Race the Reserve

Sat August 10, 2019 Coupeville, WA US 98329 Directions

Results

Timing Services provided by . Questions About Results? Get in touch!

Use the filters boxes below to search results.

Interactive Version
Place Bib Name                Gender City         State Country Clock     Chip      Pace  Age Age        Division Division 
                                                                Time      Time                Percentage Place             
===== === =================== ====== ============ ===== ======= ========= ========= ===== === ========== ======== ======== 
1     134 AJ Osborne          M      Sammamish                  3:17:36.8 3:17:35.6 7:33  50  69.7       1        M 0-99   
2     122 Joseph Oxborrow     M      Kent                       3:25:21.5 3:25:18.4 7:50  27  60.1       2        M 0-99   
3     117 Aaron Kohen         M      Sherman Oaks               3:37:42.8 3:37:40.2 8:18  45  60.7       3        M 0-99   
4     133 Keegun Zitkovich    M      Mount Vernon               3:46:22.0 3:46:14.3 8:38  27  54.6       4        M 0-99   
5     116 Roni Kauri          M      Sammamish                  3:47:19.0 3:47:16.8 8:40  51  61.2       5        M 0-99   
6     131 Jason Stouffer      M      Etters                     3:49:51.0 3:49:46.6 8:46  40  55.3       6        M 0-99   
7     129 Katie Steffl        F      Seattle                    4:05:27.7 4:05:24.4 9:22  39  56.8       1        F 0-99   
8     109 Adam Breunig        M      Seattle                    4:07:18.3 4:07:13.7 9:26  25  49.9       7        M 0-99   
9     127 Christopher Seto    M      Vancouver                  4:12:30.8 4:12:26.2 9:38  48  53.7       8        M 0-99   
10    135 Laura Pigion        F      Portland                   4:29:08.1 4:29:02.5 10:16 36  51.1       2        F 0-99   
11    119 Vincent Ma          M      San Jose                   4:40:23.3 4:40:23.3 10:42 49  48.7       9        M 0-99   
12    113 Amy Grasse          F      Coronado                   4:41:13.0 4:41:07.1 10:44 39  49.6       3        F 0-99   
13    106 Candice Appleby     F      Langley                    4:44:12.3 4:44:06.0 10:51 36  48.4       4        F 0-99   
14    107 David Appleby       M      Langley                    4:44:15.8 4:44:09.1 10:51 46  46.9       10       M 0-99   
15    128 Marilyn Simmons     F      Freeland                   4:45:20.5 4:45:15.4 10:53 41  49.5       5        F 0-99   
16    136 Ben Vanderkoog      M      Mt. Vernon                 4:46:38.1 4:46:30.8 10:56 28  43.1       11       M 0-99   
17    126 Gretchen Schowalter F      Tacoma                     4:47:49.8 4:47:49.8 10:59 19  47.4       6        F 0-99   
18    125 Rachel Rodriguez    F      Oak Harbor                 4:56:43.9 4:56:36.7 11:19 24  45.8       7        F 0-99   
19    108 Tania Beaupit       F      Vancouver                  5:01:35.2 5:01:29.5 11:30 41  46.8       8        F 0-99   
20    130 Carla Stewart       F      Monroe                     5:32:40.7 5:32:32.3 12:42 56  50.3       9        F 0-99   
21    132 Leann Whitney       F      Maple Valley               5:57:38.3 5:57:34.4 13:39 37  38.6       10       F 0-99   
22    123 Monte Pascual       M      Olympia                    6:24:54.7 6:24:54.7 14:41 59  38.8       12       M 0-99   
23    110 Elizabeth Daniels   F      Snohomish                  6:27:29.7 6:27:27.6 14:47 42  36.7       11       F 0-99   
24    114 Richard A Haase     M      Shoreline                  6:57:38.5 6:57:38.5 15:56 73  41.4       13       M 0-99   
25    120 Stan Nakashima      M      Mount Verson               7:00:40.0 7:00:40.0 16:03 67  38.4       14       M 0-99   
26    118 Gerard Lopez        M      Clinton                    7:45:46.2 7:45:46.2 17:47 74  37.7       15       M 0-99   


Male 99 and Under
Place Name            Bib Age Overall Gender Location       Time      
===== =============== === === ======= ====== ============== ========= 
1     AJ Osborne      134 50  1       M      Sammamish      3:17:35.6 
2     Joseph Oxborrow 122 27  2       M      Kent           3:25:18.4 
3     Aaron Kohen     117 45  3       M      Sherman Oaks   3:37:40.2 


Female 99 and Under
Place Name         Bib Age Overall Gender Location   Time      
===== ============ === === ======= ====== ========== ========= 
1     Katie Steffl 129 39  7       F      Seattle    4:05:24.4 
2     Laura Pigion 135 36  10      F      Portland   4:29:02.5 
3     Amy Grasse   113 39  12      F      Coronado   4:41:07.1 

Additional results can be found at http://www.BuDuRacing.com.

Embed Code