14 13  50.7       5        F 1-14                            
96    1955 Lynn Barbell            F      0:32:21.2 0:31:48.7 10:14 56  55.6       2        F 50-59                           
97    1914 Valerie Kinney          F      0:32:19.0 0:31:50.1 10:15 41  47.9       12       F 40-49                           
98    1653 A. Rosati               M      0:31:56.6 0:31:50.7 10:15 8   54.0       12       M 1-14                            
99    1668 C. Dugan                M      0:32:23.7 0:31:57.5 10:17 10  48.6       13       M 1-14                            
100   1848 L. Zogorski             M      0:32:23.8 0:31:57.7 10:17 10  48.6       14       M 1-14                            
101   1879 Charli Tyska            F      0:32:38.7 0:31:57.7 10:17 29  46.2       9        F 20-29                           
102   1729 Dylan Reinford          M      0:32:45.4 0:32:11.2 10:22 16  41.2       4        M 15-19                           
103   1932 Betina Roher            F      0:33:02.9 0:32:15.7 10:23 35  46.1       15       F 30-39                           
104   2037 John Marshall           M      0:32:33.8 0:32:15.8 10:23 56  47.9       3        M 50-59                           
105   1936 Josh Chambers           M      0:32:28.8 0:32:21.0 10:25 42  43.0       11       M 40-49                           
106   1652 Rachel Rosati           F      0:32:28.9 0:32:22.8 10:25 39  46.6       16       F 30-39                           
107   1935 Eleanore Chambers       F      0:32:30.4 0:32:23.1 10:25 36  46.0       17       F 30-39                           
108   1723 Erik Goupil             M      0:33:29.4 0:32:35.2 10:29 34  40.5       13       M 30-39                           
109   1839 Malgorzata Sliwka       F      0:32:54.0 0:32:48.9 10:34 48  49.3       13       F 40-49                           
110   1865 Kathleen Stratemeyer    F      0:33:29.3 0:32:52.7 10:35 40  46.1       14       F 40-49      Team Lion Force      
111   1746 Joe Davis               M      0:33:35.5 0:33:06.8 10:39 59  47.8       4        M 50-59                           
112   2020 Nicole Farris           F      0:33:23.1 0:33:09.1 10:40 32  44.6       18       F 30-39                           
113   1922 C. Birmingham           F      0:33:18.1 0:33:14.7 10:42 12  49.6       6        F 1-14       Team Lion Force      
114   1667 Jennifer Dugan          F      0:33:53.2 0:33:27.0 10:46 44  46.6       15       F 40-49                           
115   1846 Rachael Urquhart        F      0:33:49.4 0:33:33.5 10:48 30  44.0       19       F 30-39                           
116   1812 Sofia Adinolfi          F      0:33:49.4 0:33:33.7 10:48 28  44.0       10       F 20-29                           
117   1813 Gina Zamrin             F      0:34:01.6 0:33:35.1 10:49 41  45.4       16       F 40-49                           
118   2024 H. Barrett              M      0:34:09.0 0:33:35.4 10:49 9   48.5       15       M 1-14                            
119   1925 D. Dudas                M      0:34:09.0 0:33:36.2 10:49 11  44.4       16       M 1-14       Team Lion Force      
120   1871 Orlando Rivera          M      0:33:56.1 0:33:38.6 10:50 46  42.6       12       M 40-49      TITLE Trexler        
121   1854 Jenifer Nicolino        F      0:33:57.5 0:33:52.9 10:54 25  43.6       11       F 20-29                           
122   1945 Darlene Paullin         F      0:34:34.8 0:33:53.7 10:55 61  55.4       1        F 60-69                           
123   1742 Sean Carr               M      0:34:44.5 0:34:06.0 10:59 44  41.3       13       M 40-49                           
124   1861 Matthew OToole          M      0:34:29.1 0:34:07.6 10:59 38  39.6       14       M 30-39                           
125   1927 Duane Dudas             M      0:34:45.7 0:34:11.8 11:00 46  41.9       14       M 40-49      Team Lion Force      
126   1997 S. Upadhyay             M      0:34:45.6 0:34:12.0 11:00 10  45.4       17       M 1-14       Team Lion Force      
127   2043 Carmela Maro            F      0:34:15.7 0:34:14.3 11:01 13  47.1       7        F 1-14                            
128   1941 Lisa Adam               F      0:35:06.0 0:34:16.0 11:02 55  51.0       3        F 50-59                           
129   2042 Caryn Maro              F      0:34:18.9 0:34:17.2 11:02 43  45.1       17       F 40-49                           
130   1905 Marilee Rowland         F      0:34:50.3 0:34:38.1 11:09 57  51.6       4        F 50-59      Rowlands             
131   1904 Kayla Rowland           F      0:34:50.1 0:34:38.4 11:09 17  43.3       1        F 15-19      Rowlands             
132   1776 Ann Snyder              F      0:35:34.2 0:34:47.0 11:12 54  49.6       5        F 50-59                           
133   1720 Mandy Koch              F      0:35:30.3 0:34:48.7 11:12 30  42.4       20       F 30-39      TITLE Trexler        
134   1977 Lynn Elliott            F      0:35:51.8 0:35:03.5 11:17 62  54.2       2        F 60-69                           
135   2006 Holly LaBelle           F      0:35:58.1 0:35:09.6 11:19 37  42.6       21       F 30-39                           
136   1713 Eileen Carr             F      0:35:52.8 0:35:20.0 11:22 64  55.1       3        F 60-69                           
137   1838 Maya Chojnowski         F      0:35:25.3 0:35:25.3 11:24 13  45.5       8        F 1-14                            
138   1933 Caitrin Lally           F      0:36:28.2 0:35:40.8 11:29 37  41.9       22       F 30-39                           
139   1978 Sonja Lay               F      0:36:36.5 0:35:48.5 11:32 41  42.6       18       F 40-49                           
140   1809 Joseph Nesler           M      0:36:08.7 0:35:56.9 11:34 50  41.0       5        M 50-59                           
141   1949 Amy Smith               F      0:36:29.3 0:35:59.1 11:35 41  42.4       19       F 40-49      Back Row Runners     
142   1836 Anonymous Participant   F      0:36:13.7 0:36:08.5 11:38 41  42.2       20       F 40-49      Cipanderki i Pisiory 
143   1678 Daniel Nicholson        M      0:38:32.0 0:36:19.4 11:41 33  36.2       15       M 30-39                           
144   1942 Kristina Powell         F      0:36:50.4 0:36:23.2 11:43 35  40.9       23       F 30-39                           
145   2009 Peter Walkoe            M      0:37:13.9 0:36:25.6 11:43 46  39.3       15       M 40-49                           
146   1751 J. Alicea               M      0:36:45.2 0:36:27.3 11:44 11  40.9       18       M 1-14       TITLE Trexler        
147   1765 Carolyn McDonald        F      0:37:13.0 0:36:27.4 11:44 55  47.9       6        F 50-59                           
148   1750 Faith Alicea            F      0:36:44.6 0:36:28.3 11:44 38  41.2       24       F 30-39      TITLE Trexler        
149   1892 Lauren Frick            F      0:37:08.6 0:36:33.8 11:46 37  40.9       25       F 30-39      Team Lion Force      
150   1930 Joy RIGHT               F      0:37:04.7 0:36:38.2 11:48 45  42.9       21       F 40-49                           
151   1881 Anne Hoffman            F      0:37:35.4 0:36:53.9 11:53 46  43.0       22       F 40-49      Your Pace or Mine    
152   1671 Pedro Santos            M      0:37:53.9 0:37:04.4 11:56 43  37.8       16       M 40-49                           
153   1666 Bonnie Mfarej           F      0:37:19.9 0:37:10.2 11:58 68  55.2       4        F 60-69                           
154   1793 Jessica Fleagle         F      0:38:05.9 0:37:25.5 12:03 29  39.5       12       F 20-29                           
155   1944 Stephanie Sanders       F      0:38:15.7 0:37:44.7 12:09 44  41.3       23       F 40-49                           
156   2058 Becky Santosusso        F      0:38:15.3 0:37:56.1 12:13 45  41.4       24       F 40-49                           
157   1916 Mary K Sanderson        F      0:38:35.2 0:38:05.3 12:16 64  51.2       5        F 60-69                           
158   1924 Jeanne Dudas            F      0:38:39.5 0:38:06.4 12:16 41  40.0       25       F 40-49      Team Lion Force      
159   1926 K. Dudas                F      0:38:39.7 0:38:07.0 12:16 7   50.6       9        F 1-14       Team Lion Force      
160   2017 Alyssa Thren            F      0:38:21.2 0:38:07.3 12:16 29  38.7       13       F 20-29                           
161   1938 Katie DeBlasi           F      0:39:04.1 0:38:18.0 12:20 23  38.6       14       F 20-29                           
162   1939 Sean Kelly              M      0:39:08.8 0:38:22.5 12:21 24  33.8       10       M 20-29                           
163   1681 Lisa Franklin           F      0:39:11.5 0:38:47.2 12:29 28  38.1       15       F 20-29                           
164   1680 Joe Franklin            M      0:39:11.6 0:38:47.4 12:29 29  33.5       11       M 20-29                           
165   1951 Elizabeth Watts         F      0:39:26.9 0:38:56.6 12:32 48  41.5       26       F 40-49      Back Row Runners     
166   1761 Amy Scheeler            F      0:39:28.7 0:39:12.6 12:37 38  38.3       26       F 30-39                           
167   2053 Linda Peterson          F      0:39:28.7 0:39:13.9 12:38 58  46.1       7        F 50-59                           
168   1665 Jim Carr                M      0:39:48.0 0:39:14.8 12:38 56  39.4       6        M 50-59                           
169   1909 Jack Truschel           M      0:39:44.3 0:39:34.9 12:44 62  41.0       2        M 60-69                           
170   1866 Kimberly Welch          F      0:40:13.5 0:39:35.6 12:45 36  37.6       27       F 30-39      Team Lion Force      
171   1808 Ernest Salgado          M      0:40:22.1 0:39:42.5 12:47 37  33.8       16       M 30-39                           
172   1857 Casey Goupil            F      0:40:50.7 0:39:54.4 12:51 34  37.2       28       F 30-39                           
173   1676 Justin Molfese          M      0:40:23.9 0:39:54.8 12:51 30  32.6       17       M 30-39                           
174   1745 Claire Butkovsky        F      0:40:58.6 0:40:08.0 12:55 57  44.6       8        F 50-59                           
175   2002 Mary Ellyn Fogarty      F      0:40:58.5 0:40:08.3 12:55 59  45.6       9        F 50-59                           
176   1989 Katelynn Moyer          F      0:41:05.9 0:40:30.3 13:02 31  36.5       29       F 30-39                           
177   1873 Kema Schultz            F      0:40:52.3 0:40:41.9 13:06 32  36.3       30       F 30-39                           
178   1872 A. Schultz              F      0:40:52.6 0:40:41.9 13:06 9   44.1       10       F 1-14                            
179   1730 Olivia Reinford         F      0:41:24.7 0:40:49.4 13:08 13  39.5       11       F 1-14                            
180   1728 Brenda Reinford         F      0:41:30.5 0:40:56.0 13:11 43  37.8       27       F 40-49                           
181   2063 Samantha Rosencranz     F      0:41:19.4 0:41:03.4 13:13 27  36.0       16       F 20-29                           
182   1787 Marbeth Blocklinger     F      0:41:34.6 0:41:06.6 13:14 61  45.6       6        F 60-69                           
183   1820 Bikim Brown             M      0:42:09.4 0:41:26.1 13:20 40  33.1       17       M 40-49                           
184   1781 Rose Marie Hagy         F      0:41:53.0 0:41:29.9 13:21 72  52.3       1        F 70-99                           
185   1919 O. Birmingham           M      0:42:00.2 0:41:56.7 13:30 10  37.0       19       M 1-14       Team Lion Force      
186   1759 Willy Krusi             M      0:42:40.2 0:42:06.5 13:33 48  34.5       18       M 40-49      Team Lion Force      
187   2029 S. Krusi                F      0:42:40.3 0:42:07.2 13:33 7   45.8       12       F 1-14       Team Lion Force      
188   2003 Tess Leed               F      0:42:51.2 0:42:09.7 13:34 52  40.0       10       F 50-59                           
189   1923 Michele Seegers         F      0:43:15.2 0:42:40.9 13:44 49  38.3       28       F 40-49      Team Lion Force      
190   1688 S. Daniele              F      0:43:20.6 0:42:47.6 13:46 10  40.6       13       F 1-14       Team Lion Force      
191   2028 S. Krusi                F      0:43:20.6 0:42:48.0 13:47 9   41.9       14       F 1-14       Team Lion Force      
192   1913 See Timer               M      0:43:57.1 0:43:13.0 13:55                1        No Age Given                      
193   1886 Emily Michener          F      0:43:58.0 0:43:13.1 13:55 24  34.2       17       F 20-29                           
194   1912 Blake Wise              M      0:43:51.3 0:43:16.8 13:56 14  31.7       20       M 1-14       Team Lion Force      
195   1984 Regina Congdon          F      0:44:04.7 0:43:19.2 13:57 47  36.9       29       F 40-49                           
196   1682 Alicia Johnstone        F      0:43:51.6 0:43:25.7 13:59 29  34.0       18       F 20-29                           
197   1841 Julia Helon             F      0:43:32.7 0:43:27.1 13:59 14  36.3       15       F 1-14                            
198   1792 Susan Townsend          F      0:44:30.6 0:43:39.7 14:03 55  40.0       11       F 50-59                           
199   1971 Adam Feinberg           M      0:44:05.6 0:43:44.6 14:05 51  34.0       7        M 50-59                           
200   1685 Dana Daniele            F      0:44:32.6 0:43:55.3 14:08 44  35.5       30       F 40-49      Team Lion Force      
201   2023 Kristy Barrett          F      0:44:37.2 0:43:56.9 14:09 41  34.7       31       F 40-49                           
202   2025 Kataleeya Stecklair     F      0:44:37.1 0:43:57.2 14:09 41  34.7       32       F 40-49                           
203   1943 Genevieve Giampa        F      0:44:29.4 0:43:59.7 14:10 35  33.8       31       F 30-39      Back Row Runners     
204   2010 Lindsey Walkoe          F      0:44:57.3 0:44:08.5 14:12 37  33.9       32       F 30-39                           
205   2008 Jennifer Smith          F      0:45:50.5 0:44:57.8 14:28 34  33.0       33       F 30-39                           
206   1798 Nicole Shininger        F      0:45:30.0 0:45:02.1 14:30 49  36.3       33       F 40-49      USAF Band            
207   1706 RUTH KOTZ               F      0:45:36.1 0:45:18.1 14:35 55  38.6       12       F 50-59      TITLE Trexler        
208   1911 Chase Baker             M      0:46:02.5 0:45:28.5 14:38 14  30.1       21       M 1-14       Team Lion Force      
209   1867 J. Welch                M      0:46:11.0 0:45:32.6 14:40 6   43.2       22       M 1-14       Team Lion Force      
210   1856 Alison Goupil           F      0:46:44.4 0:45:53.4 14:46 24  32.2       19       F 20-29                           
211   1672 Sarah Cohen             F      0:46:14.2 0:46:01.5 14:49 24  32.1       20       F 20-29                           
212   1773 BRUCE CRONRATH          M      0:46:55.0 0:46:02.3 14:49 75  40.7       1        M 70-99                           
213   1910 A. Baker                F      0:46:51.6 0:46:18.7 14:54 11  36.5       16       F 1-14                            
214   1890 Carl J Accettura        M      0:46:55.6 0:46:25.1 14:56 65  35.9       3        M 60-69                           
215   1918 J. Birmingham           M      0:47:01.2 0:46:29.8 14:58 8   37.0       23       M 1-14       Team Lion Force      
216   1917 Jessica Birmingham      F      0:47:01.8 0:46:30.5 14:58 42  33.0       34       F 40-49      Team Lion Force      
217   2031 Michele Stroba          F      0:47:35.7 0:46:55.8 15:06 57  38.1       13       F 50-59                           
218   1835 JEN BAUER               F      0:47:35.9 0:46:56.4 15:07 49  34.8       35       F 40-49                           
219   1783 Carol Strouse           F      0:47:36.3 0:46:56.5 15:07 52  36.0       14       F 50-59                           
220   1718 C. Staines              M      0:48:50.7 0:48:31.1 15:37 9   33.6       24       M 1-14                            
221   1804 Nicole Adelman          F      0:49:41.8 0:48:50.7 15:43 46  32.4       36       F 40-49                           
222   2105 Karen Jordan            F      0:50:21.0 0:49:27.4 15:55 44  31.5       37       F 40-49                           
223   1887 Cheryl Foster           F      0:50:29.4 0:49:53.3 16:03 40  30.4       38       F 40-49      Team Lion Force      
224   1810 Lisa Nesler             F      0:50:12.5 0:49:57.9 16:05 47  32.0       39       F 40-49                           
225   1811 denise pries            F      0:50:18.8 0:49:59.2 16:05 33  29.6       34       F 30-39                           
226   1747 Crysti Davis            F      0:52:12.2 0:51:42.4 16:39 58  35.0       15       F 50-59                           
227   1753 Jade Heller             F      0:53:21.9 0:52:49.0 17:00 15  29.4       2        F 15-19      Team Lion Force      
228   1975 Amanda Reyes            F      0:54:03.8 0:53:42.3 17:17 49  30.4       40       F 40-49                           
229   1952 Alexander Watts         M      0:54:38.2 0:54:13.3 17:27 15  24.8       5        M 15-19      Back Row Runners     
230   1748 Susan Graf              F      0:54:53.8 0:54:15.3 17:28 56  32.6       16       F 50-59                           
231   1895 Meghan Wingard          F      0:55:49.6 0:55:06.9 17:44 30  26.8       35       F 30-39                           
232   1896 Michele Wingard         F      0:55:50.8 0:55:07.8 17:45 49  29.7       41       F 40-49                           
233   2011 Dennis O'Hara           M      0:57:12.3 0:56:23.0 18:09 61  28.6       4        M 60-69                           
234   1898 Julie Schwartz          F      0:59:10.2 0:58:30.1 18:50 23  25.2       21       F 20-29                           
235   1796 Elizabeth Kingman       F      1:00:49.7 0:59:49.5 19:15 33  24.7       36       F 30-39                           
236   1779 Jackie Kingman          F      1:00:49.9 0:59:50.6 19:16 57  29.9       17       F 50-59                           
237   1739 Joanne Emig             F      1:05:04.9 1:04:46.3 20:51 67  31.3       7        F 60-69                           
238   1960 Lynda Hasper            F      1:05:04.4 1:04:47.3 20:51 52  26.1       18       F 50-59                           
239   1972 Amber Vroman            F      1:09:48.4 1:08:48.0 22:09 30  21.5       37       F 30-39                           
240   1973 Daniel Vroman III       M      1:09:50.5 1:08:50.0 22:09 36  19.4       18       M 30-39                           
241   1900 Louise Schwartz-Smits   F      1:20:17.9 1:19:38.2 25:38 47  20.1       42       F 40-49                           


Top Male Finisher - Open
Place Name                    Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ======================= ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Matthew Brown           1756 29  1       M      Chalfont PA US  18:02.7 
2     Keith Castner           1774 37  3       M      Glenside PA US  19:17.7 
3     Kevin & Peyton Ketterer 1697 32  4       M      Souderton PA US 20:03.6 


Top Female Finisher - Open
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Marella Angello 1734 25  2       F      Lansdale PA US     18:53.5 
2     Jennifer Koenig 1782 39  13      F      Lansdale PA US     22:47.6 
3     Kristin Ritter  1850 36  18      F      Sellersville PA US 23:16.4 


Top Male Finisher - Masters
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location         Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ================ ======= 
1     Geoff Alaishuski 1791 43  6       M      Norristown PA US 20:09.8 


Top Female Finisher - Masters
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Kelly Schwartz 1834 42  25      F      Manheim PA US 24:56.9 


Male 14 and Under
Place Name                  Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ===================== ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     S. Kelchner           1695 12  11      M      Phoenixville PA US 22:18.0 
2     Belal Abdelrahman     1966 13  17      M      Royersford PA US   23:11.2 
3     Christopher Blanchard 1968 14  31      M      Fleetwood PA US    25:48.1 


Male 15 to 19
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location             Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ==================== ======= 
1     Tommy Bricker   1832 15  9       M      Perkiomenville PA US 21:20.0 
2     Ryan Birmingham 1920 16  10      M      San Ramon CA US      21:44.2 
3     Andrew Rowland  1902 15  40      M      Pennsburg PA US      26:35.3 


Male 20 to 29
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Morgan Nester 1829 25  12      M        US          22:28.0 
2     Dylan Eaton   1999 26  15      M        US          22:58.3 
3     Kevin Castner 1775 28  20      M      Oreland PA US 24:09.2 


Male 30 to 39
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ============= ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Richard Barni 1843 36  5       M      Hatfield PA US     20:06.9 
2     Clay Jones    1964 37  16      M      Harleysville PA US 23:06.5 
3     Evan Flannery 1722 36  19      M      Hatfield PA US     23:22.5 


Male 40 to 49
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Brian Penderghest 1817 40  7       M      Souderton PA US    20:20.0 
2     Thomas Sinnott    1731 45  8       M      Collegeville PA US 21:08.4 
3     Ronald Navarrete  1644 41  14      M      Exton PA US        22:58.2 


Male 50 to 59
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location             Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ==================== ======= 
1     Jeff Steen       1780 50  21      M      Coatesville is PA US 24:09.4 
2     Charles Anderson 1801 55  58      M      Yorktown VA US       27:45.4 
3     John Marshall    2037 56  104     M      Center Valley PA US  32:15.8 


Male 60 to 69
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Dennis Grady     2004 64  77      M      Sellersville PA US 30:05.8 
2     Jack Truschel    1909 62  169     M      Mountain Top PA US 39:34.9 
3     Carl J Accettura 1890 65  214     M      Morristown NJ US   46:25.1 


Male 70 and Over
Place Name           Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== ============== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     BRUCE CRONRATH 1773 75  212     M      Reading PA US 46:02.3 


Female 14 and Under
Place Name               Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ================== ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Marissa Birmingham 1921 13  22      F      San Ramon CA US 24:20.1 
2     A. Rowland         1903 11  41      F      Pennsburg PA US 26:36.1 
3     A. Ramus           1986 10  47      F        US            27:05.8 


Female 15 to 19
Place Name          Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== ============= ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Kayla Rowland 1904 17  131     F      Pennsburg PA US 34:38.4 
2     Jade Heller   1753 15  227     F      Exton PA US     52:49.0 


Female 20 to 29
Place Name              Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ================= ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Amberly Mendes    1646 23  23      F      Philadelphia PA US 24:26.4 
2     Emily White       1711 28  28      F      Fort Dix NJ US     25:12.8 
3     Moureen Jepchumba 1710 22  30      F      Chester PA US      25:21.5 


Female 30 to 39
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Beth Brower     1990 33  29      F      Collegeville PA US 25:21.4 
2     Kristen Staines 1719 35  36      F      Norristown PA US   26:14.4 
3     valene zogorski 1849 38  44      F      Collegeville PA US 26:54.1 


Female 40 to 49
Place Name             Bib  Age Overall Gender Location              Time    
===== ================ ==== === ======= ====== ===================== ======= 
1     Julie Freeh      1830 43  32      F      Pennsburg PA US       25:54.9 
2     Jennifer Shubzda 1842 49  35      F      Emmaus PA US          26:13.7 
3     Sharon Bastone   1844 40  42      F      East Greenville PA US 26:37.3 


Female 50 to 59
Place Name         Bib  Age Overall Gender Location           Time    
===== ============ ==== === ======= ====== ================== ======= 
1     Anne Melley  1870 58  74      F      Phoenixville PA US 29:43.0 
2     Lynn Barbell 1955 56  96      F      Horsham PA US      31:48.7 
3     Lisa Adam    1941 55  128     F      Palm PA US         34:16.0 


Female 60 to 69
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location        Time    
===== =============== ==== === ======= ====== =============== ======= 
1     Darlene Paullin 1945 61  122     F      Croydon PA US   33:53.7 
2     Lynn Elliott    1977 62  134     F      Levittown PA US 35:03.5 
3     Eileen Carr     1713 64  136     F      Allentown PA US 35:20.0 


Female 70 and Over
Place Name            Bib  Age Overall Gender Location      Time    
===== =============== ==== === ======= ====== ============= ======= 
1     Rose Marie Hagy 1781 72  184     F      Reading PA US 41:29.9 

If you continue to use this site, you consent to use all cookies. We use cookies to offer you a better browsing experience. Read how we use cookies and how you can control them by visiting our Privacy Policy.

If you continue to use this site, you consent to use all cookies.